Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  İFTAR ÇADIRINDA 400 KİŞİYE İFTAR VERİLDİ
İFTAR ÇADIRINDA 400 KİŞİYE İFTAR VERİLDİ

 

Her akşam yaklaşık yüz elli iki yüz kişinin iftar yaptığı iftar çadırında yaklaşık 400 kişiye iftar verildi.
geçtiğimiz salı günü akşamı Azdavay da çeşitli ticari faaliyetlerde bulunan bizim ilçemizde de akaryakıt istasyonu işleten Hizeloğulları tarafından verilen iftara yaklaşık dört yüz kişi katıldı. ilçemizden ve çevre ilçelerden çok sayıda katılımın odluğu iftarda yemekler Hizeloğulları'nın Azdavay'daki lokantası tarafından hazırlanarak ilçemize getirildi. iftar çadırı bu kalabalığı almayacağı için Belediyenin önündeki alana masalar yerleştirildi. Hizeloğuları şirketinin yetkililerinin tamamının katıldığı iftar öncesi ailenin geçmişleri için Mevlit ve Kuranıkerim okutuldu.
iftar sonrası konuşan Çakıroğlu Köyü Muhtarı Orhan Hizel Belediye Başkanımıza kendilerine böyle bir imkanı sunduğu için teşekkür etti.
  

  ATIKSU VE KANALİZASYON ARITMA TESİSİ YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI
ATIKSU VE KANALİZASYON ARITMA TESİSİ YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

ilçemizde geçtiğimiz yıl tamamlanan altyapı kanalizasyon çalışmalarından sonra şimdide arıtma tesisi yapımına başlandı.
Bilindiği gibi ilçemizde altyapı kanalizasyon büyük sorun olmuştu geçtiğimiz yıllarda yaklaşık on beş kilometrelik kanalizasyon yapılarak ilçemizdeki atık sular ve kanalizasyon toplanarak panayır alanının sonrasında göktaş deresine deşarj edilmeye başlanmıştı. Bu noktaya arıtma yapılmasıyla ilgili yapılan çalışmalar netice verdi. konuyla ilgili yapılan proje ve   Belediye Başkanımızın Ankara'ya yaptığı ziyaretler sonrasında çevre bakanlığından yapıla iki ayrı bağış kalemiyle arıtma tesisi ihale aşamasına geldi. geçtiğimiz ay yapılan ihale sonrasında Kastamonulu bir inşat firması ihaleyi alarak arıtma tesisi çalışmalarını başlattı. tesisin yapılmasıyla arıtılan atık sular göktaş deresine deşarj edilecek. bu noktadan sonra arıtılarak dereye deşarj edilen sular tarım sulamasında rahatlıkla kullanabilecek duruma gelecek. Arıtma tesisimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz. Süreç içinde katkısı olan herkese özellikle Şehircilik ve Çevre Bakanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz.
  

  İFTAR ÇADIRIMIZ BEŞİNCİ YILINDA HİZMETE DEVAM EDİYOR
İFTAR ÇADIRIMIZ BEŞİNCİ YILINDA HİZMETE DEVAM EDİYOR

 

2009 Yılında göreve gelen Belediye Başkanımız tarafından kurulan iftar çadırı beşinci yılındada hizmete devam ediyor.
Beş yıldır ramazan boyunca açık olan iftar çadırımızda her akşam yüz yüzelli kişi bazı akşamlar ikiyüz ikiyüz elli kişi iftar ediyor. ilk yıldan beri Belediyemiz tarafından organize edilen programda her akşam bir hayırsever tarafından karşılanan iftar yemeği iftarı veren kişinin tercihine göre ilçemizde faaliyet gösteren lokantalar tarafından servis ediliyor. zaman zaman iftar veren kişi trafından özel davetlerde oluyor. ilçemizde çalışanların yoldan geçenlerin ve bu manevi atmosferi yaşamak isteyenlerin katılımıyla iftar programı dolu dolu devam ediyor.
Verdikleri iftar yemekleriyle ilçemizde Ramazan ayının farklı yaşanmasına vesile olan hayırsever şirketlere, şahıslara şükranlarımızı sunuyor hayırlı bereketli bol kazançlar diliyoruz.  
  

  ARNAVUTKÖY BELEDİYESİNDEN ÇÖP KONTEYNIRI ALDIK
ARNAVUTKÖY BELEDİYESİNDEN ÇÖP KONTEYNIRI ALDIK

 

Arnavutköy Belediyesinden 20 adet yeni çöp konteynırı aldık.
Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'yı makamında ziyaret eden Belediye Başkanımız kendisine Belediyemiz hakkında bilgiler vererek greyderimizin tamiri için maddi destek almıştı. bu ziyaret sırasında çöp konteynır ihtiyacımız olduğunu belirten başkanımıza yardımcı olacağını söyleyen arnavutköy Belediye Başkanı Belediyemize yirmi adet sıfır yeni çöp konteynırı gönderdi. geçtiğimiz yılda çöp kamyonumuzu tamir ettiren Arnavutköy Belediye Başkanı Sayın Ahmet Haşim Baltacı'ya çok teşekkür ediyoruz. 
  

  İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNDEN İKİ ARAÇ ALDIK
İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNDEN İKİ ARAÇ ALDIK

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Massey Ferguson marka bir kato kepçe birde Renault kango marka otomobil aldık.
bugüne kadar özellikle İstanbul belediyelerinden çok sayıda araç gereç alan Belediye Başkanımız bir iş makinesini birde otomobili İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alarak İlçemize ve Belediyemize kazandırdı. on mahallemiz elli dört yerleşim yerimiz düşünüldüğünde özellikle su ve kanal tamirlerinde ve bağlantılarında yeni kepçemiz çok işe yarayacak . her iki aracında ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
  

  ARTIK BİZİMDE GREYDERİMİZ VAR
ARTIK BİZİMDE GREYDERİMİZ VAR

 

Belediyemiz araç parkında eksikliğini en çok hissettiğimiz iş makinesi greyderimiz hizmete girdi.
on mahalle bunlara bağlı elli dört yerleşim biriminden oluşan ilçemizde, sert geçen kış aylarından sonra yaklaşık yüz yirmi km stabilize yol ağımız her yıl bozulur ve yaz aylarında yollara bakım yapılır. Yol yapımında hiç şüphesiz en önemli iş makinesi greyderdir. Belediyemizde greyder olmadığı için her yıl çevre belediyelerden kaymakamlıklardan greyder arayışına girer onların boş zamanlarında aldığımız emanet greyderlerle yollarımızı onarmaya çalışırken geçen yıl yangın geçirmiş bir greyderi Valiliğimizden cüzi bir ücret karşılığı alarak tamir ettirdik.
Üsküdar Belediyesinin öncülüğünde İstanbul'a tamire gönderdiğimiz greyderimiz tepeden tırnağa yenilendi. Şanzımanı, motoru birçok aksamı yenilendi oldukça önemli harcama yapıldı. Fakat Belediye Başkanımızın kişisel gayretleriyle belediyemiz bütçesinden hiç bir harcama yapılmadı. Greyderimiz İstanbul'a Kastamonu özel idare treyleriyle gitti İstanbul dan ise Büyük Şehir belediyesinin treyleri ve öncü aracıyla geldi bunlarda belediyemizden herhangi bir ödeme yapılmadı. Greyderimizin Belediyemize İlçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
Belediye Başkanımızdan Teşekkür
Belediyemize yenilenmiş bir greyder kazandırılmasına katkısı olan Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş'a, Genel Sekreterimiz Sayın Zafer Karahasanoğlu'na Tamirinde özel katkılarından dolayı Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kara,ya Üsküdar'ın Başarılı Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Sinan Aktaş,a Başkan yardımcısı değerli hemşerimiz dostumuz Sayın Esat Kalay,a sırasıyla Arnavutköy Belediye Başkanı Sayın Ahmet Haşim Baltacı'ya Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek,e Başkan danışmanı Sayın İsa Sucuoğlu'na, farklı konularda da desteğini gördüğüm Beykoz Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Sayın Muharrem Kaşıtoğlu,na Başbakanımızın Yeğeni Sayın Ahmet Erdoğan,a ARGE Mühendislik Sahibi Sayın Cevat Söğüt'e, Küre Eti bakır Genel Müdürü Sayın Ahmet Tezcan'a Emmidağ Mermere, Acar Mermere, Onur Mermere, Devrek Mermere ve her konuda olduğu gibi yardım ve desteğini hep gördüğümüz Hemşerimiz Sayın Mehmet Mamur'a Şahsım belediyem ve ilçem adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.
  

  TUNUSLAR KÖYÜNDE YANGIN
TUNUSLAR KÖYÜNDE YANGIN

Tunuslar köyünde yangında iki ev kullanılamaz hale geldi.

Fadime Özdemire ait evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. iki katlı ahşap evde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek Cemil Özdemire ait ahşap evede rüzgarın etkisi ile sıçradı.İtfaiye ekiplerimizin müdahalesi ile diğer evlere sıçramadan yangın kontrol altına alındı. il ve ilçe belediyelerin göndermiş olduğu itfaiye ekiplerin yardımı ile yangın tamamen söndürülmüşdür.Fadime özdemir ve cemil özdemire geçmiş olsun diyoruz.

  

  İŞKUR PROJESİ
İŞKUR PROJESİ

İŞKUR ELEMLARI İŞBAŞI YAPTI

Belediyemizle İŞKUR arasında yapılan projeyle 5 kişi belediyemizde dört ay çalışmak üzere işbaşı yaptılar.

noter kurasıyla belirlenen işkur elamanları arasında beşkişi işbaşı yaparken diger beşkişide yedek olarak belirlendi. belediyemizde dört ay boyunca çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarında görev yapacak olan beş kişinin maaşları ve ssk ları işkur tarafından ödenecek. Kamu yararına çalışma programı (TYÇP) kapsamında çalışanların ilçe merkezinde oturan ve hiç bir sosyal güvencesi olmayanlar arasından iştalebi olanlardan seçildi.

 

  

  KAGİRPINARI YANGIN
KAGİRPINARI YANGIN

İlçemiz Alınca mahallesi kağirpınarı küme evlerinde ikamet eden rahmetli saim güzel'e ait evde sağnak yağışla birlikte düşen yıldırım sonucu yangın çıkmışdır.Evin boş olması yangının büyümesine neden olsada ,can kaybının olmaması en büyük tesellimiz olmuştur.Belediye ekiplerimiz ve küre belediyesinin itfaiyesinin  müdahalesiyle yangın etrafa sıçramadan kontrol altına alınmışdır.Küre belediyesinin göndermiş olduğu itfaiye için ayrıca teşekkür ederiz.

  

  KALEDEKİ SARNICI TEMİZLEDİK
KALEDEKİ SARNICI TEMİZLEDİK

kaledeki sarnıcı temizledik

ilçemizde Tarihi Kalemizde bulunan yaklaşık bin yıllık tarihi  su sarnıcı belediyemiz elemanları tarafından temizlendi.

Kastamonu ve Ağlı ilçemizin fethinden önce Bizanslılar tarafından Kalede yaklaşık on adet  su sarnıcı yapılmış bunlardan sadece bir tanesi günümüze sağlam olarak ulaşmıştır. Zemini yosunla kaplanmış bu sarnıcı İl Kültür Müdürüyle de görüşerek iş makinesi ve elemanlarımızla temizledik. Eksilen suyu da itfaiye aracımızla su basarak tamamladık. Sarnıcın içinde bulanan semender olarak bilinen balık kertenkele arası canlılara zarar verilmeden yapılan çalışmalar neticesinde Ankara Hacettepe üniversitesinden gelen bir yetkili bu canlılardan iki üç tanesini alarak incelemeler yapmak üzere Ankara ya götürdü.

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri