Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Başkanımıza Ziyaret
Başkanımıza Ziyaret

     Ilgazda yapılacak yarışma öncesi tarihi Yanımalaklı' nın sahibi namı diyar Fellah abimiz (Ali Osman DİKMEN) Başkanımızı ziyaret ederek yarışma yerine yol aldı. Başkanımızda kedisine yarışmada başarılar dileyerek derece beklediğini söyledi.

  

  Tarihi Kayıklarımızın Sahipleri İle Röportaj
Tarihi Kayıklarımızın Sahipleri İle Röportaj

     Redbull ve Haberturk basın mensupları ekipleri, tarihi kayıklarımızın (kızak) sahipleri ile röportaj yaptı.

  

  Geleneksel Ağlı Sinan Kayık (kızak) Yarışları
Geleneksel Ağlı Sinan Kayık (kızak) Yarışları

     İlçemizde Geleneksel olarak düzenlenen ve 500 yıllık bir geçmişi olan Ağlı Sinan Kızak Yarışları, bu sene Redbull organizasyonluğunda Ilgaz Dağı Milli Parkında ulusal düzeyde katılımlarla yaşatılacak. Ilgaz Kaymakamlığı ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ,Kastamonu Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Ağlı Belediyesi Küre Belediyesi ve Ilgaz  Doruk Otel'in desteğiyle gerçekleştirilen geleneksel kızak yarışları büyük rekabete sahne olacak.
 

     20 Şubat'ta Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda gerçekleşecek etkinlik Kastamonu, Çankırı, Bursa, Kars, Erzurum, Erzincan, Ankara ve Kütahya illerinden gelecek bireysel yarışmacıların mücadelesine sahne olacak. 500 yıllık kızak yarışlarında Ağlı ilçemiz  ve Küre İlçesi arasındaki uzun süredir devam eden rekabet "Red Bull Hızlı Kızak" yarışmalarına da damgasını vuracak. 64 yarışmacı birinci olmak için kızakları ile bitiş çizgisine doğru hızlı bir yolculuk yapacaklar. Her turda iki yarışmacının birbirini elemeye çalıştığı yarışlarda kazanana ek olarak en yüksek hıza çıkan yarışmacı da ödüllendirilecek.

     İlçemizde  yüz yıllardır yapılan yarışlarda kullanılan kızaklar özel yapılıyor. Tamamen ahşap malzemeden el işçiliği ile yapılan kızaklar (kayıklar) için ormanda yetişen yaban eriği ağacının özü kullanılıyor. Hiç metal kullanmadan yoğun uğraşlarla yapılan bu kızakların genişliği özel kalıplarla ölçülerek yapılıyor. Dünya çapında gerçekleştirilen sırtüstü kızak olimpiyatlarıyla benzerlik gösteren bu geleneksel kızak yarışları için kızak yolu ise özel çalışmalar yapılarak hazırlanıyor. Ayrıca Avrupa ülkelerinde yapılan Luge (kızak) sporunun da Ağlı' da yapılan bu kayık yarışlarından esinlenerek ortaya çıktığını tahmin etmekteyiz. 20 Şubat saat 09:00 da gerçekleşecek yarışmada ilçemizi, tarihi  kızaklarımız (kayıklarımız) Fermansız, Hacıeset, Canlıca, Karayılan, Yanımalaklı, Sarıkayık, İmparator, Babacan, Cinibiz, Üzümlü, Alacakurt, Rüzgar ve  Yıldırım sahipleri ile temsil edecekler. Yarışmacılarımızı desteklemek için 20 Şubat'ta Ilgaz'a gidiyoruz. Cumartesi Saat 07:00 'de  Çarşı Meydanından kalkacak olan araçlar Belediyemiz tarafından temin edilecektir. Yarışmacılarımıza şimdiden  başarılar diliyoruz.

  

  Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları Giderilmeye Çalışılıyor
Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları Giderilmeye Çalışılıyor

     Zorlu kış şartlarında yaralı, tedaviye muhtaç ve aç kalan sokak hayvanlarına belediyemiz tarafından yiyecek bırakarak ihtiyaçları giderilmeye çalışılıyor.

  

  2016 Yılında Yapılması Planlanan Projelerimiz
2016 Yılında Yapılması Planlanan Projelerimiz

     Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK 2016 Yılı Çalışma Planını Açıkladı. Detaylı Bilgi için Linke Tıklayınız. www.agli.bel.tr/agli/icerik/kat_list.asp

  

  İlçemizde Yoğun Kar Yağışı
İlçemizde Yoğun Kar Yağışı İlçemizde bir haftadır yoğun kar yağışıdan dolağı, ilçemiz ve mahallelerimizin yollarında ulaşım güçlükleri yaşanmaktadır. Belediyemiz çalışanları 5 iş makinasıyla vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için gece gündüz yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Tüm halkımıza gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz.   

  Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın "Yeni Yıl Mesajı" Mesajı
Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın "Yeni yılın Ülkemize Türk-İslam âlemine ve Ağlı halkımıza; sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini, birlik ve beraberlik anlayışımızın pekişmesine vesile olmasını diliyor, tüm hemşerilerimin yeni yılını kutluyor selam ve saygılarımı sunuyorum"   

   Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın "Mevlid Kandili" Mesajı
 Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in doğduğu gece olan Mevlid Kandili’ nizi kutlar; iki cihan güneşi Peygamber Efendimizin şefaatine nail olma temennisiyle, kandilin Ağlı' lı vatandaşlarımızın, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğinin oluşmasına, ayrıca bütün dünyada barış ve huzurunun daim kılmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, selam ve saygılar sunarım.   

  Başkanımıza Ziyaret
Başkanımıza Ziyaret Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK'ın ilk okul öğretmeni Süheyla KUYUCAK (Özenci) ve Eşi Emekli Öğretmen Emin ÖZENCİ, ve Faruk ATEŞALAK ve Sevim ATEŞALAK başkanımızı makamında ziyaret edip tebriklerini ileterek başarılar diledi.   

  Çevre Düzenlemesi
Çevre Düzenlemesi Belediyemizde Tyçp proje kapsamında yeni aramıza katılan kişiler belediye personelimizle beraber iş başı yaptı.   

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri