Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
  İLÇEMİZDE MİLLİ PİYAGO ÇEKİLİŞİ VE KONSER
İLÇEMİZDE MİLLİ PİYAGO ÇEKİLİŞİ VE KONSER

Çekilişlerini farklı ilçelerde gerçekleştiren Milli piyango idaresi 29 Ocak çekilişini ilçemizde yapacak. Çekiliş sonrası halka açık konser olacak.

Milli piyango idaresi Belediyemiz geçen yılki talebi üzerine 29 Ocak çekilişini ilçemizde yapacağını belirtti. Belediyemizle Milli piyango idaresi arasında imzalanan protokolle çalışmalar başlatıldı. İlçemiz Yatılı Bölge Okulu (YİBO) Kapalı spor salonunda yapılacak çekiliş sonrasında konser programı gerçekleşecek Konserde Fındık Kurdu olarak bilinen küçük sanatçımız Berna Karagözoğlu, Berna Beşel ve Şevket Doğan Sahne alacaklar. Bütün masrafları Milli piyango idaresi tarafında karşılanacak çekiliş ve konser etkinliğinde Belediyemize de hatırı sayılı bir maddi destek sağlanmış olacak.

POROGRAMA KATILANLARA 5 ADET PLAZMA TV

Programa katılan herkese girişte bir numara kuponu verilecek ve daha sonra program sunucusu tarafından katılmacıların gözü önünde yapılan numara çekilişinde şanslı beş kişiye Milli piyango idaresi tarafında birer adet toplamda beş adet 87 ekran plazma tv hediye edilecek.

 

  

  TYÇP PROJESİ 1 AY DAHA UZATILDI
TYÇP PROJESİ 1 AY DAHA UZATILDI

 Belediyemizde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Çalışma Projesi (TYÇP) kapsamında yapılan sözleşmeyle bir ay çalışmak üzere 10 işçi iş başı yaptı.

Belediyemiz bünyesinde görev yapacak olan işçilerin maaş ve sosyal güvenlik primi giderleri İŞKUR Kastamonu İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak.
 Daha önce 8 aylık süre ile TYÇP kapsamında çalıştırılmak üzere Belediyemiz ve İŞKUR İl Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanarak, 10 geçici işçi alınmış ve Ağlı Belediye’sinin ihtiyaç duyulan birimlerinde çalıştırılmıştı. 2012 yılı bütçesinden kalan bir miktar para daha İŞKUR il müdürlüğü tarafından değerlendirilerek,  Belediyemize bir aylık ek süre tanınmasıyla ilgili protokol imzalandı.  İŞKUR İl Müdürü Adnan Aslan’
la Belediye Başkanımız Muharrem Dinç tarafından 7 Ocak günü İmzalanan protokol ile birlikte 10 geçici işçi 9 Ocak’ta işbaşı yaptı ve Belediyemizin ihtiyaç duyulan birimlerinde çalışmaya başladı.

Belediye Başkanımız imza sonrası yaptığı kısa konuşmada her zaman ilçemiz ve belediyemiz adına kendi alanında büyük desteğini gördüğümüz gayretli çalışkan İŞKUR Müdürümüz Adnan Beye ve ekibine teşekkür ediyorum, Belediyemizde çalışmaya başlayan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum dedi.

 

 

  

  İLÇEMİZE 2013 YILINDA İLK KAR YAĞDI
İLÇEMİZE 2013 YILINDA İLK KAR YAĞDI

Yeni yıla karsız bir ortamda giren ilçemize 2013 yılın ilk kar yağışı 7 Ocak pazartesi günü başladı.

Aralık ayın ilk haftası kar yağmış ayın ortalarına kadar her taraf karla kaplı kalmıştı aralık ayının son haftasında havanın iyi gitmesiyle karlar erimiş yeni yıla ancak tepelerde görülen karla girilmişti. Ocak ayının ilk haftasın da iyi giden hava hafta sonu değişti sıfır derecelerin altına düşen hava sıcaklığıyla ocak ayının ikinci haftasına karla başlamış olduk.

Bilindiği gibi geçen sene kar 9 Ocak günü yağmış nisan ayına kadar devam etmişti. Bazı yerlerde karın kalkması nisan ayı sonunu bulmuştu.  

  

  ANA SU DEPOMUZDA YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPILDI
ANA SU DEPOMUZDA YENİLEME ÇALIŞMALARI YAPILDI

 

İlçemiz şebeke suyunun büyük bölümünü temin ettiğimiz Kaynarca ana depomuzdaki yenileme çalışmalarımız tamamlandı.

Geçtiğimiz yıl sert geçen kışta yaşananların tekrar yaşanmaması için bir takım önlemler alındı. Var olan sistemde motopomplar su deposunun üzerinde bulunuyor dolayısıyla kısacık bir cereyan kesilmesinde motorlar hava yapıyor su basmıyordu. Belediyemiz elemanları havasını alıp tekrar çalıştırmadan normale dönmüyordu, geçtiğimiz kış bu konuda yollar kapandığı için sıkıntı yaşanmıştı. Belediyemiz fen memurluğunun hazırladığı bir projeyle su deposunun hemen yanına alt kısma yapılan yeni yere alınan motorlar depodaki suyun alt seviyesine yerleştirildi. Böylece su, motorların üzerinde kaldığından hava yapma sorunu ortadan kaldırıldı. Belediyemiz tarafından yeni alınan farklı bir motopompla da elektrik sarfiyatımız oldukça aşağıya düştü. Bütün bu çalışmaları belediyemiz işçileri ve İş.Kur la gerçekleşen kamu yararına çalışma projesi kapsamında belediyemizde çalışan elemanlarla fen memurluğumuz öncülüğünde gerçekleştirdik.

 

  

  İLÇEMİZ GİRİŞİNE PARKE TAŞI DÖŞENDİ
İLÇEMİZ GİRİŞİNE PARKE TAŞI DÖŞENDİ

İlçemizin iki ana girişinden biri olan Azdavay yönündeki girişe parke taşı döşenerek hizmete açıldı.

Bilindiği gibi ilçemize Kastamonu yönünden giriş yolu geçtiğimiz yıl sıcak asfalt dökülerek oldukça düzgün hale getirilmişti. İkinci ana girişimiz olan Azdavay yönündeki giriş yolu her yıl sert geçen kışın ardından bozuluyor defalarca yol tamir çalışması yapılıyordu.  Belediyemiz tarafından temin edilen parke taşlarıyla döşenerek düzgün bir hale getirildi. Yol boyunca yolun kenarlarına da trotuar taşları döşendi bu çalışmalar Belediyemiz ile iş kur arasıdaki anlaşmayla çalışan personel ve belediyemiz personeli ortak çalışmasıyla gerçekleşti. Belediyemiz fen işlerinin kontrolünde yapılan çalışmalar tamamlanarak yol hizmete açıldı.

 

  

  PARKE TAŞI ÇALIŞMALARIMIZ
PARKE TAŞI ÇALIŞMALARIMIZ

İlçemizin Parke Taşı ihtiyacını Karşılamak üzere Sayın Belediye Başkan Vekilimiz Nevzat Demir'in Kastamonu Belediye Başkanlığı ile görüşmeleri olumlu sonuç vermiş ve ihtiyacımız olan parke taşların bir kısmını temin etmişdir.Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahini ziyareti sırasında Parke Taşı ihtiyacımızı görüşerek yaklaşık 500 metrekare parke taşını küçük bi meblaya mal ederek belediyemize önemli bir tasarruf sağladıklarını söyledi.İlçemiz adına Tosya Belediye Başkanlığına Teşekkür eder,Saygılar sunuyoruz.

  

  İŞ MAKİNAMIZ
İŞ MAKİNAMIZ

Belediyemizin en önemli araçlarımız arasında yer alan iş makinamız Çukurova 840 C tamir ve kışlık bakımı için Sayın Belediye Başkan Vekilimiz Nevzat Demir'in talimatı ile start verildi.Kastamonu İl Özel İdaresi ile yaptığı görüşmeler neticesinde makinamızın kışlık bakımı ve tamiratı yaptırılmış olup zorlu kış şartlarına hazırız dedi.Kastamonu İl Özel İdaresinde bulunan yetkili ve çalışanlarına ayrıca Teşekkür etti.

  

  SOKAK DÜZENLEME VE YENİLEME ÇALIŞMALAARIMIZ DEVAM EDİYOR
SOKAK DÜZENLEME VE YENİLEME ÇALIŞMALAARIMIZ DEVAM EDİYOR

Parke taşı döşeme çalışmalarını hızlandıran belediyemiz Kaymakam mehmet yapıcı caddesi ve canip sokağın sağlıklaştırılması için start verdi.Sayın Başkanımız Muharrem Dinç 'in talimatı ile Vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı yollarımızın bozuk ve çamur olması ,Elimizde bulunan imkanları seferber ederek park ,bahçe ve yolları ile bambaşka bir şehir haline getirmeye devam edecez ve hedefimiz parke taşı olmayan sokak kalmıcak dedi.

  

  parke taşı çalışmalarımız devam ediyor
parke taşı çalışmalarımız devam ediyor

Belediye ekiplerimiz ve TYÇPnin sağlamış olduğu İŞ-KUR personelin desteği ile parke taşı olmayan sokaklarımızın zemini tesviye edilip parke taşı döşemek için hazır hale getiriliyor.Çalışmalarımızın mümkün olduğu kadar kısa zamanda tamamlayıp huzurlu ve kaliteli yaşam alanları oluşturma çabası içindeyiz .

  

  66. AĞLI PANAYIRI 5-9 EYLÜL TARİHLERİNDE YAPILDI
66. AĞLI PANAYIRI 5-9 EYLÜL TARİHLERİNDE YAPILDI

İlçemizde 65 yıldır yapılmakta olan Ağlı panayırın 66 .sı eylülün il haftasında gerçekleşti.

Her yıl olduğu gibi Çarşamba günü başlayan panayırın ikinci günü oluşan hayvan pazarına yoğun ilgi oldu ilçemiz ilimiz den çok sayıda alıcı satıcı katılırken komşu illerden de hayvan alıcı ve satıcıları katıldılar.

Panayırın üçüncü günü olan Cuma günüde hanımların yoğun katılımı gerçekleşti özelikle tekstil ve mutfak ürünlerine yoğun ilgi oldu. Eskiden olduğu kır kahveleri davul zurna ekibi ve çeşitli eğlenceleriyle özellikle orta yaş ve üzeri olanlara çocuk yılları nostaljisini hatırlattı.

Çok sayıda yiyecek çadırı kuruldu bunlar arasında tarihten günümüze gelen kuyu kebabı, düğün böreği, sıkma ve lokma katılımcılar tarafından bol bol tüketildi. Özellikle iki adet düğün böreği çadırında börek almak isteyenler hep sıraya girmek zorunda kaldılar.

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri