Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  İtfaiyeci Eğitimi
İtfaiyeci Eğitimi

     Belediyemiz personeline Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görevli itfaiye eri Mustafa Serhat SERDAROĞLU tarafından yangına müdahale ve can güvenliği konusunda eğitim verdi.

     Belediyemiz konferans salonunda başlayan teorik eğitimin ardından belediye önünde devam eden eğitimde personelimizin yangına müdahale esnasında karşılaşabilecekleri engelleri, arama kurtarma faaliyetleri, personelin can güvenliği konuları uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

     Öğretici Mustafa Serhat SERDAROĞLU' na teşekkür eder personelimize başarılar dileriz.

  

  Çanakkale Zaferinin 100. Yılı Kutlu Olsun
Çanakkale Zaferinin 100. Yılı Kutlu Olsun

     Çanakkale zaferinin 100.yıl dönümü ve 18 Mart Şehitlerimizi anma günü ülkemizin her tarafında olduğu gibi İlçemizde de büyük coşkuyla kutlandı.
     18 Mart Çarşamba günü gerçekleşen program saat 10.00 da Belediye binası önünde Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Tarih öğretmenimiz Seher BÖLÜKBAŞ' ın sunumuyla başlayan programda ilçe kaymakamlığı, Garnizon komutanlığı, Belediye Başkanlığımız çelenklerini sundular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında Uz.J.2Kd.Çavuş Mustafa Karasakal tarafından günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yaptı.
     Bir erkek bir kız örgencinin konuyla ilgili şiirlerini coşkuyla okudu ve ilk program böylece sona erdi.
     Konuyla ilgili ikinci program 10.30' da Kazım Erdem Çok Programlı Lisesinde yapıldı. Programa İlçe Kaymakamı Sayın Adnan ŞEN, Belediye Başkanı Sayın Şahin ÇOLAK, İlçe Garnizon Konutanı V. Jandarma Ast. Üstçavuş Serkan ÖZMEN, Kore Gazimiz Fazlı TOPAL ile daire amirleri, öğretmenler ve halkımız katılmışlardır. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Tarih Öğretmeni Seher BÖLÜKBAŞ tarafından yapıldı. Kompozisyon yarışmasında birinci olan Kazım Erdem ÇPL 12/A sınıfı öğrencisi Fatih YANIKKAYA kompozisyonunu okudu. Nedime Kaya Ortaokulu öğrencileri tarafından şiirler okundu ve video gösterileri sunuldu. Kazım Erdem Çok Programlı Lisesi Okul Müdür V. Neslihan COŞKUN liderliğinde 9. 10. ve 11. sınıf öğrencileri tiyatro gösterisi ile son buldu.  
    İl Özel İdaresi çalışanı Cebrail KELEŞ' in yazmış olduğu "Ağlılı Yusuf Çavuş" isimli piyes öğrenciler tarafından sergilenmiş ve programa katılan herkes yoğun duygular yaşamıştır.
    Öğrencilerimiz Çanakkale konulu tiyatroyu çok başarılı oynadılar ve salonda buluna izleyicileri âdete o günlere götürdüler. Öğrencilerimizi kendilerini bu güne hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyor Şehitlerimizi Minnet Şükran ve Rahmetle anıyoruz.
    Programın sonlarında kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Etkinliklerin sona ermesinin ardından tüm davetlilere o günlerdeki yoksulluğu ve açlığı temsilen kuru ekmek ve hoşaf ikram edildi.
 

  

  Ağlı Kale Şenlikleri, Geleneksel Ağlı Panayırı, Geleneksel Türk-Tunus Dostluk Günleri
Ağlı Kale Şenlikleri, Geleneksel Ağlı Panayırı, Geleneksel Türk-Tunus Dostluk Günleri

     Belediyemiz organizasyonunda her yıl gerçekleştirilen Ağlı Kale Şenlikleri, Geleneksel Ağlı Panayırı ve Geleneksel Türk-Tunus Günleri etkinlikleri, 27.02.2015 tarihinde  Gurbetten Sılaya 1. Ağlı Çalıştayında katılımcıların, halkımızın ve sivil toplum örgütlerinin tamamının uygun bulması sonucu, Ağlı Belediye Meclisinde  bu yıl 12-16 Ağustos 2015 tarihleri arasında 5 gün süreyle Ağlı Kalesinde Ağlı Dernekleri ile birlikte Panayır, Kale Şenlikleri ve Türk-Tunus Dostluk Günleri tek seferde yapılması doğrultusunda karar alınmıştır.

  

  İşkurdan 5 Kişi Belediyemizde İş Başı Yaptı
İşkurdan 5 Kişi Belediyemizde İş Başı Yaptı

     Toplum Yararına Çalışma Projesi (T.Y.Ç.P) Kapsamında İlçemizden 5 Kişi Belediyemizde İşe Başladı. Proje kapsamında İşkur İl Müdürlüğümüzle Belediyemiz arasında imzalanan protokolle Toplum Yarına Çalışma Projesine müracat edenler şarları uyanlar arasında yapılan noter kurası sonucunda ilçemiz sınırları içinde ikamet eden 5 kişi Belediyemizde işbaşı yaptı.

  

  Gurbetten Sılaya 1. Ağlı Çalıştayı Toplantısı Yapıldı
Gurbetten Sılaya 1. Ağlı Çalıştayı Toplantısı Yapıldı

Gurbetten sılaya 1. Ağlı çalıştayı toplantısına Belediye Başkanımız, Ağlı Kaymakamımız, İl Genel Meclis Üyerimiz, İlçe Parti Başkanlarımız, Dernek Başkanlarımız, Resmi Daire Çalışanları ve Müdürlerimiz, Muhtarlarımız,  Öğretmenlerimizin ve Halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

  

  Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN ' a Ziyaret
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN ' a Ziyaret

Ağlı Belediye Başkanı, Ağlı dernekleri temsilcileri ve Ağlı heyeti 27 Şubat 2015 tarihinde Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Ağlı’ya yapılması planlanan yüksekokulla ilgili olarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ağlı heyeti Ağlı’nın gelişmesi ve kalkınması için eğitime öncelik verilmesi gerektiğini ve bunun da yüksekokulla olacağını belirterek Ağlı’ya yapılması planlanan yüksekokulla ilgili her türlü desteğe hazır olduklarını ifade ettiler.

Ziyarette Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Ağlı İl Genel Meclis Üyeleri Mehmet Sait Yulu ve Öncay Ersoy, Kabacı ve Selmanlı Köyleri Dernek Başkanı Murat Saraç, Ağlı Dernek Başkanı Mehmet Mamur, Fırıncık ve Akdivan Köyleri Dernek Başkanı Ali Ergin, Akçekese Köyü Dernek Başkanı Zeki Çevik, İstanbul Kadayıfçılar Yufkacılar Odası Başkanı ve Adalar-Tunuslar-Müsellimler Köyleri Dernek Başkanı Ayhan Ünal hazır bulundu.

Ağlı ilçesi yöneticilerinin ilk olarak 26 Aralık 2014 tarihinde Rektörümüzü makamında ziyaretleri esnasında Ağlı’da meslek yüksekokulu açılması hususunda görüşülmüş ve fiziki alt yapının yerinde görülmesi için Rektörümüz ve senato üyeleri Ağlı ’ya davet edilmişti. Bu kapsamda Üniversitemizin Ocak ayı senato toplantısı Ağlı’da yapılmıştı. Senato üyeleri ve Ağlı heyeti, meslek yüksekokulu için düşünülen eski yatılı ilköğretim bölge okulu (YİBO) binalarında incelemelerde bulunmuş ve incelemelerde bina ve Ağlı’daki öğrencilere verilecek sosyal imkânlar hakkında bilgiler verilmişti.

Ziyaret karşılıklı hediyelerin takdim edilmesiyle son buldu.

  

  Taşınmaz Satışı
Taşınmaz Satışı

     Belediyemiz mülkiyetindeki 3 adet taşınmazın , 26.02.2015 tarihinde saat 14:30 da Belediye Encümeni huzurunda yapılacak  ihale ile satışı  yapılacaktır.Taşınmazların  Satışına  dair ilan metni ve her bağımsız bölüm için hazırlanmış olan ihale şartnamelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://s3.dosya.tc/server31/21XwWc/SATI_ilani.doc.html

 

  

  Araç Satışı
Araç Satışı

     Belediyemize ait 37 RA 018 Plakalı araç 27.03.2015 tarihinde saat 14:30 da Belediye Encümeni huzurunda satışa çıkarılacaktır. İhaleye ilişkin şartnameye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://s5.dosya.tc/server/HuZbGa/ARA_SATI_.doc.html

 

  

  M.H.P Genel Başkan Yardımcısı Sn. Zuhal TOPÇU' nun Belediyemize Ziyareti
M.H.P Genel Başkan Yardımcısı Sn. Zuhal TOPÇU' nun Belediyemize Ziyareti

     M.H.P Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sn Zuhal TOPÇU, MYK üyesi Sn Sami UZUN ve Milletvekilimiz Sn Emin ÇINAR beraberinde kalabalık bir heyetle belediyemizi ziyaret ettiler. Belediye Başkanımız Sn Şahin ÇOLAK ilçemizin sorunlarıyla ilgili bir sunum yaptı. Günün anısına hediyeler taktim edilerek yemek ikram edildi. Daha sonra Küre İlçesine ziyarete gidildi. 

  

  Araç filomuza bir adet kamyon eklendi
Araç filomuza bir adet kamyon eklendi

     Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın girişimleri ile Küre Etibakır A.Ş den 2007 model Pro624 Bmc Professional Marka Damperli Kamyon belediyemize hibe olarak kazandırıldı.

     Başkanımız, " Küre Etibakır A.Ş Genel Müdürlüğüne teşekkür ederek kazasız, belasız kullanılması dileğiyle Ağlımıza, Halkımıza ve Belediyemize hayırlı olsun " dedi.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri