Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Mahalle Muhtarlarıyla Toplantı
Mahalle Muhtarlarıyla Toplantı

          Belediyemiz konferans salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantısında, Yeni Mahalle muhtarlarımıza Belediyemizin durumu ve yapılacaklar hakkında bilgiler verildi. Yapılacak çalışmaların , muhtarlarımızla elbirliği ve yardımlaşma içerisinde yapılmasının önemi anlatıldı. Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK, ilçemiz nüfusunun arttırılması, ilçemizde ikamet edip te ikametgahı olmayan vatandaşımızın kaydını yaptırılmasına yardımcı olmak, Belediye alacaklarının tahsilinde yardımcı olmak, kayıp ve kaçak su kullanımlarının önlenmesi konularında  Muhtarlarımızın desteğini istedi.

  

  İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

          Ağlı Belediye meclisi 08.04.2014 tarihinde belediye meclis toplantı salonunda Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK başkanlığında Yeni Meclis Üyeleriyle yaptı. Meclis çalışmalarınız Ağlı mız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

 

  

  Görevi Devir Alma
Görevi Devir Alma

          30 Mart yerel seçimlerinde Ağlı halkının tercihleriyle seçimi kazanan Ağlı Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK Mazbatasını alarak 4 Nisan Cuma günü Belediye Önünde gerçekleşen devir teslim töreniyle göreve başladı. Törene ilçe halkımızın büyük ilgisi vardı. Öncelikle duayla törene başlandı.

          İlçemiz hanımlarının da törene büyük ilgisi dikkat çekti. Başkanımız Şahin ÇOLAK devir teslim törenine katılanlara pasta ve meyve suyu ikramında bulundu.

          Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürü Kemal SIĞMAZ’ ın sunduğu programda ilk konuşmayı yapan eski Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ dönemi içinde birlikte çalıştığı personellere yaptığı hizmetlerin başarısı olarak teşekkür belgesi verdi.

         Eski Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ yeni Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK’ in yakasına Belediye Başkanlığı rozetini taktıktan sonra Belediye başkanımız Şahin ÇOLAK' ı tebrik ederek başarılar diledi.

          Rozetin takılmasının ardından Ağlı Belediye Başkanı olarak kürsüye davet edilen Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK önce kendisine destek veren, güvenen İlçe halkına teşekkür etti. Çolak daha sonra şunları söyledi;

         “Bizlere verilen destek ve güvenden dolayı tüm halkımıza teşekkür eder, saygılar sunarım.
         Seviyeli, sakin, medeni bir şekilde demokratik yarış olan bu seçim sürecinde her türlü gerekli hassasiyeti gösteren başta belediye başkan adaylarımıza, siyasi parti yöneticilerimize ve siz değerli halkımıza tekrar teşekkür ediyorum. 

        Artık seçim geride kaldı. Hiçbir küskünlük, kırgınlık, dargınlık olmadan bundan sonra Ağlımız için birleşme, kaynaşma, hizmet etme zamanıdır. Bu seçimin ne galibi olsun, ne mağlubu olsun. Kazanan Ağlımız olsun, halkımız olsun” diyerek sözlerine devam etti.

        Yeni Belediye Başkanımız sözlerini bitirdikten sonra kurban kesildi.  Açık havada gerçekleşen devir teslim töreni sonrasında belediye binasına girerek Muharrem DİNÇ’ den görevi devraldı.

  

  MAHALLERİMİZE ÇÖP KONTEYNIRI BIRAKTIK
MAHALLERİMİZE ÇÖP KONTEYNIRI BIRAKTIK

Belediyemiz mahallerimize çöp konteynırı yerleştirdi bundan böyle mahallelerimiz de çöp toplama hizmeti verilecek.
Belediye başkanımız Muharrem Dinç tarafında halkımıza verilen söz yerine getirilmiş oldu. Başkanımız tarafından İstanbul Belediyelerinden Hibe olarak Alınıp depolanan çöp konteynırları Çevre Bakanlığından alına çöp toplama ve taşıma aracının hizmete girmesiyle mahallerimizde çöp toplama hizmetimiz başladı. mahallerimizin bazılarında eksik kalan çöp konteynırların ileriki günlerde tamamlanmasıyla ilçemize bağlı 54 yerleşim yerinin tamamında çöpler belediyemiz tarafından toplanacak ilçemize ve mahallerimize hayırlı olmasını diliyoruz.
Belediye başkanımız tarafından hazırlanan konuyla ilgili mektup mahalle halkına dağıtıldı. bu mektubu yayınlıyoruz.
 MAHALLEMİZİN SAYGI DEĞER HALKI
Belediyemiz bu günden itibaren sizlere çöp toplama hizmeti vermek amacıyla mahallenize çöp konteynırı bıraktı bundan böyle yok edemediğiniz çöpleriniz belediyemiz tarafında toplanıp çöp dökme alanına boşaltılacak. bu çöp konteynırlarını İstanbul belediyelerinden hibe olarak aldık. Çevre Bakanlığından hibe olarak aldığımız yeni çöp toplama ve taşıma aracımızın gelmesiyle sizin hizmetinize sunuyoruz.
Değerli hemşerim sizden isteğimiz bu hizmetin normal şekilde devam etmesi için duyarlı olmanız. bildiğiniz gibi on mahallemiz bu mahallelere bağlı 54 yerleşim yerimiz var yani mahallenize bıraktığımız çöp konteynırı gibi en az ilçe genelinde 100 adet çöp konteynırımız var. belediyemizin imkânları da malumunuz her gün veya gün aşırı çöpünüzü toplama imkanımız yok. bu sebeple lütfen çöp konteynırınıza sahip çıkın gereksiz çöplerle doldurmayınız. Mahalleniz ortamında yok edebileceğiniz çöplerinizi önceden olduğu gibi yok ediniz bu çöp konteynırına doğal ortamda yok edemediğiniz çöplerinizi atınız. Gereksiz kullanan komşularınızı da kırmadan iyi niyetle ikaz ediniz. Çöp konteynırınız dolduğunda Muhtarınıza veya Belediyemize haber veriniz. Hizmetin en güzeline layık olan siz saygıdeğer hemşerilerime Çöp konteynırınızın hayırlı olmasını diliyor sizlere sevgi ve selamlar sunuyorum.

                                                 Muharrem DİNÇ                            
                                            Ağlı Belediye Başkanı

  

  ZİRAAT BANKASI AÇILDI
ZİRAAT BANKASI AÇILDI

 

İlçe halkının en büyük beklentisi olan Ziraat Bankası Ağlı Şubesi mütevazi bir törenle hizmete başladı.
Belediye Binamızın altında oldukça modern bir şekilde hazırlanan mekanda 18 Mart salı günü hizmete açılan Ziraat Bankasının Müdürü Yücel Sağlık Araç Ziraat Bankası Müdür yardımcılığından ilçemize Müdür olarak atandı. Aslen Kastamonu İhsangazili olan müdürümüze ve ekibine başarılar diliyoruz.
Bankanın açılışında resmi bir açılış töreni olmamasına rağmen ilçe halkı oldukça yoğun katılım gerçekleştirdi. bankanın önü Müdür Beyin odası gönderilen çiçekler ve çelenlerle gül bahçesine döndü. Belediye Başkanımız yaptığı kısa konuşmada İlçemizin en önemli kurumlarından biri olan Ziraat Bankası uzun yıllardır özlemle beklenen bir kurumdu gelmesi için herkes uğraştı. Ama bizim dönemimizde kısmet oldu bu bir hükümet politikasıdır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bankamızın Müdürü ve personeline ilçemize hoş geldiniz diyerek hayırlı olmasını diliyorum dedi.
Bu konuşmanın ardından hep birlikte açılış gerçekleşti Müdür Bey ve Banka personeli tarafından ziyaretçilere pasta ve çeşitli içecekler ikram edildi.
Ağlı Belediyesi olarak Ziraat Bankasının İlçemize ve halkımıza hayırlı olması dileklerimizle çalışanlarına başarılar diliyoruz.
  

  ZİRAAT BANKASI AĞLI ŞUBESİ HAZIR
ZİRAAT BANKASI AĞLI ŞUBESİ HAZIR

 

İlçemizde açılmak üzere olan Ağlı Ziraat Bankası Şubesi inşat çalışmaları tamamlandı.
Mart ayının 18 de açılışının yapılması planlanan Ziraat Bankası Ağlı şubesi inşatı tamamlanarak açılaşa hazır hale getirildi. Mütahhit firma tarafından hazırlanan bannkada her malzeme birinci sınıf olarak kullanıldı. Belediyemiz hizmet binasının altında Belediyemize ait üç ayrı bölmeden oluşan alanda gerçekleşen bankada iç donanımda tamamlandı mevcut şekliyle gelen memurlar hemen hazır olan masalarının başında koltuklarına oturup hizmete başlayacak duruma geldi.
Belediye Başkanımız kış mevsimi olmasına ve şartların zorluğuna rağmen bir ay gibi kısa bir sürede çalışmaları tamalayan mütahhit firma sahibi Zeki Beye teşekkür ett. Firma sahibi Zeki Beyde katkılarından ve desteğinden dolayı Başkanımıza Teşekkür ederek Ağlı'yı ve Ağlılıları çok sevdiğini belirterek İlçemizden ayrıldı. Zeki Beyin Başkanımızı ziyareti sırasında orada bulunan Belediye Başkanımızın Oğlu Ömer Dinç'te bankanın ilçemize hayırlı olmasını diledi.
 
  

  KAPALI SPOR SALONU İNŞAATI BAŞLADI
KAPALI SPOR SALONU İNŞAATI BAŞLADI

 

ilçemiz girişine yapılacak olan kapalı spor salonu hafriyatı yapılarak temel atma çalışmaları başladı.
Belediyemiz öncülüğünde Gençlik Spor Bakanlığı tarafından ihale edilen 250 kişi oturma tribünü olan çok amaçlı kapalı spor salonunun ihaleyi alan Ankaralı müteahhit tarafından yapım çalışmaları başladı. İlçemiz girişinde bulunan panayır yerinde şehir stadının alanında yapılacak salon inşaatını alan müteahhit firma şantiyesini kurarak çalışmaları hızlı bir şekilde başlattı. hafriyatını bitirerek temel çalışmalarını yapma durumuna geldi. inşat alanında incelemeler yapan Belediye Başkanımız firma yetkilileriyle fikir alışverişinde bulundu. firma yetkililerinden alınan bilgiye göre yaz aylarında Kapalı spor salonunun tamamlanacağı belirtildi. ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
  

  BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN VEDA KONUŞMASI
BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN VEDA KONUŞMASI

 

 

Başkanımız tarafından Belediyemize kazandırılan hibe araçların hizmete katılması için yapılan törende Belediye Başkanımız veda konuşması yaptı.
Belediye Başkanımızın gayretleri ve girişimleriyle Belediyemize kazandırılan 12 adet büyüklü küçüklü araçlar yan yana dizilerek Başkanımız tarafından nereden ve nasıl aldığı anlatılarak ilçe halkına tanıtıldı. Bir adet Komotsu Greyder, bir adet Massey Fergison kato kepçe, bir adet 0 çöp toplama ve taşıma aracı, bir adet Doç kamyonet, 4 adet Renault Toros otomobil, bir adet Renault Kango kamyonet, bir adet Opel otomobil, bir adet Ford Transit kapalı kasa kamyonet bir adet yenilenen Cenaze Aracı bayraklarla süslenerek İlçe merkezinde sergilendi.
Programa İlçe Kaymakamımız kurumlarımızın yönetici ve çalışanları siyasetçiler ve ilçe halkı katıldı. Oldukça yoğun katılımın olduğu program sonunda İlçemiz emekli İmamı Hacı Hafız Yahya Kocaer tarafından dua yapıldı İlçe halkına pilav ayran ikram edildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda Belediye başkanımız yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi. Belediye Başkanı adayı olarak karşınıza çıkmamda katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Bana Belediye Başkanlığını nasip eden Rabbime hamd ediyorum vicdanlarınız kadar temiz ve kıymetli oylarınızla bana bu yetkiyi veren siz ilçe halkına şükranlarımı sunuyorum. Bildiğiniz gibi Ak Partiden aday adayı oldum aday gösterilseydim büyük bir ihtimalle yeniden seçilecektim çünkü sizin şahsıma olan teveccühünüz bunu gösteriyordu. Lakin mensubu olmaktan gurur duyduğum partim beni değil de başka bir arkadaşımızı aday gösterdi, hayırlısı olsun benim aday olmamamda ilçemizden malum kişiler ve il başkanıyla milletvekilinin birinin etkili oldu yani genel merkezimizin yanıltıldığını gördüm. Ama seçim sonunda kimin haklı kimin haksız olduğu görülecek.
Görevde olduğum beş yıl boyunca çok sıkıntılar yaşadım her şey sizlerin gözleri önünde gerçekleşti ekip çalışması yapamadım hep tek başımı mücadele ettim mesai arkadaşlarımdan başka kimseden yardım görmedim. Eğer ekip çalışması yapabilseydik şurada gördüğünüz iş makineleri ve araçlar kadarı şu tarafta da bulunurdu. Beş yıl boyunca utanacak ilçemi zora sokacak ve mensubu bulunmaktan gurur duyduğum partime leke getirecek hiçbir şey yapmadım. Bir karış yer satmadım. Bilakis aldım hiçbir şeyi eksiltmedim hatta üzerine koydum. Görevi bırakmaya hazırlandığım şu günlerde birçok sevinci birlikte yaşıyoruz. İlçemizde Ziraat Bankası açılmak üzere 86 konutluk TOKİ projesi ihalesi bitti ilkbaharla başlayacak. Kapalı spor salonu temel çalışmaları başladı. Atık su arıtması tamamlanmak üzere yani önümüzdeki mart ve nisan aylarından itibaren ilçemiz adeta şantiye alanı gibi olacak yaz boyu en az yüze yakın insan ilçemizde çalışacak. Bundan bütün ilçe faydalanacak.
Gayretli çalışkan personelime çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizlere de katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bana haklarınızı helal edin bende sizlere hakkımı helal ediyorum dedi.
 
  

  YENİ ÇÖP TOPLAMA VE TAŞIMA ARACIMIZ GELDİ
YENİ ÇÖP TOPLAMA VE TAŞIMA ARACIMIZ GELDİ

 

Belediye Başkanımızın girişimleri neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe olarak alınan yeni Çöp Toplama ve taşıma aracı ilçemize geldi.
11 şubat Saalı günü Ankara da düzenlenen teslim töreniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilçemize verilen çöp toplama ve taşıma aracının evrakları Belediye Başkanımız tarafından teslim alındı. Bir gün sonra izmirden Belediyemiz personeli tarafından teslim alınarak ilçemize getirildi.
Belediye binası önüne çekilen yeni araç ilçe halkı tarafından menuniyetle karşılanarak incelendi ve hayrılı olsun dileklerinde bulunuldu. Merkez Muhtarı Muammer Çolak Aracın yanında Belediye başkanımıza ilçemize kazandırdığı araç için teşekkür etti. diğer ilçe halkıyla birlikte hatıra resmi çektirdiler.
Yeni çöp toplama ve taşıma aracımızın ileçemize verilmesinde katkılarından dolayı Belediye Başkanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, Hükümetimize teşekkür ediyor İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.
 
  

  BELEDİYEMİZE YENİ ÇÖP ARACI GELİYOR
BELEDİYEMİZE YENİ ÇÖP ARACI GELİYOR

 

Belediyemize Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yeni sıfır çöp toplama ve taşıma aracı geliyor.
Belediye Başkanımızın girişimiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçen yıl kabul edilen proje talebimizle ilgili aracın verileceği bildirilmişti. Bakanlıktan gelen yazıyla yeni çöp aracımızın işlemlerini Ankara'da tamamladıktan sonra 11 şubatta İzmirde ki Otakar fabrikasından teslim almamız gerektiği belirtildi.
Konuyla ilgili çok mutlu olduğunu belirten Belediye Başkanımız daha öce İstanbul belediyelerinden yeterli çöp konteynırı alıp depolamıştık, yeni çöp aracımızın gelmesiyle bu çöp konteynırlarını mahallelerimize dağıtacagız böylece mahalle halkınında bu hizmetimizden yararlaanmasını saglayacağız. aracın verilmesinde katkısı olalanlara teşekkür ediyorum dedi.
 
  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri