Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
  ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİLER
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİLER

 

Yeni eğitim ögretim yılının başlaması nedeniyle bir ögretmen ve beraberinde bir gurup ögrenci Belediye Başkanımızı ziyaret ettiler.

2013-2014 eğitim ögretim yılının başlması nedeniyle Nedime Kaya İlkögretim okulundan Ögretmen İbrahim Gökhan Türmen ve 8. sınıf ögrencisi Ayfer Çelebi, 7. sınıf ögrencisi Nuriye Açıkgöz, 6. sınıf ögrencisi Onur Çoşkun Belediye Başkanımızı ziyaret ettiler. Başkanımızla bir süre sohbet eden Ögretmen ve ögrencilere Belediye Başkanımız Çeşitli hediyeler vererek teşekkür etti ve yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

  

  SELMANLI MAHALLESİNDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI YAPILDI
SELMANLI MAHALLESİNDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI YAPILDI

 

Belediyemizle Mahalle halkı ve mahalle sınırları içinde faaliyet gösteren Devrek Mermer işbirliğiyle kanalizasyon şebekesi yenilendi.
İlçemiz Salman mahallesinde büyük bir sorun olan kanalizasyon tıkanmaları ve bunun sonucunda oluşan pis koku mahalle halkını çok rahatsız ediyordu.Belediye ekiplerimizin ve mahalle halkının katkıları ile mevcut olan beton büzler korger borularla değiştirilip kanalizasyon hattımız yenilenmiş oldu. Mahalle Muhtarı İsmail Yanıkkaya ve Mahalle halkından gurbette yaşayan İlhan Ulu öncülüğünde yapılan çalışmalarda yaklaşık dört yüz metrelik korger boru Devrek Mermer Şirketi tarafından temin edildi..
  

  YENİ KAYMAKAMIMIZ GÖREVE BAŞLADI
YENİ KAYMAKAMIMIZ GÖREVE BAŞLADI

 

Yeni Kaymakamımız Sayın Adnan ŞEN  göreve başladı. Sayın Kaymakamımıza Hoş geldiniz diyor görevinde başarılar diliyoruz.
Kaymakam Beyin özgeçmişi: 1982 yılında Kütahya ili Tavşanlı ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Tavşanlı'da tamamladı. 2000 yılında üniversite eğitimine başladı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 2004 yılında lisans derecesinde mezun oldu. Devlet memurluğuna 2006 yılı Ağustos ayında başladı. Maliye Bakanlığı'nda 2006-2007 yılları arasında Muhasebe Uzman  Yardımcısı olarak Ankara ve Kocaeli illerinde, 2007-2010  yılları arasında da Vergi Denetmen Yardımcısı olarak Ankara ilinde çalıştı. 2010 yılı Şubat ayında Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kırıkkale Valiliği'nde il stajını, Kırıkkale ili Keskin ilçesinde kaymakam refikliği stajını, Bursa merkez, İznik ve Kestel ilçelerinde teftiş stajını tamamladı. Afyonkarahisar ili Dazkırı ilçesi ve Konya ili Yunak ilçesinde dokuz ay süreyle Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Yurtdışı stajı kapsamında bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaletinde bulunarak Virginia Tech Üniversitesinde dil eğitimini başarıyla tamamladı. İyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve iki kız babasıdır.
  

  YOLLARIMIZI KENDİ GREYDERİMİZLE YAPIYORUZ
YOLLARIMIZI KENDİ GREYDERİMİZLE YAPIYORUZ

 

Belediyemize ait gereyderimizle mahalle yollarımızı sırasıyla yeniden onarıyoruz.
Belediye Başkanımızın gayretiyle özel idareden atıl durumdayken alınan ve İstanbul da Üsküdar Belediyesi öncülüğünde Arnavutköy, Beykoz Belediyeleri ve bazı hayır sever şirketlerin katkılarıyla tepeden tırnağa yenilenen greyderimizle mahalle yollarımızı bir bir düzenliyoruz.
Belediye araç parkında eksikliğini en çok hissettiğimiz greydere sahip olmamızla artık yollarımızı rahat rahat onarıyoruz. yıllardır çevre belediyelerin boş zamanlarını takip edip acele acele onların greyderleriyle yollarımızı onarmaya çalışıyorduk. D.S.İ den emekli greyder oparatörü konusunun uzmanı Hasan Bilir greyderimizde oparatör olarak çalışıyor. Yağlıca mahallesinden başladığımız yol çalışmalarında Alınca, Örencik, Kırlardere, Ketenciler, Danacı ve Merkez mahalle yollarını tamamladık. Dikmen, Sinan ve Selmanlı Mahalleleriyle yol çalışmalarımızı bitirmiş olacagız.
  

  İLÇEMİZ KAYMAKAMI MALATYA DOGANYOL İLÇESİNE ATANDI
İLÇEMİZ KAYMAKAMI MALATYA DOGANYOL İLÇESİNE ATANDI

 

Yaklaşık ikibuçuk yıldır ilçemizde görev yapan Kaymakam Serdar Karal yeni kararnameyle Malatya 'nın Doğanyol İlçesine atandı.
Bayram öncesi kurum amirleriyle mütavazi bir toplantı yapan Kaymakam Serdar Karal yaptığı konuşmada Ağlı ilçesini çok sevdiğini bu ilçeye ve bu ilçenin sıcak kanlı insanlarına hizmet etmekten mutlu olduğunu belirterek herkesten hak helalliği aldı. Toplantıya katılan Belediye Başkanımızda kendisine ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek bir plaket takdim etti. Bayram öncesi İlçemizden ayrılan Kaymakam Karalın yerine İleçemize ataması yapılan yeni Kaymakamımız gelene kadar Seydiler Kaymakamı vekalet ediyor
Kaymakam Serdar Karal'a bizlerde teşekkür ediyor yeni görev yerinde saglık sıhhat ve başarılar diliyoruz.
  

  YATILI KIZ İMAMHATİP LİSEMİZE MÜDÜR ATANDI
YATILI KIZ İMAMHATİP LİSEMİZE MÜDÜR ATANDI

 

Geçen Yıl Kapatılan Yatılı Bölge Okulumuz (YİBO) Yatılı Kız İmamhatip Lisesi Olarak Açılıyor.
Taşköprü İmamhatip Lisesinden İlçemiz Yatılı Kız İmamhatip Lisesi Müdürlüğüne atanan Ali Yıldırım ilçemize gelerek göreve başladı. Müdürle birlikte birde bayan memur göreve başladı. Bayan memur Kocaelinden İlçemize atandı.
İlçemiz Millieğitim Müdürü Dede Sarı, Şube Müdürü Ertan Karakethüdaoğlu yeni İmamhatip Müdürümüz Ali Yıldırım ve İmamhatip Lisemize yeni atana bayan Memur Merve Atabaş birlikte Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ederek tanıştılar ve konuyla ilgili bilgi alış verişinde bulundular. Heyyet daha sonra hep birlikte yeni yatılı Kız İmamhatip lisesine geçerek incelemelerde bulundular. Kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Yatılı Kız imamhatip Lisemizin hayırlı olmasını dileklerimle. Yeni Müdürümüze ve Memure Hanıma hoşgeldiniz diyor başarılar diliyorum. Bundan sanra hepimize düşen görev hep birlikte okulumuza ögrenci bulmak olacak bu konuda herkesin desteğine ihtiyacımız var dedi.
  

  13. KALE ŞENLİKLERİ ÇOŞKUYLA TAMAMLANDI
13. KALE ŞENLİKLERİ ÇOŞKUYLA TAMAMLANDI

 

Mübarek Ramazan Bayramıyla Birlikte Gerçekleşen 13. Kale Şenliklerinde Büyük Çoşku Yaşandı.
Gurbetteki Hemşerilerimizin Bayram ve Kale şenlikleri nedeniyle ilçemizde olmasından dolayı Kale şenliklerimiz en yogun katılımlarından birini yaşadı. Cumartesi günü ve akşamı kale yolunda trafik zamanzaman yoğunluk nedeniyle tıkandı. Konser sonrası kaleden ayrılmak isteyenler uzun süre beklemek zorunda kaldı.
Cuma günü Cuma namazı sonrası mevlidi şerif programıyla başlayan Kale şenliklerimizde İlçemiz ve çevre İlçelerden gelen seçkin mevlidhan hocaların okuduğu Kuranıkerim ve mevlid dinliyenleri başka alemlere sevk etti, duyguları yogunlaştırdı. Mevlid programının sponsorluğunu Kırmaoğlu Mahallesinden Merhum Naim Yürükelin oğullar üstlendiler kendilerine teşekkür ediyoruz. Yürükel ailesi tarafından mevlid sonrasında katılan herkese yemekde ikram edildi.
Kalemizde manzaraya hakim noktada kurulan kır kahvemiz ve ilçemizin meşhur düğün böreği standları yoğun ilgi gördü Kale şenlikleri boyunca iki adet düğün böreçisi standlarında yogunluk eksik olmadı Dernek Başkanı Salim Dinç'in Annesi Naciye hanım tarafından üretilen sıkmalarda büyük ilği gördü. Yaşı ellinin üzerinde olanlara nostaljiyi yaşattı. İlçemzide bulunan talebe yurdu tarafından takılan dönerde beyeniyle tüketildi.
Cumartesi günü akşam üzeri protokol konuşmalarıyla başlayan programda akşam gerçekleşen konserde önce Tosya musuki derneğinin iki geç bayan solisti dinleyenlerce çok beğenildi. Katılımcılar beyenilerini alkışlarla ifade ettiler. Hasan Yılmaz'ın sahne almasıyla çoşku zirveye ulaştı. Cideli hemşerimiz ünlü radyo programcısı Ufuk Acar'ın sunuculuğuda her zamn oduğu gibi süperdi. Ufuk'un sunumuyla satılan hediyeli Miskos Kastamonu helvaları tamamı satıldıktan sonra yapılan çekilişte Dernek tarafından temin edilen hediyeler sahiplerini buldu.
Kale şenliklerinin huzur içinde geçmesi hepimizi mutlu etti. konuyla ilgili konuşan belediye Başkanımız Muharrem Dinç Kale şenliklerine katkısından dolayı Ağlı Dernek Başkanı Salim Dinç ve ekibine mevlid programını organize eden Yürükel ailesine Kale şenlikleri hazırlıkları sırasında büyük özveride bulunan Belediye personeline katılımlarıyla bizi onurlandıran herkese katkısı olanlara teşekkür etti.
 
  

  İFTAR ÇADIRINDA 400 KİŞİYE İFTAR VERİLDİ
İFTAR ÇADIRINDA 400 KİŞİYE İFTAR VERİLDİ

 

Her akşam yaklaşık yüz elli iki yüz kişinin iftar yaptığı iftar çadırında yaklaşık 400 kişiye iftar verildi.
geçtiğimiz salı günü akşamı Azdavay da çeşitli ticari faaliyetlerde bulunan bizim ilçemizde de akaryakıt istasyonu işleten Hizeloğulları tarafından verilen iftara yaklaşık dört yüz kişi katıldı. ilçemizden ve çevre ilçelerden çok sayıda katılımın odluğu iftarda yemekler Hizeloğulları'nın Azdavay'daki lokantası tarafından hazırlanarak ilçemize getirildi. iftar çadırı bu kalabalığı almayacağı için Belediyenin önündeki alana masalar yerleştirildi. Hizeloğuları şirketinin yetkililerinin tamamının katıldığı iftar öncesi ailenin geçmişleri için Mevlit ve Kuranıkerim okutuldu.
iftar sonrası konuşan Çakıroğlu Köyü Muhtarı Orhan Hizel Belediye Başkanımıza kendilerine böyle bir imkanı sunduğu için teşekkür etti.
  

  ATIKSU VE KANALİZASYON ARITMA TESİSİ YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ATIKSU VE KANALİZASYON ARITMA TESİSİ YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

ilçemizde geçtiğimiz yıl tamamlanan altyapı kanalizasyon çalışmalarından sonra şimdide arıtma tesisi yapımına başlandı.
Bilindiği gibi ilçemizde altyapı kanalizasyon büyük sorun olmuştu geçtiğimiz yıllarda yaklaşık on beş kilometrelik kanalizasyon yapılarak ilçemizdeki atık sular ve kanalizasyon toplanarak panayır alanının sonrasında göktaş deresine deşarj edilmeye başlanmıştı. Bu noktaya arıtma yapılmasıyla ilgili yapılan çalışmalar netice verdi. konuyla ilgili yapılan proje ve   Belediye Başkanımızın Ankara'ya yaptığı ziyaretler sonrasında çevre bakanlığından yapıla iki ayrı bağış kalemiyle arıtma tesisi ihale aşamasına geldi. geçtiğimiz ay yapılan ihale sonrasında Kastamonulu bir inşat firması ihaleyi alarak arıtma tesisi çalışmalarını başlattı. tesisin yapılmasıyla arıtılan atık sular göktaş deresine deşarj edilecek. bu noktadan sonra arıtılarak dereye deşarj edilen sular tarım sulamasında rahatlıkla kullanabilecek duruma gelecek. Arıtma tesisimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz. Süreç içinde katkısı olan herkese özellikle Şehircilik ve Çevre Bakanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz.
  

  İFTAR ÇADIRIMIZ BEŞİNCİ YILINDA HİZMETE DEVAM EDİYOR
İFTAR ÇADIRIMIZ BEŞİNCİ YILINDA HİZMETE DEVAM EDİYOR

 

2009 Yılında göreve gelen Belediye Başkanımız tarafından kurulan iftar çadırı beşinci yılındada hizmete devam ediyor.
Beş yıldır ramazan boyunca açık olan iftar çadırımızda her akşam yüz yüzelli kişi bazı akşamlar ikiyüz ikiyüz elli kişi iftar ediyor. ilk yıldan beri Belediyemiz tarafından organize edilen programda her akşam bir hayırsever tarafından karşılanan iftar yemeği iftarı veren kişinin tercihine göre ilçemizde faaliyet gösteren lokantalar tarafından servis ediliyor. zaman zaman iftar veren kişi trafından özel davetlerde oluyor. ilçemizde çalışanların yoldan geçenlerin ve bu manevi atmosferi yaşamak isteyenlerin katılımıyla iftar programı dolu dolu devam ediyor.
Verdikleri iftar yemekleriyle ilçemizde Ramazan ayının farklı yaşanmasına vesile olan hayırsever şirketlere, şahıslara şükranlarımızı sunuyor hayırlı bereketli bol kazançlar diliyoruz.  
  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri