Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  KASTAMONU GÜNLERİNE YOĞUN KATILIM OLDU
KASTAMONU GÜNLERİNE YOĞUN KATILIM OLDU

İstanbul Feshane’de 10-13 Mayıs tarihlerinde Kas-Der tarafından düzenlenen 5. Kastamonu günlerine yoğun katılım Gerçekleşti.

Belediyemizin Kaymakamlığımızla birlikte oluşturduğu stand çok sayıda katılımcı tarafından ziyaret edildi. Standımızda yöremiz el dokumaları ve yöresel yiyecek ve içecekler sergilendi. Standımızı ziyaret eden misafirlerimize düğün böreği ve elma ekşisi ikram ettik.

Dört gün boyunca Gurbetçi hemşerilerimiz bizleri  yalnız bırakmadılar hep yanımızda oldular. Feshane’ye gelen ziyaretçiler mutlaka standımıza uğradılar. Standımızı Valimiz, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Rektörümüz, Belediye Başkanları, sanatçılar, Bazı yerel televizyon yönetici ve temsilcileri Sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri Anadolu hastaneleri yönetim kurul Başkanı ve birçok tanınmış isim ziyaret ettiler. Son gün katılımcı Belediye başkanlarına plaket verildi. Belediye Başkanımızda plaketini Kas-Der şube başkanının elinden aldı.

Standın hazırlanmasından başlayarak son güne kadar çok büyük desteğini gördüğümüz belediyemiz personeli gibi gelenlere hizmet eden gurbetçi hemşerimiz Ağlı Okul Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Mehmet Memur’a ve katkısı olan herkese standımızı ziyaret eden misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

 

  

  BELEDİYEMİZDE 10 YENİ ELEMAN İŞE BAŞLIYOR
BELEDİYEMİZDE 10 YENİ ELEMAN İŞE BAŞLIYOR

Hükümetimiz tarafından düzenlenen Toplum Yarına Çalışma Programı kapsamında belediyemizle İş. Kur arasında düzenlenen protokolle 10 yeni elman 6 Nisanda iş başı yapıyor.

İlçemizde işsiz on hemşerimiz sekiz ay boyunca belediyemizde çalışacaklar. Çalışmak için 22 kişi müracaat etti. Müracaatın işe alınacak sayıdan fazla olması nedeniyle Belediye Başkanımız müdürlerimiz, İş. Kur şefi Musa Temir huzurunda küre noter vekili Zeynep Alkan tarafından kura çekimi yapıldı. Yapılan kura çekimi sonucunda Toplum Yararına Çalışma programı kapsamında belediyemizde sekiz ay boyu çalışacak on kişi tespit edildi. Bu projenin Belediyemize İlçemize ve yeni çalışmaya başlayacak arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

 

  

  TARİHİ KIZAK (KAYIK) YARIŞLARI YAPILDI
TARİHİ KIZAK (KAYIK) YARIŞLARI YAPILDI

Daha önce 25 Şubatta yapılması kararlaştırılan yarışlar olumsuz hava şartları nedeniyle iki kez ertelenmişti.

8 Mart Perşembe günü gerçekleşen tarihi kızak yarışlarımız olumsuz hava şartlarının zorluklarına rağmen oldukça coşkulu ve heyecanlı geçti. Yerli yabancı çok sayıda izleyicin katıldığı yarışlara ulusal ve yerel basında büyük ilgi gösterdi. T.R.T televizyonunda uzun yıllardır yayınlanan gezelim görelim programı ekibi de yarışlara katılarak çekimler yaptılar ileriki günlerde yayınlanacak program önceden duyurulacaktır. Tarihi kayık yarışlarına bu ilk defa Belediye Başkanımızın girişimleriyle Geleneksel Spor dalları Federasyonu katıldı. Kupa ve madalyalar federasyon tarafından verildi ayrıca ilk üçe giren yarışmacılara federasyon tarafından para ödülü verildi. Böylece tarihi kayık yarışlarımız ilk defa ulusal olmuş oldu. Yarışlara İlçemiz dışından Kastamonu, Azdavay, Küred’en yarışmacılar katıldılar.

Dört yüz yılı geçkin ata sporumuz kayık yarışlarının yapıldığı tarihi yarış alanında yaklaşık bir buçuk metre kar olmasına rağmen Sinan Mahallesi halkı tarafından hazırlanan kızak yolunda yapılan yarışta Aliosman Dikmen Yanımalaklı isimli kayığıyla birinci olurken, Cengiz Özkan Cinibiz isimli kayığıyla ikinci, Erdoğan Karaş Kara Kayık isimli kayığıyla üçüncü oldu.

Dereceye girenler ödüllerini ve kupalarını Vali yardımcımız, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızdan aldılar. Bilindiği gibi tarihteki özüne bağlı kalarak birinciye koç, ikinciye hindi, üçüncüye ise horoz verildi. Belediyemiz tarafından katılanlara bardakta tarhana çorbası ve çay ikram edildi. İlçemiz Gölcügez Köyünden olan Kastamonu organize sanayide fabrikaları bulunan Miskos helvaları sahibi Ayhan, Aydın Vural kardeşler katılanlara kağıt helva dağıttılar. Belediyemiz tarafından yaptırılan küçük kızaklara da katılımcılar kısa alanda bindiler katılanlar hoşça vakit geçirdiler.

Tarihi kayık yarışlarının yapılmasında Sinan Mahallesi halkının büyük katkıları oldu. Özellikle öz verili çalışmaları için Mahalle Muhtarı Gürsel Öztürk, Remzi Karaş, Kamil Yaman, Remzi Turan, Uğur Turan, Şahin Mangaloğlu, Erhan Mangaloğlu, Cengiz Özkan, Ahmet Öztürk yolun hazırlanması için İstanbul’dan gelen Nihat Özkana çok teşekkür ediyoruz.

 

  

  EFENDİOĞLU MAHALLESİNDE YANGIN
EFENDİOĞLU MAHALLESİNDE YANGIN

İlçemizin Efendioğlu mahallesinde çıkan yangında 1 ev kullanılamaz hale geldi.

16/03/2012 Cuma günü saat 15'15 civarında başlayan Cemile Yıldız'a ait olan,2 katlı alt katı bodrum olarak kullanılan tuğla ve ahşap yapılı ev kullanılamaz hale geldi. Samanlık ve ahır'ın evle bitişik olması olası yangının artmasına etken bir rol olsada, itfaiye ekibimizin ve Azdavay belediyesinin göndermiş olduğu itfaiye ile birlikte kısa sürede kontrol altına alınan yangın ,samanlık ve ahıra sıçramadan  söndürüldü.Küre belediyesinin göndermiş olduğu itfaiye için ayrıca teşekkür ediyoruz.Tek tesellimiz can kaybı olmadığı yangında Cemile Yıldız'a geçmiş olsun diyoruz.

Yoğun kar yağışının etkili olduğu ilçemizde itfaiye araçlarımızın ilerlemesinde zorluk yaşasak'da Belediyemize ait kepçe ve Seydiler belediyesinin göndermiş olduğu greyder yangın yerine kısa sürede ulaşmamızda etkili olmuşdur.Seydiler , Azdavay ve Küre belediyesine teşekkür ediyoruz.

  

  KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI
KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI

İlçemizde etkisi uzun süren yoğun kar yağışı ve tipi yerini güneşli günlere bıraktı.Meteorolojiden alınan tahminler doğrultusunda bu senenin son kar'ı düştüğü ifade ediliyor.Belediye ekiplerimizin kesintisiz çalışmaları ve Devrek-mermer ocağının iş makinasının yardımı ile kar temizleme çalışmalarımız sona yaklaşıldı...

  

  iLÇE MERKEZİNDE KAR KALINLIĞI İKİ METREYİ AŞTI
iLÇE MERKEZİNDE KAR KALINLIĞI İKİ METREYİ AŞTI

5 MART 2012 PAZARTESİ  İLÇE MERKEZİNDEN GÖRÜNTÜLER. HACI MUSTAFA ÇELİK ABİMİZE VE TÜM GURBETCİ HEMŞERİLERİMİZİN VE DOSTLARIMIZIN İZLENİMİNE SUNULUR.

  

  MAHALLE VE KÖY YOLLARIMIZ YENİDEN KAPANDI
MAHALLE VE KÖY YOLLARIMIZ YENİDEN KAPANDI

Yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı fırtına ve tipi mahalle ve köy yollarımızda ulaşıma imkân vermiyor.

Belediyemiz iş makineleriyle açılan yollar kısa süre içinde yeniden kapanıyor hafta boyu devam eden kar yağışı fırtına tipi zor olan kış şartlarını daha da zorlaştırıyor. İlçemizde üç gündür Çarşamba, Perşembe, Cuma ilk ve orta dereceli okullar eğitime ara verdi.

İş makinelerimizle personelimiz görev başında olmasına rağmen yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yollarımızı açık tutma gayretimiz yetersiz kalıyor. Acil durumlar nedeniyle gün içinde açtığımız mahalle yollarımız akşama, akşam açtığımız yollarımız sabaha kapanıyor. Fırtına ve tipi şeklinde devam eden kar yağışı rüzgâr alan açık alanlarda kısa süre de yolun için de bir metrenin üzerinde kar oluşmasına sebep oluyor.

Aldığımız bileğilere göre Şenpazar Cide bağlantı yolları ancak tek şerit olarak ulaşıma imkân veriyor yolda karşılaşan araçlar yer yer açılan ceplere kadar geri geri giderek birbirlerine yol vermek durumunda kalıyorlar. Görüştüğümüz iş makineleri operatörleri yol kenarındaki kar yüksekliğinin 3 metreyi aştığını belirtiyorlar.

 

 

  

  KIZAK YARIŞLARI 8 MART 2012 PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK
KIZAK YARIŞLARI 8 MART 2012 PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK

Şiddetli yaşanan kış olumsuz hava şartları, Sayın Valimizin Yurt dışında olması ve TRT gezelim görelim program yapımcısı Nuray Yılmaz ve ekibinin katılarak çekim yapacak olması nedeniyle kızak yarışlarımız, kış oyunlarımız 8 Mart Perşembe gününe alınmıştır.

  

  KIZAK YARIŞLARI 3 MART CUARTESİ YAPILIYOR
KIZAK YARIŞLARI 3 MART CUARTESİ YAPILIYOR

İlçemiz geleneksel ata sporu Ağlı Sinan Kızak (kayık) yarışları hava şartlarında olağan üstü bir olumsuzluk olmazsa 3 Mart Cumartesi günü yapılacak.

Geleneksel spor dalları federasyonunun da katılacağı dereceye girenlere ödüller, kupalar ve madalyalar vereceği yarışmalara yoğun bir katılım bekleniyor. Başlangıç tarihi dört yüz yılı aşan yarışmalar Gelensel spor dalları federasyonunun katılımıyla ilk defa yerelden çıkarak ulusal bir yarış oluyor. Bundan böylede 1. Ulusal Gelensel Ağlı Sinan Kızak Yarışları olarak tescillenmiş oluyor. Bir sonraki yarışlar 2. Ulusal diye devam edecek ilçemize hayırlı olsun.

Kızak yarışlarının yanı sıra belediyemiz tarafından yaptırılan küçüklü büyüklü kızaklara daha kolay olan bir parkurda katılımcılar davetliler misafirlerimiz binebilecek ayrıca kardan adam yapma yarışmaları, kar voleybolu, karda halat çekme etkinlikleri yapılacak.

Yerel ve ulusal basınında davet edildiği etkinliklere yazılı ve görsel medya yetkililerinin de geniş oranda katılması bekleniyor.

3 Mart cumartesi yapılacak yarışlara herkes davetlidir.

 

  

  TARİHİ KIZAK YARIŞLARI ERTELENDİ
TARİHİ KIZAK YARIŞLARI  ERTELENDİ

TARİHİ KIZAK YARIŞLARI OLUMSUZ HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE İLERKİ BİR TARİHE ERTELENDİ. YARIŞ ALANINDA BİRBUÇUK METRE CİVARI OLUŞAN KAR KALINLIĞIN YARIŞ PİSTİNİN HAZIRLANMASINI ZROLAŞRTIRDI. YENİ TARİH BELİRLENECEK

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri