Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
  Sayın Devlet BAHÇELİ ilçemize ziyarete geliyor
Sayın Devlet BAHÇELİ ilçemize ziyarete geliyor

          Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ 29.05.2014 Perşembe günü ilçemizi ve belediyemizi ziyaret edecek, konuşma yapacaktır.

  

  Halı Saha Turnuvası
Halı Saha Turnuvası

         Ağlı Kaymakamlığı ve Eneska Mutfat sponsorluğunda düzenlenmiş olan Halı Saha turnuvasına büyük ilgi vardı. 9 Takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvaya Azdavay, Seydiler, Küre ilçelerinden katılan takımlar oldu. Turnuva, Takımların büyük mücadelesine sahne oldu. 1. si değişmeyen turnuvada, kazanan önceki senenin kupanın sahibi Eren Gıda Ağlı oldu. Finalde Küre ile karşılaşan Eren Gıda Ağlı, Küre yi 2-1 skorla yenerek kupanın sahibi oldu. Kupayı Belediye Başkanımız ve Ağlı Kaymakamımız takdim etti.

  

  İstanbul Feshane Günleri
İstanbul Feshane Günleri

          İstanbul Feshanede Düzenlenen Kastamonu Günlerinde Belediyemiz ve kaymakamlığımız birlikte açtığımız Standımıza Yogun ilgi oldu.


         Kas-Der Kastamonulular Dayanışma Derneğinin düzenlediği 7. Feshane Kastamonu günleri kapsamında Kastamonu kültürü İstanbul' a taşındı. Belediyeler iç kısımda açtıkları standlarda hemşerilerini ve misafirleri karşılarken, ilimizin her ilçesinden getirilen yöresel ürünler hemşerilerimiz ve istanbullular tarafından yoğun ilgi gördü. Belediyemiz standı dört gün boyunca hizmet verdi. Kastamonu Valimiz başta olmak üzere çok sayıda Milletvekili ve Belediye Başkanı standımızı ziyaret ederek elma ekşimizi tattılar. Hepsi de bu doğal ve yöresel içeçegimizi çok beğendiklerini söylediler. Feshanenin bahçesinde kurulan gıda bölümünde yöremizin etli ekmeği, banduma, düğün böreği, mantı, tirit ve kuyu kebabı stantları gün boyu hizmet verdi.
 

  

  Mahalle Muhtarlarıyla Toplantı
Mahalle Muhtarlarıyla Toplantı

          Belediyemiz konferans salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısında, Yeni Mahalle muhtarlarımıza Belediyemizin durumu ve yapılacaklar hakkında bilgiler verildi. Yapılacak çalışmaların , muhtarlarımızla elbirliği ve yardımlaşma içerisinde yapılmasının önemi anlatıldı. Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK, ilçemiz nüfusunun arttırılması, ilçemizde ikamet edip te ikametgahı olmayan vatandaşımızın kaydını yaptırılmasına yardımcı olmak, Belediye alacaklarının tahsilinde yardımcı olmak, kayıp ve kaçak su kullanımlarının önlenmesi konularında  Muhtarlarımızın desteğini istedi.

  

  İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

          Ağlı Belediye meclisi 08.04.2014 tarihinde belediye meclis toplantı salonunda Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK başkanlığında Yeni Meclis Üyeleriyle yaptı. Meclis çalışmalarınız Ağlı mız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

  

  Görevi Devir Alma
Görevi Devir Alma

          30 Mart yerel seçimlerinde Ağlı halkının tercihleriyle seçimi kazanan Ağlı Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK Mazbatasını alarak 4 Nisan Cuma günü Belediye Önünde gerçekleşen devir teslim töreniyle göreve başladı. Törene ilçe halkımızın büyük ilgisi vardı. Öncelikle duayla törene başlandı.

          İlçemiz hanımlarının da törene büyük ilgisi dikkat çekti. Başkanımız Şahin ÇOLAK devir teslim törenine katılanlara pasta ve meyve suyu ikramında bulundu.

          Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürü Kemal SIĞMAZ’ ın sunduğu programda ilk konuşmayı yapan eski Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ dönemi içinde birlikte çalıştığı personellere yaptığı hizmetlerin başarısı olarak teşekkür belgesi verdi.

         Eski Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ yeni Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK’ in yakasına Belediye Başkanlığı rozetini taktıktan sonra Belediye başkanımız Şahin ÇOLAK' ı tebrik ederek başarılar diledi.

          Rozetin takılmasının ardından Ağlı Belediye Başkanı olarak kürsüye davet edilen Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK önce kendisine destek veren, güvenen İlçe halkına teşekkür etti. Çolak daha sonra şunları söyledi;

         “Bizlere verilen destek ve güvenden dolayı tüm halkımıza teşekkür eder, saygılar sunarım.
         Seviyeli, sakin, medeni bir şekilde demokratik yarış olan bu seçim sürecinde her türlü gerekli hassasiyeti gösteren başta belediye başkan adaylarımıza, siyasi parti yöneticilerimize ve siz değerli halkımıza tekrar teşekkür ediyorum. 

        Artık seçim geride kaldı. Hiçbir küskünlük, kırgınlık, dargınlık olmadan bundan sonra Ağlımız için birleşme, kaynaşma, hizmet etme zamanıdır. Bu seçimin ne galibi olsun, ne mağlubu olsun. Kazanan Ağlımız olsun, halkımız olsun” diyerek sözlerine devam etti.

        Yeni Belediye Başkanımız sözlerini bitirdikten sonra kurban kesildi.  Açık havada gerçekleşen devir teslim töreni sonrasında belediye binasına girerek Muharrem DİNÇ’ den görevi devraldı.

  

  MAHALLERİMİZE ÇÖP KONTEYNIRI BIRAKTIK
MAHALLERİMİZE ÇÖP KONTEYNIRI BIRAKTIK

Belediyemiz mahallerimize çöp konteynırı yerleştirdi bundan böyle mahallelerimiz de çöp toplama hizmeti verilecek.
Belediye başkanımız Muharrem Dinç tarafında halkımıza verilen söz yerine getirilmiş oldu. Başkanımız tarafından İstanbul Belediyelerinden Hibe olarak Alınıp depolanan çöp konteynırları Çevre Bakanlığından alına çöp toplama ve taşıma aracının hizmete girmesiyle mahallerimizde çöp toplama hizmetimiz başladı. mahallerimizin bazılarında eksik kalan çöp konteynırların ileriki günlerde tamamlanmasıyla ilçemize bağlı 54 yerleşim yerinin tamamında çöpler belediyemiz tarafından toplanacak ilçemize ve mahallerimize hayırlı olmasını diliyoruz.
Belediye başkanımız tarafından hazırlanan konuyla ilgili mektup mahalle halkına dağıtıldı. bu mektubu yayınlıyoruz.
 MAHALLEMİZİN SAYGI DEĞER HALKI
Belediyemiz bu günden itibaren sizlere çöp toplama hizmeti vermek amacıyla mahallenize çöp konteynırı bıraktı bundan böyle yok edemediğiniz çöpleriniz belediyemiz tarafında toplanıp çöp dökme alanına boşaltılacak. bu çöp konteynırlarını İstanbul belediyelerinden hibe olarak aldık. Çevre Bakanlığından hibe olarak aldığımız yeni çöp toplama ve taşıma aracımızın gelmesiyle sizin hizmetinize sunuyoruz.
Değerli hemşerim sizden isteğimiz bu hizmetin normal şekilde devam etmesi için duyarlı olmanız. bildiğiniz gibi on mahallemiz bu mahallelere bağlı 54 yerleşim yerimiz var yani mahallenize bıraktığımız çöp konteynırı gibi en az ilçe genelinde 100 adet çöp konteynırımız var. belediyemizin imkânları da malumunuz her gün veya gün aşırı çöpünüzü toplama imkanımız yok. bu sebeple lütfen çöp konteynırınıza sahip çıkın gereksiz çöplerle doldurmayınız. Mahalleniz ortamında yok edebileceğiniz çöplerinizi önceden olduğu gibi yok ediniz bu çöp konteynırına doğal ortamda yok edemediğiniz çöplerinizi atınız. Gereksiz kullanan komşularınızı da kırmadan iyi niyetle ikaz ediniz. Çöp konteynırınız dolduğunda Muhtarınıza veya Belediyemize haber veriniz. Hizmetin en güzeline layık olan siz saygıdeğer hemşerilerime Çöp konteynırınızın hayırlı olmasını diliyor sizlere sevgi ve selamlar sunuyorum.

                                                 Muharrem DİNÇ                            
                                            Ağlı Belediye Başkanı

  

  ZİRAAT BANKASI AÇILDI
ZİRAAT BANKASI AÇILDI

 

İlçe halkının en büyük beklentisi olan Ziraat Bankası Ağlı Şubesi mütevazi bir törenle hizmete başladı.
Belediye Binamızın altında oldukça modern bir şekilde hazırlanan mekanda 18 Mart salı günü hizmete açılan Ziraat Bankasının Müdürü Yücel Sağlık Araç Ziraat Bankası Müdür yardımcılığından ilçemize Müdür olarak atandı. Aslen Kastamonu İhsangazili olan müdürümüze ve ekibine başarılar diliyoruz.
Bankanın açılışında resmi bir açılış töreni olmamasına rağmen ilçe halkı oldukça yoğun katılım gerçekleştirdi. bankanın önü Müdür Beyin odası gönderilen çiçekler ve çelenlerle gül bahçesine döndü. Belediye Başkanımız yaptığı kısa konuşmada İlçemizin en önemli kurumlarından biri olan Ziraat Bankası uzun yıllardır özlemle beklenen bir kurumdu gelmesi için herkes uğraştı. Ama bizim dönemimizde kısmet oldu bu bir hükümet politikasıdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bankamızın Müdürü ve personeline ilçemize hoş geldiniz diyerek hayırlı olmasını diliyorum dedi.
Bu konuşmanın ardından hep birlikte açılış gerçekleşti Müdür Bey ve Banka personeli tarafından ziyaretçilere pasta ve çeşitli içecekler ikram edildi.
Ağlı Belediyesi olarak Ziraat Bankasının İlçemize ve halkımıza hayırlı olması dileklerimizle çalışanlarına başarılar diliyoruz.
  

  ZİRAAT BANKASI AĞLI ŞUBESİ HAZIR
ZİRAAT BANKASI AĞLI ŞUBESİ HAZIR

 

İlçemizde açılmak üzere olan Ağlı Ziraat Bankası Şubesi inşat çalışmaları tamamlandı.
Mart ayının 18 de açılışının yapılması planlanan Ziraat Bankası Ağlı şubesi inşatı tamamlanarak açılaşa hazır hale getirildi. Mütahhit firma tarafından hazırlanan bannkada her malzeme birinci sınıf olarak kullanıldı. Belediyemiz hizmet binasının altında Belediyemize ait üç ayrı bölmeden oluşan alanda gerçekleşen bankada iç donanımda tamamlandı mevcut şekliyle gelen memurlar hemen hazır olan masalarının başında koltuklarına oturup hizmete başlayacak duruma geldi.
Belediye Başkanımız kış mevsimi olmasına ve şartların zorluğuna rağmen bir ay gibi kısa bir sürede çalışmaları tamalayan mütahhit firma sahibi Zeki Beye teşekkür ett. Firma sahibi Zeki Beyde katkılarından ve desteğinden dolayı Başkanımıza Teşekkür ederek Ağlı'yı ve Ağlılıları çok sevdiğini belirterek İlçemizden ayrıldı. Zeki Beyin Başkanımızı ziyareti sırasında orada bulunan Belediye Başkanımızın Oğlu Ömer Dinç'te bankanın ilçemize hayırlı olmasını diledi.
 
  

  KAPALI SPOR SALONU İNŞAATI BAŞLADI
KAPALI SPOR SALONU İNŞAATI BAŞLADI

 

ilçemiz girişine yapılacak olan kapalı spor salonu hafriyatı yapılarak temel atma çalışmaları başladı.
Belediyemiz öncülüğünde Gençlik Spor Bakanlığı tarafından ihale edilen 250 kişi oturma tribünü olan çok amaçlı kapalı spor salonunun ihaleyi alan Ankaralı müteahhit tarafından yapım çalışmaları başladı. İlçemiz girişinde bulunan panayır yerinde şehir stadının alanında yapılacak salon inşaatını alan müteahhit firma şantiyesini kurarak çalışmaları hızlı bir şekilde başlattı. hafriyatını bitirerek temel çalışmalarını yapma durumuna geldi. inşat alanında incelemeler yapan Belediye Başkanımız firma yetkilileriyle fikir alışverişinde bulundu. firma yetkililerinden alınan bilgiye göre yaz aylarında Kapalı spor salonunun tamamlanacağı belirtildi. ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri