Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Yeni İş Makinamızı Teslim Aldık
Yeni İş Makinamızı Teslim Aldık

     Belediyemiz iş makinaları parkına yeni 2014 Model Sıfır  bir iş makinesi eklendi.

     Yeni alınan lastik tekerlekli yükleyici – kazıcı ve kırıcı aparatlı iş makinesi hizmet talebini karşılamak ve Belediyemizin yoğun çalışmalarını hızlandırmak için Devlet Malzeme Ofisinden (DMO) yaklaşık 165 bin TL ye alınan kazıcı yükleyici, gerekli işlemlerin yapılmasının ardından belediyemize teslim edildi.

     Belediye Başkanımız Sn.Şahin ÇOLAK, aracın teslimi sırasında yaptığı açıklamada; “Ağlı Belediyesi olarak planlanan çalışmaları en kısa zamanda tamamlayabilmek için araç  parkımızı yenileme kararı almıştık. Bu gün de bu iş makinamızı ilçemize getirterek teslim aldık. İnşallah bu aracımızı kazasız belasız bir şekilde ilçemize hizmet sunma yönünde kullanacağız. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

  

  Zabıta Aracı Hizmete Sunuldu
Zabıta Aracı Hizmete Sunuldu

     Belediyemize daha önce kazandırılan yalnız atıl durumda olan Renault Kango aracımız tamir ettirilerek Zabıta aracı olarak hizmete sunuldu

  

  Atamızın Vefatının 76. Yılında Saygıyla Anıyoruz
Atamızın Vefatının 76. Yılında Saygıyla Anıyoruz

     Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün vefatının 76. yıldönümü, 09.00 'da ilçemiz Belediyemiz önündeki Atatürk Anıtı' na çelenk sunma töreni ve saygı duruşu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te Ulu Önderin manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımız söylenerek Bayrağımız göndere çekildi ve yarıya indirildi.

     Çelenk sunumundan sonra Kazım Erdem Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğünce hazırlanan ''10 Kasım Atatürk'ü anma programı'' ile devam etmiştir. Anma Programına protokol, öğretmenler, öğrenciler ve halkımız katılmıştır.

 

 

  

  Şehit Piyade Onbaşı Mahir DEMİR Parkı
Şehit Piyade Onbaşı Mahir DEMİR Parkı

     İlçemiz Merkez Camii önünde bulunan Şehit Piyade Onbaşı Mahir DEMİR Parkı girişine Ağlı Belediyesi tarafından yaptırılan ışıklı Tabela ilçemize güzel görüntü kazandırdı.

  

  Aşure Günü
Aşure Günü

     Muharrem ayı münasebetiyle ilçemiz Kız Anadolu İmam hatip  Lisesi Müdürlüğünün organizesinde 06.11.2014 Perşembe günü bayanlara yönelik Merkez Camii altında aşure günü etkinliği düzenlendi. Bugün cuma namazı Merkez Camii çıkışında ise Kız Anadolu İmam hatip lisesi tarafından hazırlanan aşure ilçe Kaymakamımız Adnan ŞEN, Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK tarafından vatandaşa bizzat ikram edildi.

  

  Ceset Yiyen Ayı Yakalandı
Ceset Yiyen Ayı Yakalandı

     İlçemiz Yağlıca Mahallesinde aç kaldığı için 50 gün önce defnedilen Halil Ü.’ye ait cenazeyi mezardan çıkaran ayı, cesedin bir kısmını yedi. Mezarın 2-3 metre ilerisinde bulunan ceset, tekrar kefenlenerek aynı mezarlığa defnedildi.

    Olay sonrası Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğü ekipleri ile Kastamonu Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından ayının tespitine başlanıldı. Bu kapsamda ekipler, mezarlığın yakınına domuz leşi koydu ve ayıyı tespit içinde yakınına foto kapan kurdu. Birkaç gün sonra mezarlığa musallat olan ayı, tekrar gelerek domuz leşinin bir kısmını yedi. Mezarlığın yakınına kurulan foto kapana yakalanan ayı, foto kapanı fark etmesi üzerine olay yerinden hızla uzaklaştı. Foto kapana yakalanan ayı ile daha önce mezarlığa gelen ayının izleri karşılaştırılarak aynı ayı olup olmadığının tespitine başlanıldı. Ayının ayak izlerini de takip eden ekipler, izleri karşılaştırdıktan sonra ayıyı uyuşturarak başka bir bölgeye taşındı.

     Kastamonu Avcılar ve Atıcılar Derneği’nde bir araya gelen avcılar, foto kapan görüntülerinden ayıyı inceledi. Avcılar, ayının erkek olduğunu ve kış uykusu öncesi bir hayli kilo aldığını belirtti.


 

  

  Belediye Borçlarına Ödeme Kolaylığı
Belediye Borçlarına Ödeme Kolaylığı

    Konuyla ilgili olarak Ağlı Belediyesi Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:

    "6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 10.09.2014 tarihli ve 29116 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

     Söz konusu Kanuna göre Belediyemize borçlu olan mükelleflerimizden ;Su Borcu, Emlak Vergisi ile Çevre Temizlik Vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları gecikme faizleri, gecikme zamları ve Emlak Vergisi üzerinden hesaplanan Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Katkı Payı ile buna bağlı gecikme zammından vadesi 30.04.2014 tarihinden (bu tarih dahil) önce olduğu halde kesinleşmiş olup bu kanunun yayınlandığı tarih itibariyle ödenmemiş bulunan alacaklar ile vergi aslına bağlı olmayan vergi cezaları hakkında uygulanacaktır. Söz konusu kanun kapsamındaki alacaklar için faiz, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi amme alacakları yerine bu kanunun yayınlandığı tarihe kadar Yurt İçi Üretici Fiyatları Endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutar tahsil edilecek olup; borçlarını yapılandırmak isteyen mükelleflerin 1 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını Belediye Hizmet Binası Mali Hizmetler Müdürlüğü Vergilendirme Servisi'ne yapması gerekmektedir. Borçlarını yapılandırma kapsamında taksitle ödemek isteyen mükellefler için ilk taksit Aralık 2014 olmak üzere ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12 ve 18 eşit taksit uygulanacaktır."

  

  İlçemizde Bayramlaşma Töreni
İlçemizde Bayramlaşma Töreni

 İlçemizde Bayramlaşma töreni bayram namazına müteakip ilçe meydanında halkımızın toplanmasıyla, herkes birbiriyle tek tek selamlaşarak birbirinin kurban bayramını kutladı.. Devamında müftümüzle beraber dua edildi. Daha sonrasında Ağlı Merkez Camii altında bulunan salonda Ağlı Kaymakamlığı ve Belediyemiz pasta ve çay ikramında bulundu.

  

  Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın “Kurban Bayramı” Mesajı
Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın “Kurban Bayramı” Mesajı

    

 

 

 

 

    

   

           Dostlukların kenetlendiği, sevginin hakim olduğu, milli ve manevi değerlerimizin kurban edilmediği Büyük Türkiye'de her günümüzün bayram tadında geçmesini dilerim.

                                                                                                Şahin ÇOLAK

                                                                                           Ağlı Belediye Başkanı

  

  Ağlı'yı Canlı İzleyin
Ağlı'yı Canlı İzleyin

     Belediyemizin Canlı yayın hizmeti faaliyete geçmiştir.. Sitemizin sol panelde bulunan Canlı Yayın butonuna basarak Ağlı şehir merkezini canlı olarak izleyebilirsiniz

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri