Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  YEŞİLPINAR KÖYÜNDE ÇIKAN YANGINDA DÖRT EV YANDI
YEŞİLPINAR KÖYÜNDE ÇIKAN YANGINDA DÖRT EV YANDI

İlçemizin Azdavay İlçesi sınırındaki son köyü olan Yeşilpınar Köyü Dana Mahallesinde çıkan yangında ahşap dört ev tamamen yandı.

7aralık Çarşamba günü saat 15 civarında Esat Civek’e ait evde başlayan yangın kısa sürede yayıldı çevresinde bulunan köy odası ve ilçemizde akaryakıt istasyonu çalıştıran Hizel ailesine ait iki katlı iki eve ulaşan yangın itfaiyelerin müdahalesine rağmen dört evin tamamen yanmasına neden oldu.

Yangının büyümesi neticesinde itfaiyemiz yetersiz kalınca çevre ilçelerden ve ilden çok sayıda itfaiye yangına müdahale etmek için olay yerine geldi. İlçemiz itfaiyesi yanı sıra Azdavay, Devrekâni, Seydiler, Küre, Şenpazar, Pınarbaşı, Kastamonu Belediyeleri itfaiyeleri ve orman itfaiyeleri yangına müdahale etti. Bu müdahaleler neticesinde başta Turnalı Dernek Başkanı Yusuf Usta’nın evi olmak üzere diğer evler kurtuldu. Bir ara Yusuf Başkanın evinin çatısı da yanmaya başladıysa da itfaiye araçlarının yerinde müdahalesiyle söndürüldü. Yangının söndürülmesine itfaiyecilerle birlikte çevre köy haklıda yardımcı oldu. Özellikle Yeşilpınar Muhtarı Aydın Özsoy’un gayreti köy yolunun çok dar olması nedeniyle itfaiye araçlarını gereken tarafa yönlendirmesi daha büyük zayiat olmasını önledi. Tek tesellimizin can kaybının olmadığı yangında Yeşilpınar halkına geçmiş olsun diyor yangına müdahale eden itfaiyecilere ve yangının söndürülmesi için destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

 

  

  GANİOĞLU MAHALLEMİZDE ALTYAPI ÇALIŞMASI YAPIYORUZ
GANİOĞLU MAHALLEMİZDE ALTYAPI ÇALIŞMASI YAPIYORUZ

İlçemiz merkezine bağlı Ganioğlu mahallesinde belediyemiz imkânlarıyla başlattığımız alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Bilindiği gibi ilçe merkezinde altyapı kanalizasyon çalışmaları iki yıllık bir çalışmayla geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı ilçe merkez mahallesi olan fakat ilçe merkezinin dışında olan Ganioğlu Mahallesi önceden yapılan bu projenin dışında kalmıştı. Mahallenin ilçenin üst kısmında bulunması nedeniyle atık sular ilçe merkezine doğru büyük bölümde açıktan akıyordu. Belediyemizde oluşturduğumuz projeyle kendi makine ve elemanlarımızla yaklaşık bin metrelik mesafeyi kazarak koruge boru döşeyerek açıktan akan atık suları ilçe merkezimiz kanalizasyon şebekesine bağlıyoruz.

Bin metrelik hattın yaklaşık sekiz yüz metresindeki çalışmaları tamamlayarak üzerini kapattık hava şartlarının elvermesi durumunda kalan kısmını da tamamlayarak bu alandaki surunu çözüp hizmete sokacağız.

 

  

  MERKEZ CAMİİ PARK VE ÇEVRE DÜZENLENMESİ TAMAMLANDI
MERKEZ CAMİİ PARK VE ÇEVRE DÜZENLENMESİ TAMAMLANDI

İlçemiz merkez camii önünde ve çevresinde bulunan meydan düzenlenerek halkın oturması için piknik masası türü oturaklar yerleştirildi.

Yeni yapılan merkez camii çevresi yeniden düzelendi. Alan zemini düzlenerek zemine andezit taşı döşendi kenarlara isnat duvarları çevrilerek aradaki boşluklar yeşil alan olarak bırakıldı. Duvarlara aynı taştan kaplama yapıldı. Alanın çevresi ferforje desenli demir parmaklıklarla çevrildi. Meydana kamayla benzeri üzeri çatılı şıngıl döşenmiş piknik masası türü beş adet oturak yerleştirildi.

Belediyemiz tarafından projesi yapılarak düzenlenen meydan halkımızın hizmetine sunuldu. Bu projemizin uygulanmasında önemli desteğini gördüğümüz fen işleri danışmanımız eski fen memurlarından Hacı Mustafa Şenel’e Başkanımızın görüşmesi neticesinde ferforje demir parmakları yaptıran Kastamonu Belediye Başkanı Turan Topçuoğlu’na Müteahhit Bahri Şahin ve ekibine emeği geçen herkese teşekkür ediyor halkımızın hizmetine sunulan meydanın hayırlı olmasını diliyoruz. 

 

  

  BELEDİYE PERSONELİNE VEDA YEMEĞİ VE PLAKET VERİLDi
BELEDİYE PERSONELİNE VEDA YEMEĞİ VE PLAKET VERİLDi

Belediyemiz personelinden yedi arkadaşımız ilimizdeki ve ilçemizdeki başka kurumlara atamayla geçiş yaptılar.

Hükümetimiz tarafından 13.02.2011 tarih 6111 sayılı kanun hükümleri gereğince ihtiyaç fazlası işçilerin nakilleri kapsamında belediyemiz personelinden Yaşar Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne, Ender Sığmaz İlçe Sağlık Müdürlüğüne, Hasan Çolak İlçemiz Emniyet Amirliğine, Cemal Ünlü, Salim Topal, Engin Etişken, Şaban Tokgöz İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne geçiş yaptılar.

Arkadaşlarımızın Belediyemiz den ayrılmaları nedeniyle Belediye Başkanımız tarafından kendilerine ve tüm belediye personeline veda yemeği verildi. Yemek sonrası belediyemiz hesap işleri müdürü kısa bir konuşma yaparak aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza belediyemize verdikleri hizmetler nedeniyle teşekkür etti ve yeni işlerinde başarılar diledi.

Yemeğe katılan tüm arkadaşlarımız duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. En son konuşan Belediye Başkanımız Muharrem Dinç arkadaşlar bir veda yemeğinde bir aradayız öncelikle uzun yıllar belediyemize ve ilçemize verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Hepiniz oldukça tecrübeli belediyemiz personeliydiniz herkes kendi işini biliyor işinin gereğini yapıyordu. Sizlerin gidişiyle zorlanacağımızı biliyoruz. Hep birlikte bu geçiş dönemini atlatacağız. Sizlere anlayışınız için teşekkür ediyor yeni iş hayatınızda ve bundan sonraki yaşamınızda aile bireylerinizle sağlık sıhhat içinde başarılar diliyorum dedi.

Belediye Başkanımız ve Belediyemiz personeli hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Başkanımız tarafından ayrılan arkadaşlarımıza ve Belediyemizde kalan Yaşar Yılmaz’a plaket verildi.

 

  

  ÇORLAR MAHALLESİ HALKI ARTIK RAHAT UYUYACAK
ÇORLAR MAHALLESİ HALKI ARTIK RAHAT UYUYACAK

İlçemiz Selmanlı Çorlar Mahallesi üzerinde bulunan ve düşme tehlikesi gösteren dev kaya kırılarak tehlike ortadan kaldırıldı.

Çukurda bulunan çorlar mahallesinin tepesinde tehlikeli durumdaki dev kaya uzunca zamandır mahalle halkının uykularını kaçırıyor. Gündüzleri de akıllarından çıkmıyordu. Büyük bölümü boşta bulunan kayayı altından destekleyen kayalar zamanla don ve güneşle yıpranmış dağılma durumuna gelmişti.

Konuyla ilgilenen belediyemiz yaklaşık bir yıl önce resmi yazılarlar ve Belediye Başkanımızın yaptığı görüşmelerle yetkilileri olaydan haberdar etmiş bu tehlikenin ortadan kaldırılması için çalışma başlatmıştı. Bu doğrultuda İl Acil Afet Müdürü Ekrem Küçükbayram teknik ekibiyle birlikte düşme tehlikesi olan kayayı incelemiş mahalle halkı adına büyük tehlike olduğunu belirtmişti. Yapılan yazışmalar sonrasında çorlar Mahallesi Bakanlar Kurulu tarafından afete maruz bölge ilan edilmiş mahallenin boşaltılması düşünülmeye başlanmıştı.

Belediye Başkanımız konuyu valimizle paylaşarak yardım talebinde bulundu. Valimizin talimatıyla Özel idare ve kaymakamlığın katkılarıyla İl Acil Afet müdürlüğü teknik ekibiyle ve Selmanlı Mahallesi sınırları için de mermer ocağı işleten Devrek Mermer Teknik ekibiyle belediyemiz bir komisyon oluşturarak çalışmalar başlatıldı.

Öncelikle kırılması düşünülen kayanın mahalleye zarar verilmemesi için Yerleşim yerinin üst kısmında bulunan kayaların altındaki bayıra dozerle kademeli setler oluşturuldu. 31 Ekim pazartesi günü mahalle can güvenliği nedeniyle boşaltıldı ve il Acil Afet Müdürlüğü teknik ekibi Belediye Başkanımız Mahalle Muhtarı İsmail Yanıkkaya, Mermer ocağı teknik ekibi eşliğinde çalışma başlatıldı. Mermer ocağına ait paletli ekskavatör kırıcısıyla kaya kırılarak tehlike ortadan kaldırıldı kayadan kopan bazı parçalar yuvarlansa da önceden oluşturulan seti aşamadı.

 

  

  İLÇE MERKEZİNDE KALDIRIM DÜZENLEME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
İLÇE MERKEZİNDE KALDIRIM DÜZENLEME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

 İlçe merkezi ve çevresinde iki yıldır devam eden ve şu günlerde tamamlanan kanalizasyon, alt yapı çalışması sonrasında bozulan yolların tamirine başlandı.

Belediyemizin Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kastamonu İl müdürlüğüyle birlikte gerçekleştirdiği projeyle Belediyemizde iş başı yapan 10 yeni elemanla kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Belediyemiz personelinin de dahil olduğu çalışmalar İlçemiz Sağlık ocağının ve Jandarma Garnizonunun bulunduğu Hastane Caddesi üzerinde başladı. Kilit taşı döşeli olan bu cadde kanalizasyon çalışması nedeniyle kazılmış, taşlar sökülmüştü. Çalışmaların tamamlanmasından sonra buralara dolgu yapılmış, oturması beklenmişti. Zeminin oturmasıyla yeni elemanlarla buralardaki bozuk alana yeniden taş dizilerek tamir edilmeye başlandı.

Hastane caddesinin tamamlanmasından sonra ilçe merkezinde alt yapı çalışmaları sırasında bozulan diğer cadde ve sokaklarda aynı şekilde tamir edilerek düzenleme yapılacak.

 

  

  İLÇEMİZ GİRİŞLERİNE ASFALTLAMA YAPILDI
İLÇEMİZ GİRİŞLERİNE ASFALTLAMA YAPILDI

İlçe Merkezine Seydiler, Azdavay, Küre yönü girişlerine beton asfalt tabir edilen oldukça kalın sıcak asfaltlama yapıldı.

İlçe Merkezinin dışından geçen transit yolun Seydiler yönünde bulunan akaryakıt istasyonunun önünden Azdavay yönündeki bereketli kavşağına kadar olan yaklaşık yedi kilometrelik kısmına beton asfalt olarak tabir edilen 15-20 santim kalınlığında sıcak asfalt döküldü.

Bu çalışmalar sırasında Kara Yolları Bölge Müdürlüğüyle yapılan görüşmeler neticesinde İlçe Merkezine her iki yönden girişlere aynı şekilde sıcak asfalt döküldü.

 

  

  Belediyemizde 10 Yeni Eleman İşe Başladı.
Belediyemizde 10 Yeni Eleman İşe Başladı.

Belediyemizle İŞKUR arasında gerçekleşen iş birliğiyle Toplum Yararına Çalışma Projesi Kapsamında 10 hemşerimiz iş başı yaptı.

Üç ay boyunca ilçemizde çalışacak olan 10 elemanın sigortası ve maaşları İŞKUR tarafından ödenecek. Bu elemanlar çevre ve kaldırım düzenleme işinde çalışacaklar.

Hükümetimiz tarafından uygulanan bu projeyle işsiz gençlere geçici bir süre de olsa iş imkânı sağlanmış oluyor. Bu süre içinde de ilçemize hizmet veriliyor.

Projeyi hazırlayıp hizmete sunan yetkililere, belediyemizin hazırladığı konuyla ilgili projemize destek veren İŞKUR Kastamonu İl müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyor proje kapsamında iş başı yapan hemşerilerimize başarılar diliyoruz.

 

  

  Yağlıca Cırman Mahallesinde Altyapı Çalışması Yapıldı.
Yağlıca Cırman Mahallesinde Altyapı Çalışması Yapıldı.

Yağlıca Cırman Mahallesinde belediye mahalle halkıyla işbirliği yaparak kanalizasyon çalışmasını tamamladı.

Belediye Başkanımız ve Yağlıca Mahalle Muhtarı Halil Cırman karşılıklı anlaşarak Yağlıca Cırman mahallesinin alt yapı sorununu çözdüler. Mahalle halkını organize eden Muhtar hatta döşenecek boruları aldı. Belediyemiz iş makinelerini ve elamanlarını görevlendirdi. Yaklaşık iki haftalık bir çalışma ile kanalizasyon boruları döşenerek Atık sular Yerleşim yerinin dışında yapılan fosseptik çukuruna akıtıldı.

Alt yapıyla birlikte Mahalle içinde çevre düzenlemesi de yapıldı özellikle Mahalle Camii çevresinde ve bahçesinde düzenleme yapıldı. Altyapı çalışması sırasında bozulan yollarda belediyemiz tarafında yeniden onarıldı yollara ve mahalle içine malzeme döküldü.

 

  

  30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

Ramazan Bayramının birinci gününe rastlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı Yurdumuzun her yerinde olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.

Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve istiklal marşıyla devam etti. Jandarma komutanlığı tarafından organize edilen programda bir astsubay günün önem ve anlamını belirten konuşma yaptı. Kazım Erdem Lisesi örgencilerinin okudukları şiirle sona eren tören sonrası hep birlikte Jandarma Garnizon Komutanlığına geçildi. Burada askerlerle bayramlaşıldı bir sure sohbet edildi. Törene ilçemizde görev yapan memurlar ve ilçe halkı katıldı. 

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri