Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  PARKE TAŞI ÇALIŞMALARIMIZ
PARKE TAŞI ÇALIŞMALARIMIZ

İlçemizin Parke Taşı ihtiyacını Karşılamak üzere Sayın Belediye Başkan Vekilimiz Nevzat Demir'in Kastamonu Belediye Başkanlığı ile görüşmeleri olumlu sonuç vermiş ve ihtiyacımız olan parke taşların bir kısmını temin etmişdir.Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahini ziyareti sırasında Parke Taşı ihtiyacımızı görüşerek yaklaşık 500 metrekare parke taşını küçük bi meblaya mal ederek belediyemize önemli bir tasarruf sağladıklarını söyledi.İlçemiz adına Tosya Belediye Başkanlığına Teşekkür eder,Saygılar sunuyoruz.

  

  İŞ MAKİNAMIZ
İŞ MAKİNAMIZ

Belediyemizin en önemli araçlarımız arasında yer alan iş makinamız Çukurova 840 C tamir ve kışlık bakımı için Sayın Belediye Başkan Vekilimiz Nevzat Demir'in talimatı ile start verildi.Kastamonu İl Özel İdaresi ile yaptığı görüşmeler neticesinde makinamızın kışlık bakımı ve tamiratı yaptırılmış olup zorlu kış şartlarına hazırız dedi.Kastamonu İl Özel İdaresinde bulunan yetkili ve çalışanlarına ayrıca Teşekkür etti.

  

  SOKAK DÜZENLEME VE YENİLEME ÇALIŞMALAARIMIZ DEVAM EDİYOR
SOKAK DÜZENLEME VE YENİLEME ÇALIŞMALAARIMIZ DEVAM EDİYOR

Parke taşı döşeme çalışmalarını hızlandıran belediyemiz Kaymakam mehmet yapıcı caddesi ve canip sokağın sağlıklaştırılması için start verdi.Sayın Başkanımız Muharrem Dinç 'in talimatı ile Vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı yollarımızın bozuk ve çamur olması ,Elimizde bulunan imkanları seferber ederek park ,bahçe ve yolları ile bambaşka bir şehir haline getirmeye devam edecez ve hedefimiz parke taşı olmayan sokak kalmıcak dedi.

  

  parke taşı çalışmalarımız devam ediyor
parke taşı çalışmalarımız devam ediyor

Belediye ekiplerimiz ve TYÇPnin sağlamış olduğu İŞ-KUR personelin desteği ile parke taşı olmayan sokaklarımızın zemini tesviye edilip parke taşı döşemek için hazır hale getiriliyor.Çalışmalarımızın mümkün olduğu kadar kısa zamanda tamamlayıp huzurlu ve kaliteli yaşam alanları oluşturma çabası içindeyiz .

  

  66. AĞLI PANAYIRI 5-9 EYLÜL TARİHLERİNDE YAPILDI
66. AĞLI PANAYIRI 5-9 EYLÜL TARİHLERİNDE YAPILDI

İlçemizde 65 yıldır yapılmakta olan Ağlı panayırın 66 .sı eylülün il haftasında gerçekleşti.

Her yıl olduğu gibi Çarşamba günü başlayan panayırın ikinci günü oluşan hayvan pazarına yoğun ilgi oldu ilçemiz ilimiz den çok sayıda alıcı satıcı katılırken komşu illerden de hayvan alıcı ve satıcıları katıldılar.

Panayırın üçüncü günü olan Cuma günüde hanımların yoğun katılımı gerçekleşti özelikle tekstil ve mutfak ürünlerine yoğun ilgi oldu. Eskiden olduğu kır kahveleri davul zurna ekibi ve çeşitli eğlenceleriyle özellikle orta yaş ve üzeri olanlara çocuk yılları nostaljisini hatırlattı.

Çok sayıda yiyecek çadırı kuruldu bunlar arasında tarihten günümüze gelen kuyu kebabı, düğün böreği, sıkma ve lokma katılımcılar tarafından bol bol tüketildi. Özellikle iki adet düğün böreği çadırında börek almak isteyenler hep sıraya girmek zorunda kaldılar.

 

  

  İFTAR ÇADIRIMIZ DÖRDÜNCÜ YILINDA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
İFTAR ÇADIRIMIZ DÖRDÜNCÜ YILINDA  YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

İlçemiz merkezinde bulunan iftar çadırı dördüncü yılında da ramazan boyunca her akşam iftarda yoğun ilgi gördü.

Belediyemiz tarafından organize edilen hayırsever hemşerilerimiz ve dostlarımız tarafından finanse edilen iftar çadırımızda iftarı veren kişinin tercihine göre Yanıkkayalar lokantası ve Çakırlaroğulları lokantası tarında servis yapıldı.

Bayram sabahı Belediyemizin organize ettiği kahvaltı ve bayramlaşma sonrası iftar çadırımız dördüncü yılını tamamlamış oldu.

Ramazan ayı boyunca ilçemizde her akşam iftar vererek manevi bir atmosferin yaşanmasına vesile olan tüm hayırseverlere ilçemizden ve ilçemiz dışından gelerek iftar katılan herkese her iki lokantanın yetkililerine ve personeline teşekkür ediyoruz.

 

 

  

  TARİHİ MEZAR KASTAMONU’YA TAŞINDI
TARİHİ MEZAR KASTAMONU’YA TAŞINDI

İlçemiz Selmanlı Mahallesi sınırları içinde kaçak kazı neticesinde ortaya çıkan tarihi mezar Kastamonu müzesine taşındı.

Geçtiğimiz aylarda bir gurup defineci tarafından kaçak kazı sırasında ortaya çıkan daha sonra emniyetin ve yetkililerin el koyduğu iki bin beş yüz yıl öncesine ait olduğu tahmin edilen mezar konunun uzmanları tarafında tamamlanan kazı sonrası gerekli işlemler ve araştırmalar yapılarak Kastamonu müzesine taşınmasına karar verildi.

Müze yetkililerinin verdiği bilgiye göre bu mezarın çevresinde başka mezarlar ve tarihi eserler olsaydı yerinde bırakmayı düşündüklerini fakat iki ayrı noktada yapılan kazılarda tahmin edilen tarihi eserler çıkmayınca Kastamonu müzesine kaldırıldığını gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra müzede ziyarete açılacağını belirttiler.

 

  

  KALE ŞENLİKLERİDE AYHAN AŞAN ÇOŞKUSU
KALE ŞENLİKLERİDE AYHAN AŞAN ÇOŞKUSU

Kale şenliklerinin ikinci günü Muhammet Tunisi Anıt Mezarının açılışıyla başladı. Heyet hep birlikte kaleye geçti

Kastamonu Valimiz Erdoğan Bektaş, Tunus Büyük Elçisi, elçilik görelileri ve Türkiye Tunus Dostluk Derneği Başkan ve üyelerinin katılımıyla A.T.M Derneği öncülüğünde Tunuslar Köyündeki Muhammet Tunusi Anıt Mezarının açılışıyla başlayan ikinci gün buradaki programın tamamlanmasından sonra Ağlı Kalesine geçildi. Kalede misafirlere ikram edilen yemek sonrası programa geçildi. Davul zurna ekibi ve Kastamonu dan gelen halk oyunları ekibi gösterileriyle herkesin beğenisini kazandı. Protol konuşmaları sonrasında Valimiz başka bir programa katılmak için, Tunus Büyük Elçisi de Ankara’ya dönmek için kaleden ayrıldılar.

Akşam gerçekleşen konserde Cideli Emin, Gülcan Kara ve Ayhan Aşan sahne aldılar. Havanın kararmasıyla Ahmet Ulu tarafından organize edilen havai fişek gösterisi Ağlı Semalarını renklendirdi. Katılanlar büyük bir hayranlıkla izledikleri gösterilere tempo tutarak eşlik ettiler. Sanatçı Ayhan Aşan'a çok yoğun ilgi oldu Ağlı kalesi çok kalabalık zamanlarından birini yaşadı. Murat Güven’in sunuculuğunu yaptığı programda Belediye Başkanımız sanatçılara, Ağlı Dernek Başkanı Salim Dinç ve A.T.M Dernek Başkanı Ayhan Ünal’a plaket verdi.

 

  

  12. KALE ŞENLİKLERİ MEVLİDİ ŞERİFLE BAŞLADI
12. KALE ŞENLİKLERİ MEVLİDİ ŞERİFLE BAŞLADI

Kale şenliklerimiz her yıl olduğu gibi 13 Temmuz Cuma günü kalede okunan Kuranıkerim,  mevlit ve dua ile başladı.

Belediye Başkanımızın davetlisi olarak İlçemize gelen İl Müftüsü Dursunali Şeker Cuma namazı öncesi merkez camiinde vaaz verdi. İl Müftüsü cemaati namaz sonrası kaleye davet etti. Cuma namazı sonrasında hep birlikte kaleye çıkıldı. İlçemiz hocaları ve Kastamonu dan gelen bir hoca kuran ve mevlit programını gerçekleştirdiler. Geçtiğimiz günlerde bir ilahi kaseti çıkartan hemşerimiz Raşit Aslan’da ilahiler okudu. Belediye Başkanımız ve İl Müftümüzün yaptığı konuşmadan sonra ilçe Müftümüz Ömer Can dua yaptı. Böylece program tamamlanarak yemek ikramına geçildi. Ağlı derneğinin üslendiği yemek programa katılan herkese ikram edildi.

 

  

  İLÇEMİZDE JEOTERMAL SONDAJI BAŞLADI
İLÇEMİZDE JEOTERMAL SONDAJI BAŞLADI

Yaptığı araştırmalarla ilçemiz merkezinde Jeotermal kaplıca suyu olduğunu tespit eden hemşerimiz Osman Topal Bol kepçe ailesinden Aydın Özkan’la birlikte sondaj çalışmasını başlattı.

İlçemiz merkezindeki hastane binasının bahçesinde başlayan sondaj çalışmaları gerçekleşen mütevazi bir programla start aldı. Programa İlçe kaymakamımız, Belediye Başkanımız Jandarma Komutanımız, Emniyet Amirimizin yanı sıra kurumlarımızın müdürleri ve çalışanları, ilçe halkı katıldı.  Programda konunun uzmanı Osman Topal, Belediye Başkanımız, İlçe Kaymakamımız, konuşmalarını yaparken İlçe müftüsü Dua yaptı. Programa katılanlara Osman Topal ve Aydın Özkan tarafından etli pilav ve ayran ikram edildi.

Programda konuşan Osman Topal Aydın Beyle birlikte burada başlattığımız çalışma İnşallah başarılı olacak. Biz bu çalışma ve yatırımla ilçemize ve ülkemize katkı vermek istiyoruz. Sizlerinde dualarıyla başarılı olacağımızı umuyoruz. Bu başlangıcın ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor katılarak bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız yaptıkları konuşmada özetle Osman Topal ve Aydın Özkan’a teşekkür ederek eğer bu gün başlayan bu çalışma başarılı olursa ilçemiz için bir milat olacaktır. Büyük oranda göç verem ilçemiz kısa sürede hak ettiği nüfus yoğunluğunu yakalayacaktır. Bizler bu çalışmaların başarılı olması için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Bu girişimlerinden dolayı iki hemşerimizi tebrik ediyor başarılı olmalarını diliyoruz katılan herkese teşekkür ediyoruz dediler.

Konuşmaların ardından Kaymakam Bey Belediye Başkanımız Müftümüz birlikte besmeleyle sondaj makinesinin düğmesine bastılar ve sondaj çalışması başladı. Bu hayırlı başlangıcın başarıya ulaşması dileğiyle İlçemize ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

 

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri