Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
  ARNAVUTKÖY BELEDİYESİNDEN ÇÖP KONTEYNIRI ALDIK
ARNAVUTKÖY BELEDİYESİNDEN ÇÖP KONTEYNIRI ALDIK

 

Arnavutköy Belediyesinden 20 adet yeni çöp konteynırı aldık.
Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'yı makamında ziyaret eden Belediye Başkanımız kendisine Belediyemiz hakkında bilgiler vererek greyderimizin tamiri için maddi destek almıştı. bu ziyaret sırasında çöp konteynır ihtiyacımız olduğunu belirten başkanımıza yardımcı olacağını söyleyen arnavutköy Belediye Başkanı Belediyemize yirmi adet sıfır yeni çöp konteynırı gönderdi. geçtiğimiz yılda çöp kamyonumuzu tamir ettiren Arnavutköy Belediye Başkanı Sayın Ahmet Haşim Baltacı'ya çok teşekkür ediyoruz. 
  

  İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNDEN İKİ ARAÇ ALDIK
İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNDEN İKİ ARAÇ ALDIK

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Massey Ferguson marka bir kato kepçe birde Renault kango marka otomobil aldık.
bugüne kadar özellikle İstanbul belediyelerinden çok sayıda araç gereç alan Belediye Başkanımız bir iş makinesini birde otomobili İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alarak İlçemize ve Belediyemize kazandırdı. on mahallemiz elli dört yerleşim yerimiz düşünüldüğünde özellikle su ve kanal tamirlerinde ve bağlantılarında yeni kepçemiz çok işe yarayacak . her iki aracında ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
  

  ARTIK BİZİMDE GREYDERİMİZ VAR
ARTIK BİZİMDE GREYDERİMİZ VAR

 

Belediyemiz araç parkında eksikliğini en çok hissettiğimiz iş makinesi greyderimiz hizmete girdi.
on mahalle bunlara bağlı elli dört yerleşim biriminden oluşan ilçemizde, sert geçen kış aylarından sonra yaklaşık yüz yirmi km stabilize yol ağımız her yıl bozulur ve yaz aylarında yollara bakım yapılır. Yol yapımında hiç şüphesiz en önemli iş makinesi greyderdir. Belediyemizde greyder olmadığı için her yıl çevre belediyelerden kaymakamlıklardan greyder arayışına girer onların boş zamanlarında aldığımız emanet greyderlerle yollarımızı onarmaya çalışırken geçen yıl yangın geçirmiş bir greyderi Valiliğimizden cüzi bir ücret karşılığı alarak tamir ettirdik.
Üsküdar Belediyesinin öncülüğünde İstanbul'a tamire gönderdiğimiz greyderimiz tepeden tırnağa yenilendi. Şanzımanı, motoru birçok aksamı yenilendi oldukça önemli harcama yapıldı. Fakat Belediye Başkanımızın kişisel gayretleriyle belediyemiz bütçesinden hiç bir harcama yapılmadı. Greyderimiz İstanbul'a Kastamonu özel idare treyleriyle gitti İstanbul dan ise Büyük Şehir belediyesinin treyleri ve öncü aracıyla geldi bunlarda belediyemizden herhangi bir ödeme yapılmadı. Greyderimizin Belediyemize İlçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
Belediye Başkanımızdan Teşekkür
Belediyemize yenilenmiş bir greyder kazandırılmasına katkısı olan Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş'a, Genel Sekreterimiz Sayın Zafer Karahasanoğlu'na Tamirinde özel katkılarından dolayı Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kara,ya Üsküdar'ın Başarılı Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Sinan Aktaş,a Başkan yardımcısı değerli hemşerimiz dostumuz Sayın Esat Kalay,a sırasıyla Arnavutköy Belediye Başkanı Sayın Ahmet Haşim Baltacı'ya Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek,e Başkan danışmanı Sayın İsa Sucuoğlu'na, farklı konularda da desteğini gördüğüm Beykoz Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Sayın Muharrem Kaşıtoğlu,na Başbakanımızın Yeğeni Sayın Ahmet Erdoğan,a ARGE Mühendislik Sahibi Sayın Cevat Söğüt'e, Küre Eti bakır Genel Müdürü Sayın Ahmet Tezcan'a Emmidağ Mermere, Acar Mermere, Onur Mermere, Devrek Mermere ve her konuda olduğu gibi yardım ve desteğini hep gördüğümüz Hemşerimiz Sayın Mehmet Mamur'a Şahsım belediyem ve ilçem adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.
  

  TUNUSLAR KÖYÜNDE YANGIN
TUNUSLAR KÖYÜNDE YANGIN

Tunuslar köyünde yangında iki ev kullanılamaz hale geldi.

Fadime Özdemire ait evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. iki katlı ahşap evde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek Cemil Özdemire ait ahşap evede rüzgarın etkisi ile sıçradı.İtfaiye ekiplerimizin müdahalesi ile diğer evlere sıçramadan yangın kontrol altına alındı. il ve ilçe belediyelerin göndermiş olduğu itfaiye ekiplerin yardımı ile yangın tamamen söndürülmüşdür.Fadime özdemir ve cemil özdemire geçmiş olsun diyoruz.

  

  İŞKUR PROJESİ
İŞKUR PROJESİ

İŞKUR ELEMLARI İŞBAŞI YAPTI

Belediyemizle İŞKUR arasında yapılan projeyle 5 kişi belediyemizde dört ay çalışmak üzere işbaşı yaptılar.

noter kurasıyla belirlenen işkur elamanları arasında beşkişi işbaşı yaparken diger beşkişide yedek olarak belirlendi. belediyemizde dört ay boyunca çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarında görev yapacak olan beş kişinin maaşları ve ssk ları işkur tarafından ödenecek. Kamu yararına çalışma programı (TYÇP) kapsamında çalışanların ilçe merkezinde oturan ve hiç bir sosyal güvencesi olmayanlar arasından iştalebi olanlardan seçildi.

 

  

  KAGİRPINARI YANGIN
KAGİRPINARI YANGIN

İlçemiz Alınca mahallesi kağirpınarı küme evlerinde ikamet eden rahmetli saim güzel'e ait evde sağnak yağışla birlikte düşen yıldırım sonucu yangın çıkmışdır.Evin boş olması yangının büyümesine neden olsada ,can kaybının olmaması en büyük tesellimiz olmuştur.Belediye ekiplerimiz ve küre belediyesinin itfaiyesinin  müdahalesiyle yangın etrafa sıçramadan kontrol altına alınmışdır.Küre belediyesinin göndermiş olduğu itfaiye için ayrıca teşekkür ederiz.

  

  KALEDEKİ SARNICI TEMİZLEDİK
KALEDEKİ SARNICI TEMİZLEDİK

kaledeki sarnıcı temizledik

ilçemizde Tarihi Kalemizde bulunan yaklaşık bin yıllık tarihi  su sarnıcı belediyemiz elemanları tarafından temizlendi.

Kastamonu ve Ağlı ilçemizin fethinden önce Bizanslılar tarafından Kalede yaklaşık on adet  su sarnıcı yapılmış bunlardan sadece bir tanesi günümüze sağlam olarak ulaşmıştır. Zemini yosunla kaplanmış bu sarnıcı İl Kültür Müdürüyle de görüşerek iş makinesi ve elemanlarımızla temizledik. Eksilen suyu da itfaiye aracımızla su basarak tamamladık. Sarnıcın içinde bulanan semender olarak bilinen balık kertenkele arası canlılara zarar verilmeden yapılan çalışmalar neticesinde Ankara Hacettepe üniversitesinden gelen bir yetkili bu canlılardan iki üç tanesini alarak incelemeler yapmak üzere Ankara ya götürdü.

 

  

  FESHANEDE STANDIMIZA YOGUN İLGİ OLDU
FESHANEDE STANDIMIZA YOGUN İLGİ OLDU

İstanbul Feshanede Düzenlenen Kastamonu Günlerinde Belediyemiz ve kaymakamlığımız birliktye açtığımız Standımıza Yogun ilgi oldu.

Kas-Der Kastamonulular Dayanışma Derneğinin düzenlediği 6. Feshane Kastamonu günleri kapsamında kastamonu kültürü İstanbula taşındı Belediyeler iç kısımda açtıkları satandlarda hemşerilerini ve misafirleri karşılarken ilimizin her ilçesinden getirilen yöresel ürünler hemşerilerimiz ve istanbullular tarafından çok yoğun ilgi gördü. Belediyemiz standı dört gün boyunca doldu boşaldı. günün önemli kısmında standımızda bulunan Belediye Başkanımız standımıza gelen misafirlerimize düğün böreği ve elma ekşisi ikram etti. Kastamonu Valimiz başta olmak üzere çok sayıda milletvekili ve belediye başkanı standımızı ziyaret edere elme ekşimizi içtiler hepiside bu doğal ve yöresel içeçegimizi çok beğendiklerini söylediler. Feshanenin bahçesinde kurulan gıda bölümünde yöremizin eltli ekmeği, banduma, düğün, böreği, mantı, tirit ve kuyu kebabı stantları gün boyu doldu boşaldı. ülkemizin değişik köşelerinden gelenmiş olan istanbullular tarafından da çok beğenildi.

  

  TOKİ BAŞVURULARI BAŞLADI
TOKİ BAŞVURULARI BAŞLADI

 

Belediyemiz ile TOKİ (Toplu Konut İdaresi) işbirliği ile İlçemize yapılacak olan konut projesi kapsamında talep toplanmaya başlanmıştır. Konut talebi olan halkımız, T.C. Ziraat Bankası Azdavay şubesinde açılan TOKİ hesabına, Türkiye ‘nin her yerinden Ziraat Bankası aracılığı ile “Kastamonu Ağlı İlçesi TOKİ Başvuru Bedeli “ ni 23 Mayıs 2013 – 24 Haziran 2013 tarihleri arasında yatırarak, banka dekontu ve başvuru evrakları ile Belediyemize müracaat edebileceklerdir. Başvuru şartları ve başvuru formlarına internet sitemizden, Belediyemizden ve Ağlı Kırtasiye ‘den ulaşabilirsiniz. Başvuru bedelleri, 2+1 (85m2) konut için 4.000,00 TL, 3+1 (118 m2) konut için 6.000,00 TL ‘dir.

 

 

-2+1 Başvuru evrakları ve kat planlarına ulaşmak için tıklayınız.

 

http://s3.dosya.tc/server5/K0qCjy/toki2_1.rar.html

 

-3+1 Başvuru evraklarına ve kat planlarına ulaşmak için tıklayınız.

 

http://s3.dosya.tc/server5/UT5AWB/toki3_1.rar.html

 

  

  HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİ AÇILIŞI
HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİ AÇILIŞI

AĞLI HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİ AÇILIŞI İLÇE KAYMAKAMIMIZ SERDAR KARAL,BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUHARREM DİNÇ,İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BEKİR AKSOY,İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCIMIZ YAŞAR DOLAPÇI , İL MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ AHMET BAYIR ,DEVREKANİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞERİF DURAN , İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DEDE SARI , KURUM VE KURULUŞLARIN DAİRE AMİRLERİ , HALKIMIZ VE KURSİYERLERİN KATILIMIYLA 08.05.2013 TARİHİNDE YAPILDI.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri