Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  KAGİRPINARI YANGIN
KAGİRPINARI YANGIN

İlçemiz Alınca mahallesi kağirpınarı küme evlerinde ikamet eden rahmetli saim güzel'e ait evde sağnak yağışla birlikte düşen yıldırım sonucu yangın çıkmışdır.Evin boş olması yangının büyümesine neden olsada ,can kaybının olmaması en büyük tesellimiz olmuştur.Belediye ekiplerimiz ve küre belediyesinin itfaiyesinin  müdahalesiyle yangın etrafa sıçramadan kontrol altına alınmışdır.Küre belediyesinin göndermiş olduğu itfaiye için ayrıca teşekkür ederiz.

  

  KALEDEKİ SARNICI TEMİZLEDİK
KALEDEKİ SARNICI TEMİZLEDİK

kaledeki sarnıcı temizledik

ilçemizde Tarihi Kalemizde bulunan yaklaşık bin yıllık tarihi  su sarnıcı belediyemiz elemanları tarafından temizlendi.

Kastamonu ve Ağlı ilçemizin fethinden önce Bizanslılar tarafından Kalede yaklaşık on adet  su sarnıcı yapılmış bunlardan sadece bir tanesi günümüze sağlam olarak ulaşmıştır. Zemini yosunla kaplanmış bu sarnıcı İl Kültür Müdürüyle de görüşerek iş makinesi ve elemanlarımızla temizledik. Eksilen suyu da itfaiye aracımızla su basarak tamamladık. Sarnıcın içinde bulanan semender olarak bilinen balık kertenkele arası canlılara zarar verilmeden yapılan çalışmalar neticesinde Ankara Hacettepe üniversitesinden gelen bir yetkili bu canlılardan iki üç tanesini alarak incelemeler yapmak üzere Ankara ya götürdü.

 

  

  FESHANEDE STANDIMIZA YOGUN İLGİ OLDU
FESHANEDE STANDIMIZA YOGUN İLGİ OLDU

İstanbul Feshanede Düzenlenen Kastamonu Günlerinde Belediyemiz ve kaymakamlığımız birliktye açtığımız Standımıza Yogun ilgi oldu.

Kas-Der Kastamonulular Dayanışma Derneğinin düzenlediği 6. Feshane Kastamonu günleri kapsamında kastamonu kültürü İstanbula taşındı Belediyeler iç kısımda açtıkları satandlarda hemşerilerini ve misafirleri karşılarken ilimizin her ilçesinden getirilen yöresel ürünler hemşerilerimiz ve istanbullular tarafından çok yoğun ilgi gördü. Belediyemiz standı dört gün boyunca doldu boşaldı. günün önemli kısmında standımızda bulunan Belediye Başkanımız standımıza gelen misafirlerimize düğün böreği ve elma ekşisi ikram etti. Kastamonu Valimiz başta olmak üzere çok sayıda milletvekili ve belediye başkanı standımızı ziyaret edere elme ekşimizi içtiler hepiside bu doğal ve yöresel içeçegimizi çok beğendiklerini söylediler. Feshanenin bahçesinde kurulan gıda bölümünde yöremizin eltli ekmeği, banduma, düğün, böreği, mantı, tirit ve kuyu kebabı stantları gün boyu doldu boşaldı. ülkemizin değişik köşelerinden gelenmiş olan istanbullular tarafından da çok beğenildi.

  

  TOKİ BAŞVURULARI BAŞLADI
TOKİ BAŞVURULARI BAŞLADI

 

Belediyemiz ile TOKİ (Toplu Konut İdaresi) işbirliği ile İlçemize yapılacak olan konut projesi kapsamında talep toplanmaya başlanmıştır. Konut talebi olan halkımız, T.C. Ziraat Bankası Azdavay şubesinde açılan TOKİ hesabına, Türkiye ‘nin her yerinden Ziraat Bankası aracılığı ile “Kastamonu Ağlı İlçesi TOKİ Başvuru Bedeli “ ni 23 Mayıs 2013 – 24 Haziran 2013 tarihleri arasında yatırarak, banka dekontu ve başvuru evrakları ile Belediyemize müracaat edebileceklerdir. Başvuru şartları ve başvuru formlarına internet sitemizden, Belediyemizden ve Ağlı Kırtasiye ‘den ulaşabilirsiniz. Başvuru bedelleri, 2+1 (85m2) konut için 4.000,00 TL, 3+1 (118 m2) konut için 6.000,00 TL ‘dir.

 

 

-2+1 Başvuru evrakları ve kat planlarına ulaşmak için tıklayınız.

 

http://s3.dosya.tc/server5/K0qCjy/toki2_1.rar.html

 

-3+1 Başvuru evraklarına ve kat planlarına ulaşmak için tıklayınız.

 

http://s3.dosya.tc/server5/UT5AWB/toki3_1.rar.html

 

  

  HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİ AÇILIŞI
HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİ AÇILIŞI

AĞLI HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİ AÇILIŞI İLÇE KAYMAKAMIMIZ SERDAR KARAL,BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUHARREM DİNÇ,İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ BEKİR AKSOY,İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCIMIZ YAŞAR DOLAPÇI , İL MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜMÜZ AHMET BAYIR ,DEVREKANİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞERİF DURAN , İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DEDE SARI , KURUM VE KURULUŞLARIN DAİRE AMİRLERİ , HALKIMIZ VE KURSİYERLERİN KATILIMIYLA 08.05.2013 TARİHİNDE YAPILDI.

  

  YİBO ÇALIŞMA DURUMU
YİBO ÇALIŞMA DURUMU

Milli Eğitim İl Müdürü yibo da incelemelerde bulundu.

 İlçemiz Halk eğitim müdürlüğünün düzenlediği yılsonu sergisi ve sertifika töreni nedeniyle ilçemize gelen İl Milli eğitim Müdürü YİBO da incelemelerde bulundu.

Beraberinde Müdür yardımcılarıyla birlikte İlçemize gelen Milli Eğitim İl Müdürü Bekir Aksoy törende yaptığı konuşmada 2013-2014 eğitim öğretim yılında yatılı bölge okulunu lise yatılı meslek okulu olarak faaliyete sokacaklarını belirterek yeni öğretim yılında örgenci kabulüne başlanacağını söyledi.

daha sonra İlçe Kaymakamımız Belediye Başkanımız İlçe Milli eğitim Müdürümüzle birlikte güçlendirme çalışmaları devam eden YİBO da incelemeler yaparak müteahhit firma yetkililerinden güçlendirmeyle ilgili bilgiler aldı. Milli Eğitim İl Müdürü Bekir Aksoy Sohbet sırasında Belediye Başkanımızın sorması üzerine kesin olmamakla birlikte kız yatılı imam hatip lisesi açmayı düşünüyoruz. çünkü Kastamonu merkezde bile yatılı imam hatip yok çevre ilçeleri buraya toplayacağız dedi. Daha sonra incelemelerini tamamlayan İl Milli Eğitim Müdürü ve beraberinde gelen müdür yardımcıları ilçemizden ayrıldılar.

 

  

  SİNAN MAHALLESİNDE ÇEŞME BORULARI YENİLENDİ
SİNAN MAHALLESİNDE ÇEŞME BORULARI YENİLENDİ

 

 

 

 

Sinan Mahallesi halkının ortaklaşa kullandığı mahalle içerisinde bulunan ve kaynaktan beslenen çeşme borularının demirden ve eski oluşu su kayıplarına neden olduğu istenilen seviyede akmadığı tespit edilmişti. Belediyemiz ve mahalle sakinlerinin ortaklaşa yaptıkları çalışma ile eski demir borular yeni plastik  borular ile değiştirilip sorun giderildi. Hattın yenilenmesiyle çeşmelere istenen orada su akmaya başladı.

Kendisiyle görüştüğümüz Sinan Mahallesi Muhtarı Gürsel Öztürk yıllar önce imkansızlıklar içinde insan gücüyle kazılarak döşenen demir borular tıkanmış ve çürümüş olduğu için Mahallemizin ortasında bulunan çeşmemizin suyu  kesilmişti, Mahalle halkı ve Belediyemizle işbirliği içinde yeni Borular döşeyerek hattı yeniledik. Sularımız akmaya başladı. Belediye Başkanımız başta olmak üzere Belediye personeline ve mahallemizde emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

  

  YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZ
YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZ

Kış mevsiminde yaşanan yoğun yağışlar nedeni ile bozulan mahalle yollarımızda Belediye ekiplerimizce yama çalışmalarına başlandı. Belediye Başkanımızın talimatıyla Mahallelerimizi İlçe merkezine bağlayan yollarda oluşan çukurlar doldurularak ulaşımın rahat bir şekilde sağlanması gerçekleştiriliyor. ileriki günlerde her yıl olduğu gibi greyderle bütün yollarımızda şarampol temizleme ve yol yapım çalışmaları devam edecek.

  

  K.S.K DERNEĞİ BAŞKANI FAİK KAHVECİ KAZA GEÇİRDİ
K.S.K DERNEĞİ BAŞKANI FAİK KAHVECİ KAZA GEÇİRDİ

İlçemiz Kabacı Selmanlı Köyleri Dernek Başkanı Faik Kahveci Geçirdiği Kaza Sonucunda Ağır Yaralandı.

Geçtiğimiz günlerde düşme sonucu muhtemelen kafasını yere çarpan Kabacı Selmanlı Köyleri Dernek Başkanı Faik Kahveci ağır şekilde yaralandı Vakıfgureba hastanesine kaldırılan Faik Başkan Yoğun bakıma alındı. Kahvecinin tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Kahveciyi aile bireyleri dostları dernek yöneticileri köylüleri hiç yalnız bırakmıyor. Faik başkana geçmiş olsun diyor Allahtan acil şifalar diliyoruz.

 

 

  

  İLÇEMİZDE POLİS TEŞKİLATININ 168. YILI KUTLANDI
İLÇEMİZDE POLİS TEŞKİLATININ 168. YILI KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatının 168. Kuruluş Yıl Dönümü Ülkemizin Her Yerinde Olduğu Gibi İlçemizde de Kutlandı

10 Nisan Çarşamba günü gerçekleşen kutlamalar öncesinde ilçemiz Emniyet Amiri Mehmet Akbaş beraberinde Trafik Polis Memuru Uğur Şentürk ve Polis Memuru Murat Güney’le birlikte Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler ve kendisine Kutlama programı davetiyesini sundular. Belediye Başkanımız Muharrem Dinç’te Emniyet amirimiz ve beraberindeki Polis memurlarının Polis Teşkilatını Yıl dönümünü kutladı. Kendilerine ve tüm Polis Teşkilatına kazasız belasız başarılarla dolu nice yıllar dileğini belirtti.

Kutlamalar Belediyemiz önündeki Atatürk Anıtına çelek konulması saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başladı. İlçe kaymakamımız Serdar Karal başta olmak üzere Jandarma Komutanımız, Belediye Başkanımız Küre Cumhuriyet Savcıları Kurumlarımızın Müdürleri çalışanları ve İlçe halkı katıldı. Burada Emniyet Amiri Mehmet Akbaş günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yaptı. Tören programının sonrasında heyet hep birlikte Belediye düğün salonuna geçti. Burada katılanlara emniyet teşkilatımız tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu böylece kutlama programı sona erdi.

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri