Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
  İLÇEMİZDE YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI KURULUYOR
İLÇEMİZDE YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI KURULUYOR

İlçe merkezinde Salı günleri kurulmaya başlayan yöresel ürünler pazarı çok yoğun ilgi görüyor.

Bilindiği gibi ilçemizin çevresi köylerle çevrili olmasına rağmen böyle bir alışkanlık olmadığı için ilçe merkezinde yöresel köy ürünü bulma imkanı yoktu. Bu ürünlere ihtiyaç duyanlar köylere sipariş vermek kaydıyla temin etmeye çalışıyorlardı. Belediyemizin yaptığı bir çalışmayla İlçe merkezinde bulunan iftar çadırı el işleri ve yöresel ürünler pazarı olarak düzenlendi. İlk hafta sade iki hanım tarafından getirilen ürünler Belediye Başkanımız ve Belediye personelimiz başta olmak üzere özellikle gurbetten gelen hemşerilerimiz tarafından tüketildi. Pazardaki alışverişten memnun ayrılan hanımlar komşularına da duyurarak daha çok katılımı sağladılar. Dördüncü haftaya girilirken yaklaşık 8 – 10 hanım tarafında yöresel köy ürünleri pazara getirildi.

Özellikle gurbetten gelen hemşerilerimiz ve memurlar tarafından oldukça yoğun ilgi gören yöresel ürünler pazarında taze süt, yoğurt, ekşimik (lor) köy ekmeği, köy yumurtası, tereyağı, yöremizde yere yazma olarak bilinen ekmek çeşitleri, serme (yufka) kete, un helvası mevsimlik ormandan ve yaylalardan toplanan mantar çeşitleri, sarmalık kabalak diğer adıyla yer yaprağı gibi ürünler satışa sunuluyor. Bunun yanında bazı hanımlar el örgüsü ve işlemelerde getirerek sergiliyorlar ve satıyorlar.

Belediyemiz El İşleri ve Yöresel Ürünler Pazarının ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

 

  

  YOL TAMİR ÇALIŞMALARIMIZ
YOL TAMİR ÇALIŞMALARIMIZ

İlçemizin hastane caddesinde yapılan alt yapı kanalizasyon çalışmaları sırasında, yolları bozulmuş olan sokaklarımıza zemini düzeltmek için yeniden parke taş dizilerek tamir edildi ve hizmete sunularak güzelleştirildi...

  

  SU HATTI ÇALIŞMALARIMIZ
SU HATTI ÇALIŞMALARIMIZ

İlçemizde bu kış yaşanan yoğun kar yağışı ve don olayları neticesinde.Merkez mahallemizdeki,Hastane ve Mehmet yapıcı caddelerinde bulunan evlere gelen su hattının donması ve halkımızın mağdur olmaması için yaptımız çalışmalardan dolayı su hattımız zarar görmüşdür.Belediye çalışanlarımızca yaptımız toplantıda su hattımızı yenileme kararına varılmış ve Yoğun çalışmalarımız doğrultusunda hat yenilenmiş ve hizmete sunulmuşdur.

  

  ÇOCUK PARKIMIZ
ÇOCUK PARKIMIZ

İlçemizde bulunan Kaymakamlık binasının yanındaki Çocuk parkımızın eksikliklerini gidermek amacı ile çalışma başlatılmıştır.Bunun neticesinde oyun parkında bulunan oyuncaklar tamir edilmiş, parkımızın etrafı tellerle çevrilip temizlenmiş ve boyanarak güzel bir görüntü ile hizmete açılmışdır.Çocuklarımızın teller sayesinde emniyetli ve güvenli bir şekilde oyun oynamasına imkan verilmişdir.Emmidağ Mermer firmasının yaptırmış olduğu çocuk parkımızın kapıları içinde teşekkür ediyoruz.

  

  GANİOĞLU MAHALLESİ
GANİOĞLU MAHALLESİ

Hükümetimiz tarafından düzenlenen, toplum yararına Çalışma programımızda İŞ-KUR ekibinin Belediyemize desteği ile birlikte, ilçe merkezimizin dışında kalan Ganioğlu mahallesi Kanalizasyon çalışmalarımız, Eksik kalan kısmı tamamlandı.Merkezimizin kanalizasyon şebeke hattına bağlanılarak hizmete sunulmuşdur.

  

  KASTAMONU GÜNLERİNE YOĞUN KATILIM OLDU
KASTAMONU GÜNLERİNE YOĞUN KATILIM OLDU

İstanbul Feshane’de 10-13 Mayıs tarihlerinde Kas-Der tarafından düzenlenen 5. Kastamonu günlerine yoğun katılım Gerçekleşti.

Belediyemizin Kaymakamlığımızla birlikte oluşturduğu stand çok sayıda katılımcı tarafından ziyaret edildi. Standımızda yöremiz el dokumaları ve yöresel yiyecek ve içecekler sergilendi. Standımızı ziyaret eden misafirlerimize düğün böreği ve elma ekşisi ikram ettik.

Dört gün boyunca Gurbetçi hemşerilerimiz bizleri  yalnız bırakmadılar hep yanımızda oldular. Feshane’ye gelen ziyaretçiler mutlaka standımıza uğradılar. Standımızı Valimiz, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Rektörümüz, Belediye Başkanları, sanatçılar, Bazı yerel televizyon yönetici ve temsilcileri Sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri Anadolu hastaneleri yönetim kurul Başkanı ve birçok tanınmış isim ziyaret ettiler. Son gün katılımcı Belediye başkanlarına plaket verildi. Belediye Başkanımızda plaketini Kas-Der şube başkanının elinden aldı.

Standın hazırlanmasından başlayarak son güne kadar çok büyük desteğini gördüğümüz belediyemiz personeli gibi gelenlere hizmet eden gurbetçi hemşerimiz Ağlı Okul Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Mehmet Memur’a ve katkısı olan herkese standımızı ziyaret eden misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

 

  

  BELEDİYEMİZDE 10 YENİ ELEMAN İŞE BAŞLIYOR
BELEDİYEMİZDE 10 YENİ ELEMAN İŞE BAŞLIYOR

Hükümetimiz tarafından düzenlenen Toplum Yarına Çalışma Programı kapsamında belediyemizle İş. Kur arasında düzenlenen protokolle 10 yeni elman 6 Nisanda iş başı yapıyor.

İlçemizde işsiz on hemşerimiz sekiz ay boyunca belediyemizde çalışacaklar. Çalışmak için 22 kişi müracaat etti. Müracaatın işe alınacak sayıdan fazla olması nedeniyle Belediye Başkanımız müdürlerimiz, İş. Kur şefi Musa Temir huzurunda küre noter vekili Zeynep Alkan tarafından kura çekimi yapıldı. Yapılan kura çekimi sonucunda Toplum Yararına Çalışma programı kapsamında belediyemizde sekiz ay boyu çalışacak on kişi tespit edildi. Bu projenin Belediyemize İlçemize ve yeni çalışmaya başlayacak arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

 

  

  TARİHİ KIZAK (KAYIK) YARIŞLARI YAPILDI
TARİHİ KIZAK (KAYIK) YARIŞLARI YAPILDI

Daha önce 25 Şubatta yapılması kararlaştırılan yarışlar olumsuz hava şartları nedeniyle iki kez ertelenmişti.

8 Mart Perşembe günü gerçekleşen tarihi kızak yarışlarımız olumsuz hava şartlarının zorluklarına rağmen oldukça coşkulu ve heyecanlı geçti. Yerli yabancı çok sayıda izleyicin katıldığı yarışlara ulusal ve yerel basında büyük ilgi gösterdi. T.R.T televizyonunda uzun yıllardır yayınlanan gezelim görelim programı ekibi de yarışlara katılarak çekimler yaptılar ileriki günlerde yayınlanacak program önceden duyurulacaktır. Tarihi kayık yarışlarına bu ilk defa Belediye Başkanımızın girişimleriyle Geleneksel Spor dalları Federasyonu katıldı. Kupa ve madalyalar federasyon tarafından verildi ayrıca ilk üçe giren yarışmacılara federasyon tarafından para ödülü verildi. Böylece tarihi kayık yarışlarımız ilk defa ulusal olmuş oldu. Yarışlara İlçemiz dışından Kastamonu, Azdavay, Küred’en yarışmacılar katıldılar.

Dört yüz yılı geçkin ata sporumuz kayık yarışlarının yapıldığı tarihi yarış alanında yaklaşık bir buçuk metre kar olmasına rağmen Sinan Mahallesi halkı tarafından hazırlanan kızak yolunda yapılan yarışta Aliosman Dikmen Yanımalaklı isimli kayığıyla birinci olurken, Cengiz Özkan Cinibiz isimli kayığıyla ikinci, Erdoğan Karaş Kara Kayık isimli kayığıyla üçüncü oldu.

Dereceye girenler ödüllerini ve kupalarını Vali yardımcımız, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızdan aldılar. Bilindiği gibi tarihteki özüne bağlı kalarak birinciye koç, ikinciye hindi, üçüncüye ise horoz verildi. Belediyemiz tarafından katılanlara bardakta tarhana çorbası ve çay ikram edildi. İlçemiz Gölcügez Köyünden olan Kastamonu organize sanayide fabrikaları bulunan Miskos helvaları sahibi Ayhan, Aydın Vural kardeşler katılanlara kağıt helva dağıttılar. Belediyemiz tarafından yaptırılan küçük kızaklara da katılımcılar kısa alanda bindiler katılanlar hoşça vakit geçirdiler.

Tarihi kayık yarışlarının yapılmasında Sinan Mahallesi halkının büyük katkıları oldu. Özellikle öz verili çalışmaları için Mahalle Muhtarı Gürsel Öztürk, Remzi Karaş, Kamil Yaman, Remzi Turan, Uğur Turan, Şahin Mangaloğlu, Erhan Mangaloğlu, Cengiz Özkan, Ahmet Öztürk yolun hazırlanması için İstanbul’dan gelen Nihat Özkana çok teşekkür ediyoruz.

 

  

  EFENDİOĞLU MAHALLESİNDE YANGIN
EFENDİOĞLU MAHALLESİNDE YANGIN

İlçemizin Efendioğlu mahallesinde çıkan yangında 1 ev kullanılamaz hale geldi.

16/03/2012 Cuma günü saat 15'15 civarında başlayan Cemile Yıldız'a ait olan,2 katlı alt katı bodrum olarak kullanılan tuğla ve ahşap yapılı ev kullanılamaz hale geldi. Samanlık ve ahır'ın evle bitişik olması olası yangının artmasına etken bir rol olsada, itfaiye ekibimizin ve Azdavay belediyesinin göndermiş olduğu itfaiye ile birlikte kısa sürede kontrol altına alınan yangın ,samanlık ve ahıra sıçramadan  söndürüldü.Küre belediyesinin göndermiş olduğu itfaiye için ayrıca teşekkür ediyoruz.Tek tesellimiz can kaybı olmadığı yangında Cemile Yıldız'a geçmiş olsun diyoruz.

Yoğun kar yağışının etkili olduğu ilçemizde itfaiye araçlarımızın ilerlemesinde zorluk yaşasak'da Belediyemize ait kepçe ve Seydiler belediyesinin göndermiş olduğu greyder yangın yerine kısa sürede ulaşmamızda etkili olmuşdur.Seydiler , Azdavay ve Küre belediyesine teşekkür ediyoruz.

  

  KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI
KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI

İlçemizde etkisi uzun süren yoğun kar yağışı ve tipi yerini güneşli günlere bıraktı.Meteorolojiden alınan tahminler doğrultusunda bu senenin son kar'ı düştüğü ifade ediliyor.Belediye ekiplerimizin kesintisiz çalışmaları ve Devrek-mermer ocağının iş makinasının yardımı ile kar temizleme çalışmalarımız sona yaklaşıldı...

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri