Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
  Ağlı Kültür ve Yaz Etkinliklerini Gerçekleştirdik
Ağlı Kültür ve Yaz Etkinliklerini Gerçekleştirdik

     Her sene geleneksel olarak farklı tarihlerde düzenlenen Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri, bu sene 15' ncisi 9-13 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşti. 10 Ağustos Perşembe günü erken saatlerde kurulan hayvan pazarıyla başlayan etkinlikler 24 Ağustos 2016 tarihinde yapılan Görev Şehidi Bahadır YILMAZ parkının, kasaplarımızın bulunduğu meydana koyulan boğa heykelinin ve hibe olarak alınan hizmet aracının hizmete sokulmasıyla devam etti. Daha sonra Ağlı Ziraat odası tarafından düzenlenen buzağı güzellik yarışmasına çok sayıda yarışmacı ve izleyici katıldı. Renkli görüntülere sahne olan yarışmada Cengiz ÇOLAK' a ait Umut isimli buzağı birinci oldu. Ali YILMAZ' a ait Akça isimli buzağı ikinci ve Ümit ÖZSOY' a ait Paşa isimli buzağı üçüncü olmuştur. Birinci buzağıya yarım altın, ikinciye çeyrek altın, üçüncüye ve diğer katılan buzağılara besi yemi verildi.


     11 Ağustos Cuma günü Cuma Namazından sonra Ağlı Kalesinde Saygı duruşu ve istiklal marşı, protokolün konuşmalarıyla başlayan program semazen gösterisi ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. İlçe Müftümüz, imam ve müezzin arkadaşlarımızın güzel sesiyle, Tasavuf Musikisi ve Vatanımız milletimiz dinimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizin, ebediyete göç eden başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi M. Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının tüm Türk büyüklerimizin , tüm ölmüşlerimizin ruhlarına hitaben Kuranı- Kerim ve Mevlidi Şerif okutuldu. Akabinde Ağlı Dernekler Federasyonunca ise halkımıza yemek ikramında bulunuldu.


     12 Ağustos Cumartesi günü Tunus köyünde bulunan Muhammed Tunusi isimli Tunuslu kumandana ait türbe ziyareti sonrasında ise, Türk-Tunus Dostluk Çeşmesi ziyaret edilerek suyundan içildi ve dualar edildi. Kastamonu Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz‘ in Ağlı Kalesi’ ndeki festival alanına gelişi ile başlayan programa; Tunus Büyükelçiliği Maslahatgüzarı ve Büyükelçi Vekili Mohsen Antıt, Tunus Büyükelçiliği Müsteşarı Hichem Moghrane, Tunus Büyükelçiliği Yabancı Yatırım Teşvik Ajansı Ankara Ofisi Şefi Noomen Loghouıl, Türk-Tunus Dostluk Derneği Başkanı Cenap Eke, Dostluk Derneği Başkan vekili Metin Gözüaçık, Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi- Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sadık Erik, Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Ağlı Kaymakamı Abdülkadir Çelik, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Devrekâni Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, Önceki dönem Milletvekili Emin Çınar, Üsküdar Belediyesi Meclis Başkan Vekili Esat Kalay, Ağlı Dernekler Federasyon Başkanı Ayhan Ünal, KASDER yöneticileri, Tunus’tan gelen misafirler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Daha sonra Ağlı Kalesinde Saygı duruşu ve istiklah marşı okunması, Protokol konuşmalarının ardından; davul-zurna ekibi, Mehteran Takımı ekibi, Sepetçioğlu ekibi ve H.E.M halk oyunu ekibi gösterilerini sunarak, izleyicilerden büyük alkış aldı. Gösterilerin ardından festival alanındaki stantları protokol üyeleri ile birlikte gezen ve esnafla sohbet ederek hayırlı işler dileyen Vali Karadeniz ve protokol daha sonra Üsküdar Belediyesi tarafından Belediyemize hediye edilen cenaze aracının açılışını yaptı. Daha sonra protokole yemek ikramında bulunuldu. Etkinlik süresince Ağalık seçimi, çuval yarışı, halat çekme, kütük kesme, yoğurt yeme yarışı gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Akşam saatlerinde ise Konser heycanı vardı. By Bilo, Raşit ARSLAN, Kastamonu' lu Seyfi ve Birsen SÖMEK in sahne aldığı konserde misafirlerimize ve vatandaşlarımıza keyifli dakikalar yaşattılar.


     13 Ağustos Pazar günü Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okunduktan sonra Ata sporumuz olan yağlı güreş müsabakaları yapıldı. Er meydanı pehlivanlarının kıyasıya mücadelesine sahne olan müsabakalarda dereceye giren pehlivanlara ödülleri takdim edildi. Akşam saatlerinde Çarşı Merkezinde düzenlenen konserde Raşit ARSLAN, Enis MANGALOĞLU, Kastamonu' lu Seyfi ve İrem BAL gibi değerli sanatçılarımız sahne aldı. Yoğun katılımın olduğu konser, Ahmet ULU' nun havai fişek gösterisi ile gece yarısına kadar devam etti.

  

  Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri Öncesi Esnaf Ziyareti
Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri Öncesi Esnaf Ziyareti

     Geleneksel Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri öncesi Ağlı Dernekler Federasyonu ve Üsküdar Belediyesi Meclis Başkan Vekili Esat KALAY ile birlikte esnaflarımızı ziyaret ettik.

  

  Leyleklerimiz Nihayet Uçmaya Başladılar
Leyleklerimiz Nihayet Uçmaya Başladılar

     Yavru iken anneleri ölen ve belediyemiz görevlilerince besleyip büyütülen leyleklerimiz nihayet uçmaya başladılar. Artık yuvadan ayrılıp uçarak tarlada bayırda çayırda kendi yiyeceklerini kendileri bulabiliyorlar. Tam olarak uçma yeteneklerini geliştirdikleri zaman başka diyarlara göç etmeye başlayacaklar.

  

  İlçemize Ziyaret
İlçemize Ziyaret

     Tunus Devleti Kur'an-ı Kerim Kursları Birliği Vakfı Genel Başkanı ve Mali Sekreter Dr. Muhammed Meşfer, Muhammed El Atraş, Vakıf Genel Müdürü Selma Şerif ve aileleri ile birlikte İlçemizi ve Tunus türbesini ziyaret ettiler. Bizde kendilerine eşlik ederek İlçemiz ve Tunuslar köyündeki Muhammed Tunusi Türbesi ile ilgili bilgiler aktardık. Misafirlerimizi gerektiği şekilde ağırladık.

  

  Kastamonu Üniversitemizin Rektörü Sayın Prof. Dr. Seyit AYDIN Belediyemizi ziyaret etti
Kastamonu Üniversitemizin Rektörü Sayın Prof. Dr. Seyit AYDIN Belediyemizi ziyaret etti

     Kastamonu Üniversitemizin Rektörü Sayın Prof. Dr. Seyit AYDIN Belediyemizi ziyaret etti. İlçemizle ilgili karşılıklı değerlendirmelerde bulunduk.

  

  15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Etkinlikleri
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Etkinlikleri

     15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı Etkinlikleri 19:30 da Kaymakamımız Sayın Abdulkadir ÇELİK, Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK, İlçe Jandarma Komutanımız, İlçe Emniyet Amirimiz, Siyasi Parti temsilcileri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kamu Kurumlarının amirleri ve personelleri, muhtarlarımız, dernekler temsilcileri ,vatandaşlarımız ve Türk bayraklarıyla meydana koşan çocuklarımız bir arada, siren eşliğinde şanlı bayrağımız en önde olmak üzere yürüyüş ile başladı. İlçemiz cadde ve sokakların geçilmesinin ardından aynı noktada yürüyüş sona erdi.

     Ardından Şehitlerimizi Anma Programı saat 20.00’de Merkez Camii önünde Açılış Konuşması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. 15 Temmuz Şehitlerimize ithafen Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dualar okundu.

     Ardından Küre-i Nühas İstiklal Yolu Mehter Takımı gösterilerini yaptılar. Sonrasında aniden başlayan yağmur nedeniyle Belediye Düğün Salonunda devam eden programda Kaymakamımız Sayın Abdulkadir ÇELİK ve Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK, İlahiyatçı Refik YAZGAN 15 Temmuzla ilgili kalabalığa hitaben konuşmalarını yaptılar. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Halk Koşusunda ve masa tenisinde derece elde edenlere ödülleri verildi.
 
     Saatler 00.13'ü gösterdiğinde tüm Türkiye'de olduğu gibi İlçemizde de tüm camilerimizde şehitlerimiz için selalar okundu. Ülke geneli ortak yayına geçildi. Ardından şehitlerimiz ve gazilerimizin onuruna vatandaşlarımıza yemek ikram edildi. Kur'an-ı Tilavetleri ve sabah namazının ardından program son buldu.

  

  Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri
Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri

    Geleneksel Ağlı Kültür ve Yaz Etkinliklerinde (Kale Şenlikleri, Panayır, Türk-Tunus Dostluk Günleri) 9-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Ağlı Kalesinde buluşalım.
 

  

  Kasaplarımızın Bulunduğu Meydana Boğa Heykeli Yerleştirildi
Kasaplarımızın Bulunduğu Meydana Boğa Heykeli Yerleştirildi

     Ağlı' mızla özdeşleşen et ve et yemeklerinin lezzetiyle meşhurlaşan ve ayrıca hayvancılığı da ön plana çıkarmak için Belediyemizin öncülüğünde Ağlı Dernekler Federasyonunun  sponsorluğunda bir Boğa Heykeli kasaplarımızın bulunduğu meydana yerleştirilmiştir.

     Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ta Ağlı Dernekler Federasyonuna Teşekkür ederek yöremizin şivesiyle bir dörtlük yazarak kompozisyonu tamamlamıştır.

"Kekük otuynan doyurduk,
Dağda bayırda böyüttük,
Yemek üçün iyicenez gavurduk,
En gözel yerini size ayurduk."

                               Afiyet Olsun... Demiştir.

 

  

  İlçemizde Bulunan Şehit Yakınlarına ve Gazilerimize Ziyaret
İlçemizde Bulunan Şehit Yakınlarına ve Gazilerimize Ziyaret

     15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında ,Kaymakamımız Sayın Abdulkadir ÇELİK, Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK ve Protokol üyelerimizle birlikte, İlçemiz Selmanlı Köyüne gidilerek Şehit Kemal KAHVECİ' in ailesine ziyarette bulunuldu. Ardından Bereketli Köyünde yaşayan Kıbrıs Gazisi Cemal ERGİN ve Danacı Mahallesi Aşağıgerişte yaşayan Kore Gazisi Fazlı TOPAL' a ziyarette bulunuldu.

  

  İlçemizde Bulunan Şehit Mezarlarına Ziyaret
İlçemizde Bulunan Şehit Mezarlarına Ziyaret

     15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi  ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri  kapsamında ilçemizde bulunan şehitlerimiz ziyaret edilerek dualar edildi.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri