Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Belediye Başkanımız Yusuf Tülün'ü Ziyaret Etti
Belediye Başkanımız Yusuf Tülün'ü Ziyaret Etti

Belediye Başkanımız Yüksel Okul Derneği kurulması çalışmaları için İstanbul’a gittiğinde eski Sarıyer Belediye Başkanı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinatörü Yusuf Tülünü makamında ziyaret etti. Yıllar önce birlikte aynı partide siyaset yapan iki başkan oldukça samimi bir ortamda sohbet ettiler.

Belediye Başkanımız Muharrem Dinç Tülün’e ilçemiz hakkında bilgi verdi özellikle araç gereç eksiğini belirterek Başkan Tülün den bu konuda yardımcı olmasını istedi. Yusuf Tülün Kastamonu’ya Birkaç kez gittim. Oraları biliyorum zorluklarınızı da anlıyorum. Önce yardımcı olmaya çalıştığım gibi imkanlar dahilinde yinede yardımcı olacağım dedi.

Belediye Başkanımız yaptığı konuşmada geçen yıl İ.B.B. den alınarak Belediyemize kazandırılan makam aracı olarak kullanılan Opel marka binek oto ve çift kabinli 250 doç kamyoneti Sayın Yusuf Tülün Başkanımdan almıştım kendilerinin çok büyük desteğini gördüm. İleriki günlerde de imkanlar dahilinde destek vereceğine inanıyorum. Sayın Tülün’ü ziyaret ederek kendisine katkılarım dan dolayı teşekkür ettim dedi. 

 

  

  İlçe kaymakamı Serdar Karal’dan Belediye Başkanımıza İadeyi Ziyaret
İlçe kaymakamı Serdar Karal’dan Belediye Başkanımıza İadeyi Ziyaret

İlçemizde geçtiğimiz ayın sonlarında göreve başlayan asıl kaymakamımız Serdar Karal kendisini ziyaret ederek hoş geldiniz hayırlı olsun diyen Belediye Başkanımıza iadeyi ziyaret yaptı.

Ziyaret sırasında Belediye Başkanımız kaymakam Beye ilçemiz hakkında bilgiler verdi. Karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu

  

  İlçemize İki Yüz Elli Bodur Elma Ağacı Dikildi
İlçemize İki Yüz Elli Bodur Elma Ağacı Dikildiİlçemiz Kabacı Köyünden olan İstanbul da Yaşayan İnşaat Mühendisi Şahin Tümler Aslen Düzceli kendisi gibi İstanbul da yaşayan Bacanağı İbrahim Arıcı ve Samsunlu arkadaşları Nail Başaranla İlçemize gelerek Nail beyin Samsundan getirdiği 250 adet yüksek verimli bodur elmanın bir kısmını hemen diktiler bir kısmını da belediyemize ve komşularına hediye ettiler.

Şahin Tümler ve misafirleri Belediye Başkanımızı da ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Elma fidanlarını Samsundan ilçemize getiren Nail Başaran bu elmaların çok yüksek verimli olduğunu belirti. Başaran bu elmalar bodurdur bir insan boyunda olurlar. Bu yıl dikilen fidanlar gelecek yıl meyve verirler ben Samsunda kendi köyüme de birçok komşuma tavsiye ettim. Diktirdim. Komşularım çok memnun olduklarını belirtiler. Samsunlu misafirimiz Nail Başaran kendisine ait üç yıllık dört yüz elma ağacından on ton elma aldığını belirtti.

 

  

  Çanakkale Zaferinin 96. Yılında Şehitlerimizi Minnetle Şükranla ve Rahmetle Andık
Çanakkale Zaferinin 96. Yılında Şehitlerimizi Minnetle Şükranla ve Rahmetle Andık
 Çanakkale zaferinin 96.yıl dönümü ve 18 Mart Şehitlerimizi anma günü ülkemizin her tarafında olduğu gibi İlçemizde de büyük coşkuyla kutlandı.
18 Mart Cuma günü gerçekleşen program saat 09 45 de Belediye binası önünde Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. İlçe jandarma Komutanlığından bir astsubayın sunumuyla başlayan programda ilçe kaymakamlığı Garnizon komutanlığı Belediye Başkanlığımız çelenklerini koydular. Saygı duruşu ve hep birlikte okunan İstiklal Marşı sonrasında yağmurun hızlanmasıyla birlikte programın geri kalan kısmı ilçemiz merkezindeki iftar çadırında gerçekleşti.
Buradaki programda jandarma astsubay Zekayi Dede tarafından günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yapıldı. Jandarma Astsubay yaptığı konuşmada Çanakkale savaşı dünyada eşi benzeri olmayan bir savaştır burada ittifak devletleri en güçlü donanmalarıyla ülkemize saldırmışlar kahraman Türk ordusu imkânsızlıklar içinde karşı koyarak düşmanı yurdumuzdan kovmuş ve bu millete büyük bir zaferi hediye etmiştir. Bütün şehitlerimizi minnetle rahmetle anıyoruz dedi.
Bir kız bir erkek örgencinin konuyla ilgili okudukları şiirle devam eden programda Belediye Başkanımız Muharrem Dinç’te kısa bir konuşma ve günün anlam ve önemi üzerine yazılmış bir şiir okudu. Başkan Dinç konuşmasında Çanakkale Zaferi normal akıl ve mantıkla algılanamayacak eşi benzeri yaşanmamış bir savaştır. Dünyanın en modern orduları günün en gelişmiş silah ve donanmalarıyla Çanakkale boğazına geldiler bunların tek bir amaçları vardı buda ülkemizi istila etmek Müslüman Türk milletini eğemenlikleri altına almaktı.  Yeterli silahı olmayan yokluk ve imkânsızlık içinde mücadele eden Türk askerini hemen alt edip ülkemize sahip olmanın hayalleriyle geldiler. Her şeyi hesaplamışlar ama Müslüman Türk Milletinin bir özelliğini düşünmemişlerdi buda Türk milletinin göksünde taşıdığı imanıydı inancıydı işte bilmedikleri bu büyük farkı da Çanakkale de örgendiler. Yüz binlerce Türk evladı vatanlarını vermemek için canlarını verdiler şehit oldular. Onlar ölerek ölümsüzleştiler biz şehitlerimizi bu gün 96 yıl sonra şükranla minnetle rahmetle ve zafer mutluluğuyla anıyoruz inanıyorum ki 196 yıl sonrada bu ölerek ölümsüzleşen kahramanlar aynı coşkuyla anılacaklardır dedi Belediye Başkanımız bu konuşma sonrasında Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine itafen yazdığı Şiiri büyük bir coşkuyla okudu ve ilk program böylece sona erdi.
Konuyla ilgili ikinci program (YİBO) Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda yapıldı. YİBO salonunda gerçekleşen programda ilköğretim ve lise örgencileri birlikte günün önem ve anlamını belirten şiirler okudular. Çanakkale savaşı sırasında yaşanan bilinen birçok olayı tiyatro oyunuyla sergilediler. Öğrencilerimiz Çanakkale konulu tiyatroyu çok başarılı oynadılar salonda buluna izleyicileri âdete o günlere götürdüler. Örgencilerimizi kendilerini bu güne hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyor Şehitlerimizi Minnet Şükran ve Rahmetle anıyoruz.
 
 
 
  

  Daday Belediye Başkanı ve Kastamonu TV Yönetim Kurul Başkanın dan İlçemize Ziyaret
Daday Belediye Başkanı ve Kastamonu TV Yönetim Kurul Başkanın dan İlçemize Ziyaret
Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi TAŞ ve Kastamonu Televizyonu Kurucusu, Yönetim kurul Başkanı, Eczacı, müteahhit, işadamı Aydın DİBEKOĞLU İlçemize Gelerek Belediye Başkanımızı Ziyaret Ettiler.
Daday Belediye Başkanı daha önce kendisini ziyaret eden Belediye Başkanımıza iadeyi ziyaret yaptığını beraberinde Kastamonu Televizyonu Kurucusu iş adamı Aydın DİBEKOĞLU’nu da getirdiğini belirti.
İki belediye başkanı ve DİBEKOĞLU karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Projeler konusunda karşılıklı yardımlaştıklarını söylediler 
 

 

  

  İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy' u Andık
İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy' u Andık

          İstiklal marşımızın yazarı istiklal şairimiz Mehmet Akif ERSOY' u ölüm yıl dönümünde ilçemizde Yatılı Bölge Okulunda gerçekleşen bir törenle andık.

          Törene İlçe Kaymakamımız, Jandarma Komutanımız, Belediye Başkanımız, Emniyet Amirimiz, Öğretmen ve Öğrenciler, Kurumlarımızın amirleri, çalışanları ve ilçe halkıda katıldı.

          Program saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. Öğretmen ve Öğrenciler Mehmet Akif ERSOY' u anlattılar. Akif ERSOY' dan şiirler okudular.

          Bizlerde istiklal şairimiz Mehmet Akif ERSOY' u minnetle şükranla rahmetle anıyoruz, mekânı cennet olsun diyoruz.

  

  İlçemizde Yüksek Okul Toplantısı Yapıldı
İlçemizde Yüksek Okul Toplantısı Yapıldı

           İstanbul' da kurulan Ağlı Okul Yaptırma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneğinin kurucularından bazılarının ve İstanbul' daki ilçe ve köy dernek başkanlarının ilçemize gelişleriyle ilçe merkezinde belediye konferans salonunda toplantı yapıldı. Toplantıya Ağlılı lar oldukça yoğun ilgi gösterdiler yaklaşık yüz kişinin katıldığı toplantıya İstanbul' dan yaklaşık 15 kişi katıldı.

          İlçemizdeki toplantı   Belediye Başkanımızın yaptığı açış konuşmasıyla başladı. Belediye Başkanımız meslek yüksek okuluyla ilgili bu güne kadar gelinen süreci anlattı. İstanbul' da yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Dernek kurma komisyonu aldığı görevi en kısa sürede yerine getirerek derneği kurdu, kendinelerini tebrik ediyorum. Derneğimizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi. Toplantıya katılanlar yüksek okul derneğinin kurulmuş olması haberini alkışlarla karşıladılar.

          Toplantının devamında il genel meclis üyeleri de söz alarak konunun gelişimi hakkında bilgi verdiler. Ağlı Okul Yaptırma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Kurucuları Mehmet MEMUR, Aydın ÖZKAN, Satı YÜRÜK yaptıkları konuşmada İstanbul okul yaptırmaya hazır aynı heyecan ilçemizde varmı görelim diye gelmiştik burada da aynı heyecanın var oluşunu görmek bizi mutlu etti dediler. Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞKEN, Turnalı Dernek Başkanı Yusuf USTA, Akçakese Dernek Başkanı Ömer GÖZÜBEK, Kabacı Selmanlı Köyleri Dernek Başkanı Faik KAHVECİ, Adalar Tunuslar Müsellimler Köyleri Dernek Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Yufkacılar Odası Başkanı Ayhan ÜNAL yaptıkları konuşmalarda Okulun yapılması için her türlü katkı yapmaya hazır olduklarını bu konuda heyecen duyduklarını belirttiler ve hep beraber birlik beraberlik içinde her konuda başarılı oluruz dedier.

         Toplantıya katılan Ağlılı lar da söz alarak İstanbul' dan gelen gurbetçi hemşerilerimize ve dernek kurucularına teşekkür ettiler. Konuşan herkes birlik beraberlik için de yüksek okulu ilçemizde hayata geçirebiliriz dediler. Toplantının sonuna doğru İlçemiz Kaymakamı Serdar KARAL katıldı. Yeni kaymakamımız da yaptığı konuşmada sizler birlik beraberlik içinde olursanız bunu başarırsınız, bende üzerime düşen hizmeti yapmaya hazırım dedi. Böylece toplantı sona erdi.

         Dernek kurucuları ilçe ve köy dernek başkanları İstanbul' dan gelen diğer hemşerilerimizle birlikte İlçe Kaymakamımızla Belediye Başkanlık makamına geçerek orada bi süre sohbet ettiler. Daha sonra gurbetten gelen hemşerilerimiz İstanbul' a döndüler.

  

  Belediye Başkanımız Karadenizin Sesi Radyosuna Konuk Oldu
Belediye Başkanımız Karadenizin Sesi Radyosuna Konuk Oldu

           Belediye Başkanımız İstanbul' da Radyo K Karadenizin Sesi Radyosunda Cideli genç hemşerimiz Radyo Programcısı Ufu ACAR' ın uzun yıllardır hazırlayıp sunduğu Ufukun Gönül Köşkü Programına konuk oldu.

           3 Mart Perşembe günü sabah saat 10 la 12 arasında canlı yayına katılan Belediye Başkanımız radyo programcısı dostu Ufuk ACAR' ın sorularını cevapladı ve çeşitli sohbetler yapıldı. Belediye Başkanımız Özellikle Ağlı Meslek Yüksek Okulu girişimiyle ilgili bilgiler verdi. Program boyunca hemşerilerimiz tarafından oldukça yoğun bir şekilde dinlenen programa telefonlar ve mesajlar geldi. Radyo dinleyicisi hemşerilerimiz Belediye Başkanımızı radyodan dinlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.
 
 

  

  Çöp Toplama Aracımız İstanbul' da
Çöp Toplama Aracımız İstanbul' da

          Belediyemize ait bir adet çöp toplama aracımız var. 1995 Model olan çöp aracımız 15 yıldır ilçemize hizmet veriyordu. Aracımızın özellikle çöp hazinesi konteynırı çürümüş bir kaç kezde tamir görmüştü. Son zamanlarda tamir edilemez duruma gelmiş içine atılan çöplerin suları olduğu yere akıyor hidrolik mekanizması da normal çalışmıyor, bazı fonksiyonları hiç kullanılamıyordu.

          Belediye Başkanımızın İstanbul ziyareti sırasında yaptığı görüşmeler sonrasında Arnavutköy Belediye Başkanı Sayın A.Haşim BALTACI çöp aracımızın tamirini üstlendi. Bunun üzerine Belediye Şöförlerimizden Salim TOPAL tarafından İstanbul' a götürülen çöp Aracımız Albayrak firmasının İşletmeciliğini yaptığı Kağıthane Belediyesine ait temizlik işleri Müdürlüğü tamirhanesine teslim edildi.

          Yaklaşık üç hafta boyunca yapılacak tamir ve bakım sırasında çöp aracımızın kasası yani konteynır kısmı yenilenecek kendi kasası indirilerek yeni bir kasa konulacak.
 

  

  Belediye Başkanımız Dernek Başkanlarıyla Toplantı Yaptı
Belediye Başkanımız Dernek Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

          İstanbul'a Yüksek Okulla ilgili gürüşmeler yapmaya giden Belediye Başkanımız Selmanlı Kabacı Köyleri Dernek Başkanı Faik KAHVECİ' nin organize ettiği dernek başkanları toplantısına katıldı. Eyüp Defterdaki Kabacı Selmanlı Köyleri derneğinin merkezinde yapılan toplantıya Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞKEN, Turnalı Dernek Başkanı Yusuf USTA, Akçakese Köyü Dernek Başkanı Ömer GÖZÜBEK, Kabacı Selmanlı Köyleri Dernek Başkanı Faik KAHVECİ, Adalar Tunuslar Müsellimler Köyleri Dernek Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Yufkacılar Odası Başkanı Ayhan UNAL, Hesap işleri Müdürümüz Kemal SIĞMAZ, Ahmet ULU ve Turan ÖZCAN katıldılar.

         Bu toplantıda Belediye Başkanımız Yüksek Okul konusuyla ilgili bilgi verdi. Dernek Başkanlarının konuyla ilgili sorularını cevapladı. Dernek Başkanları da tek tek söz alarak konu üzerinde görüş ve önerilerini sundular. Dernek Başkanlarının tamamı yönetim kurul üyesi arkadaşlarıyla görüşerek konuya gerekli önemi fazlasıyla vereceklerini söylediler.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri