Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Ramazanın İlk Haftası Başlayan İftar Ay Boyunca Devam Etti
Ramazanın İlk Haftası Başlayan İftar Ay Boyunca Devam Etti

Belediyemiz tarafından organize edilen hayırseverlerin katkılarıyla ramazan ayının ilk haftası başlayan iftar programı ay sonuna kadar aralıksız devam etti.

Her akşam bir mahalle veya köyün davetli olarak katıldığı iftara çok sayıda yabancı misafirde katıldı. İlçemizdeki iki lokanta tarafından hazırlanan yemekler, aynı lokantanın ekibi tarafından servis edildi.

Bayram sabahı gerçekleşen bayramlaşma ve kahvaltının ardından iftar çadırı 2011 yılı faaliyetini tamamlamış oldu. İftara programı nedeniyle akşam teravih namazı arasında ilçemizde gözle görülür bir yoğunluk yaşandı.

Ramazan ayı boyunca ilçemizde iftar vererek manevi bir atmosferin birlik beraberlik içinde yaşanmasını sağlayan hayırsever iş adamı esnaflarımıza, iftara katılanlara, katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.

 

 

  

  Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN İlçemizi Ziyaret Etti.
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN İlçemizi Ziyaret Etti.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın bazı öğretim üyeleriyle birlikte ilçemizi ziyaret ederek halkla sohbet etti.

İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanımızın daveti üzerine Ramazan ayı öncesinde ilçemize gelen Rektör ve beraberindeki öğretim üyeleri ilçe merkezinde halkla sohbet toplantısı yaptılar. İlçe esnafının ve halktan bazı kişilerin katıldığı sohbet toplantısında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Rektör aydın ilçemiz adına hep birlikte neler yapabiliriz bunu tartışmaya ve fikir alış verişinde bulunmaya geldiğini belirtti. Rektör Aydın daha sora yine geleceğini belirterek ilçelerimizin kalkınmasına gelişmesine katkı yapmak için elimizden gelen çabayı ve gayreti göstereceğiz dedi.

Belediye Başkanımız ve ilçe Kaymakamımız Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın ve beraberindekilere Adalar Köyündeki alabalık yetiştirme tesislerinde açık havada akşam yemeği ikram ettiler. Yemek sonrası hastane binasını gezen heyet ilçemizden ayrıldı.  

 

  

  Belediyemiz İftar çadırı Üçüncü Yılında Hizmete Devam Ediyor
Belediyemiz İftar çadırı Üçüncü Yılında Hizmete Devam Ediyor

Belediyemiz tarafından organize edilen hayırsever hemşerilerimiz tarafından verilen iftarlar başladı.

İlçemizde ilk defa 2009 yılında kurulan iftar çadırı üç yıldır hizmete devam ediyor.  Her akşam 150 ila 250 arası vatandaşımıza belediyemiz organizesinde hayırseverlerimiz tarafından sıcacık iftar yemeği ikram ediliyor.

Mahalle ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızda sırayla belediyemiz tarafından iftara davet ediliyor. Gerekirse ilçeye geliş ve dönüşlerini sağlamak için araçta temin ediliyor. Hep birlikte mübarek ramazan ayının manevi havasında birlik beraberliğin manevi atmosferi içinde iftar ediliyor.

İlçemiz lokantaları tarafından hazırlanan iftar yemekleri yine aynı lokantalar tarafından iftara katılanlara servis ediliyor.

Belediyemiz iftar çadırında ramazan ayı boyunca iftar vermeyi taahhüt eden Devrek mermer Sanayi, Küre Kireç Sahibi Sayın Nurettin Yamak, Petrofi Akaryakıt istasyonu sahibi Sayın Emrullah Sezer, Karayolu Mütahhidi Sayın Murat Arar, Hizeloğulları Akaryakıt istasyonu yönetiminden Azdavay Çakıroğlu Köyü Muhtarı Sayın Orhan Hizel, Doğan Marketleri  Sayın Cevdet Doğan, İkiler lokantası  Sayın Seyfullah Menteş, Turan oto tofaş servisi  Sayın Kenan Turan, Nişantaşı market ve inşaat şirketi Sayın Mehmet ve Hüseyin Gül, Sinan marketleri Sayın Hacı Raşit Çullu, Eren Marketleri Sayın Mustafa Kaleli, Kayalar Pastaneleri Sayın Adil ve Hüseyin Kaya, Bolkepçe Özkan Köfte Sayın Eşref Özkan, Özkan Mühendislik doğalgaz ve inşaat Sayın Yalçın ve Cumhur Özkan, Cihan tulumba ve tatlı sanayi Sayın Ramazan Görür, Selmanlı Köyü Muhtarı Sayın Cevat Bal, Çakıroğulları Lokanta ve kasabı Sayın Satı Yürük ve emekli Kırlardere Mahallesinden Sayın Ali kömür’e teşekkür ediyor Hayırlı ve bereketli bol kazançlar diliyoruz.

 

  

  Kale Şenlikleri Kapsamında Sünnet Şöleni Yapıldı
Kale Şenlikleri Kapsamında Sünnet Şöleni Yapıldı

Kale şenlikleri kapsamında gerçekleşen sünnet

şöleninde yaşları 3 ile 8 arasında 18 çocuk sünnet ettirildi.

Belediyemizle işbirliği içinde Anadolu hastanesi tarafından sünnet olan çocukların elbiselerini de İnebolulu hemşerilerimiz Hakan Gömleklerinin sahiplerinden Mehmet Zayit Aydoğan temin etti.

Kale Şenliği öncesindeki hafta için de gurup lar halinde Anadolu hastanesine çağrılan çocuklar hastane ortamında işinin ehli uzman operatör doktorlar tarafından sünnet edildiler.

Kısa sürede şifa bulan çocuklar sünnetin bir iki gün sonrasında sünnet kıyafetlerini giydiler. Anne baba ve yakınlarıyla Kaledeki sünnet şölenine katılan çocuklara dijital kol saati hediye edildi. Hediyeleri Kaymakam, Belediye Başkanımız, Mehmet Mamur birlikte verdiler. Çocukların aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kale Şenliğimize ve sünnet şölenimize katılacağını belirten Anadolu Hastaneleri Yönetimkurul Başkanı Celal Civcioğlu işi gereği il dışına çıkmak durumunda kalınca Hastane Müdürü Hüseyin Karahasan bir ekiple katıldı. Belediyemiz tarafından Civcioğlu için hazırlanan plaket Kaymakam Serdar Karal ve Belediye Başkanımız tarafından Hastane Müdürü Hüseyin Karahasan’a takdim edildi.

18 çocuğuğun sünnetini karşılıksız gerçekleştiren Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurul Başkanı Sayın Celal Civcioğlu ve ekibine Hastane Müdürü Sayın Hüseyin Karahasan, Hastane Başhekimi Sayın İsmail Kırgeç çocuklarımızın sünnetini gerçekleştiren operatör Dr. Sayın Mehmet Ali Şemşit, Operatör Dr. Sayın Sadi Turkan, Operatör Dr. Sayın Metin Baş, Operatör Dr. Sayın Ozan Ekmekçioğlu ekibine hastane personeline Sünnet elbiselerini temin eden Sayın Mehmet Zahit Aydoğan, Hediyeleri temim eden Sayın Mehmet Mamur’a emeği geçen herkese şahsım ve İlçem adına şükranlarımı sunar sağlık sıhhat ve başarılar dilerim.

                                           Muharrem Dinç

                                       Ağlı Belediye Başkanı

 

  

  Kale Şenlikleri Yoğun Katılımla Gerçekleşti
Kale Şenlikleri Yoğun Katılımla Gerçekleşti

11. Ağlı Kale Şenlikleri ikinci günü 16 Temmuz cumartesi oldukça yoğun katılımla başladı ve coşkulu bir şekilde devam etti.

Saygı duruşu ve istiklal marşımızın hep birlikte okunmasıyla başlayan programda açış konuşması yapan Belediye Başkanımız Muharrem Dinç katılımcıları selamladıktan sonra kale şenliğini başlatıp bu günlere getiren eski başkanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında; şenlikler artık ilçemizin en büyük etkinliği olmuştur özellikle gurbetteki hemşerilerimiz izinlerini şenlik tarihine göre ayarlamaktadırlar. Yılda birkaç günde olsa ilçemizde büyük bir hareketlilik yaşanmakta, gurbetle sılanın bütünleşmesi sağlanmaktadır. Kale şenlikleri dostluk ve kardeşliğin zirveye taşındığı günler haline gelmiştir. Etkinliğimize katılarak şenliklerimize renk katan bizleri mutlu eden tüm dost ve hemşerilerimize teşekkür ederim dedi.

Kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Serdar Karal’da Kale şenliklerinin etkisinin ilçe sınırlarını taşdığını birçok misafirin ve gurbetçinin bu vesileyle ilçemize geldiğini görmekten mutlu olduğunu belirtti.

Hemşerimiz Murat Güven’nin sunumunu yaptığı programda konuşmaların ardından davul zurna ve Kastamonu halk eğitimi merkezi halk oyunları ekibinin gösterileri davetliler tarafında beğeniyle izlendi.

Oldukça kalabalık katılım nedeniyle stantların önünde yıgılmalar oldu. Yöremizin düğün böreği büyük ilgi gördü. düğün böreği yapan ustalar önceden hazırladıkları malzeme kısa sürede bitince müşterilere saatler sonrasına randevu verdiler adeta gün boyunca yoğun ilgi nedeniyle yok sattılar.

Kalede Konser

Günün akşamında kalede konser verildi. Davulzurna ve kemaneyle başlayan programda sanatçılar Bay Bilo, Orhan Canayakın, Melisa, Ayhan Polatkan, Ahmet Aykın ve Gülcan Kara sahne aldılar. Sanatçıların sahne aldıkları sırada Ahmet Ulu tarafından organize edilen havayi fişek gösterisinde Ağlı Kalesi semaları rangarenk ışıklarla süslendi.ayrıca yine Ahmet ulu’nun organize ettiği çeşitli ışık gösterileri, ışık şelaleleri katılımcılar tarafından zevkle izlendi.

Gece 23:30 a kadar devam eden programda baştan itibaren son ana kadar yoğun katılım devam etti.

Kale Şenliklerininin 3. ve son günü olan Pazar günüde aynı yoğunluk devam etti ikinci gününde olduğu gibi düğün börekçileri talebi karşılamakta zorlandılar. Öğlen saatlerinde başlayan programda davul zurna ve sanatçılar sahne aldılar çocuklara ve büyüklere yönelik çeşitli yarışmalar yapıldı. Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü'de şenliğe katılarak birde konuşma yaptı. Köylü, Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür etti. Katılımın iyi olmasından duyduğu memnuyeti belirti.

 

  

  11. Ağlı Kale Şenlikleri Mevlidi Şerifle Başladı
11. Ağlı Kale Şenlikleri Mevlidi Şerifle Başladı

15 Temmuz Cuma günü Cuma namazı sonrası Kalede düzenlenen mevlit programı yağmur nedeniyle Merkez yeni camiye alındı.

İlimiz Nasrullah Camii İmamı ve ekibiyle birlikte ilçemiz hocalarının da katıldığı mevlit programında şehitlerimiz ve ilçemiz halkı geçmişleri için mevlit ve Kuranıkerim okutuldu ardından dua edildi. Sonra katılanlara cami yemekhanesinde yemek ikramı yapıldı.

Mevlit programını belediyemizle birlikte gurbetçi hemşerimiz Mehmet Mamur birlikte organize ettiler. Mehmet Bey mevlidin ve mevlit yemeğinin finansını İstanbul daki gurbetçi hemşerilerimizde sağladı. Mehmet Mamur ve katkısı olan hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.

 

  

  Eski Başkandan Belediyemize Ziyaret
Eski Başkandan Belediyemize Ziyaret

1963 yılında ilçemizde öğretmenlik yaparken Belediye Başkanlığına atanan Cemal Uçar Belediyemizi ziyaret etti.

Ülkemizde yapılan 60 ihtilalinden sonra merhum İsmet İnönü döneminde İlçemizde öğretmenlik yaparken belediye başkanlığına atanan 80 yaşındaki Cemal Uçar Belediyemizi ve Belediye Başkanımızı Ziyaret etti.

O günün Ağlısını anlatan Uçar yaklaşık elli sene önceki anılarını yeniden yaşadı. Aslen Şenpazarlı olan ve Anakara da yaşayan, ilçemize çocuklarıyla gelen eski Başkan Belediye Başkanımızla Kendi Fotoğrafının da  yer aldığı başkanlar panosu önünde hatıra resmi çektirdi.

1960 ihtilal sonrasında ilçemizde peş peşe üç belediye başkanı zamanın hükümeti tarafından atandı. Dönemin atanan son belediye başkanı Cemal Uçar oldu.

1963 yılı sonunda üç yıl aradan sonra yeniden demokrasiye geçildi normal yapılan seçimler sonrası merhum Hasan Mangaloğlu Belediye Başkanı seçildi. Atanmış Başkan Cemal Uçar’dan görevi teslim aldı.

 

  

  Merkez Cami Etrafında Çevre Düzenlemesi Çalışmaları Başladı.
Merkez Cami Etrafında Çevre Düzenlemesi Çalışmaları Başladı.

Belediyemiz tarafından yapılan proje kapsamında İlçemiz merkez camii etrafında başlayan çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

 Yüksek olan kotun düşürülmesiyle başlayan çalışmalar şu sıralarda zemine beton atılması ve isnat duvarlarının yapılması işlemiyle devam ediyor.

Betonun üzerine andezit taşı döşenecek, kenarlara ağaç ve çiçekler dikilerek yeşillendirilecek. Halkımızın oturması için kamelya türü oturma yerleri yapılacak.

Hava şartları müsaade ederse hızla devam eden çalışmalar 15-20 güne kadar tamamlanacak bu alan halkımızın hizmetine sunulacak.

 

  

  İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden Belediyemize hibe araç
İstanbul Büyük Şehir Belediyesinden  Belediyemize hibe araç

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bünyesinde bulunan İSKİ den Belediyemize 2000 model reno toros marka bir binek araç hibe edildi.

Bilindiği gibi daha öncede şu anda makam aracı olarak kullanıla opel marka binek oto ve çif kabinli 250 doç kamyonet belediyemize hibe olarak verilmişti.

İstanbul belediyeleriyle iyi ilişkiler içinde bulunan Belediye Başkanımızın girişimleriyle hibe araçların yanısıra çöp aracımız Arnavutköy Belediyesi, cenaze aracımız Sultangazi Belediyesi tarafından yenilenirken işmakinamızın Bayrampaş Belediyesi tarafından Bakım ve onarımı yapılmıştı. Geçtiğimiz ay Bayrampaşa belediyesinden 10 adet kamyon lastiği belediyemize hediye edilmişti. Yine bazı belediyelerden çocuk oyun gurupları, banklar, çöp kontynırları alınmıştı.

Son hibe aracı istanbulda Belediyemiz adına teslim alan Hemşerimiz Mehmet Mamur oradaki işlemleri tamamlayarak aracı ilçemizde Belediye Başkanımıza teslim etti.

Bu aracın belediyemize kazandırılmasında hiç şüpesiz en büyük pay sahibi İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mahalli İdareler Genel Koordinatörü eski Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Yusuf Tülün olmuştur. Sayın Yusuf   Tülün’e Sekreteri Sonay Hanıma ve aracı teslim alıp Belediyemize teslim eden Mehmet Mamura teşekkür ediyor sağlık sıhhat ve başarılar diliyoruz.

 

  

  Kaymakam ve Başkandan Kastamonu Üniversitesi Rektörüne Ziyaret
Kaymakam ve Başkandan Kastamonu Üniversitesi Rektörüne Ziyaret

Kastamonu Üniversite sinde yapılan rektör seçiminde en yüksek oyu alan Prof. Dr. Seyit AYDIN Kastamonu Üniversitesi Rektörü oldu.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanımız birlikte yeni Rektör Prof. Dr. Seyit AYDIN’ı makamında ziyaret ettiler. Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkanımız dört yıllığına Kastamonu Üniversitesinin başına gelen Rektör Prof. Dr. Seyit AYDIN’ı tebrik ederek başarı dilediler. Karşılıklı fikir alışverişi halinde gerçekleşen ziyarette Rektör Aydın dört yıl boyunca yapmayı düşündüğü hizmetler konusunda bilgi verdi.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Rektör Beyi ilçemize davet ederek ziyareti tamamladılar.

 

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri