Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  AĞLI HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
AĞLI HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 Ağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ‘nce 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılında Hizmet Binasında açılan Kurdele Nakışı ve Tel Kırma Kurslarının yılsonu sergisi ve Belge verme töreni 14 Haziran 2011 Salı Günü saat 11.00 da yapıldı.

Törende Ağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Enver GENÇOĞLU 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında yapılan faaliyetler ve açılan kurslarla ilgili bilgiler verdi. Kurslara katılan kursiyerler ile kursların açılmasında emeği geçenlere, yılsonu sergisine katılan bütün misafirlere teşekkür etti.

İlçe Kaymakamımız Sayın Serdar KARAL, Garnizon Komutanımız Hakan ÇAKIR, Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ ile komşu ilçemiz Seydiler Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, Seydiler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILDIRIM, Kastamonu El sanatları araştırma Enstitüsü Müdürü Basri YAVUZ tarafından kursiyerlerimize belgelerinin verilmesi akabinde İlçe Kaymakamımız Serdar KARAL ve misafirler tarafından sergi açılışı yapıldı. 

Ağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hizmet binasında açılan kurdela nakışı ve tel kırma kursları kısa süreli kurslar olmalarına rağmen kursiyerlerin el emeği, göz nuru birbirinden güzel çalışmaları sergilendi. Zengin çeşitliliği ve birbirinden güzel çalışmalar ziyarete gelenlerin büyük beğenisini topladı.

 

  

  BELEDİYEMİZ PERSONELİ YAŞAR BULUT’UN BABASI VEFAT ETTİ.
BELEDİYEMİZ PERSONELİ YAŞAR BULUT’UN BABASI VEFAT ETTİ.

 

Belediyemiz kepçe operatörü mesai arkadaşımız Yaşar Bulut’un Babası Şevket Bulut 11 Haziran cumartesi günü vefat etti.

Bir süredir ağır hasta olan 74 yaşındaki merhum Şevket Bulut’un cenazesi Taşköprü Kaygınca Köyünde öylen namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından köydeki aile kabristanına defnedildi.

Cenazeye çok sayıda katılım oldu. İlçemizden Belediye Başkanımızın yansıra Belediye Meclis üyesi Nevzat Demir belediyemiz personeli ve ilçe halkı katıldı.

Belediyemiz çalışanları olarak Merhuma Allahtan rahmet mesai arkadaşımız Yaşar Bulut başta olmak üzere akraba ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

  

  FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU AKÇAKESE SPOR OLDU
FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU AKÇAKESE SPOR OLDU

İstanbul Eyüp ilçesinde bulunan Ağlı Derneğinin geleneksel olarak gerçekleştirdiği 10. Futbol turnuvasının şampiyonu Akçakese Köyü oldu.

Bilindiği gibi İstanbul daki gurbetçi hemşerilerimiz Ağlı Derneğinin öncülüğünde on yıldır kaynaşma ve dostluk amaçlı futbol turnuvası düzenliyor. Bu turnuvaya mahalle ve köylerden oluşan takımlar katılıyor. Yaklaşık iki ay süren turnuva nisan veya mayıs ayında başlayıp haziran ayı başlarında sona eriyor.

Bu yılki turnuvada final maçı Alınca Mahallemiz ile Akçakese Köyü arasında oynandı. Turnuva boyunca oldukça başarılı bir performans gösteren Akçakese spor hiç gol yemeden final maçına çıktı. Bu mücadelede de gol yemeden alınca sporu yenen Akçakese Spor namaglûp şampiyon oldu.

Oldukça çekişmeli geçen final maçında Alınca spor çok çabalamasına rağmen hiç gol yemeyen Akçakes spor Kalesine gol atamadı. Dostluk ve kardeşliğe yakışır, centilmence oynana final maçı sonrasında kupa töreni yapıldı. Dereceye giren takımlara kupaları verildi.

Kupa töreninde programın sunuculuğunu Raşit Arslan Yaptı. Dernek Başkanı Nevzat Doğan, Turnuva komisyon başkanı Salim Dinç, önceki dönem Dernek Başkanı Kemal Etişken konuşma yaptılar. Kupa töreninde Belediye Başkanımızda bir konuşma yaparak dostluk ve kardeşlik adına yapılan turnuvaya emeği geçenlere teşekkür etti. Belediye Başkanımız bize oldukça güzel bir final maçı izleten Alınca Spor Akçakese Spor futbolcularını, yöneticilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum Kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

Şampiyon Akçekese sporun kupasını Belediye Başkanımız ve Eyüp Spor Kulüp Başkanı birlikte verdiler Kupayı alan takım kaptanı Cihan arkadaşlarıyla ve Akçakeselilerle büyük bir sevinç yaşadılar.

 

 

  

   SELMA KAVUŞ KURANI KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU
 SELMA KAVUŞ KURANI KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

İlçemiz Dikmen Mahallesinden Hikmet Kavuş’un Kızı Selma Kavuş Bolu’da yapılan bayanlar yüzünden Kuranı kerimi güzel okuma yarışmasında bölge birincisi oldu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen bayan ve erkek Kuran Kursu örgencileri arası Kuranı Kerimi güzel okuma yarışması Kastamonu il Müftülüğünde gerçekleştirildi. İl merkezi ve ilçelerden 19 öğrencinin katıldığı yarışmada erkekler kategorisinde birinciliği Tosya Merkez Kuran Kursun dan Fatih Fuat Yönel Alırken Bayanlar kategorisinde Seydiler Hacı Sadık Kuran Kursu Öğrencisi Dikmen Mahallemizden Hikmet kavuşun Kızı 15 yaşındaki Selma Kavuş İl Birincisi oldu. Böylece Her iki öğrenci Bolu da yapılacak bölge birinciliği yarışmasında Kastamonu’yu temsil etme hakkını elde ettiler.

25 Mayıs Perşembe günü Bolu da gerçekleşen bölge Kuranı Kerimi güzel okuma yarışmasına Babası Hikmet Kavuş’la giden Selma Kavuş burada onlarca öğrenci arasında gerçekleşen Bölge yarışmasında yüzünden Kuranı Kerim Okuma Bayanlar bölge birincisi seçildi. İlçemizin gururu olan Kızımız Selma Kavuş 7 Haziran Salı günü Türkiye finali ön elemesine katılmak için Ankara da Diyanet İşleri Başkanlığında hazır bulunacak.

Kuranı Kerimi Yüzünden güzel okuma Kastamonu ve Bölge bayanlar birincisi Selma Kavuş ve Babası Hikmet Kavuş Belediye Başkanımızı Makamında ziyaret ettiler. Bölge birincisi kızımızı ve böyle bir evlat yetiştiren Hikmet Kavuş’u tebrik eden Başkanımız Kızımıza hediye verdi. Belediye Başkanımız ayrıca kaymakamımızın hediyesini de kendisine verdi. 

     Başarısıyla bizleri gururlandıran Kızımız Selma Kavuş, Babası hemşerimiz Hikmet Kavuş ve Ailesini tebrik ediyoruz. Selma’ya Ankara’daki final ön eleme yarışmasında ve yaşamında başarılar diliyoruz.

 

  

  MAHALLE YOLLARINDA ONARIM VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI
MAHALLE YOLLARINDA ONARIM VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İlçemize Bağlı Merkezle birlikte Danacı, Ketenciler, Kırlardere, Örencik, Alınca, Yağlıca, Dikmen, Sinan, Selmanlı olmak üzere toplam 10 mahallemiz var. Buralara bağlı tam elli dört adet yerleşim birimimiz yüz on kilometre yol ağımız var. Bu yollarımızın tamamı da stabilize her yıl kıştan çıkınca oldukça uzun yol ağımızda bozulmalar oluyor geçen yıllarda da olduğu gibi havaların düzelmesiyle yol çalışmalarımızı başlattık. Greyderle Şarampolleri açılan düzelme yapılan yollarımızın gereken yerlerine stabilize yol malzemesi dökülerek gerekli çalışmalar Belediye personelimiz tarafından yapılıyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda İlçemiz Kaymakamlığına ait greyderden yararlanıldı zaman zamda komşu ilçelerden greyder desteği alınarak çalışmalar devam ediyor.

Bu çalışmaların yanı sıra resimlerde de görüldüğü gibi yolun su birikintisi olan kısımlarına büz döşenerek menfezler oluşturularak yolun imkanlar dahilin de kullanışlı bir duruma getirilmesine çalışılıyor. Merkezin çevre yerleşimlerinden başlayan çalışmalar Danacı mahallemizde devam ediyor sırayla bütün mahalle yollarında bu ve buna benzer çalışmalar devam edecek. Hava şartları müsait olursa bir ay içinde bu çalışmalar tamamlanmış olacak.

 

 

  

  GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRÜ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRÜ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Kastamonu Gençlik Spor İl Müdürü İlçemizi ziyaret ederek futbol sahamızı inceledi. Yapılması düşünülen kapalı spor salonu için yer baktı.

Gençlik Spor İl Müdürü Yılmaz Emen müdürlük bünyesinde çalışan teknisyen Ahmet Tuncay la birlikte 19 Mayıs Perşembe günü İlçemize gelerek Belediye Başkanımız, Ak Parti İlçe Başkanı, İl genel meclis üyeleriyle birlikte ilçemizde bir takım incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanımız geçen hafta Ankara’ya gitmiş beraberinde Belediyemiz hesap işleri müdürü Kemal Sığmaz la Gençlik Spor Genel Müdürü Yunus Akgün’ü makamında ziyaret etmiş, nizami olmayan stadımızın yenilenmesini ve bir kapalı spor salonu yapılmasını istemiş bunlarla ilgili proje sunmuştu. Genel Müdür projeyi kabul etmiş hemen çalışmalara başlanmasını söylemişti.

Ankara dönüşü Gençlik Spor İl Müdürünü ziyaret eden Belediye Başkanımız konuyu kendilerine aktarmış ve il Müdürünü ilçemize davet etmişti. Konuyla yakinen ilgilenen Müdür 19 Mayısta ilçemize gelip konuyu yerinde inceledi. Belediye birimlerinden bilgi aldı. Gerekli ön çalışmaların karşılıklı olarak yapılması kararı alındı.  

 

  

  BELEDİYE BAŞKANIMIZ BAYRAMPAŞA BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ
BELEDİYE BAŞKANIMIZ BAYRAMPAŞA BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

İstanbul’a giden Belediye Başkanımız yeni göreve gelen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’i makamında ziyaret etti.

Bilindiği gibi 2009 seçimlerinde dördüncü defa Bayrampaşa Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Bürge Milletvekili adaylığı için istifa edince Belediye meclisinde yapılan seçimde Bayrampaşa’nın yeni Belediye Başkanı Atilla Aydıner oldu. Şimdi İstanbul 2. bölgeden 12 sırada milletvekili adayı olan eski Belediye Başkan Hüseyin Bürge, Belediyemize önemli katkılarda bulunmuştu. Kato kepçemize komple bakım yaptırmış, İstanbul Büyükşehir belediyesinden aldığımız kamyoneti yenilemiş ayrıca çocuk oyun gurubu hediye etmişti. Hüseyin Başkana Teşekkür ediyor Meclis yolunda başarılar diliyoruz.

Belediye Başkanımız Muharrem Dinç ile uzun yıllar aynı partide siyaset yapan Bayrampaşa’nın yeni Belediye Başkan Atilla Aydıner arasındaki ziyaret ve görüşme oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. Bu ziyarete Belediye Başkanımızın Bayrampaşa da din görevlisi olarak görev yapan büyük oğlu Ömer Dinç’te katıldı. Belediye Başkanımız, Bayrampaşa Belediye Başkan Aydıner’in bu göreve gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek kendisine başarılar diledi. İlçemiz ve belediyemiz hakkında bilgi verdi.

İki başkan arasında yapılan görüşmede ev sahibi Bayrampaşa Belediye Başkanı, Başkanımızın talebi üzerine iki kamyonumuz ve bir kamyonetimiz için 26 adet lastik temin edeceğini söyledi. Kendisine lastik ebatları listesini veren Belediye Başkanımız Başkan Aydıner’ teşekkür ederek ve kendisini İlçemize davet ederek oradan ayrıldı. 

 

  

  19 MAYIS GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI
19 MAYIS GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı ilçemizde de büyük bir coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Etkinlikleri Saat 09 da Belediyemiz önünde tören alanında Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başlayan program Panayır yerindeki ilçe stadında devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği programa Kaymakam Serdar Karal, Garnizon Komutanı Hakan Çakır, Belediye Başkanımız Muharrem Dinç, Emniyet Amiri Uğur Koyuncu, YİBO, Nedime Kaya İlköğretim okulları Kazım Erdem Lisesi Öğretmen ve öğrencileri Kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileri çalışanları ve ilçe halkı katıldı.

Şehir stadındaki gençlerin gösterileri izleyenlerin coşkulu alkışlarıyla devam etti özelikle Kazım Erdem Lisesi kız ve erkek örgencilerinin sportif faaliyetleri ilgiyle izlendi. Nedime Kaya İlköğretim Okulu kız folklor ekibinin oyunları törene katılanlar tarafından beğeniyle izlendi. Yatılı Bölge İlköğretim Okulu örgencilerinden oluşan Bando ekibi de çok beğenildi.

Etkinlikler Kazım Erdem Lisesi kız ve erkek Örgencileri arasında yapılan maraton koşusuyla ve Bayrak yarışıyla devam etti. Dereceye giren Örgencilere ilçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Emniyet Amiri, Milli Eğitim Müdürü ve Doktorumuz tarafından ödüller verildi. Program bütün okul örgencilerinin bando eşliğinde yaptıkları tören yürüyüşüyle protokolü ve halkı selamlamasıyla sona erdi.

 

  

  SİNAN MAHALLESİ YOLUNUN DÜZENLEMESİ YAPILDI
SİNAN MAHALLESİ YOLUNUN DÜZENLEMESİ YAPILDI

Sinan Mahallesine bağlı Hatipoğlu, Ebece ve Kuşakçıoğlu Mahallerini İlçemize bağlayan yol üzerinde düzeltme çalışması yapıldı.

Bu üç mahalleyle birlikte Selmanlı Mahallesi halkının da ilçemize ulaşımını sağlayan Kavak mevkisinden girilerek devam eden halk arasında aralık yol olarak bilinen yol üzerinde yapılan çalışmayla yukarıda ismi geçen mahalle halkının sorunu olan kış aylarında geçit vermeyen dik rampa ve viraj düzeltildi.

İl özel idaresinden alınan dozerle yaklaşık yüz metrelik yol güzergâhı değiştirildi. Mahalle halkının yıllardır bu yolla ilgili şikâyeti olan sorun ortadan kaldırıldı. Meşelik ormanı içersinde bulunan bu yol kar yağdığında geçilmekte zorluk yaşanıyordu. Mahalle halkı sadece bu rampa için zincir takmak zorunda olduklarını belirtiyorlardı.

Belediye Başkanımız ve Sinan Mahallesi Muhtarı Gürsel Öztürk’ünde nezaret etiği çalışmada bahsedilen yere dozerle ham bir yol açıldı. Oldukça dik ve virajlı rampa ortadan kaldırıldı. Havaların müsait olmasıyla bu yolun stabilize kaplamasıda yapılarak halkımızın hizmetine sunulacak

Burada yapılan yol düzenleme çalışması sonrasında Sinan mahallesine yönlendirilen dozerle yapılan çalışmayla ana asfalttan Mahalleye giren yol üzerinde oluşmuş moloz ve çöp yığını ortadan kaldırıldı. Bu alan düzlendi. Sinan Mahallesi girişindeki bu kötü görüntünün yerini düzgün ve güzel bir görüntü aldı. Çalışmalar boyunca Sinan Muhtarı Gürsel Öztürk çalışma yapan ekibin yanın da bulundu çalışmalara nezaret etti. 

 

 

 

 

  

  KASTAMONU VALİMİZ ERDOĞAN BEKTAŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
KASTAMONU VALİMİZ ERDOĞAN BEKTAŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Valimiz ilçemizi ziyaret ederek Kaymakamımız dan ve Belediye Başkanımız dan ilçemizin sorunları hakkında bilgi aldı.

11 Mayıs Çarşamba günü İlçemizi ziyaret eden Valimiz Hükümet binası önünde Kaymakamımız Serdar Karal, Jandarma Komutanımız Hakan Çakır, Belediye Başkanımız Muharrem Dinç, daire amirleri ve hükümet binası personeli tarafından karşılandı.  Kaymakamlığa çıkan Vali Bektaş beraberinde getirdiği İl Tarım Müdürü İhsan Emiralioğlu ile birlikte Kaymakam Serdar Karal dan İlçemiz Hakkında brifing aldı. Valimiz dikkatle dinlediği Kaymakam Beye bazı sorular sorarak cevaplar aldı.

Hükümet Binasındaki program sonrası Belediyemizi ziyaret eden Valimizi binanın önünde Belediye Başkanımız ve Belediye personelimiz karşıladı. Birlikte Başkanlık makamına çıkıldı. Burada Valimiz Erdoğan Bektaş’a Belediye Başkanımız Muharrem Dinç Belediyemiz ve ilçemiz hakkında bilgi verdi. Valimizin destek vermesini istediği konuları kendilerine sundu. Valimizde Belediyemiz ve İlçemizle ilgili bazı sorular sordu Başkanımız ve yetkili arkadaşlarımız tarafından cevaplar verildi. Yapılan ikramın ardından Belediyemizden ayrılan Valimiz eski hükümet binasıyla ilgili bilgi aldı. İlçemizdeki Hastane binasını gezdi boş durumda bulunan binanın değerlendirilmesi için hep birlikte fikir üretilmesini istedi.

Yağmurlu bir havada gerçekleşen ziyarette Valimiz ilçemizde oluşturulmak istenen bir projeyle ilgili bazı yerleri gezdi bazı öneriler ve tavsiyelerde bulunarak daha sonra tekrar geleceğini belirterek ilçemizden ayrıldı.

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri