Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Cumhuriyetimizin 94. Yıl Dönümü
Cumhuriyetimizin 94. Yıl Dönümü

     Cumhuriyetimizin 94. Yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah arkadaşları olmak üzere, vatan ve millet için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah' tan rahmet dilerken, Devletimizin, Cumhuriyetimizin, Demokrasimizin ve Özgürlüğümüzün teminatı olan Büyük Türk Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

  

  Bir Belediye Çalışanımızı daha emekliye ayırdık
Bir Belediye Çalışanımızı daha emekliye ayırdık

     Uzun bir süre Belediyemiz temizlik işlerinde çalışan M.Kemal DEMİR' i bu ay emekliye ayırdık.
     Belediyemiz çalışanları ile birlikte yapılan yemekli toplantıda emekliye ayrılan M.Kemal DEMİR' e çalışma süreci içerisinde yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür belgesi ile taltif ettik.

     Belediye meclis üyemiz Cevdet PEKTAŞ' da hediyelerini takdim ederek, Sağlık mutluluklar ve huzur dolu bir emeklilik hayatı dilek ve temennisinde bulunduk.

  

  İşyeri Satış İhalesi
İşyeri Satış İhalesi

    Belediyemize ait yeni düğün salonu altındaki 7 ve 8 bağımsız bölüm numaralı işyerleri 2886 sayılı kanun kapsamında ihale ile 13.10.2017 Cuma günü Saat: 14:30' da satışa çıkarılacaktır. İhaleye ilişkin ilan metni için aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://dosya.co/le6z05xt1al9/2_adet_işyeri_satış_ilanı.docx.html

 

 

  

  Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın "İlköğretim Haftası" Mesajı
Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın

     Yeni eğitim ve öğretim yılının eğitim camiası başta olmak üzere, İlçemize ve tüm ülkemize hayırlı olması diliyorum. Çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmenin yolu eğitim ile mümkündür. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur. Eğitimin hayatımız boyunca ne kadar önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız. Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakârlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin 2017-2018 eğitim öğretim yılını kutluyor, başarılar diliyorum.
 

                                                                                                                                   Şahin ÇOLAK

                                                                                                                             Ağlı Belediye Başkanı

  

  Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın "Kurban Bayramı" Mesajı
Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK' ın
     Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, size, ailenize ve Türk İslâm alemine hayırlar getirmesi temennisi ile selam ve saygılar sunarım. Şahin ÇOLAK Ağlı Belediye Başkanı
  

  30 Ağustos Zafer Bayramı İlçemizde Törenle Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı İlçemizde Törenle Kutlandı

    30 Ağustos Zafer Bayramı Yurdumuzun her yerinde olduğu gibi ilçemizde de kutlandı.

     Saat: 10:00'da Belediye Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan program, Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın mesajının okunması, öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, İlçemiz Kaymakamı Abdulkadir ÇELİK 'in makamında tebrikleri kabulü ile devam etti. Törenlere İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve temsilcileri, şehit ve gazi aileleri ile vatandaşlar katıldı.

  

  Piknik Alanı Çalışmalarına Başlandı.
Piknik Alanı Çalışmalarına Başlandı.

    Ağlı' daki halkımızın, misafirlerimizin ve gurbetten gelen değerli hemşerilerimizin yaz aylarında oksijeni bol temiz bir hava içerisinde doğal klimalı, içerisinde çocuk oyun gruplarının ve kondisyon aletlerinin buluduğu güzel bir piknik alanı yaparak halkımızın hizmetine sunmak için kolları sıvadık.

  

  Ağlı Kültür ve Yaz Etkinliklerini Gerçekleştirdik
Ağlı Kültür ve Yaz Etkinliklerini Gerçekleştirdik

     Her sene geleneksel olarak farklı tarihlerde düzenlenen Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri, bu sene 15' ncisi 9-13 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşti. 10 Ağustos Perşembe günü erken saatlerde kurulan hayvan pazarıyla başlayan etkinlikler 24 Ağustos 2016 tarihinde yapılan Görev Şehidi Bahadır YILMAZ parkının, kasaplarımızın bulunduğu meydana koyulan boğa heykelinin ve hibe olarak alınan hizmet aracının hizmete sokulmasıyla devam etti. Daha sonra Ağlı Ziraat odası tarafından düzenlenen buzağı güzellik yarışmasına çok sayıda yarışmacı ve izleyici katıldı. Renkli görüntülere sahne olan yarışmada Cengiz ÇOLAK' a ait Umut isimli buzağı birinci oldu. Ali YILMAZ' a ait Akça isimli buzağı ikinci ve Ümit ÖZSOY' a ait Paşa isimli buzağı üçüncü olmuştur. Birinci buzağıya yarım altın, ikinciye çeyrek altın, üçüncüye ve diğer katılan buzağılara besi yemi verildi.


     11 Ağustos Cuma günü Cuma Namazından sonra Ağlı Kalesinde Saygı duruşu ve istiklal marşı, protokolün konuşmalarıyla başlayan program semazen gösterisi ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. İlçe Müftümüz, imam ve müezzin arkadaşlarımızın güzel sesiyle, Tasavuf Musikisi ve Vatanımız milletimiz dinimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizin, ebediyete göç eden başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Gazi M. Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının tüm Türk büyüklerimizin , tüm ölmüşlerimizin ruhlarına hitaben Kuranı- Kerim ve Mevlidi Şerif okutuldu. Akabinde Ağlı Dernekler Federasyonunca ise halkımıza yemek ikramında bulunuldu.


     12 Ağustos Cumartesi günü Tunus köyünde bulunan Muhammed Tunusi isimli Tunuslu kumandana ait türbe ziyareti sonrasında ise, Türk-Tunus Dostluk Çeşmesi ziyaret edilerek suyundan içildi ve dualar edildi. Kastamonu Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz‘ in Ağlı Kalesi’ ndeki festival alanına gelişi ile başlayan programa; Tunus Büyükelçiliği Maslahatgüzarı ve Büyükelçi Vekili Mohsen Antıt, Tunus Büyükelçiliği Müsteşarı Hichem Moghrane, Tunus Büyükelçiliği Yabancı Yatırım Teşvik Ajansı Ankara Ofisi Şefi Noomen Loghouıl, Türk-Tunus Dostluk Derneği Başkanı Cenap Eke, Dostluk Derneği Başkan vekili Metin Gözüaçık, Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi- Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sadık Erik, Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Ağlı Kaymakamı Abdülkadir Çelik, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Devrekâni Belediye Başkanı Mümtaz Aliustaoğlu, Önceki dönem Milletvekili Emin Çınar, Üsküdar Belediyesi Meclis Başkan Vekili Esat Kalay, Ağlı Dernekler Federasyon Başkanı Ayhan Ünal, KASDER yöneticileri, Tunus’tan gelen misafirler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Daha sonra Ağlı Kalesinde Saygı duruşu ve istiklah marşı okunması, Protokol konuşmalarının ardından; davul-zurna ekibi, Mehteran Takımı ekibi, Sepetçioğlu ekibi ve H.E.M halk oyunu ekibi gösterilerini sunarak, izleyicilerden büyük alkış aldı. Gösterilerin ardından festival alanındaki stantları protokol üyeleri ile birlikte gezen ve esnafla sohbet ederek hayırlı işler dileyen Vali Karadeniz ve protokol daha sonra Üsküdar Belediyesi tarafından Belediyemize hediye edilen cenaze aracının açılışını yaptı. Daha sonra protokole yemek ikramında bulunuldu. Etkinlik süresince Ağalık seçimi, çuval yarışı, halat çekme, kütük kesme, yoğurt yeme yarışı gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Akşam saatlerinde ise Konser heycanı vardı. By Bilo, Raşit ARSLAN, Kastamonu' lu Seyfi ve Birsen SÖMEK in sahne aldığı konserde misafirlerimize ve vatandaşlarımıza keyifli dakikalar yaşattılar.


     13 Ağustos Pazar günü Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okunduktan sonra Ata sporumuz olan yağlı güreş müsabakaları yapıldı. Er meydanı pehlivanlarının kıyasıya mücadelesine sahne olan müsabakalarda dereceye giren pehlivanlara ödülleri takdim edildi. Akşam saatlerinde Çarşı Merkezinde düzenlenen konserde Raşit ARSLAN, Enis MANGALOĞLU, Kastamonu' lu Seyfi ve İrem BAL gibi değerli sanatçılarımız sahne aldı. Yoğun katılımın olduğu konser, Ahmet ULU' nun havai fişek gösterisi ile gece yarısına kadar devam etti.

  

  Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri Öncesi Esnaf Ziyareti
Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri Öncesi Esnaf Ziyareti

     Geleneksel Ağlı Kültür ve Yaz Etkinlikleri öncesi Ağlı Dernekler Federasyonu ve Üsküdar Belediyesi Meclis Başkan Vekili Esat KALAY ile birlikte esnaflarımızı ziyaret ettik.

  

  Leyleklerimiz Nihayet Uçmaya Başladılar
Leyleklerimiz Nihayet Uçmaya Başladılar

     Yavru iken anneleri ölen ve belediyemiz görevlilerince besleyip büyütülen leyleklerimiz nihayet uçmaya başladılar. Artık yuvadan ayrılıp uçarak tarlada bayırda çayırda kendi yiyeceklerini kendileri bulabiliyorlar. Tam olarak uçma yeteneklerini geliştirdikleri zaman başka diyarlara göç etmeye başlayacaklar.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri