Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
  Belediyemizin Standı Hemşerilerimiz Tarafından Yoğun İlgi Gördü
Belediyemizin Standı Hemşerilerimiz Tarafından Yoğun İlgi Gördü

İstanbul Feshane de Kastamonu günleri kapsamında Belediyemiz standını çok sayıda hemşerimiz ziyaret etti. 21 Nisan 2011 Perşembe günü başlayan etkinlikler Cuma ve cumartesi günler devam ederek Pazar günü akşam saatlerinde sona erdi.

Belediye Başkanımızla birlikte İstanbul’a giden Belediyemiz Personeli Feyzullah Tosman ve Engin Etişgen etkinliğin devam ettiği dört gün boyunca açılıştan kapanış saatine kadar standımıza gelen ziyaretçilerle ilgilendiler.

Seydiler Belediyesi ve Daday Belediyesi stantları arasında Feshane’nin en güzel yerinde yer alan Ağlı Belediyesi standı hemşerilerimiz tarafından ve başkanımızın dostları tarafından yoğun ilgi gördü. Etkinlik boyunca standımız ziyaretçiler tarafından doldu boşaldı.

Standımızı hemşerilerimizin yanı sıra çok sayıda tanınmış simada ziyaret etti. Bunların başında Kastamonu Valimiz Erdoğan Bektaş, İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,  Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş gelirken İstanbul ilçe belediye başkanları Milletvekilleri, milletvekili adayları İlçe kaymakamları, sanatçılar etkinlik boyunca standımızda misafirimiz oldular kendilerine yöresel ikramlarda bulunduk. Özellikle Ağlılı gurbetçi hemşerilerimiz Feshane de stant açarak ilçemizi temsil eden Başkanımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür ederek memnuniyetlerini belirttiler. İlçemizin sevilen ve saygın simalarından Taka Dayımız dört gün boyunca çok zaman standımızda bulunarak dostları ve hemşerileriyle sohbet etti.

Feshane de Kastamonu günleri kapsamında standımızın yerinin belirlenmesinde standımızın duvarlarını süsleyen İlçemiz manzaralı resimlerin hazırlanmasında Belediyemizin isim ve logosunun bulunduğu tabelaların hazırlanmasında katkı sağlayan etkinlik boyunca hep yanımızda olan Ağlı okul Yaptırma Yaşatma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Memura çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca dört gün boyunca standımıza gelerek bize destek veren bay bayan bütün hemşerilerimize dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

  

  Feshane Kastamonu Günleri 21 Nisan Perşembe Günü Törenle Açıldı
Feshane Kastamonu Günleri 21 Nisan Perşembe Günü Törenle Açıldı

Kastamonu Günleri Tarihi Feshane Kültür Merkezin de Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kas der Genel Başkanı Derya Ovalıoğlu ve birçok katılımcıyla birlikte görkemli bir törenle açıldı.

Etkinlik kapsamında Kastamonu ilçe belediyeleri bazı ilçe kaymakamları Kastamonu sivil toplum kuruluşları ilimiz kültürüne yön veren kurumlar hemşerilerimizin sahibi bulunduğu firmalar stantlar açarak memleketimizin tarihini kültürünü güzelliklerini sergilediler.

Tarihi Feshane kültür merkezi üç bölümden oluştu; ana bölümde yukarda saydığımız kurum ve kuruluşlar yer alırken feshane içinde diğer bir bölümde yöremize ait ürünler sergilendi ve satışları yapıldı.

Açık alanda ise kurulan stantlarda genelde etli ekmeğimiz başta olmak üzere lokanta ve kafeterya türü mekânlarda bu lezzetler katılımcılara sunuldu. Gürbetçi hemşerilerimizin yanısıra İstanbullular da oldukça yoğun ilgi gösterdiler.

 

  

  Gurbetteki Hemşerilerimizi Fashane Kastamonu Günlerine Bekliyoruz
Gurbetteki Hemşerilerimizi Fashane Kastamonu Günlerine Bekliyoruz

İstanbul Eyüp’te Tarihi Feshane Kültür merkezinde birkaç yıldır yapılmakta olan Kastamonu günleri bu yıl 21 Nisan Perşembe günü başlayıp 24 Nisan Pazar günü akşamı sona erecek.

Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere dört gün sürecek Kastamonu günlerine Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, İlçe belediyeleri, ilçe kaymakamları Kastamonu tarih ve kültürüne hizmet eden kurumlar, Kastamonulu hemşerilerimizin sahibi olduğu firmalar katılacak.

Yöremize ait yemeklerin ve yöresel eşyaların da sergilendiği ve satışının yapıldığı alanlar oluşturulacak. Dört gün boyunca binlerce hemşerimizin ve farklı ziyaretçilerin katılması beklenen etkinliğe, Belediyemiz de katılarak bir stant açacak. Tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz. Geçen seneki feshane etkinliği resimlerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

  

  MİSKOS Helvaları Kastamonu da Yeni Tesislerinde Üretime Başladı
MİSKOS Helvaları Kastamonu da Yeni Tesislerinde Üretime Başladı

Ağlı lı hemşerilerimizin sahibi olduğu MİSKOS HELVA GIDA DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. İstanbul Yenibosna’da ki işyerlerini Kastamonu Organize Sanayi deki yeni yaptırdıkları modern tesislerine taşıdılar.

 

İlçemiz Gölcüğez Köyünden Aydın, Ayhan, İlhan Vural Kardeşler geçen yıl Kastamonu Valiliği tarafından kendilerine tahsis edilen Organize Sanayide ki arazi üzerine Tarım Bakanlığının Kırsal Kalkınma projesiyle işbirliği içinde bir idari bina, birde bin metre karenin üzerinde kapalı alanı bulunan imalathane, yani diğer bir deyimle fabrika kurdular. Bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan işyeri Mart Ayı sonlarında imalata başladı.

Ayhan Vural yönetiminde üç kardeş merdiven altı tabir edilebilecek küçücük mekânlar da Rahmetli Babalarından ve amcalarından öğrendikleri mesleği yürütmeye başladılar. Birlik beraberlik içinde her zaman adım adım kendilerini ve işlerini geliştiren Vural Kardeşler bir çok meslektaşlarının hayal bile edemedikleri oldukça modern bir o kadar da hijyenik bir tesisi Kastamonu’muzda kurdular ve imalata başladılar.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Miskos Helva Şirketi yönetim kurul Başkanı Ayhan Vural Baba mesleği olan bu işe yıllar önce Fatih civarında küçücük bir mekanda Abim Aydın Kardeşim İlhanla birlikte başladık. Gece gündüz çalıştık. Hep işimizi geliştirme gayreti içinde olduk. Önemli başarılar sağladık. Nihai olarak en büyük amacımız ve hedefimiz Memleketimiz Kastamonu’ya yatırım yapmaktı. Çok şükür Rabbim Bize bunu nasip etti. Şu anda yaklaşık yirmi kişilik bir ekiple çalışıyoruz. İnşallah yakın bir zaman için de çalışan sayımız elliyi bulacak. Bizlerde ticaret yaparken bu kadar hemşerimize iş vermenin mutluluğunu yaşayacağız.

Ayhan Vural konuşmasının devamında şimdilik kendi ana ürünlerimizle üretime başladık ama ilerleyen zamanlarda hayalimizde olan başka çeşitleri de ürünlerimiz arasına katacağız. Bütün bunları yaparken de her zaman halkımızın sağlığını temizlik ve hijyeni hep ön planda tutuk. Gıda maddesi ürettiğimizin bilinciyle yeni tesisimizde çok daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum.

Bize bu araziyi tahsis eden Kastamonu Valimize Organize Sanayi yönetimine Tesisin projesini birlikte yaptığımız Tarım İl Müdürümüze ve ekibine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum tesissimizin Kastamonu’muza Bizlere, çalışanlarımıza, Müşterilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bizlerde belediye çalışanları olarak Ağlılı hemşerilerimizin bu gayretli çalışmalarından gurur duyuyor onları tebrik ediyoruz. Sağlık sıhhat ve hayırlı işler diliyoruz.

 

  

  Ağlı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Görev Değişimi Oldu Yeni Başkan Nevzat Doğan
Ağlı Kültür ve Dayanışma Derneğinde Görev Değişimi Oldu Yeni Başkan Nevzat Doğan

Ağlı Derneği 9. olağan kongresi 10 Nisan Pazar günü Eyüp’te dernek merkezinde yoğun bir katılımla yapıldı. Son iki dönemdir dernek başkanlığı görevini yürüten süresi içinde ekibiyle ilçemiz adına çok güzel ve hayırlı hizmetler yapan Kemal Etişgen kendi isteğiyle aday olmayınca son dönemlerde Dernek yönetim kurul üyesi aynı zamanda ilçe halkının Ağlı Kale Şenlikleri Ağası Olarak tanıdığı Diş teknisyeni Örencik Mahallemizden Nevzat Doğan tek listeyle seçime girerek Ağlı Dernek Başkanı Oldu.

Kongreye Ağlı Derneği üyeleri yoğun katılım sağlarken çok sayıda misafir katıldı. Divan Başkanlığını Kasderfed eski genel başkanı Hidayet Yünsel yaptı. Eski Bakan İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu’da kongreye katılarak birde konuşma yaptı. Konuşmalar sonrasında yapılan oylamada tek liste olarak katılan Nevzat Doğan Ağlı Derneğinin yeni başkanı oldu. Nevzat Doğan’ın listesinde yer alarak yirmi kişilik yönetime giren isimler şöyle oluştu Nevzat Doğan, Celal Değirmenci, Kemal Yüksel, Adil Kaya, Özkan Arısoy, Salim Dinç, Adil Becerikli, Aydın Ersöz, Enes Topal, Nemci Tuncer, Mustafa çelik, Metin Baş, İrfan Çelik, İrfan Eren, Engin Doğan, Enis Mangaloğlu, Yalçın Arısoy, Onur özel, Ercan Mangaloğlu, Kenan Etişgen

Ağlı belediyesi olarak derneğe bugüne kadar hizmeti geçenlere teşekkür ediyoruz. Yeni başkan Nevzat Doğan ve ekibine başarılar diliyoruz.

 

 

  

  İlçemiz de İlköğretim okulları arası bilgi Yarışması Yapıldı
İlçemiz de İlköğretim okulları arası bilgi Yarışması Yapıldı

 

İlçemiz merkezinde bulunan Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) ve Nedime Kaya İlköğretim Okulu arasında bilgi yarışması yapıldı. Belediyemiz Konferans salonunda gerçekleşen yarışmaya İlçe Kaymakamımız Serdar Karal, Jandarma Komutanı Hakan Çakır, Belediye Başkanımız, Emniyet Amiri Uğur Koyuncu, kurumların yöneticileri, Öğretmenler, Öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Milli eğitim İlçe Müdürü Dede Sarı’nın idaresinde gerçekleşen yarışmada jüri Başkanlığını Kazım erdem Lisesi Müdürü tarih Öğretmeni Yakup Aydın yaparken Jüri üyeliklerini aynı liseden Türk dili edebiyat Öğretmeni Nadir Acep, tarih Öğretmeni Hatice Selçuk, matematik Öğretmeni Hüseyin Murat Beyhan yaptılar.

Bilgi yarışma programının sunuculuğunu Kazım Erem Lisesinden Türk dili edebiyat Öğretmeni Neslihan Coşkun yaptı. Program öncesinde Milli eğitim Müdürü Dede sarı Yarışmanın ve Programın önem ve anlamını belirten bir konuşma yaptı. Dede Sarı bu tür programların bundan böyle daha sık yapılacağını örgencilerin kendilerini hazırlamalarını istedi. Katılanlara teşekkür etti.

Yarışmada her iki okulu dörder örgenci temsil etti. Okulun müdür ve öğretmenleri okulları adına yarışacak dört öğrenciyi kendileri seçtiler. Yatılı Bölge İlköğretim Okulu adına Esma Kayıkçı, Sevgi Köse, Mustafa İnal, Özlem Kuyu yarışırken Nedime Kaya İlköğretim Okulu adına Aytekin Çelebi, Nurdan Sözalan, Esra Ersoy ve Mithat Kömürcü yarıştılar. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen yarışmada örgecilere toplam yirmi soru soruldu bu sorular sonunda her iki okulda yetmiş beşer puan alarak berabere kaldılar. Yarışma gereğince yedek sorulara geçildi. Bu bölümdeki sorular sonrasında 95 puan alan Nedime Kaya İlköğretim Okulu birinci olurken 90 puan alan Yatılı Bölge İlköğretim Okulu İkinci oldu.

İlçemiz Kaymakamı Serdar Karal Birinci ve ikinci olan örgencileri tebrik etti onlara ödüller verdi.

 

  

  Kastamonu Jandarma Alay Komutanına Ziyaret
Kastamonu Jandarma Alay Komutanına Ziyaret

Belediye Başkanımız Kastamonu jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Akgün’ü makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Belediye Başkanımız, İlçemiz Jandarma Garnizonunun da komutanı olan Albay Akgün’e geçen dönem ilk defa ilçemize 60 kişilik kısa dönem acemi asker gönderdiği için teşekkür etti.

Belediye Başkanımız; Sayın Albayım geçen dönem İlçemize ülkemizin çeşitli noktalarından gelen 60 tane vatan evladı askerimizi gönderdiniz, iki ay boyunca ilçemizde eğitim gördüler. Dolayısıyla ilçemizde bir hareket oldu bu kadar genç insan ve yemin töreni için gelen yakınları ilçemizi tanıdı. Özelliklede yemin töreni sonrası İlçemize dağılan Asker aileleri çarşımızda bir bayram havası estirdi. Bu durum bizleri ve ilçemiz halkını çok mutlu etti. Şahsım ve ilçem halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu mutluluğu bu asker celbinde tekrar yaşamak istiyoruz dedi.

Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Akgün’de Başkana hitaben, bende sizlere teşekkür ediyorum. sizlerde askerlerimize her konuda yardımcı oldunuz sizlerle birlikte güzel bir dönem geçirdik. Bu celp dönemi sadece yirmi askerimiz geldi onları da merkez birliğimize yerleştirdik. Umuyoruz bir sonraki celp döneminde yoğun katılım olur o zaman geçen dönem olduğu gibi yine sizin ilçenize göndeririz. İlçenizdeki birliğimizde yaklaşık seksen acemi askeri barındırma ve eğitim verme imkânımız var dedi. Komutan başkanımızı Bina çıkışına kadar uğurladı.

 

  

  Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Törenle Kutlandı
Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü Törenle Kutlandı

 

 Polis Teşkilatının kuruluşunun 166 yıl dönümü ülkemizin her tarafında olduğu gibi İlçemizde de törenle kutlandı. Her yıl Nisan ayının onunda kutlanan kuruluş yıl dönümü bir hafta boyunca sürüyor bu süre polis haftası olarak biliniyor.

Bu hafta boyunca İlçemiz Emniyet Amiri Uğur Koyuncu, beraberinde bazı polis memurlarıyla birlikte İlçemiz kurumlarını ziyaret ettiler. Bu ziyaretler kapsamında Belediye Başkanımız Muharrem Dinç’i de ziyaret eden Emniyet Amirimiz yapılacak törenler ve etkinlikler konusunda bilgiler verdi.

Tören kar yağışı altında yapıldı. 10 Nisan Pazar günü saat 12 de gerçekleşen törende İlçemiz Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanımız, Emniyet mensupları, kurumlarımızın müdürleri, çalışanları, İlçe halkı katıldı. Emniyet Amirimizin iki polis memuruyla Atatürk Anıtına çelek koymasıyla başlayan tören saygı duruşu ve hep birlikte söylenen İstiklal marşıyla devam etti. Genç Polis memuru Mustafa Saim Karacanoğlu tarafından sunum yapılan programda İlçemiz Emniyet Amiri Günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yaptı. Bu konuşmayla birlikte tören sona erdi.

Tören sonrası hep birlikte Belediye düğün salonuna geçildi burada İlçemiz emniyet teşkilatı tarafından törene katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuldu İlçemiz Kaymakamı Serdar Karal’ın yaptığı kutlama konuşmasıyla program sona erdi.

Bizler Belediye çalışanları olarak Ülkemizin gurur kaynağı emniyet teşkilatımızın 166. kuruluş yıl dönümünü kutluyor bütün Emniyet mensuplarına sağlık sıhhat ve başarılar diliyoruz.

 

  

  Belediye Başkanımız ve Dernek Başkanı Milli Eğitim İl Müdürünü Ziyaret Ettiler
Belediye Başkanımız ve Dernek Başkanı Milli Eğitim İl Müdürünü Ziyaret Ettiler

 

       Belediye Başkanımız Muharrem Dinç ve merkezi İstanbul da bulunan, yeni kurulan Ağlı Okul Yaptırma Yaşatma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Memur Birlikte Milli Eğitim İl Müdürü Nihat Tarakçı’yı ziyaret ederek bazı konularda fikir alış verişinde bulundular.

Ziyaret sonrası bilgi aldığımız Belediye Başkanımız ve Ağlı Okul Yaptırma Yaşatma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı şunları söylediler. Milli Eğitim İl Müdürümüzle, İlçemiz adına oldukça verimli bir görüşme yaptık. Önümüzdeki yıllarda Ülkemizde normal lisenin kalmayacağını bütün liselerin Anadolu, fen ve meslek liseleri olacağını belirten Milli eğitim Müdürü Tarakçı dan ilçemizde nasıl bir meslek lisesi açılırsa hem ilçemize hem çocuklarımıza faydası olur bu konuda fikirlerini aldık. Bu görüşler doğrultusunda gerekli alt yapı çalışmalarını başlatacağımızı söyledik. Karşılıklı olarak İleriki günlerde konuyla ilgili görüşmeler yapacağımızı belirterek ayrıldık dediler.

 

 

  

  Belediye Meclis Üyesi Fehmi Etişgen’in Annesi Vefat Etti
Belediye Meclis Üyesi Fehmi Etişgen’in Annesi Vefat Etti

 

 

Belediyemiz meclis üyesi İlçemiz esnaflarından Merkez Ganioğlu mahallesinden Fehmi Etişgen’in Annesi Şerife Etişgen 3 Nisan Pazar günü 90 yaşında  vefat etti.

Ağlı Dernek Başkanı Kemal Etişgen’in Amcasının Hanımı olan Şerife hanımın cenazesine Dernek Başkanı İstanbul’dan gelerek katıldı. Merhumenin cenazesi 4 Nisan Pazartesi günü Merkez Ganioğlu Mahallesinde kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanında toprağa verildi.

Belediye çalışanları olarak Merhumeye Allahtan Rahmet Belediyemiz meclis üyesi Fehmi Etişgen’e Etişgen ailesine dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

                                     RESİMLER: M.Sait YULU

 

                                            

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri