Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Belediye Meclis Üyesi Fehmi Etişgen’in Annesi Vefat Etti
Belediye Meclis Üyesi Fehmi Etişgen’in Annesi Vefat Etti

 

 

Belediyemiz meclis üyesi İlçemiz esnaflarından Merkez Ganioğlu mahallesinden Fehmi Etişgen’in Annesi Şerife Etişgen 3 Nisan Pazar günü 90 yaşında  vefat etti.

Ağlı Dernek Başkanı Kemal Etişgen’in Amcasının Hanımı olan Şerife hanımın cenazesine Dernek Başkanı İstanbul’dan gelerek katıldı. Merhumenin cenazesi 4 Nisan Pazartesi günü Merkez Ganioğlu Mahallesinde kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanında toprağa verildi.

Belediye çalışanları olarak Merhumeye Allahtan Rahmet Belediyemiz meclis üyesi Fehmi Etişgen’e Etişgen ailesine dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

                                     RESİMLER: M.Sait YULU

 

                                            

  

  Yeni Rektörümüze Ziyaret
Yeni Rektörümüze Ziyaret

Kastamonu Üniversitesi kuruluşundan bu yana görevde olan Rektör Bahri Gökçe bay’ın Milletvekili aday adayı olabilmek için 10 Martta istifa ederek ayrılmasıyla boşalan rektörlüğe YÖK tarafından Araçlı Hemşerimiz Ankara Gazi Üniversitesinde rektör yardımcılığı yapan Prof. Dr. Mustafa Safran atandı.

Profesör Safranın yeni atanması nedeniyle İlçemiz Kaymakamı Serdar Karal ve Belediye Başkanımız Muharrem Dinç yeni Rektörümüzü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. Rektör Prof. Dr. Mustafa Safran Çok yoğun çalışma içinde olduğunu Nisan ayı ortalarında ilçemizi ziyaret edeceğini belirtti.

 

  

  Belediyemiz Personeli Hasan Çolak’ın Eşi Vefat Etti
Belediyemiz Personeli Hasan Çolak’ın Eşi Vefat Etti

 

Mesai arkadaşımız Hasan Çolağın eşi Seher Çolak uzun zamandır mücadele ettiği amansız hastalığın pençesinden kurtulamadı 30 Mart Çarşamba günü 44 yaşında yaşamını yitirdi.

İkisi kız biri erkek üç çocuk annesi Seher Çolak yakalandığı günümüzün amansız hastalığıyla yaklaşık beş yıl mücadele etti. son aylarda her hafta İstanbul’a gidiyor orada tedavi görüyordu.

Hasan Çolak’ın Eşi Merhume Seher Çolak 31 Mart Perşembe günü Ağlı merkez camiinde kılınan cenaze namazı sonrasında merkeze bağlı Kadıköy mahallesinde toprağa verildi. Belediye personeli olarak Merhumeye Allahtan rahmet Kederli Çolak ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

                     Resimler: Mehmet Sait Yulu

 

  

  İlçemizin Leylekleri 29 Mart 2011 Salı Günü İlçe Merkezinde ki Tarihi Yuvalarına Geldiler
İlçemizin Leylekleri 29 Mart 2011 Salı Günü İlçe Merkezinde ki Tarihi Yuvalarına Geldiler

 

               İlkbaharda çift olarak gelen bu göçmen kuşlar sonbaharda iki veya üç yavrularıyla birlikte dört veya beş leylek olarak bilinmeyen bir yerlere giderler. Bir sonraki yıl yine ikili çift olarak gelirler. Diğer ikisi veya üçü nerede kalırlar bu taksimatı kim yapar biz insanlar için gizemli bir sırdır.

İlçemiz sakinlerinden Hacı Salim Yurtlu’nun konuyla ilgili bilgisine başvurduk. Yurtlu şunları söyledi. Bu leyleklerin buradaki tarihi yüz yıldan fazladır. Benim çocukluğum da buradalar dı. Yuvalarının olduğu bina yeniden yapılmak üzere yıkıldı. Yuvaları başka yere alındı. Yıllar önce bulundukları yerde havalanırken yüksek gerilim tellerine takılıyorlar diye yuvalarını şimdiki belediye binasının üzerine aldık. Fakat onlar yeniden eski yerlerine başka bir yuva yaptılar. Bunun üzerine eski Belediye Reisi rahmetli Hasan Mangaloğlu kendilerine ait bu binanın üzerine demirden sağlam bir zemin yaptırdı yuva oraya alındı. Çok uzun yıllardır orada barınıyorlar. Her yıl öncelikle dişi leylek gelir erkek leylek bir müddet sonra gelir. Zaman zaman gagalarını birbirine vurarak tak, tak diye sesler çıkarırlar. Kesinlikle kendi ailelerinden olmayan bir leyleği yuvalarına yaklaştırmazlar. Genelde dört beş yavru yaparlar neticede en fazla üç yavru kalır. Leylekler aile hayatını en güzel yaşayan hayvanlardır. Yumurtaların üzerinde sırayla yatarlar dişi yiyecek bulmaya gidince erkek görevi devralır kesinlikle yuvalarını yalnız bırakmazlar. Bize bu bilgileri veren Hacı Salim Yurtluya ve resimleri minareden çeken Muhammet Dinç Hocaya çok teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile ilçemizin mart ayı sonunda minareden çekilmiş resimlerini sizlerin izlemeniz için sitemize koyduk. Umarız beğenirsiniz.
 

                                RESİMLER: Muhammet DİNÇ

 

  

  Çöp Taşıma Aracımız Yenilenerek Hizmete Girdi
Çöp Taşıma Aracımız Yenilenerek Hizmete Girdi

 

 

           4 Mart Cuma günü İstanbul’a tamir için götürülüp Arnavutköy Belediyesinin gösterdiği tamirhaneye teslim edilen çöp toplama aracımız yaklaşık üç haftalık bir zaman içinde tamiri ve bakımı yapılmış olarak 26 Mart 2011 Cumartesi günü İlçemize getirilerek hizmete girdi.

Aracımızın çöp toplama ve sıkıştırma kısmı ve kupası yeniden elden geçirilerek kaporta, boya ve mekanik bakımları yapıldı. Aracımızla birlikte biri tekerlekli elle taşımalı üç adet yeni çöp konteynırı ilçemize geldi.

Konuyla ilgili Belediye Başkanımız Muharrem Dinç şunları söyledi: Aracımızın tamir ve bakımını yaptıran Arnavutköy Belediye Başkanı Sayın A. Haşim Baltacı’ya şahsım ve ilçem adına çok teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımın Talimatı sonrasında destek ve yakın iğlilerini gördüğüm Arnavutköy Belediyesi temizlik işleri Müdürü Sayın Ufuk Karaca Albayrak Firması Müdürü Osman Bey, Makine İkmal Müdürü Abdullah şahin, Pınarbaşılı hemşerimiz Hüseyin Süzen ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. sağlık sıhhat ve başarılar diliyorum.

 

  

  Tarım İl Müdürlüğü Çiftçilerimizi Destekle İlgili Bilgilendirdi
Tarım İl Müdürlüğü Çiftçilerimizi Destekle İlgili Bilgilendirdi

            Kastamonu Tarım İl Müdürlüğünden İlçemize gelen İl Müdür Yardımcısı Ayhan Büyükçağlayan, Destekleme Şube Müdürü Abdullah Saray, Bitki Koruma Şube Müdürü Sadık Yalçın, Proje ve İstatistik Şube Müdürü Murat Türkmen ve ekip arkadaşları 2011 yılı tarımsal desteklemeleri hakkında çiftçilerimizi bilgilendirdiler.

2011 yılı desteklemeleri ile ilgili hayvansal üretimde “anaç sığır desteği, anaç manda desteği, buzağı desteği,  besicilik erkek sığır desteği”, bitkisel üretimde ise sertifikalı tohum kullanımı ve sertifikalı tohum desteği gibi konular katılımcılara anlatıldı.

Belediye konferans salonunda gerçekleşen toplantıya İlçe kaymakamımız Serdar Karal katılırken ilçe dışında olan Belediye Başkanımız katılamadı. İlçemiz çiftçileri bilgilendirme toplantısına çok yoğun ilgi gösterdiler. Salon doldu sonra gelenler programı ayakta takip etmek zorunda kaldılar.

Programa katılan Çiftçilerimiz Tarım İl Müdürlüğü Yetkililerini dikkatle dinlediler. Konuşmalar sonrasında soru cevap kısmına geçildi. Katılan çiftçilerimiz kafalarına takılan birçok konuyu yetkililere sordular. Tarım İl Müdürü yetkilileri kendi bölümlerini ilgilendiren sorulara cevaplar verdiler. Sonradan görüştüğümüz yekiler katılımdan çok memnun olduklarını belirttiler halkımıza duyarlı oldukları için teşekkür ettiler. Görüştüğümüz çiftçilerimizde yapılan bilgilendirme toplantısından memnun olduklarını belirterek bu tür toplantıların çok yararlı olduğunu söylediler.

 

Haber ve resimler: Mehmet Sait YULU

 

 

  

  Belediye Başkanımız Yusuf Tülün'ü Ziyaret Etti
Belediye Başkanımız Yusuf Tülün'ü Ziyaret Etti

Belediye Başkanımız Yüksel Okul Derneği kurulması çalışmaları için İstanbul’a gittiğinde eski Sarıyer Belediye Başkanı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinatörü Yusuf Tülünü makamında ziyaret etti. Yıllar önce birlikte aynı partide siyaset yapan iki başkan oldukça samimi bir ortamda sohbet ettiler.

Belediye Başkanımız Muharrem Dinç Tülün’e ilçemiz hakkında bilgi verdi özellikle araç gereç eksiğini belirterek Başkan Tülün den bu konuda yardımcı olmasını istedi. Yusuf Tülün Kastamonu’ya Birkaç kez gittim. Oraları biliyorum zorluklarınızı da anlıyorum. Önce yardımcı olmaya çalıştığım gibi imkanlar dahilinde yinede yardımcı olacağım dedi.

Belediye Başkanımız yaptığı konuşmada geçen yıl İ.B.B. den alınarak Belediyemize kazandırılan makam aracı olarak kullanılan Opel marka binek oto ve çift kabinli 250 doç kamyoneti Sayın Yusuf Tülün Başkanımdan almıştım kendilerinin çok büyük desteğini gördüm. İleriki günlerde de imkanlar dahilinde destek vereceğine inanıyorum. Sayın Tülün’ü ziyaret ederek kendisine katkılarım dan dolayı teşekkür ettim dedi. 

 

  

  İlçe kaymakamı Serdar Karal’dan Belediye Başkanımıza İadeyi Ziyaret
İlçe kaymakamı Serdar Karal’dan Belediye Başkanımıza İadeyi Ziyaret

İlçemizde geçtiğimiz ayın sonlarında göreve başlayan asıl kaymakamımız Serdar Karal kendisini ziyaret ederek hoş geldiniz hayırlı olsun diyen Belediye Başkanımıza iadeyi ziyaret yaptı.

Ziyaret sırasında Belediye Başkanımız kaymakam Beye ilçemiz hakkında bilgiler verdi. Karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu

  

  İlçemize İki Yüz Elli Bodur Elma Ağacı Dikildi
İlçemize İki Yüz Elli Bodur Elma Ağacı Dikildiİlçemiz Kabacı Köyünden olan İstanbul da Yaşayan İnşaat Mühendisi Şahin Tümler Aslen Düzceli kendisi gibi İstanbul da yaşayan Bacanağı İbrahim Arıcı ve Samsunlu arkadaşları Nail Başaranla İlçemize gelerek Nail beyin Samsundan getirdiği 250 adet yüksek verimli bodur elmanın bir kısmını hemen diktiler bir kısmını da belediyemize ve komşularına hediye ettiler.

Şahin Tümler ve misafirleri Belediye Başkanımızı da ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Elma fidanlarını Samsundan ilçemize getiren Nail Başaran bu elmaların çok yüksek verimli olduğunu belirti. Başaran bu elmalar bodurdur bir insan boyunda olurlar. Bu yıl dikilen fidanlar gelecek yıl meyve verirler ben Samsunda kendi köyüme de birçok komşuma tavsiye ettim. Diktirdim. Komşularım çok memnun olduklarını belirtiler. Samsunlu misafirimiz Nail Başaran kendisine ait üç yıllık dört yüz elma ağacından on ton elma aldığını belirtti.

 

  

  Çanakkale Zaferinin 96. Yılında Şehitlerimizi Minnetle Şükranla ve Rahmetle Andık
Çanakkale Zaferinin 96. Yılında Şehitlerimizi Minnetle Şükranla ve Rahmetle Andık
 Çanakkale zaferinin 96.yıl dönümü ve 18 Mart Şehitlerimizi anma günü ülkemizin her tarafında olduğu gibi İlçemizde de büyük coşkuyla kutlandı.
18 Mart Cuma günü gerçekleşen program saat 09 45 de Belediye binası önünde Atatürk anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. İlçe jandarma Komutanlığından bir astsubayın sunumuyla başlayan programda ilçe kaymakamlığı Garnizon komutanlığı Belediye Başkanlığımız çelenklerini koydular. Saygı duruşu ve hep birlikte okunan İstiklal Marşı sonrasında yağmurun hızlanmasıyla birlikte programın geri kalan kısmı ilçemiz merkezindeki iftar çadırında gerçekleşti.
Buradaki programda jandarma astsubay Zekayi Dede tarafından günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yapıldı. Jandarma Astsubay yaptığı konuşmada Çanakkale savaşı dünyada eşi benzeri olmayan bir savaştır burada ittifak devletleri en güçlü donanmalarıyla ülkemize saldırmışlar kahraman Türk ordusu imkânsızlıklar içinde karşı koyarak düşmanı yurdumuzdan kovmuş ve bu millete büyük bir zaferi hediye etmiştir. Bütün şehitlerimizi minnetle rahmetle anıyoruz dedi.
Bir kız bir erkek örgencinin konuyla ilgili okudukları şiirle devam eden programda Belediye Başkanımız Muharrem Dinç’te kısa bir konuşma ve günün anlam ve önemi üzerine yazılmış bir şiir okudu. Başkan Dinç konuşmasında Çanakkale Zaferi normal akıl ve mantıkla algılanamayacak eşi benzeri yaşanmamış bir savaştır. Dünyanın en modern orduları günün en gelişmiş silah ve donanmalarıyla Çanakkale boğazına geldiler bunların tek bir amaçları vardı buda ülkemizi istila etmek Müslüman Türk milletini eğemenlikleri altına almaktı.  Yeterli silahı olmayan yokluk ve imkânsızlık içinde mücadele eden Türk askerini hemen alt edip ülkemize sahip olmanın hayalleriyle geldiler. Her şeyi hesaplamışlar ama Müslüman Türk Milletinin bir özelliğini düşünmemişlerdi buda Türk milletinin göksünde taşıdığı imanıydı inancıydı işte bilmedikleri bu büyük farkı da Çanakkale de örgendiler. Yüz binlerce Türk evladı vatanlarını vermemek için canlarını verdiler şehit oldular. Onlar ölerek ölümsüzleştiler biz şehitlerimizi bu gün 96 yıl sonra şükranla minnetle rahmetle ve zafer mutluluğuyla anıyoruz inanıyorum ki 196 yıl sonrada bu ölerek ölümsüzleşen kahramanlar aynı coşkuyla anılacaklardır dedi Belediye Başkanımız bu konuşma sonrasında Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine itafen yazdığı Şiiri büyük bir coşkuyla okudu ve ilk program böylece sona erdi.
Konuyla ilgili ikinci program (YİBO) Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda yapıldı. YİBO salonunda gerçekleşen programda ilköğretim ve lise örgencileri birlikte günün önem ve anlamını belirten şiirler okudular. Çanakkale savaşı sırasında yaşanan bilinen birçok olayı tiyatro oyunuyla sergilediler. Öğrencilerimiz Çanakkale konulu tiyatroyu çok başarılı oynadılar salonda buluna izleyicileri âdete o günlere götürdüler. Örgencilerimizi kendilerini bu güne hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyor Şehitlerimizi Minnet Şükran ve Rahmetle anıyoruz.
 
 
 
  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri