Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
  İLÇEMİZDE JEOTERMAL SONDAJI BAŞLADI
İLÇEMİZDE JEOTERMAL SONDAJI BAŞLADI

Yaptığı araştırmalarla ilçemiz merkezinde Jeotermal kaplıca suyu olduğunu tespit eden hemşerimiz Osman Topal Bol kepçe ailesinden Aydın Özkan’la birlikte sondaj çalışmasını başlattı.

İlçemiz merkezindeki hastane binasının bahçesinde başlayan sondaj çalışmaları gerçekleşen mütevazi bir programla start aldı. Programa İlçe kaymakamımız, Belediye Başkanımız Jandarma Komutanımız, Emniyet Amirimizin yanı sıra kurumlarımızın müdürleri ve çalışanları, ilçe halkı katıldı.  Programda konunun uzmanı Osman Topal, Belediye Başkanımız, İlçe Kaymakamımız, konuşmalarını yaparken İlçe müftüsü Dua yaptı. Programa katılanlara Osman Topal ve Aydın Özkan tarafından etli pilav ve ayran ikram edildi.

Programda konuşan Osman Topal Aydın Beyle birlikte burada başlattığımız çalışma İnşallah başarılı olacak. Biz bu çalışma ve yatırımla ilçemize ve ülkemize katkı vermek istiyoruz. Sizlerinde dualarıyla başarılı olacağımızı umuyoruz. Bu başlangıcın ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor katılarak bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız yaptıkları konuşmada özetle Osman Topal ve Aydın Özkan’a teşekkür ederek eğer bu gün başlayan bu çalışma başarılı olursa ilçemiz için bir milat olacaktır. Büyük oranda göç verem ilçemiz kısa sürede hak ettiği nüfus yoğunluğunu yakalayacaktır. Bizler bu çalışmaların başarılı olması için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Bu girişimlerinden dolayı iki hemşerimizi tebrik ediyor başarılı olmalarını diliyoruz katılan herkese teşekkür ediyoruz dediler.

Konuşmaların ardından Kaymakam Bey Belediye Başkanımız Müftümüz birlikte besmeleyle sondaj makinesinin düğmesine bastılar ve sondaj çalışması başladı. Bu hayırlı başlangıcın başarıya ulaşması dileğiyle İlçemize ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

 

 

  

  AĞLI KALE ŞENLİKLERİNE DAVET
AĞLI KALE ŞENLİKLERİNE DAVET

On ikinci kale şenlikleri 13-14-15 Temmuz Cuma, Cumartesi, Pazar günülerinde gerçekleşecek.

Cuma günü Cuma namazı sonrası Kalede okunacak Kuranıkerim ve mevlidi şerifle başlayacak program ilahi sanatçısı hemşerimiz Raşit Aslan’ın okuyacağı ilahilerle devam edecek. Program da katılan herkese mevlit yemeği ikram edilecek.

Cumartesi günü A.T.M Derneği öncülüğünde saat 12 -13 arası Tunuslarda Muhammet Tunusi turbesinin açılışıyla başlayacak program daha sonra kalede protokol konuşmaları ve folklor gösterileriyle devam edecek. Davulcu Okumaz idaresinde Davul zurna ve kemane ekibi gösteriler sunacaklar. Akşam gerçekleşecek halk konserinde Cideli Emin, Gülcan Kara ve ünlü sanatçı Ayhan Aşan sahne alacaklar.

Pazar günü ise çeşitli yarışmalar ve çekilişler yapılacak yöremizin yemek kültürünün sergilendiği stantlar katılanların hizmetinde olacak. Tarihi Ağlı Kalemizin muazzam ortamında eşsiz manzarasında hep birlikte sağlık sıhhat için üç gün geçireceğiz.

Ağlı Belediyesi Ağlı Derneği işbirliğiyle gerçeleşecek şenliklere İlçe kaymakamımız, A.T.M Derneği ve Kültür Bakanlığı destek veriyor. Belediyemiz ve Derneğimiz tarafından hazırlıklar devam ediyor.

Etkinliğimize emeği geçen herkese teşekkür ediyor bütün hemşerilerimizi ve dostlarımızı 12. Ağlı Kale şenliklerimize Bekliyoruz.

 

 

  

  İLÇEMİZDE ARKEOLOJİK KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
İLÇEMİZDE ARKEOLOJİK KAZI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İlçemiz Selmanlı Mahallesi sınırları için izinsiz yapılan bir kazı sonucunda ortaya çıkan tarihi eserler gün yüzüne çıkarılıyor.

Kastamonu Müzesi Müdüresi Nimet Bal ve ekibi, Karabük Üniversitesi ögretim üyesi konunun uzmanı yardımcı Doçent Şahin Yıldırım ve ekibi bölgeye gelerek kazı çalışmalarını başlattılar. Sabah sekiz otuzda işbaşı yapan ekip akşam onsekiz otuza kadar çalışıyor. Kazı alanına getirilen konteynırda kalan görevliler le yirmi dört saat boyunca alan gözleniyor korunuyor.

Çevrede yapılan araştırmalarda geçmiş tarihe ışık tutacak başka tarihi eserlerinde olduğu tahmin ediliyor. Kastamonu Valimiz Sayın Erdoğan Bektaş ilçemize gelerek Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla birlikte tarihi eserleri inceledi. Yetkililerden bilgi aldı. Valimizi bilgilendiren Kastamonu Müzesi Müdüresi Nimet Bal ve Karabük Üniversitesi Arkolok ları çevrede başkada tarihi eserlerin çıkabileceğini belirterek farklı noktalarda da kazı çalışması başlatacaklarını belirttiler. Zonguldak kömür işletmelerinden gelen mühendisler alanın rotgenini çektiler. Çalışmasını tamamlayarak ilçemizden ayrılan bu ekip yaklaşık 10 gün içinde bir rapor hazırlayarak yetkililere sunacaklarını belirttiler. Kendisiyle görüştüğümüz konunun uzmanları buradan gelecek rapor doğrultusunda çalışmalarımız farklı alanlarda yoğunlaşa bilir dediler.

 

  

  FUTBOL TURNUVASI FİNAL MAÇIYLA TAMAMLANDI
FUTBOL TURNUVASI FİNAL MAÇIYLA TAMAMLANDI

 

Ağlı Derneğini tarafından on birincisi gerçekleştirilen futbol turnuvasında şampiyon olan Akçakese spor kupayı Belediye Başkanımızın elinden aldı.

Gurbetçi hemşerilerimiz arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla on bir yıl önce başlayan ve aralıksız her yıl devam eden çok da başarılı olan mahalle ve köyler arası futbol turnuvasını bu yıl Ağlı Derneği ve Akçakese Köyü Derneği birlikte organize ettiler. Başarılı bir organizeyle yaklaşık bir buçuk ay devam eden turnuva Gölcüğez Köyü İle Akçakese Köyü arasında oynanan final maçıyla tamamlandı.

Ağlı Derneğinin Daveti üzerine Belediye Başkanımızın da Katıldığı Turnuva finalinde Şampiyonluk için karşı karşıya gelen Akçakese spor ve Gölcüğez spor finale yakışır bir mücadele ettiler. Oldukça çekişmeli fakat centilmence geçen maç sonunda kupaya uzanan taraf Akçakese Köyü takımı oldu. Normal süresi bir bir biten mücadelede uzatmalarda da eşitlik bozulmayınca maçın sonucunu karşılıklı atılan penaltılar belirledi. Akçakese 5 panaltının dördünü gole çevirirken Gölcüğez ancak üçünü gole çevirebildi.

Kupa töreninde bir konuşma yapan ve şampiyon Akçakese spora kupasını veren Belediye Başkanımız Kendisini davet eden Ağlı Dernek Başkanına teşekkür etti. Konuşmasının devamında birlik beraberlik ve kaynaşma adına bu turnuvayı düzenleyen emeği geçen herkese futbolculara, hakemlere yöneticilere, seyircilere bütün gurbetçi hemşerilerime teşekkür ediyor sizleri tebrik ediyorum. Birlik beraberliğinizin daim olmasını diliyorum şampiyon Akçekese Köyümüzü tebrik ediyorum fakat bu turnuvaya katılan bu birlik ve beraberliğe destek veren bütün takımlarımız bana göre şampiyondur hepisini tebrik ediyorum dedi.

  

  2500 YILLIK TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
2500 YILLIK TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

İlçemiz Selmanlı Mahallesi sınırları içinde izinsiz yapılan kazıda 2500 yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen tarihi eserler çıktı.

Bazı vatandaşlar tarafından bir tarlada yapılan kazıda dönemin komutanına ait olduğu tahmin edilen bir mezar çıktı. Kastamonu Müze müdürlüğünün yaptığı incelemeye göre yaklaşık 2600 yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen bir resim görenleri hayrete düşürdü.

Mezarın kubbeli şekilde yapılmış olan kapak kısmının ayakucu tarafında bulunan kabartma tabir edilen taş oyularak yapılan renkli resimde bir erkek iki bayan iki çocuk ve ikide kuş resmi bulunuyor. Müze yetkilerinden alınan bilgiye göre komutan olduğu sanılan kişinin kabri olduğu resimdeki diğer kişilerinde yakınları, aile bireyleri olduğu tahmin ediliyor. Bu resmin değerinin çok büyük olduğu belirtiliyor. Kazan kişiler tarafında mezardaki kişiye ait olduğu tahmin edilen tarihi eşyaların alındığı bunların bulunmasına çalışıldığı belirtiliyor. Konuyla ilgili geniş şekilde araştırma ve soruşturmalar sürdülüyor.

Yine müze yetkililerinden alınan bilgiye göre alanın çevresinde de buna benzer tarihi eserlerin olabileceği tahmin ediliyor. Dolayısıyla çevrede geniş incelemeler yapılıyor. Muhtemelen Karabük Üniversitesinden bir profesör eşliğinde bir ekibin gelerek bölgede çalışmalar yapacağı söyleniyor.

 

  

  YOLLARIMIZ DÜZELTİLMEYE DEVAM EDİYOR
YOLLARIMIZ DÜZELTİLMEYE DEVAM EDİYOR

 İlçemizin merkez mahallesi kahvehanesi  önü ve şehir merkezimizin giriş yolu tamamlandı.Alt yapı kanalizasyon çalışmaları nedeni ile bozulmuş olan yolumuz  Belediye ekiplerimizce parke taş yapılarak tamir edilmişdir.Bunun neticesinde ilçemize giriş yolumuzun kötü görüntüsü ortadan kaldırılarak güzelleştirilmişdir.

  

  İLÇEMİZDE YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI KURULUYOR
İLÇEMİZDE YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI KURULUYOR

İlçe merkezinde Salı günleri kurulmaya başlayan yöresel ürünler pazarı çok yoğun ilgi görüyor.

Bilindiği gibi ilçemizin çevresi köylerle çevrili olmasına rağmen böyle bir alışkanlık olmadığı için ilçe merkezinde yöresel köy ürünü bulma imkanı yoktu. Bu ürünlere ihtiyaç duyanlar köylere sipariş vermek kaydıyla temin etmeye çalışıyorlardı. Belediyemizin yaptığı bir çalışmayla İlçe merkezinde bulunan iftar çadırı el işleri ve yöresel ürünler pazarı olarak düzenlendi. İlk hafta sade iki hanım tarafından getirilen ürünler Belediye Başkanımız ve Belediye personelimiz başta olmak üzere özellikle gurbetten gelen hemşerilerimiz tarafından tüketildi. Pazardaki alışverişten memnun ayrılan hanımlar komşularına da duyurarak daha çok katılımı sağladılar. Dördüncü haftaya girilirken yaklaşık 8 – 10 hanım tarafında yöresel köy ürünleri pazara getirildi.

Özellikle gurbetten gelen hemşerilerimiz ve memurlar tarafından oldukça yoğun ilgi gören yöresel ürünler pazarında taze süt, yoğurt, ekşimik (lor) köy ekmeği, köy yumurtası, tereyağı, yöremizde yere yazma olarak bilinen ekmek çeşitleri, serme (yufka) kete, un helvası mevsimlik ormandan ve yaylalardan toplanan mantar çeşitleri, sarmalık kabalak diğer adıyla yer yaprağı gibi ürünler satışa sunuluyor. Bunun yanında bazı hanımlar el örgüsü ve işlemelerde getirerek sergiliyorlar ve satıyorlar.

Belediyemiz El İşleri ve Yöresel Ürünler Pazarının ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

 

  

  YOL TAMİR ÇALIŞMALARIMIZ
YOL TAMİR ÇALIŞMALARIMIZ

İlçemizin hastane caddesinde yapılan alt yapı kanalizasyon çalışmaları sırasında, yolları bozulmuş olan sokaklarımıza zemini düzeltmek için yeniden parke taş dizilerek tamir edildi ve hizmete sunularak güzelleştirildi...

  

  SU HATTI ÇALIŞMALARIMIZ
SU HATTI ÇALIŞMALARIMIZ

İlçemizde bu kış yaşanan yoğun kar yağışı ve don olayları neticesinde.Merkez mahallemizdeki,Hastane ve Mehmet yapıcı caddelerinde bulunan evlere gelen su hattının donması ve halkımızın mağdur olmaması için yaptımız çalışmalardan dolayı su hattımız zarar görmüşdür.Belediye çalışanlarımızca yaptımız toplantıda su hattımızı yenileme kararına varılmış ve Yoğun çalışmalarımız doğrultusunda hat yenilenmiş ve hizmete sunulmuşdur.

  

  ÇOCUK PARKIMIZ
ÇOCUK PARKIMIZ

İlçemizde bulunan Kaymakamlık binasının yanındaki Çocuk parkımızın eksikliklerini gidermek amacı ile çalışma başlatılmıştır.Bunun neticesinde oyun parkında bulunan oyuncaklar tamir edilmiş, parkımızın etrafı tellerle çevrilip temizlenmiş ve boyanarak güzel bir görüntü ile hizmete açılmışdır.Çocuklarımızın teller sayesinde emniyetli ve güvenli bir şekilde oyun oynamasına imkan verilmişdir.Emmidağ Mermer firmasının yaptırmış olduğu çocuk parkımızın kapıları içinde teşekkür ediyoruz.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri