Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
  Geleneksel Ağlı Panayırına Bekliyoruz
Geleneksel Ağlı Panayırına Bekliyoruz

      Her sene Geleneksel olarak düzenlenen Ağlı Panayırı 3 Eylül 2014 Çarşamba günü başlıyor..  68. Düzenlenen Geleneksel Kastamonu Ağlı Panayırına İlimiz ve il dışından tüm konuklarımızı bekliyoruz...

  

  Konut Satış İhalesi Yenilendi
Konut Satış İhalesi Yenilendi

  Mülkiyeti belediyemize ait, Merkez Mahallesi Hastane Cadddesindeki  lojmanda bulunan 4 adet meskenin, 3 si satılmış olup geri kalan 1 meskenin ayrı ayrı olarak 30.10.2014 tarihinde satış ihaleleri yapılacaktır. Satış ihalesine ait şartnameye alttaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Şartname :

 

 

 

 

http://s3.dosya.tc/server27/gcEIwp/SOSYALKONUTLARSATI__ARTNAMES_.doc.html

  

  Geleneksel Türk-Tunus Dostluk Günleri Programı
Geleneksel Türk-Tunus Dostluk Günleri Programı

 Her sene geleneksel olarak yapılan Türk – Tunus Dostluk günleri programı 02.08.2014 tarihinde 18.00' de gerçekleşti. 
     Ziyarete Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN, Tunus Ankara Büyükelçisi Muhammed Salah TEKAYA, Ağlı Belediye Başkanı Şahin ÇOLAK, Ağlı Kaymakamı Adnan ŞEN, Kamu Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Adalar Tunuslar Müsellimler Köyleri Turizm ve Dayanışma Derneği üyeleri ve Ağlı Köy Dernekleri katıldı.
     Halkımız Gelen Misafirleri Ağlı Meydanında Bando takımı ile karşıladı. Valimiz Şehmus GÜNAYDIN ve Tunus Ankara Büyükelçisi Muhammed Salah TEKAYA tek tek halkımızla tokalaşarak teşekkür etti. Ardından Tunuslu Mehmet Muhammed TUNUSİ' nin kabrine ziyarete gidildi. Burada Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.
     Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN ve Tunus Ankara Büyükelçisi Muhammed Salah TEKAYA  ve programa katılanların,  Tunuslu Mehmet Muhammed TUNUSİ  kabrinin başında dua okumalarının ardından 2002 yılında ilk Tunus Büyükelçisinin ziyaretinde yaptırılan Türkiye-Tunus kardeşlik çeşmesi ziyaret edildi.
     Daha sonra Ağlı Merkezindeki  program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Kastamonu Halk oyunlarının oynanması, Küreli Kızların Konseri ile devam etti.
     Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN yaptığı konuşmasında; “ Bende Türk – Tunus Dostluk günleri Mehmet Muhammed TUNUSİ’yi anma günleri kapsamında Ağlı’da bulunmaktan sizlerle bir arada bulunmaktan büyük bir keyif aldığımı ifade ederek konuşmama başlamak istiyorum. Tabi Tunusla olan tarihi bağlarımızı tekrar burada ifade etmenin çok uzun zaman alacağını düşünüyorum. Bizler Tunusla kardeş, dost bir ülkeyiz. Bunun kırım savaşında da en zor anımızda da gördük, bizde Tunusun en zor anında yanlarında olduk. Bu tarihi bağı en iyi gösterende az önce ziyaret etmiş olduğumuz Mehmet Muhammed TUNUSİ komutanımızın tepedeki mezarı. Bu şunu gösteriyor, Kırım savaşında Osmanlı imparatorluğuyla, atalarımızla beraber savaşan Tunuslu bir komutan geliyor Ağlı’ya yerleşiyor, burada çoluk çocuk sahibi oluyor, vefat ediyor ve bizlerle bütünleşerek ebedi hayata gidiyor. Bu az öncede belirttiğim gibi Tunusla olan en önemli bağlarımızın en önemli göstergesi. Tabi bu etkinliklerle iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik duygularının daha da pekişmesi sağlanıyor bunun yanında kültürel, sosyal ve ekonomik anlamda iş birliğinin de gelişmesi için bu tür ilişkiler vesile oluyor. Bizim isteğimiz, arzumuz dost ve kardeş ülke Tunusla her anlamda, her alanda ilişkilerimizi en üst düzeye çıkarmak. Bu işin tabi gerek ekonomik,  gerek ticari anlamda olsun son yıllarda çok ciddi bir ilişki ağını görüyoruz. Fakat bu yeterli mi değil. Bizim Tunusla olan ticaret hacmimizin çok çok daha iyi olması gerekiyor. Bunun içinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu etkinliklerin organizasyonunda şunun memnuniyetle görüyorum ki sadece Adalar Tunuslar Müsellimler Derneği değil İstanbul’daki diğer derneklerimizde bu tür organizasyonlara çok ciddi önem veriyor. Bu tür organizasyonlardan istenilen sonucun elde edilmesi tabi ki de böyle işbirliği ile oluyor. Yarın öbür günde başka derneklerimizin yapmış olduğu organizasyonlara da öyle umuyorum ki ATM Derneğide aynı katkıyı verecektir. İşte bu bizim birlikte olunca neler başarabileceğimizin en güzel göstergelerinden biri. Yeter ki el ele verelim, yeter ki birbirimize destek olalım burada başaramayacağımız hiç bir şey yok diye düşünüyorum.” dedi.
     Programın sonunda Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN tarafından, Tunus Ankara Büyükelçisi Muhammed Salah TEKAYA’ya Kastamonu Taş Baskı Örtüsü hediye edildi.

  

  İlçemizde Bayramlaşma Töreni
İlçemizde Bayramlaşma Töreni

        İlçemizde Bayramlaşma töreni bayram namazına müteakip ilçe meydanında halkımızın toplanmasıyla, herkes birbiriyle tek tek selamlaşarak birbirinin ramazan bayramını kutladı.. Devamında müftümüzle beraber dua edildi.. Daha sonrasında Ağlı Merkez Camii altında bulunan salonda Ağlı Kaymakamlığı ve Belediyemiz pasta ve çay ikramında  bulundu.

  

  Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları
Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları

     Mahallelerimizdeki yolların bakım ve onarım çalışmalarına başlanıldı.

  

  Duygulandıran Mektup
Duygulandıran Mektup

     11.07.2014 tarihinde Belediyemize ulaşan vefa örneği mektup, tüm çalışanları duygulandırdı. Aydın ATABEK tarafından yazılan mektup ve ekindeki fotoğrafı aynen yayınlıyoruz.

  

  İstinat Duvarı Yapım Çalışmaları Tamamlandı
İstinat Duvarı Yapım Çalışmaları Tamamlandı

     İlçemiz Merkez Camii, Öğrenci yurdu ve müftülük binalarının üst tarafında bulunan camii sokağının 50 metre uzunluğundaki istinat duvarının yapım çalışmaları tamamlandı. Yapımında emeği ve katkıları bulunan herkese, belediyemiz ve halkımız adına teşekkür ederiz..

  

  Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın “Ramazan Ayı” Mesajı
Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın “Ramazan Ayı” Mesajı

     On bir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı Ramazan’a erişmenin heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Ramazan-ı şerif' in ilçe halkımız ve tüm islam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab' ı Hak 'tan niyaz ederim.

  

  Daha Güzel Bir Ağlı Senin İkametine Bağlı
Daha Güzel Bir Ağlı Senin İkametine Bağlı

     Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK, İlçe  nüfusunun artırılması çalışmaları kapsamında ilk adım olarak muhtar toplantıları ve afiş ile duyurular  yaparak Ağlı hemşerilerimizde ilgi uyandırmaya çalışıyor. Bilindiği üzere Belediye hizmetlerinin gerçekleşmesi gelirleri ile doğru orantılı. Belediyemizin de gelir kalemleri oldukça sınırlı. İller Bankası payımız Belediye nüfusuna göre verilmekte ve bir kişi için aşağı yukarı aylık 30,00 tl civarında. Kış aylarını gurbette geçiren  halkımız, yılın büyük bir bölümünü ilçemizde geçirmekte ve Belediyemiz hizmetlerinden faydalanmaktadır .Bu şekilde ilçemiz dışında  ikamet eden vatandaşlarımızın 1. adreslerini Ağlı'ya almalarını Ağlı' yı seven herkesten rica ediyoruz.

     Belediye Başkanımız her akşam teravih namazını farklı bir mahallede kılarak hemşerilerimize durumun önemini belirtiyor.

     Bu konuyla ilgili Belediye Başkanımızın vatandaşlarımıza vermiş olduğu mesaj ise şu şekilde ; " Değerli hemşerilerim Belediyemize Devletten nüfusumuza göre para gelmektedir. İkamatgahınızı Ağlı' ya alırsanız Belediyemizin sizlere hizmet etme gücü çok daha artacaktır. 1. ikamatgahınızı ilçemize alın daha çok hizmete kavuşun. Saygılarımla.. "  Şahin ÇOLAK / Ağlı Belediye Başkanı 

  

  Ağlı Kalesinde Yemekli Toplantı
Ağlı Kalesinde Yemekli Toplantı

     Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK çevredeki yatırımcı iş adamları ile ağlı kalesinde yemekli toplantı yaptı. Toplantıya Ak Parti ilçe Başkanı Muzaffer Kartal, MHP ilçe Başkanı Satı Mehmet Kavuş, Küre Eti Bakır A.Ş, Emmidağ Mermer Sanayi, Onur Mermer, Acar Mermer, Tokiyi yapan müteahhid, firmaların sahipleri ve yetkilileri ile ilçemiz iş adamı Hakkı Yücel katıldı. Belediye Başkanımız iş adamlarına belediyemize köy ve mahallelerimize yapmış oldukları yardımlardan ve istihdam sağlayarak ilçemizde ki işsizliğe bir nebze olsun çare olduklarından dolayı teşekkür etti. İş adamlarımız ise katkı ve yardımlarının devam edeceğini söylediler.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri