Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
  SİNAN MAHALLESİ YOLUNUN DÜZENLEMESİ YAPILDI
SİNAN MAHALLESİ YOLUNUN DÜZENLEMESİ YAPILDI

Sinan Mahallesine bağlı Hatipoğlu, Ebece ve Kuşakçıoğlu Mahallerini İlçemize bağlayan yol üzerinde düzeltme çalışması yapıldı.

Bu üç mahalleyle birlikte Selmanlı Mahallesi halkının da ilçemize ulaşımını sağlayan Kavak mevkisinden girilerek devam eden halk arasında aralık yol olarak bilinen yol üzerinde yapılan çalışmayla yukarıda ismi geçen mahalle halkının sorunu olan kış aylarında geçit vermeyen dik rampa ve viraj düzeltildi.

İl özel idaresinden alınan dozerle yaklaşık yüz metrelik yol güzergâhı değiştirildi. Mahalle halkının yıllardır bu yolla ilgili şikâyeti olan sorun ortadan kaldırıldı. Meşelik ormanı içersinde bulunan bu yol kar yağdığında geçilmekte zorluk yaşanıyordu. Mahalle halkı sadece bu rampa için zincir takmak zorunda olduklarını belirtiyorlardı.

Belediye Başkanımız ve Sinan Mahallesi Muhtarı Gürsel Öztürk’ünde nezaret etiği çalışmada bahsedilen yere dozerle ham bir yol açıldı. Oldukça dik ve virajlı rampa ortadan kaldırıldı. Havaların müsait olmasıyla bu yolun stabilize kaplamasıda yapılarak halkımızın hizmetine sunulacak

Burada yapılan yol düzenleme çalışması sonrasında Sinan mahallesine yönlendirilen dozerle yapılan çalışmayla ana asfalttan Mahalleye giren yol üzerinde oluşmuş moloz ve çöp yığını ortadan kaldırıldı. Bu alan düzlendi. Sinan Mahallesi girişindeki bu kötü görüntünün yerini düzgün ve güzel bir görüntü aldı. Çalışmalar boyunca Sinan Muhtarı Gürsel Öztürk çalışma yapan ekibin yanın da bulundu çalışmalara nezaret etti. 

 

 

 

 

  

  KASTAMONU VALİMİZ ERDOĞAN BEKTAŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
KASTAMONU VALİMİZ ERDOĞAN BEKTAŞ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Valimiz ilçemizi ziyaret ederek Kaymakamımız dan ve Belediye Başkanımız dan ilçemizin sorunları hakkında bilgi aldı.

11 Mayıs Çarşamba günü İlçemizi ziyaret eden Valimiz Hükümet binası önünde Kaymakamımız Serdar Karal, Jandarma Komutanımız Hakan Çakır, Belediye Başkanımız Muharrem Dinç, daire amirleri ve hükümet binası personeli tarafından karşılandı.  Kaymakamlığa çıkan Vali Bektaş beraberinde getirdiği İl Tarım Müdürü İhsan Emiralioğlu ile birlikte Kaymakam Serdar Karal dan İlçemiz Hakkında brifing aldı. Valimiz dikkatle dinlediği Kaymakam Beye bazı sorular sorarak cevaplar aldı.

Hükümet Binasındaki program sonrası Belediyemizi ziyaret eden Valimizi binanın önünde Belediye Başkanımız ve Belediye personelimiz karşıladı. Birlikte Başkanlık makamına çıkıldı. Burada Valimiz Erdoğan Bektaş’a Belediye Başkanımız Muharrem Dinç Belediyemiz ve ilçemiz hakkında bilgi verdi. Valimizin destek vermesini istediği konuları kendilerine sundu. Valimizde Belediyemiz ve İlçemizle ilgili bazı sorular sordu Başkanımız ve yetkili arkadaşlarımız tarafından cevaplar verildi. Yapılan ikramın ardından Belediyemizden ayrılan Valimiz eski hükümet binasıyla ilgili bilgi aldı. İlçemizdeki Hastane binasını gezdi boş durumda bulunan binanın değerlendirilmesi için hep birlikte fikir üretilmesini istedi.

Yağmurlu bir havada gerçekleşen ziyarette Valimiz ilçemizde oluşturulmak istenen bir projeyle ilgili bazı yerleri gezdi bazı öneriler ve tavsiyelerde bulunarak daha sonra tekrar geleceğini belirterek ilçemizden ayrıldı.

 

  

  ESKİ KAYMAKAMIMIZ AKİF PEKTAŞ AZDAVAY HÂKİMİYLE EVLENDİ
ESKİ KAYMAKAMIMIZ AKİF PEKTAŞ AZDAVAY HÂKİMİYLE EVLENDİ

İlçemiz eski Kaymakamı Akif pektaş’ın Ankara daki düğününe ilçemizden çok sayıda katılım oldu.

İlçemizde yaklaşık iki buçuk yıl kaymakamlık yapan 2010 yılı sonlarında İlçemizden Kars Akyaka İlçesine atanan Kaymakam Akif Pektaş Anakara da gerçekleşen düğün töreniyle Azdavay Hâkimi Tuğçe Aktaş Hanımla yaşamını birleştirdi.

 8 Mayıs Pazar günü akşamı Ankara da gerçekleşen düğüne Belediye Başkanımız Muharrem Dinç, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ve her iki ilçeden çok sayıda katılım oldu. İlçemiz kurumlarının müdürleri, memurları halktan katılanlar olurken Azdavay ilçemizden Gelin Hanımın çalışma arkadaşları hâkim ve savcılar, adliye personeli katıldı.

Kaymakam ve hakim hanımın Aile dostlarının yanı sıra özellikle Kaymakam Akif Beyin şimdiki görev yeri Kars Akyaka dan çok sayıda katılım oldu.

Ağlı Belediyesi olarak Eski kaymakamımız Akif Pektaş ve Eşi Azdavay Hâkimi Tuğçe Aktaş Hanımefendiye mutluluk ve saadetler diliyoruz.

 

  

   İLÇEMİZ ALINCA KAGİRPINAR MAHALLESİNDE YANGIN
                İLÇEMİZ ALINCA KAGİRPINAR MAHALLESİNDE YANGIN

 

İlçemiz Alınca mahallesine bağlı Kagirpınar da çıkan yangında bir evin ahşap kısımları tamamen yandı. 7 Mayıs cumartesi günü saat 14:00 civarında kagirpınarda Salih ÜN’e ait ev çatı kısmından yanmaya başladı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında evin ikinci katında ahşap tavan ve çatı tamamen yandı. Belediyemiz itfaiyesinin çok kısa zamanda yangına müdahale etmesi yanan eve bitişik durumda olan ahır, odunluk, komşu evleri ve hemen bitişiğindeki caminin yanmasını önledi. İtfaiyemiz yangına müdahale ederken sırasıyla Küre belediyesi, Küre orman işletmesi ve Seydiler belediyesi itfaiyeleri olay yerine gelerek yangına müdahale ettiler. Olay yerinde görüştüğümüz evinin yanışını büyük bir üzüntüyle izleyen Salih ÜN kendisinin dışarıda olduğunu eşinin evde bulunduğunu yangının çatıdan başladığını söyleyerek hemen komşulara haber verdiğini belirtti. İtfaiyenin zamanında müdahalesi ve mahalle halkının desteğiyle büyük bir facianın eşiğinden dönülen olayda tek tesellimiz can kaybının olmayışıdır.

  

  Kastamonu Milletvekili Hasan Altan İlçemizi ve Belediyemizi Ziyaret Etti.
Kastamonu Milletvekili Hasan Altan İlçemizi ve Belediyemizi Ziyaret Etti.

Dört Mayıs pazartesi günü ilçemizi gelen Kastamonu Milletvekili Hasan Altan Belediye Başkanımızı makamında ziyaret etti. Ak parti İlçe Başkanı ve il genel meclis üyesi Muharrem Topçu, Öncay Ersoy, Belediye Meclis üyesi Fehmi Etişgen, Yeşil Pınar Köyü Muhtarı Aydın Özsoy da ziyaret sırasında Belediye gelerek milletvekili Altan’la sohbet ettiler.

Sohbette Milletvekili Hasan Altan yeni dönemde milletvekili adayı olmadığım için ilçelerimizi geziyorum siz dostlarımı ziyaret ediyorum dedi. Bunun üzerine sizin Milletvekili olmayışınıza üzüldük diyen arkadaşlarımıza hiç üzülmeyin Kısmet böyleymiş hayırlısı olsun ülkeye hizmet etmenin tek yolu milletvekili olmak değil her halimizle hizmete devam ederiz. Hiç bir şey değişmez daha da bir şevkle hizmete devam ederiz dedi. Altan Başbakan dan Övgüyle bahsederek böyle bir liderle çalışmak büyük bir mutluluktur ülkemize önemli hizmetler yapıldı yapılmaya devam edecek bizde aynı şekilde kırgınlık küskünlük göstermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

Milletvekili Hasan Altan Belediye Başkanımızın bir proje ile ilgi destek istemesi üzerine konuyla ilgileneceğini belirterek not aldı.

 

  

  Belediyemizde İlk Baharın Gelmesiyle Yol Çalışmaları Başladı
Belediyemizde İlk Baharın Gelmesiyle Yol Çalışmaları Başladı

İlçemiz Belediyesine bağlı on mahalle bunlara bağlı elli dört yerleşim birimi yüz on kilometre yol ağı bulunmaktadır. Ayrıca elli dört yerleşim biriminin ana yolu dışında iki üç tanede komşu yerleşim yerlerine bağlayan yolları vardır. Bu yolların tamamına yakını stabilize malzemeyle kaplıdır. Her kış mevsiminde yer yer bozulan bu yollar ilkbaharda yeniden bakımdan geçirilir.

Bazen de iki yerleşim arasındaki yollarda genişletme ve iyileştirme çalışması yapılır. Bu kapsamda uzun zamandır Selmanlı Mahallesi Muhtarının ve iki mahalle halkının istediği olan Sinan Ebece Mahallesi ile Selmanlı Mahallesi Arasında yağmur yağdığında geçit vermeyen yol özel idareden alınan dozer ve belediyemiz araçlarıyla yapılan çalışma sonunda genişletildi ve iyileştirildi. Yolun bataklık oluşan kısımlarına sağlam malzeme dökülerek mahalle halkının hizmetine sunuldu.

 

  

  Belediyemiz Fen Memuru Ahmet Eren’in Eşi Kıymet Eren Vefat Etti
Belediyemiz Fen Memuru Ahmet Eren’in Eşi Kıymet Eren Vefat Etti

Günümüzün malum çaresiz hastalığıyla yıllardır mücadele eden mesai arkadaşımız Ahmet Eren’in eşi 5 Mayıs Salı günü tedavi için gittiği İstanbul da hayatını kaybetti.

Yaklaşık üç yıldır tedavi gören merhume Kıymet Hanım sıksık tedavi için eşi Ahmet Eren tarafından İstanbul’a tedaviye götürülüyordu. Bir süre önce yine tedavi için İstanbul’a götürülmüştü. Son zamanlarda genel durumu iyice bozulan merhume Kıymet Hanım yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti

İstanbul dan İlçemize getirilen merhumenin cenazesi Adalar Köyünde oldukça kalabalık bir cemaatle kılınan cenaze namazın ardından Adalar Köyü mezarlığında aile kabristanına defnedildi.

Belediye çalışanları olarak Merhumeye Allahtan rahmet mesai arkadaşımı Ahmet Eren, aile bireyleri ve sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.

 

  

  Belediyemizin Standı Hemşerilerimiz Tarafından Yoğun İlgi Gördü
Belediyemizin Standı Hemşerilerimiz Tarafından Yoğun İlgi Gördü

İstanbul Feshane de Kastamonu günleri kapsamında Belediyemiz standını çok sayıda hemşerimiz ziyaret etti. 21 Nisan 2011 Perşembe günü başlayan etkinlikler Cuma ve cumartesi günler devam ederek Pazar günü akşam saatlerinde sona erdi.

Belediye Başkanımızla birlikte İstanbul’a giden Belediyemiz Personeli Feyzullah Tosman ve Engin Etişgen etkinliğin devam ettiği dört gün boyunca açılıştan kapanış saatine kadar standımıza gelen ziyaretçilerle ilgilendiler.

Seydiler Belediyesi ve Daday Belediyesi stantları arasında Feshane’nin en güzel yerinde yer alan Ağlı Belediyesi standı hemşerilerimiz tarafından ve başkanımızın dostları tarafından yoğun ilgi gördü. Etkinlik boyunca standımız ziyaretçiler tarafından doldu boşaldı.

Standımızı hemşerilerimizin yanı sıra çok sayıda tanınmış simada ziyaret etti. Bunların başında Kastamonu Valimiz Erdoğan Bektaş, İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,  Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş gelirken İstanbul ilçe belediye başkanları Milletvekilleri, milletvekili adayları İlçe kaymakamları, sanatçılar etkinlik boyunca standımızda misafirimiz oldular kendilerine yöresel ikramlarda bulunduk. Özellikle Ağlılı gurbetçi hemşerilerimiz Feshane de stant açarak ilçemizi temsil eden Başkanımıza ve arkadaşlarımıza teşekkür ederek memnuniyetlerini belirttiler. İlçemizin sevilen ve saygın simalarından Taka Dayımız dört gün boyunca çok zaman standımızda bulunarak dostları ve hemşerileriyle sohbet etti.

Feshane de Kastamonu günleri kapsamında standımızın yerinin belirlenmesinde standımızın duvarlarını süsleyen İlçemiz manzaralı resimlerin hazırlanmasında Belediyemizin isim ve logosunun bulunduğu tabelaların hazırlanmasında katkı sağlayan etkinlik boyunca hep yanımızda olan Ağlı okul Yaptırma Yaşatma ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Mehmet Memura çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca dört gün boyunca standımıza gelerek bize destek veren bay bayan bütün hemşerilerimize dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

  

  Feshane Kastamonu Günleri 21 Nisan Perşembe Günü Törenle Açıldı
Feshane Kastamonu Günleri 21 Nisan Perşembe Günü Törenle Açıldı

Kastamonu Günleri Tarihi Feshane Kültür Merkezin de Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kas der Genel Başkanı Derya Ovalıoğlu ve birçok katılımcıyla birlikte görkemli bir törenle açıldı.

Etkinlik kapsamında Kastamonu ilçe belediyeleri bazı ilçe kaymakamları Kastamonu sivil toplum kuruluşları ilimiz kültürüne yön veren kurumlar hemşerilerimizin sahibi bulunduğu firmalar stantlar açarak memleketimizin tarihini kültürünü güzelliklerini sergilediler.

Tarihi Feshane kültür merkezi üç bölümden oluştu; ana bölümde yukarda saydığımız kurum ve kuruluşlar yer alırken feshane içinde diğer bir bölümde yöremize ait ürünler sergilendi ve satışları yapıldı.

Açık alanda ise kurulan stantlarda genelde etli ekmeğimiz başta olmak üzere lokanta ve kafeterya türü mekânlarda bu lezzetler katılımcılara sunuldu. Gürbetçi hemşerilerimizin yanısıra İstanbullular da oldukça yoğun ilgi gösterdiler.

 

  

  Gurbetteki Hemşerilerimizi Fashane Kastamonu Günlerine Bekliyoruz
Gurbetteki Hemşerilerimizi Fashane Kastamonu Günlerine Bekliyoruz

İstanbul Eyüp’te Tarihi Feshane Kültür merkezinde birkaç yıldır yapılmakta olan Kastamonu günleri bu yıl 21 Nisan Perşembe günü başlayıp 24 Nisan Pazar günü akşamı sona erecek.

Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olmak üzere dört gün sürecek Kastamonu günlerine Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, İlçe belediyeleri, ilçe kaymakamları Kastamonu tarih ve kültürüne hizmet eden kurumlar, Kastamonulu hemşerilerimizin sahibi olduğu firmalar katılacak.

Yöremize ait yemeklerin ve yöresel eşyaların da sergilendiği ve satışının yapıldığı alanlar oluşturulacak. Dört gün boyunca binlerce hemşerimizin ve farklı ziyaretçilerin katılması beklenen etkinliğe, Belediyemiz de katılarak bir stant açacak. Tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz. Geçen seneki feshane etkinliği resimlerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri