Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  İŞKUR DAN 10 KİŞİ BELEDİYEMİZDE İŞBAŞI YAPTI
İŞKUR DAN 10 KİŞİ BELEDİYEMİZDE İŞBAŞI YAPTI

 

Toplum Yararına Çalışma Projesi (T.Y.Ç.P) Kapsamında İlçemizden 10 Kişi Belediyemizde İşe Başladı
Hükümetimizin uyguladığı bu oldukça faydalı proje kapsamında İşkur İl Müdürlüğümüzle Belediyemiz arasında imzalanan protokolle Toplum Yarına Çalışma Projesine müracat edenler şarları uyanlar arasında yapılan noter kurası sonucunda ilçemiz sınırları içinde ikamet eden on kişi Belediyemizde işbaşı yaptı.
Maaşları ve sgk pirimler işkurtarafından karşılanacak olan on kişi 9 ay boyunca belediyenin çevre düzenleme ve altyapı işlerinde çalışacaklar.
  

  CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

 

Ülkemizin Heryerinde Olduğu Gibi Cumhuriyet Bayramı İlçemizde Çoşkuyla Kutlandı.
İlçemiz merkezinde 28 Ekim pazartesi günü Belediye binamız önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelenklerin konulması saygı duruşu ve İstiklal marşımızın hep birlikte söylenmeasiyle Başlayan Cumhuriyet bayramı töreni iki gün boyunca devam etti.
29 Ekim Salı günü Kaymakamlıkta Kaymakam beyin Bayram tebriklerini kabuluyle başlayan etkinlikler Nedime Kaya İlkögretim okulunun bahçesinde ögrencilerin gösterileriyle devam etti. Etkinlik boyunca iki ögretmen tarafından sunulan program kaymakam Beyin günün önem ve anlatımını belirten konuşmasıyla başladı ögrenciler şiirler okudular, tiyatro gösterisi yaptılar, yöresel oyunlar oynadılar. Kaymakam Bey Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanımızın Ögrenci ögretmen ve halkın bayramlarını kutlamasıyla devam eden program ögrencilerin resmi geçiş töreniyle sona erdi.
Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Gazilerimiz ve Şehit Aileleride Katıldılar. İlçemiz Kaymakamı Adnan Şen'in davetiyle İlçemizde bulunan gazilerimiz ve şehit aileleride törene katıldılar. Tören sonrası Belediyenin önünde oluşturulan alanda Gazi ve şehitailerine ikramda bulunuldu.
  

  İLÇEMİZDE KESTANE VE KANLICA MANTARI BOLLUĞU YAŞANIYOR
İLÇEMİZDE KESTANE VE KANLICA MANTARI BOLLUĞU YAŞANIYOR

 

Mevsim ihtibarıyla İlçemiz pazarında kastane ve kanlıca mantarı bulluğu yaşanıyor.
ilçemiz sınırları içinde kestane yetişmemesine ragmen çevremizdeki komşu ilçelerden gelen kestane satıcıları İlçemizde toptan ve parakende büyük çaplı pazar oluşturuyorlar. pazartesi günleri İlçemizde toptan kestane pazarı kuruluyor. İlçemiz pazarı Salı gün olmasına ragmen hergün kestane satışı yapılıyor. Kestane fiatları büyüklüğüne göre 3 lira ile 6 lira arasında değişiyor.
Kanlıca mantarı ise İlçemizi çevreleyen çam ve gürgen ormanlarında bol miktarda bulunuyor. mantar toplamak için buralara gidenler hiç eli boş dönmüyor. Mantar toplayıcıları zaman ve mekana göre kilolarca mantarla dönüyorlar. ilk günlerde 15 liraya kadar alıcı bulan kanlıca mantarı bu günlerde 7ila 8 liraya satılıyor. bazılarıda kanlıca turşusu yaparak böylece satıyorlar. ilçemiz yöresel ürünler pazarında kanlıcanın yanısıra farklı mantarlarda satılıyor. 
  

  BELEDİYE BAŞKANIMIZ OKULLARI ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANIMIZ OKULLARI ZİYARET ETTİ

 

Belediye Başkanımız Muharrem Dinç yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle okullarımızı ziyaret etti.
belediye başkanımız İlçemizde bulunan üç okul ve bir öğrenci yurdunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Nedime Kaya İlköğretim okulunda okul müdürü Aydın Yıldız'la bir süre görüşüp okul konusunda bilgi aldıktan sonra Kazım Erdem Lisesine geçti. Belediye Başkanımız burada Lise müdürü Neslihan Coşkun ve aynı okulda bu yıl geçici olarak eğitime başlayan Yatılı Kız İmam hatip lisesi Müdürü Ali Yıldırım'la görüşerek kendilerinden okulları hakkında bilgi aldı.
Belediye Başkanımız okul Ziyaretlerinin sonuncusunu da ilçemizin tek özel öğrenci yurduyla tamamladı. Öğrenci yurdunda Yurt müdürü Sadık Evin Hoca ve Yurt Dernek Başkanı Baki Ketenciyle görüşen Başkanımız başarı dileklerinde bulundu yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.
  

  İŞMAKINASI GİREMEYİNCE BELEDİYEMİZ ELEMANLARI KAZMA KÜREKLE ÇALIŞTI
İŞMAKINASI GİREMEYİNCE BELEDİYEMİZ ELEMANLARI KAZMA KÜREKLE ÇALIŞTI

 

Ketenciler Mahallemiz su şebekesindeki arzayı gidermek için İş makinesi giremeyince Belediyemiz elemanları kazma kürekle sorunu giderdiler.
İlçemiz Ketenciler Mahallemizde bir süredir su probleminin olması Belediye ekiplerimizi harekete geçirdi. Mahalle halkımızın ve ekiplerimizin çalışması sonucu tepe yamaçlarından geçen su hattının patladığı tespit edildi.Yağışların yoğun olması sebebiyle belediyemizin iş makinesinin tepe hattına çıkması mümkün olmadı, mahalle sakinlerimizin mağdur olmaması için kazma kürek çalışılarak 2 metre derinlikteki su şebeke hattımızda arızalı boru  bulunarak yenisiyle değiştirildi.
  

  ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİLER
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER BELEDİYE BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİLER

 

Yeni eğitim ögretim yılının başlaması nedeniyle bir ögretmen ve beraberinde bir gurup ögrenci Belediye Başkanımızı ziyaret ettiler.

2013-2014 eğitim ögretim yılının başlması nedeniyle Nedime Kaya İlkögretim okulundan Ögretmen İbrahim Gökhan Türmen ve 8. sınıf ögrencisi Ayfer Çelebi, 7. sınıf ögrencisi Nuriye Açıkgöz, 6. sınıf ögrencisi Onur Çoşkun Belediye Başkanımızı ziyaret ettiler. Başkanımızla bir süre sohbet eden Ögretmen ve ögrencilere Belediye Başkanımız Çeşitli hediyeler vererek teşekkür etti ve yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

  

  SELMANLI MAHALLESİNDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI YAPILDI
SELMANLI MAHALLESİNDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI YAPILDI

 

Belediyemizle Mahalle halkı ve mahalle sınırları içinde faaliyet gösteren Devrek Mermer işbirliğiyle kanalizasyon şebekesi yenilendi.
İlçemiz Salman mahallesinde büyük bir sorun olan kanalizasyon tıkanmaları ve bunun sonucunda oluşan pis koku mahalle halkını çok rahatsız ediyordu.Belediye ekiplerimizin ve mahalle halkının katkıları ile mevcut olan beton büzler korger borularla değiştirilip kanalizasyon hattımız yenilenmiş oldu. Mahalle Muhtarı İsmail Yanıkkaya ve Mahalle halkından gurbette yaşayan İlhan Ulu öncülüğünde yapılan çalışmalarda yaklaşık dört yüz metrelik korger boru Devrek Mermer Şirketi tarafından temin edildi..
  

  YENİ KAYMAKAMIMIZ GÖREVE BAŞLADI
YENİ KAYMAKAMIMIZ GÖREVE BAŞLADI

 

Yeni Kaymakamımız Sayın Adnan ŞEN  göreve başladı. Sayın Kaymakamımıza Hoş geldiniz diyor görevinde başarılar diliyoruz.
Kaymakam Beyin özgeçmişi: 1982 yılında Kütahya ili Tavşanlı ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Tavşanlı'da tamamladı. 2000 yılında üniversite eğitimine başladı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 2004 yılında lisans derecesinde mezun oldu. Devlet memurluğuna 2006 yılı Ağustos ayında başladı. Maliye Bakanlığı'nda 2006-2007 yılları arasında Muhasebe Uzman  Yardımcısı olarak Ankara ve Kocaeli illerinde, 2007-2010  yılları arasında da Vergi Denetmen Yardımcısı olarak Ankara ilinde çalıştı. 2010 yılı Şubat ayında Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kırıkkale Valiliği'nde il stajını, Kırıkkale ili Keskin ilçesinde kaymakam refikliği stajını, Bursa merkez, İznik ve Kestel ilçelerinde teftiş stajını tamamladı. Afyonkarahisar ili Dazkırı ilçesi ve Konya ili Yunak ilçesinde dokuz ay süreyle Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Yurtdışı stajı kapsamında bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaletinde bulunarak Virginia Tech Üniversitesinde dil eğitimini başarıyla tamamladı. İyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve iki kız babasıdır.
  

  YOLLARIMIZI KENDİ GREYDERİMİZLE YAPIYORUZ
YOLLARIMIZI KENDİ GREYDERİMİZLE YAPIYORUZ

 

Belediyemize ait gereyderimizle mahalle yollarımızı sırasıyla yeniden onarıyoruz.
Belediye Başkanımızın gayretiyle özel idareden atıl durumdayken alınan ve İstanbul da Üsküdar Belediyesi öncülüğünde Arnavutköy, Beykoz Belediyeleri ve bazı hayır sever şirketlerin katkılarıyla tepeden tırnağa yenilenen greyderimizle mahalle yollarımızı bir bir düzenliyoruz.
Belediye araç parkında eksikliğini en çok hissettiğimiz greydere sahip olmamızla artık yollarımızı rahat rahat onarıyoruz. yıllardır çevre belediyelerin boş zamanlarını takip edip acele acele onların greyderleriyle yollarımızı onarmaya çalışıyorduk. D.S.İ den emekli greyder oparatörü konusunun uzmanı Hasan Bilir greyderimizde oparatör olarak çalışıyor. Yağlıca mahallesinden başladığımız yol çalışmalarında Alınca, Örencik, Kırlardere, Ketenciler, Danacı ve Merkez mahalle yollarını tamamladık. Dikmen, Sinan ve Selmanlı Mahalleleriyle yol çalışmalarımızı bitirmiş olacagız.
  

  İLÇEMİZ KAYMAKAMI MALATYA DOGANYOL İLÇESİNE ATANDI
İLÇEMİZ KAYMAKAMI MALATYA DOGANYOL İLÇESİNE ATANDI

 

Yaklaşık ikibuçuk yıldır ilçemizde görev yapan Kaymakam Serdar Karal yeni kararnameyle Malatya 'nın Doğanyol İlçesine atandı.
Bayram öncesi kurum amirleriyle mütavazi bir toplantı yapan Kaymakam Serdar Karal yaptığı konuşmada Ağlı ilçesini çok sevdiğini bu ilçeye ve bu ilçenin sıcak kanlı insanlarına hizmet etmekten mutlu olduğunu belirterek herkesten hak helalliği aldı. Toplantıya katılan Belediye Başkanımızda kendisine ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek bir plaket takdim etti. Bayram öncesi İlçemizden ayrılan Kaymakam Karalın yerine İleçemize ataması yapılan yeni Kaymakamımız gelene kadar Seydiler Kaymakamı vekalet ediyor
Kaymakam Serdar Karal'a bizlerde teşekkür ediyor yeni görev yerinde saglık sıhhat ve başarılar diliyoruz.
  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri