Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
  KIŞ KONSERİNE BÜYÜK KATILIM GERÇEKLEŞTİ
KIŞ KONSERİNE BÜYÜK KATILIM GERÇEKLEŞTİ

Milli piyango katkılarıyla gerçekleşen ilçemizde bir ilkin yaşandığı kış konserine büyük katılım oldu.

Milli piyango katkılarıyla belediyemiz tarafından düzenlenen konsere ilçemiz nüfusuna göre büyük bir katılım gerçekleşti. Belediyemiz elamanları tarafından günler öncesinden hazırlanan YİBO kapalı spor salonunda önceden düzenlenen 500 kişilik oturma yeri erken saatlerde dolunca belediyemiz ekibi tarafından sandalye takviyesi yapıldı. Çok sayıda katılımcıda programı ayakta izlemek zorunda kaldı. Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Şenpazar Belediye Başkanı Suat Saygın, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz ve ekipleri Ak Parti İl Başkanı Avukat Metin Çelik ve İl yönetim kurul üyeleri, ilçemiz halkı yanı sıra çevri ilçelerden de katılanlar oldu.

Gecede gerçekleşen konserde Ankaralı sanatçı Berna Başel Kastamonulu sanatçılar Şevket Doğan Fındık kurdu olarak ünlenen Berna Karagözoğlu sahne aldılar. Belediyemiz tarafından günün anısına sanatçılara plaket verildi. Şevket Doğan ve Berna Karagözoğlu’nun plaketine Belediye Başkanımız verdi.  Berna Başel ise plaketini Şenpazar Belediye Başkanı Suat Saygın’nın elinden aldı.

Belediye Başkanımız Gecede yaptığı konuşmada bize kış mevsiminde bu heyecan ve coşkuyu yaşatan Belediyemize de önemli katkıda buluna Milli piyango Genel Müdürü Hemşerimiz Sayın Recep Biçer ve ekibine, bu salonu tahsis eden hep yanımızda bulunan İlçe kaymakamımıza, okul müdürlerimize çekilişte yardımcı olan örgenci kızlarımıza, Organizeyi gerçelştiren Fon Prodüksiyona şirketi yetkililerine, Ak Parti il Başkanımız ve yönetim kurul üyelerine,  Belediye Başkanı arkadaşlarıma Spor salonun hazırlanmasında büyük özveri gösteren belediyemiz personeline misafirlere ilçe halkına sanatçılara katılımlarıyla bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

  

  MİLLİ PİYANGO 29 OCAK ÇEKİLİŞİ İLÇEMİZDE YAPILDI
MİLLİ PİYANGO 29 OCAK ÇEKİLİŞİ İLÇEMİZDE YAPILDI

Belediyemiz ve Milli piyango idaresi iş birliği ile organize edilen 29 Ocak çekilişi ve konsere yoğun katılım oldu.

29 Ocak Salı günü akşamı İlçemiz Yatılı Bölge Okulu kapalı spor salonunda yapılan çekilişte Milli piyango şanslıları belirlendi. Küre noteri nezaretinde yapılan çekilişte folklor kıyafetli kızlarımız şans toplarını gösterdiler. Milli piyango daire Başkanı Ekrem Gürsoy, Şube Müdürleri Işık Gülay Kara ve Yılmaz Karataş idaresinde bir ekibin katıldığı çekiliş sonrasında piyango idaresinin hediyesi olan beş adet televizyon sahiplerini buldu. İlçemiz Ketenciler mahallesinden Cemal Yazıcı, Hikmet Ersoy, Merkez esnaflarından Hayrettin Özdemir, Sinan Mahallemizden Remzi Turan ve Oluközü Köyümüzden Muhtar Mehmet Özen’in Annesi Vesile hanım Plazma TV lerin sahipleri oldular. Şanslı hemşerilerimiz hediyelerini milli piyango yetkilileri İlçemiz kaymakamı ve Belediye Başkanımızın elinden aldılar. Belediye Başkanımız Genel Müdür Recep Biçer'e ulaştırmak üzere Milli Piyango Daire Başkanı Ekrem gürsoy'a plaket taktim etti. Daire Başkanının plaketini ise Başkanımızın isteği üzerine Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz verdi. 

 

  

  İlçemiz Nüfusu 41 Kişi Eksildi
İlçemiz Nüfusu 41 Kişi Eksildi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), "Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2012 Nüfus Sayımı Sonuçları"nı açıkladı.

İlçemiz merkez nüfusu 41 kişi azalırken köylerimizin nüfusu 40 kişi azaldı buna göre ilçe merkezinde nüfusumuz 1954 den 1913 e düştü köylerde ise 990 olan nüfusumuz 950 ye düştü toplamda 81 kişi eksilmiş oldu Genel nüfusumuz 2944 iken son şekliyle 2863 oldu.

 Kastamonu’nun genel nüfusu 49 kişi artarak, 359 bin 759’dan 359 bin 808 kişiye yükseldi.  
  TÜİK Kastamonu Bölge Müdürü İsmail Gökalp, Kastamonu il merkezi nüfusunun 93 bin 347’den 96 217’ye yükseldiğini kaydetti.  Kastamonu genelinde toplam 20 ilçenin 15’nin ilçe merkezinde nüfus artarken 5 ilçe merkezinde (Ağlı, Çatalzeytin, Devrekani, Seydiler, Şenpazar) nüfusunun azaldığını belirten Gökalp, “En fazla artış Kastamonu merkez (2.870 kişi), İhsangazi (345 kişi) ve Küre  (263 kişi) ilçe merkezlerinde ise en fazla azalış Çatalzeytin (117 kişi), Devrekani (104  kişi) ve Seydiler (66 kişi) Ağlı (41 kişi) Şenpazar (1 kişi) ilçe merkezinde oldu. 2012 yılında Kastamonu’da kilometrekareye 27 kişi düşerken (72.sırada) , Türkiye’de 98 kişi düşüyor. Türkiye’de nüfus artış hızı binde 12 iken Kastamonu ilinde ise bu oran binde 0.1 oldu. Ayrıca Türkiye genelinde nüfus sıralamasında Kastamonu 81 il içerisinde 50. sırada yer aldı” dedi.

  

  KAR TEMİZLEME VE TAŞIMA ÇALIŞMALARI
KAR TEMİZLEME VE TAŞIMA ÇALIŞMALARI

İlçe merkezinde yol ve meydanları açma çalışmaları sırasında biriken karları ilçe merkezi dışına taşıyoruz.

İlçemizde her kar yağdığında iş makinelerimiz öncelikle ilçe merkezinin yol ve meydanlarını açarlar hemen mahalle yollarını açma çalışmalarını başlatırlar. Bu seferde aynısı oldu. Havanın açmasıyla ilçe merkezinde temizlik sırasında oluşan kar yığınlarını iş makinemiz ve kamyonlarımızla ilçe dışına taşıma çalışmalarını başlattık. Bu çalışmalar karın yoğunluğuna göre bazen günlerce devam eder bu sefer yarım metreyi geçkin bir kar yağışı nedeniyle çalışmalar kısa sürecek.

 

  

  KARDAN KAPANAN MAHALLE YOLLARI AÇILDI
KARDAN KAPANAN MAHALLE YOLLARI AÇILDI

Yoğun kar yağışıyla kapanan yollarımız Belediyemiz personelinin gün boyu ve gece geç saatlere kadar yaptığı çalışmayla ulaşıma açıldı.

9 Ocak Çarşamba günü yoğun kar yağışıyla gün içinde kapanan mahalle yollarımızda 10 Ocak Perşembe sabahından itibaren başlayan yol açma çalışmalarımız gece geç saatlerde tamamlandı. Bütün yollarımız ulaşıma açıldı. İki iş makinesi bir traktörle yapılan çalışmalarda arkadaşlarımızın gayretli çalışmalarıyla 11 Ocak Cuma sabahı yolu kapalı mahallemiz kalmadı. Çarşamba günü öylen kardan tatil edilen okullarda eğitim bir buçuk günlük aradan sonra yeniden başladı.

 

 

  

  KAR YOLLARI KAPADI ULAŞIM DURDU
KAR YOLLARI KAPADI ULAŞIM DURDU

İlçemizde 9 Ocak Çarşamba günü başlayan Perşembe sabahına kadar devam eder kar yağışı mahalle ve köy yollarımızı ulaşıma kapattı.

Gece boyu fırtınalı bir şekilde yağan kar normalde yarım metrenin üzerine çıkarken bazı yerlerde yığıntılar bir metreyi geçti. 10 Ocak Perşembe sabahı ilçemizin 10 mahallesi 54 yerleşim yeri ve 13 köyümüzün mahalleleriyle birlikte yolları tamamen kapandı.

Belediye personelimiz her zamanki mesai saatinde önce iş başı yaparak iki kepçe ve bir traktörle şehir merkezinin içindeki yolları açtılar. Mahalle yollarını açma çalışmalarını başlattılar. Haberin hazırlandığı saatlerde iki mahallemizin yaklaşık 10 yerleşim biriminin yollarını açtılar. Gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürecek olan personelimiz iki gün içinde bütün mahalle yollarımızı açmayı hedefliyorlar. Köy yollarımızı da ki çalışmalar Kaymakamımız nezaretinde iki adet greyderle devam ediyor köylerimizin uzak ve dağınık olması nedeniyle yolların açılması önümüzdeki haftayı bulacağı tahmin ediliyor.

 

 

  

  YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR TATİL
YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR TATİL

İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Çarşamba günü saa14 de okullar tatil edildi.

 Bilindiği gibi Yatılı Bölge Okulumuzun kapanmasıyla örgenciler taşımalı sistemle merkezdeki okula geliyorlar. Öylen saatlerinde kar yağışının hızlanmasıyla ilçe merkezinde kar kalınlığı 25 – 30 santim civarına ulaştı. Özellikle taşımalı sistemle köy ve mahallelerden gelen örgencilerin geri dönüşünde zorluklar yaşanacağı için İlçemiz Kaymakamı Belediye Başkanımız Milli eğitim Müdürü bir toplantı yaparak okulların bugün ve yarın tatil olmasına karar verdiler. Kararı ilçe kaymakamı Serdar Karal açıkladı.

 

  

  İLÇEMİZDE MİLLİ PİYAGO ÇEKİLİŞİ VE KONSER
İLÇEMİZDE MİLLİ PİYAGO ÇEKİLİŞİ VE KONSER

Çekilişlerini farklı ilçelerde gerçekleştiren Milli piyango idaresi 29 Ocak çekilişini ilçemizde yapacak. Çekiliş sonrası halka açık konser olacak.

Milli piyango idaresi Belediyemiz geçen yılki talebi üzerine 29 Ocak çekilişini ilçemizde yapacağını belirtti. Belediyemizle Milli piyango idaresi arasında imzalanan protokolle çalışmalar başlatıldı. İlçemiz Yatılı Bölge Okulu (YİBO) Kapalı spor salonunda yapılacak çekiliş sonrasında konser programı gerçekleşecek Konserde Fındık Kurdu olarak bilinen küçük sanatçımız Berna Karagözoğlu, Berna Beşel ve Şevket Doğan Sahne alacaklar. Bütün masrafları Milli piyango idaresi tarafında karşılanacak çekiliş ve konser etkinliğinde Belediyemize de hatırı sayılı bir maddi destek sağlanmış olacak.

POROGRAMA KATILANLARA 5 ADET PLAZMA TV

Programa katılan herkese girişte bir numara kuponu verilecek ve daha sonra program sunucusu tarafından katılmacıların gözü önünde yapılan numara çekilişinde şanslı beş kişiye Milli piyango idaresi tarafında birer adet toplamda beş adet 87 ekran plazma tv hediye edilecek.

 

  

  TYÇP PROJESİ 1 AY DAHA UZATILDI
TYÇP PROJESİ 1 AY DAHA UZATILDI

 Belediyemizde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYÇP) kapsamında yapılan sözleşmeyle bir ay çalışmak üzere 10 işçi iş başı yaptı.

Belediyemiz bünyesinde görev yapacak olan işçilerin maaş ve sosyal güvenlik primi giderleri İŞKUR Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak.
 Daha önce 8 aylık süre ile TYÇP kapsamında çalıştırılmak üzere Belediyemiz ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak, 10 geçici işçi alınmış ve Ağlı Belediye’sinin ihtiyaç duyulan birimlerinde çalıştırılmıştı. 2012 yılı bütçesinden kalan bir miktar para daha İŞKUR il müdürlüğü tarafından değerlendirilerek,  Belediyemize bir aylık ek süre tanınmasıyla ilgili protokol imzalandı.  İŞKUR İl Müdürü Adnan Aslan’
la Belediye Başkanımız Muharrem Dinç tarafından 7 Ocak günü İmzalanan protokol ile birlikte 10 geçici işçi 9 Ocak’ta işbaşı yaptı ve Belediyemizin ihtiyaç duyulan birimlerinde çalışmaya başladı.

Belediye Başkanımız imza sonrası yaptığı kısa konuşmada her zaman ilçemiz ve belediyemiz adına kendi alanında büyük desteğini gördüğümüz gayretli çalışkan İŞKUR Müdürümüz Adnan Beye ve ekibine teşekkür ediyorum, Belediyemizde çalışmaya başlayan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum dedi.

 

 

  

  İLÇEMİZE 2013 YILINDA İLK KAR YAĞDI
İLÇEMİZE 2013 YILINDA İLK KAR YAĞDI

Yeni yıla karsız bir ortamda giren ilçemize 2013 yılın ilk kar yağışı 7 Ocak pazartesi günü başladı.

Aralık ayın ilk haftası kar yağmış ayın ortalarına kadar her taraf karla kaplı kalmıştı aralık ayının son haftasında havanın iyi gitmesiyle karlar erimiş yeni yıla ancak tepelerde görülen karla girilmişti. Ocak ayının ilk haftasın da iyi giden hava hafta sonu değişti sıfır derecelerin altına düşen hava sıcaklığıyla ocak ayının ikinci haftasına karla başlamış olduk.

Bilindiği gibi geçen sene kar 9 Ocak günü yağmış nisan ayına kadar devam etmişti. Bazı yerlerde karın kalkması nisan ayı sonunu bulmuştu.  

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri