Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
  11. Ağlı Kale Şenlikleri Mevlidi Şerifle Başladı
11. Ağlı Kale Şenlikleri Mevlidi Şerifle Başladı

15 Temmuz Cuma günü Cuma namazı sonrası Kalede düzenlenen mevlit programı yağmur nedeniyle Merkez yeni camiye alındı.

İlimiz Nasrullah Camii İmamı ve ekibiyle birlikte ilçemiz hocalarının da katıldığı mevlit programında şehitlerimiz ve ilçemiz halkı geçmişleri için mevlit ve Kuranıkerim okutuldu ardından dua edildi. Sonra katılanlara cami yemekhanesinde yemek ikramı yapıldı.

Mevlit programını belediyemizle birlikte gurbetçi hemşerimiz Mehmet Mamur birlikte organize ettiler. Mehmet Bey mevlidin ve mevlit yemeğinin finansını İstanbul daki gurbetçi hemşerilerimizde sağladı. Mehmet Mamur ve katkısı olan hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.

 

  

  Eski Başkandan Belediyemize Ziyaret
Eski Başkandan Belediyemize Ziyaret

1963 yılında ilçemizde öğretmenlik yaparken Belediye Başkanlığına atanan Cemal Uçar Belediyemizi ziyaret etti.

Ülkemizde yapılan 60 ihtilalinden sonra merhum İsmet İnönü döneminde İlçemizde öğretmenlik yaparken belediye başkanlığına atanan 80 yaşındaki Cemal Uçar Belediyemizi ve Belediye Başkanımızı Ziyaret etti.

O günün Ağlısını anlatan Uçar yaklaşık elli sene önceki anılarını yeniden yaşadı. Aslen Şenpazarlı olan ve Anakara da yaşayan, ilçemize çocuklarıyla gelen eski Başkan Belediye Başkanımızla Kendi Fotoğrafının da  yer aldığı başkanlar panosu önünde hatıra resmi çektirdi.

1960 ihtilal sonrasında ilçemizde peş peşe üç belediye başkanı zamanın hükümeti tarafından atandı. Dönemin atanan son belediye başkanı Cemal Uçar oldu.

1963 yılı sonunda üç yıl aradan sonra yeniden demokrasiye geçildi normal yapılan seçimler sonrası merhum Hasan Mangaloğlu Belediye Başkanı seçildi. Atanmış Başkan Cemal Uçar’dan görevi teslim aldı.

 

  

  Merkez Cami Etrafında Çevre Düzenlemesi Çalışmaları Başladı.
Merkez Cami Etrafında Çevre Düzenlemesi Çalışmaları Başladı.

Belediyemiz tarafından yapılan proje kapsamında İlçemiz merkez camii etrafında başlayan çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

 Yüksek olan kotun düşürülmesiyle başlayan çalışmalar şu sıralarda zemine beton atılması ve isnat duvarlarının yapılması işlemiyle devam ediyor.

Betonun üzerine andezit taşı döşenecek, kenarlara ağaç ve çiçekler dikilerek yeşillendirilecek. Halkımızın oturması için kamelya türü oturma yerleri yapılacak.

Hava şartları müsaade ederse hızla devam eden çalışmalar 15-20 güne kadar tamamlanacak bu alan halkımızın hizmetine sunulacak.

 

  

  İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden Belediyemize hibe araç
İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden  Belediyemize hibe araç

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bünyesinde bulunan İSKİ den Belediyemize 2000 model reno toros marka bir binek araç hibe edildi.

Bilindiği gibi daha öncede şu anda makam aracı olarak kullanıla opel marka binek oto ve çif kabinli 250 doç kamyonet belediyemize hibe olarak verilmişti.

İstanbul belediyeleriyle iyi ilişkiler içinde bulunan Belediye Başkanımızın girişimleriyle hibe araçların yanısıra çöp aracımız Arnavutköy Belediyesi, cenaze aracımız Sultangazi Belediyesi tarafından yenilenirken işmakinamızın Bayrampaş Belediyesi tarafından Bakım ve onarımı yapılmıştı. Geçtiğimiz ay Bayrampaşa belediyesinden 10 adet kamyon lastiği belediyemize hediye edilmişti. Yine bazı belediyelerden çocuk oyun gurupları, banklar, çöp kontynırları alınmıştı.

Son hibe aracı istanbulda Belediyemiz adına teslim alan Hemşerimiz Mehmet Mamur oradaki işlemleri tamamlayarak aracı ilçemizde Belediye Başkanımıza teslim etti.

Bu aracın belediyemize kazandırılmasında hiç şüpesiz en büyük pay sahibi İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mahalli İdareler Genel Koordinatörü eski Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Yusuf Tülün olmuştur. Sayın Yusuf   Tülün’e Sekreteri Sonay Hanıma ve aracı teslim alıp Belediyemize teslim eden Mehmet Mamura teşekkür ediyor sağlık sıhhat ve başarılar diliyoruz.

 

  

  Kaymakam ve Başkandan Kastamonu Üniversitesi Rektörüne Ziyaret
Kaymakam ve Başkandan Kastamonu Üniversitesi Rektörüne Ziyaret

Kastamonu Üniversite sinde yapılan rektör seçiminde en yüksek oyu alan Prof. Dr. Seyit AYDIN Kastamonu Üniversitesi Rektörü oldu.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanımız birlikte yeni Rektör Prof. Dr. Seyit AYDIN’ı makamında ziyaret ettiler. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanımız dört yıllığına Kastamonu Üniversitesinin başına gelen Rektör Prof. Dr. Seyit AYDIN’ı tebrik ederek başarı dilediler. Karşılıklı fikir alışverişi halinde gerçekleşen ziyarette Rektör Aydın dört yıl boyunca yapmayı düşündüğü hizmetler konusunda bilgi verdi.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Rektör Beyi ilçemize davet ederek ziyareti tamamladılar.

 

 

  

  AĞLI HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
AĞLI HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 Ağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ‘nce 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılında Hizmet Binasında açılan Kurdele Nakışı ve Tel Kırma Kurslarının yılsonu sergisi ve Belge verme töreni 14 Haziran 2011 Salı Günü saat 11.00 da yapıldı.

Törende Ağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Enver GENÇOĞLU 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında yapılan faaliyetler ve açılan kurslarla ilgili bilgiler verdi. Kurslara katılan kursiyerler ile kursların açılmasında emeği geçenlere, yılsonu sergisine katılan bütün misafirlere teşekkür etti.

İlçe Kaymakamımız Sayın Serdar KARAL, Garnizon Komutanımız Hakan ÇAKIR, Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ ile komşu ilçemiz Seydiler Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, Seydiler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILDIRIM, Kastamonu El sanatları araştırma Enstitüsü Müdürü Basri YAVUZ tarafından kursiyerlerimize belgelerinin verilmesi akabinde İlçe Kaymakamımız Serdar KARAL ve misafirler tarafından sergi açılışı yapıldı. 

Ağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hizmet binasında açılan kurdela nakışı ve tel kırma kursları kısa süreli kurslar olmalarına rağmen kursiyerlerin el emeği, göz nuru birbirinden güzel çalışmaları sergilendi. Zengin çeşitliliği ve birbirinden güzel çalışmalar ziyarete gelenlerin büyük beğenisini topladı.

 

  

  BELEDİYEMİZ PERSONELİ YAŞAR BULUT’UN BABASI VEFAT ETTİ.
BELEDİYEMİZ PERSONELİ YAŞAR BULUT’UN BABASI VEFAT ETTİ.

 

Belediyemiz kepçe operatörü mesai arkadaşımız Yaşar Bulut’un Babası Şevket Bulut 11 Haziran cumartesi günü vefat etti.

Bir süredir ağır hasta olan 74 yaşındaki merhum Şevket Bulut’un cenazesi Taşköprü Kaygınca Köyünde öylen namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından köydeki aile kabristanına defnedildi.

Cenazeye çok sayıda katılım oldu. İlçemizden Belediye Başkanımızın yansıra Belediye Meclis üyesi Nevzat Demir belediyemiz personeli ve ilçe halkı katıldı.

Belediyemiz çalışanları olarak Merhuma Allahtan rahmet mesai arkadaşımız Yaşar Bulut başta olmak üzere akraba ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

  

  FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU AKÇAKESE SPOR OLDU
FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU AKÇAKESE SPOR OLDU

İstanbul Eyüp ilçesinde bulunan Ağlı Derneğinin geleneksel olarak gerçekleştirdiği 10. Futbol turnuvasının şampiyonu Akçakese Köyü oldu.

Bilindiği gibi İstanbul daki gurbetçi hemşerilerimiz Ağlı Derneğinin öncülüğünde on yıldır kaynaşma ve dostluk amaçlı futbol turnuvası düzenliyor. Bu turnuvaya mahalle ve köylerden oluşan takımlar katılıyor. Yaklaşık iki ay süren turnuva nisan veya mayıs ayında başlayıp haziran ayı başlarında sona eriyor.

Bu yılki turnuvada final maçı Alınca Mahallemiz ile Akçakese Köyü arasında oynandı. Turnuva boyunca oldukça başarılı bir performans gösteren Akçakese spor hiç gol yemeden final maçına çıktı. Bu mücadelede de gol yemeden alınca sporu yenen Akçakese Spor namaglûp şampiyon oldu.

Oldukça çekişmeli geçen final maçında Alınca spor çok çabalamasına rağmen hiç gol yemeyen Akçakes spor Kalesine gol atamadı. Dostluk ve kardeşliğe yakışır, centilmence oynana final maçı sonrasında kupa töreni yapıldı. Dereceye giren takımlara kupaları verildi.

Kupa töreninde programın sunuculuğunu Raşit Arslan Yaptı. Dernek Başkanı Nevzat Doğan, Turnuva komisyon başkanı Salim Dinç, önceki dönem Dernek Başkanı Kemal Etişken konuşma yaptılar. Kupa töreninde Belediye Başkanımızda bir konuşma yaparak dostluk ve kardeşlik adına yapılan turnuvaya emeği geçenlere teşekkür etti. Belediye Başkanımız bize oldukça güzel bir final maçı izleten Alınca Spor Akçakese Spor futbolcularını, yöneticilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum Kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

Şampiyon Akçekese sporun kupasını Belediye Başkanımız ve Eyüp Spor Kulüp Başkanı birlikte verdiler Kupayı alan takım kaptanı Cihan arkadaşlarıyla ve Akçakeselilerle büyük bir sevinç yaşadılar.

 

 

  

   SELMA KAVUŞ KURANI KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU
 SELMA KAVUŞ KURANI KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

İlçemiz Dikmen Mahallesinden Hikmet Kavuş’un Kızı Selma Kavuş Bolu’da yapılan bayanlar yüzünden Kuranı kerimi güzel okuma yarışmasında bölge birincisi oldu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen bayan ve erkek Kuran Kursu örgencileri arası Kuranı Kerimi güzel okuma yarışması Kastamonu il Müftülüğünde gerçekleştirildi. İl merkezi ve ilçelerden 19 öğrencinin katıldığı yarışmada erkekler kategorisinde birinciliği Tosya Merkez Kuran Kursun dan Fatih Fuat Yönel Alırken Bayanlar kategorisinde Seydiler Hacı Sadık Kuran Kursu Öğrencisi Dikmen Mahallemizden Hikmet kavuşun Kızı 15 yaşındaki Selma Kavuş İl Birincisi oldu. Böylece Her iki öğrenci Bolu da yapılacak bölge birinciliği yarışmasında Kastamonu’yu temsil etme hakkını elde ettiler.

25 Mayıs Perşembe günü Bolu da gerçekleşen bölge Kuranı Kerimi güzel okuma yarışmasına Babası Hikmet Kavuş’la giden Selma Kavuş burada onlarca öğrenci arasında gerçekleşen Bölge yarışmasında yüzünden Kuranı Kerim Okuma Bayanlar bölge birincisi seçildi. İlçemizin gururu olan Kızımız Selma Kavuş 7 Haziran Salı günü Türkiye finali ön elemesine katılmak için Ankara da Diyanet İşleri Başkanlığında hazır bulunacak.

Kuranı Kerimi Yüzünden güzel okuma Kastamonu ve Bölge bayanlar birincisi Selma Kavuş ve Babası Hikmet Kavuş Belediye Başkanımızı Makamında ziyaret ettiler. Bölge birincisi kızımızı ve böyle bir evlat yetiştiren Hikmet Kavuş’u tebrik eden Başkanımız Kızımıza hediye verdi. Belediye Başkanımız ayrıca kaymakamımızın hediyesini de kendisine verdi. 

     Başarısıyla bizleri gururlandıran Kızımız Selma Kavuş, Babası hemşerimiz Hikmet Kavuş ve Ailesini tebrik ediyoruz. Selma’ya Ankara’daki final ön eleme yarışmasında ve yaşamında başarılar diliyoruz.

 

  

  MAHALLE YOLLARINDA ONARIM VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI
MAHALLE YOLLARINDA ONARIM VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İlçemize Bağlı Merkezle birlikte Danacı, Ketenciler, Kırlardere, Örencik, Alınca, Yağlıca, Dikmen, Sinan, Selmanlı olmak üzere toplam 10 mahallemiz var. Buralara bağlı tam elli dört adet yerleşim birimimiz yüz on kilometre yol ağımız var. Bu yollarımızın tamamı da stabilize her yıl kıştan çıkınca oldukça uzun yol ağımızda bozulmalar oluyor geçen yıllarda da olduğu gibi havaların düzelmesiyle yol çalışmalarımızı başlattık. Greyderle Şarampolleri açılan düzelme yapılan yollarımızın gereken yerlerine stabilize yol malzemesi dökülerek gerekli çalışmalar Belediye personelimiz tarafından yapılıyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda İlçemiz Kaymakamlığına ait greyderden yararlanıldı zaman zamda komşu ilçelerden greyder desteği alınarak çalışmalar devam ediyor.

Bu çalışmaların yanı sıra resimlerde de görüldüğü gibi yolun su birikintisi olan kısımlarına büz döşenerek menfezler oluşturularak yolun imkanlar dahilin de kullanışlı bir duruma getirilmesine çalışılıyor. Merkezin çevre yerleşimlerinden başlayan çalışmalar Danacı mahallemizde devam ediyor sırayla bütün mahalle yollarında bu ve buna benzer çalışmalar devam edecek. Hava şartları müsait olursa bir ay içinde bu çalışmalar tamamlanmış olacak.

 

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri