Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
  TOKİ İHALEYE ÇIKIYOR
TOKİ İHALEYE ÇIKIYOR

 

Toki den sevindirici haber ihale tarihi belli oldu. 11 Şubat 2014 Salı günü ihale Ankarada yapılacak.
Belediyemiz tarafından Tokiye verilecek arsanın satın alınıp Toki'ye devredilmesinin hemen ardından ihale tarihi belli oldu. Toki den verilen bilgiye göre 11 şubat Salı günü Ankarada Toki genel merkezinde ihale gerçekleşecek. Toki yetkilileriyle yaptığımızgörüşmelere göre muhtemelen ilkbaharla birlikte inşaatlar başlayacak. Toki tarafından mütaahidin performasına göre konutların yıl içinde tamamlanma imkanının olabileceği belirtildi. İlçemize ve iştirakçi hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyoruz. 
  

  İLÇEMİZE KAPALI SPOR SALONU YAPILIYOR
İLÇEMİZE KAPALI SPOR SALONU YAPILIYOR

 

İlçemizin girişinde panayır alanında bulunan futbol sahasının olduğu yere çok amaçlı kapalı spor salonu yapılacak.
Belediye Başkanımızın yoğun gayretleriyle yaklaşık iki yıldır yapılan çalışmalar ve hazırlanan proje neticesinde geçen yıl Gençlik Spor Bakanlığı tarafından projemiz kabul edilmiş geçtiğimiz aylarda da ihale gerçekleşmişti Gençlik Spor İl Müdürlüğüyle sözleşme imzalayan müteahhit firma yetkilileri ilçemize gelerek yeri teslim aldılar. Belediye Başkanımızı ziyaret eden müteahhit firma sahiplerinden Yıldırım Mert hemen şantiyeyi kuracaklarını ve 2014 yılı içinde kapalı spor salonunu teslim edeceklerini belirtti. İnşallah ilk baharla birlikte inşaat başlayacak. İlçemiz çok amaçlı modern bir spor salonuna kavuşacak.
 Belediye Başkanımız Gençlik Spor bakanlığında yaptığı görüşmeler neticesinde kapalı spor salonunun ardından ilçemize yakışan mütevazi bir stad yapımı içinde söz aldığını belirtti.
Yaklaşık bir buçuk milyon,  eski parayla bir buçuk trilyon TL civarı ihale edilen 250 kişi oturma kapasiteli kapalı spor salonumuzun şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.
 
  

  HAYDİ HAYIRLISI ARSAYI TOKİ YE DEVRETTİK
HAYDİ HAYIRLISI ARSAYI TOKİ YE DEVRETTİK

 

Belediyemizle Toki arasında yapılan anlaşmayla ilçemizde gerçekleşecek 86 konutluk proje kapsamında Belediyemiz satın aldığı araziyi Tokiye devretti.
İlçe merkezinde yeni Cami karşısında Hükümet Konağının yanındaki 10 dönümlük araziyi belediyemiz satın alarak Tokiye devretti. Ankara dan İlçemize gelen Toki yetkilisi Sayın Seyit Altınay Toki adına alıcı olarak imza koyarken Belediyemiz adınada Belediye başkanımız Muharrem Dinç imza attı. Böylece bu güne kadar Toki konusunda en önemli aşamalardan birisi geçilmiş oldu. şimdi hızlı bir şekilde ihale süreci başladı. Toki de Belediyemize çok yardımcı olan devir işlemleri içinde ilçemize gelen Toki yetkilisi Sayın Seyit Altınay'a Katkılarından dolayı İlçemiz Tapu Müdür vekili İsa  Yılmaz'a çok teşekkür ediyoruz. İlçemize halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz.
  

  ZİRAAT BANKASI İNŞAATINA BAŞLANDI
ZİRAAT BANKASI İNŞAATINA BAŞLANDI

 

ilçemizde uzun yılların özlemi olan Ziraat Bankası açılması için inşaat çalışmaları başladı mütahhit ilk kazmayı vurdu.
bilindiği gibi banka olmadığı için İlçemiz vatandaşları banka işlemlerini Azdavay ve Küre ilçelerinde hallediyorlar, buda vatandaşlarımız açısında çok önemli zorluklar yaşanmasına neden oluyordu. İlimizde iki ilçede banka yoktu bizim ilçemiz ve seydilerde
Hükümetimizin aldığı bir kararla iki ilçemizdede banka açılmasına karar verildi. uzunca çalışmalar sonuda Belediye binamızın altkısmını bankaya tahsis ettik. 10 ocakta yapılan ihale sonrası Zemag İnşaat Müh. Tic. Ltd. Şti. Bankanın yapım işlemini üslendi. 13 Ocak Pazartesi günü ilçemize gelen Firma sahibi Zeki Sürmeli İlçemize yerleşerek hemen çaılmaları başlattı. Salı günü başlayan çalışmalarda belediyemiz elemanları tarafından bir gün içinde yıkım çalışmaları tamamlandı.
Yaklaşık bir buçuk ay sürecek çalışmalar sonrasında oldukça moder bir bina bankaya teslim edilmiş olacak. İnşallah Mart ayı içinde Ağlı Ziraat Bankası İlçemizde faaliyete başlayacak. Bankamızın yapılmasında bu noktaya gelinceye kadar katkısı olan herkese teşekkür ediyor ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
  

  TOKİDE ÖNEMLİ GELİŞME ARSANIN TAPUSUNU ALDIK
TOKİDE ÖNEMLİ GELİŞME ARSANIN TAPUSUNU ALDIK

 

İlçemizde uygulanacak olan 86 konutlu toki projesinde önemli gelişme yaşandı arsanın  tapusunu aldık.
İlçemizde büyük gelişmeye öncülük edecek toki projesinde önemli bir viraj dönülmüş oldu. Hükümet binasının yanında yeni Caminin karşısında bulunan İlçemiz esnaflarından Nahit Yürükel'e ait olan 9250m arsa tokiye verilmek üzere Belediyemiz tarafından satın alındı. Arsa üzerinde bulunan sorunlar kaldırılarak sorunsuz bir şekilde teslim alınan arsa tapusu Satıcı Nait Yürükel ve alıcı Belediyemiz adına Belediye Başkanımızın imzalarıyla el değiştirmiş oldu.
Konuyla ilgili Belediye Başkanımız şunları söyledi: Toki prejemizde birinci adım katılımcıları tamamlamaktı bunu başardık. Uygulanacak projede 86 adet daire için talepte bulunan ve paralarını yatıran hemşerilerimize ve dotlarımıza katkısı olan herkese teşekkü ediyorum. şimdi ikinci adımı tamalamak üzereyiz Allaha şükürler olsun Belediyemiz adına tapuyu teslim aldık. İnşallah bir hafta içinde tokiye tapuyu devreceğiz ve böylece ikinci adım tamamlanmış olacak ardından ihaleyle üçüncü adımıda atmış olacağız inşallah ilk baharla birlikte inşaat başlayacak diye umuyoruz. İlçemizde yeni bir çıgır açacak olan bu projeyle hem büyük oranda yaşanabilir konut sorununu çözmüş olacağız hemde ilçemiz nüfusunun artmasına büyük katkı sağlayacagız. Dogrusu bu preje beni çok heycanlandırıyor tahmin ediyorum projeye katılanlar ve ilçemizi seven herkes bu heycanı hissediyordur. ben tekrar hayırlı uğurlu olmasını diliyor katkısı olan herkese teşekkür ediyor Allah razı olsun diyorum. Rabbimden tamamına erdirmesi için niyazda bulunuyorum.
  

  BİR HAFTA İÇİNDE İKİNCİ KEZ KARDAN KAPANAN YOLLARI AÇTIK
BİR HAFTA İÇİNDE İKİNCİ KEZ KARDAN KAPANAN YOLLARI AÇTIK

 

Uzun yıllar sonra ilk defa Aralık ayı başlarında İlçemize bir metrenin üzerinde kar yağdı. Mahalle ve köy yollarımızı ikinci kez kapandı.
cumartesi pazar günleri gerçekleşen yoğun kar yağışıyla mahalle ve köy yollarımız kapanmıştı, Belediye personelimizin gayretli çalışmalarıyla pazartesi gecesi geç saatlerde bütün mahalle yollarımızı açmıştık fakat yeniden devam eden kar yağışıyla yollarımızın tamamı kapandı 12 Aralık perşembe günü yeniden yolları açma çalışmalarımız başladı dört ayrı noktadan başlayan çalışmalar sonrasında mahalle yollarımız yeniden açıldı. mesai saatlerine bağlı kalmadan büyük özveriyle çalışan Belediye çavuşumuza ekip arkadaşlarımıza ve bize yardımcı olan eski belediye Çavuşumuz Salih Şahine (Çakır) çok teşekkür ediyoruz.
geçtiğimiz yıllarda sadece iki kepçeyle gerçekleşen bu çalışmalar şimdi dört araçla sürdürülüyor. Belediye Başkanımız tarafından hibe yoluyla Belediyemize kazandırılan bir kepçe ve bir greyderle çalışmalarımız çok kısa sürede tamamlanıyor.  
  

  AGIR KIŞ ŞARTLARI ERKEN BAŞLADI KAR YOLLARI KAPADI
AGIR KIŞ ŞARTLARI ERKEN BAŞLADI KAR YOLLARI KAPADI

 

ilçemizde 7 aralık Cumartesi günü başlayan kar yağışı fırtına ve tipiye dönüşünce mahalle ve köy yollarımız kapandı.
9 Aralı Pazartesi günü havanın açılmasıyla sabah saatlerinde mahallelerimizin yollarını açma çalışmalarını başlatan belediye ekiplerimiz gece saat üçte çalışmalarını tamamlayarak mahallelerimizin yollarının tamamını ulaşıma açtılar. fakat gece geç satlerde başlayan kar yagışı ve fırtına gün boyu açılan yolların tamamını yeniden ulaşıma kapattı. 10 Aralık salı günü ihtibarıyla mahalle ve köy yollarımızın tamamı kapalı durumda. Uzun yıllardır ilkdefa ilçemizde olumsuz hava şartları nedeniyle salıgün pazar kurulamadı.
İlçe merkezindeki yolları açan ve merkezde kar kürüme çalışmaları yapan ekibimiz mahalle yollarını açmak için kar yağışının durmasını bekliyorlar.
ilçemizde ilk ve orta dereceli okullar üç gün tatil edildi.  
  

  İŞKUR DAN 10 KİŞİ BELEDİYEMİZDE İŞBAŞI YAPTI
İŞKUR DAN 10 KİŞİ BELEDİYEMİZDE İŞBAŞI YAPTI

 

Toplum Yararına Çalışma Projesi (T.Y.Ç.P) Kapsamında İlçemizden 10 Kişi Belediyemizde İşe Başladı
Hükümetimizin uyguladığı bu oldukça faydalı proje kapsamında İşkur İl Müdürlüğümüzle Belediyemiz arasında imzalanan protokolle Toplum Yarına Çalışma Projesine müracat edenler şarları uyanlar arasında yapılan noter kurası sonucunda ilçemiz sınırları içinde ikamet eden on kişi Belediyemizde işbaşı yaptı.
Maaşları ve sgk pirimler işkurtarafından karşılanacak olan on kişi 9 ay boyunca belediyenin çevre düzenleme ve altyapı işlerinde çalışacaklar.
  

  CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

 

Ülkemizin Heryerinde Olduğu Gibi Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Çoşkuyla Kutlandı.
İlçemiz merkezinde 28 Ekim pazartesi günü Belediye binamız önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelenklerin konulması saygı duruşu ve İstiklal marşımızın hep birlikte söylenmeasiyle Başlayan Cumhuriyet bayramı töreni iki gün boyunca devam etti.
29 Ekim Salı günü Kaymakamlıkta Kaymakam beyin Bayram tebriklerini kabuluyle başlayan etkinlikler Nedime Kaya İlkögretim okulunun bahçesinde ögrencilerin gösterileriyle devam etti. Etkinlik boyunca iki ögretmen tarafından sunulan program kaymakam Beyin günün önem ve anlatımını belirten konuşmasıyla başladı ögrenciler şiirler okudular, tiyatro gösterisi yaptılar, yöresel oyunlar oynadılar. Kaymakam Bey Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanımızın Ögrenci ögretmen ve halkın bayramlarını kutlamasıyla devam eden program ögrencilerin resmi geçiş töreniyle sona erdi.
Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Gazilerimiz ve Şehit Aileleride Katıldılar. İlçemiz Kaymakamı Adnan Şen'in davetiyle İlçemizde bulunan gazilerimiz ve şehit aileleride törene katıldılar. Tören sonrası Belediyenin önünde oluşturulan alanda Gazi ve şehitailerine ikramda bulunuldu.
  

  İLÇEMİZDE KESTANE VE KANLICA MANTARI BOLLUĞU YAŞANIYOR
İLÇEMİZDE KESTANE VE KANLICA MANTARI BOLLUĞU YAŞANIYOR

 

Mevsim ihtibarıyla İlçemiz pazarında kastane ve kanlıca mantarı bulluğu yaşanıyor.
ilçemiz sınırları içinde kestane yetişmemesine ragmen çevremizdeki komşu ilçelerden gelen kestane satıcıları İlçemizde toptan ve parakende büyük çaplı pazar oluşturuyorlar. pazartesi günleri İlçemizde toptan kestane pazarı kuruluyor. İlçemiz pazarı Salı gün olmasına ragmen hergün kestane satışı yapılıyor. Kestane fiatları büyüklüğüne göre 3 lira ile 6 lira arasında değişiyor.
Kanlıca mantarı ise İlçemizi çevreleyen çam ve gürgen ormanlarında bol miktarda bulunuyor. mantar toplamak için buralara gidenler hiç eli boş dönmüyor. Mantar toplayıcıları zaman ve mekana göre kilolarca mantarla dönüyorlar. ilk günlerde 15 liraya kadar alıcı bulan kanlıca mantarı bu günlerde 7ila 8 liraya satılıyor. bazılarıda kanlıca turşusu yaparak böylece satıyorlar. ilçemiz yöresel ürünler pazarında kanlıcanın yanısıra farklı mantarlarda satılıyor. 
  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri