Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
  Çöp Toplama Aracımız İstanbul' da
Çöp Toplama Aracımız İstanbul' da

          Belediyemize ait bir adet çöp toplama aracımız var. 1995 Model olan çöp aracımız 15 yıldır ilçemize hizmet veriyordu. Aracımızın özellikle çöp hazinesi konteynırı çürümüş bir kaç kezde tamir görmüştü. Son zamanlarda tamir edilemez duruma gelmiş içine atılan çöplerin suları olduğu yere akıyor hidrolik mekanizması da normal çalışmıyor, bazı fonksiyonları hiç kullanılamıyordu.

          Belediye Başkanımızın İstanbul ziyareti sırasında yaptığı görüşmeler sonrasında Arnavutköy Belediye Başkanı Sayın A.Haşim BALTACI çöp aracımızın tamirini üstlendi. Bunun üzerine Belediye Şöförlerimizden Salim TOPAL tarafından İstanbul' a götürülen çöp Aracımız Albayrak firmasının İşletmeciliğini yaptığı Kağıthane Belediyesine ait temizlik işleri Müdürlüğü tamirhanesine teslim edildi.

          Yaklaşık üç hafta boyunca yapılacak tamir ve bakım sırasında çöp aracımızın kasası yani konteynır kısmı yenilenecek kendi kasası indirilerek yeni bir kasa konulacak.
 

  

  Belediye Başkanımız Dernek Başkanlarıyla Toplantı Yaptı
Belediye Başkanımız Dernek Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

          İstanbul'a Yüksek Okulla ilgili gürüşmeler yapmaya giden Belediye Başkanımız Selmanlı Kabacı Köyleri Dernek Başkanı Faik KAHVECİ' nin organize ettiği dernek başkanları toplantısına katıldı. Eyüp Defterdaki Kabacı Selmanlı Köyleri derneğinin merkezinde yapılan toplantıya Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞKEN, Turnalı Dernek Başkanı Yusuf USTA, Akçakese Köyü Dernek Başkanı Ömer GÖZÜBEK, Kabacı Selmanlı Köyleri Dernek Başkanı Faik KAHVECİ, Adalar Tunuslar Müsellimler Köyleri Dernek Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Yufkacılar Odası Başkanı Ayhan UNAL, Hesap işleri Müdürümüz Kemal SIĞMAZ, Ahmet ULU ve Turan ÖZCAN katıldılar.

         Bu toplantıda Belediye Başkanımız Yüksek Okul konusuyla ilgili bilgi verdi. Dernek Başkanlarının konuyla ilgili sorularını cevapladı. Dernek Başkanları da tek tek söz alarak konu üzerinde görüş ve önerilerini sundular. Dernek Başkanlarının tamamı yönetim kurul üyesi arkadaşlarıyla görüşerek konuya gerekli önemi fazlasıyla vereceklerini söylediler.

  

  İstanbul' da Meslek Yüksek Okulu Toplantısı
İstanbul' da Meslek Yüksek Okulu Toplantısı

          Gurbetteki hemşerilerimizi konuyla ilgili bilgilendirmek ve Ağlı M.Y. Okulu derneğinin kuruluşuyla ilgili çalışmalar yapmak üzere 16 Şubat 2011  Çarşamba  günü İstanbul' a giden Belediye Başkanımız ilk olarak aynı günün akşamında Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞKEN' in lokantasında İlçe ve Köy derneklerininden yaklaşık kırk kişinin katıldığı yemekli toplantıya katıldı. Buradaki hemşerilerimize yüksek okul girişimini anlattı. Dernekçi hemşerilerimiz ilçemize böyle bir okulun açılması için yapılan çalışmalardan dolayı çok mutlu olduklarını geç bile kalındığını belirttiler. Söz alan herkes bizlerde elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız dediler.

          Daha sonra iş adamı ve esnaf hemşerilerimizi ziyaret eden Belediye Başkanımız kendilerini kahvaltılı toplantıya davet etti.

          20 Şubat Pazar günü Kasımpaşa sahilindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal tesisindeki kahvaltıya davet edilen hemşerilerimizin tamamı katılırken Ağlı' dan giden İl genel meclis üyeleri Muharrem TOPÇU, Öncay ERSOY, Belediye meclis üyesi Fehmi ETİŞKEN, Belediyemiz hesap işleri Müdürü Kemal SIĞMAZ ve ilçemiz esnaflarından Satı YÜRÜK' te katıldılar. Kahvaltı sonrası Belediye Başkanımız tarafından konu hakkında bilgi verildi. M.Y Okulu için dernek kurma çalışmaları başlatıldı.

          Bu toplantıda herkese söz verilerek katılanların fikir ve görüşleri alındı. Toplantı sonrasında Ağlı M.Y Okulu Yaptırma ve yaşatma derneğinin kuruluş çalışmalarını yapmak üzere oy birliğiyle Mehmet Mamur görevlendirildi. İlçemiz için hayırlı olsun.

  

  Yeni Kaymakamımız Göreve Başladı
Yeni Kaymakamımız Göreve Başladı

           İlçemiz Kaymakamı olarak atanan Serdar KARAL, içişleri Bakanlığı' nın Olurları ile İlçemizdeki görevine 19.02.2011 tarihinde başladı.

          1982 yılında Polatlı' da doğan Serdar KARAL; ilk, orta ve lise öğrenimini yine Polatlı' da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde gören KARAL Mülki idari Amirliği mesleğine 21.03.2008 tarihinde Niğde İli Kaymakam Adayı olarak başladı. Ardından Eskişehir iline bağlı Sivrihisar ilçesinde Refekat, Manisa ; Salihli, Turgutlu ve Merkez' de Teftiş Stajını tamamladıktan sonra Artvin' nin Borçka ve Niğde' nin Bor İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Bir yıl süreli yurt dışı stajını İlgiltere' nin Sheffield şehrinde The University of Sheffield' da dil eğitimi ve yönetim sistemi konuları üzerine tamamladı. Yurt dışı dönüşü katıldığı 95. Dönem Kaymakamlık Kursunu bitirdikten sonra 09.03.2011 tarih ve 27869 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan kararname ile ilçemize atanmıştır. İngilizce bilen KARAL, Nursabah Hanım ile evlidir.

          Yeni kaymakamımıza ilçemize hoş geldiniz diyor yeni görevinde başarılar diliyoruz.

  

  Vekil Kaymakamımız Aziz GÖLBAŞI İlçemizden Ayrıldı
Vekil Kaymakamımız Aziz GÖLBAŞI İlçemizden Ayrıldı

          Önceki kaymakamımız Akif PEKTAŞ' ın Kars Akyaka İlçesine atanması nedeniyle ilçemize vekil kaymakam olarak atanan Aziz GÖLBAŞI vekil kaymakam olarak hizmet süresini tamamlayarak ilçemizden ayrıldı.

          Altı ay boyunca ilçemize hizmet veren Kaymakam Aziz GÖLBAŞI için Yanıkkaya Kardeşler Lokantasında bir veda yemeği düzenledi. Yemeğe ilçemizdeki kurumlarımızın yöneticileri çalışanları ve ilçemiz halkı katıldı.

          Yemek sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Kaymakam Aziz GÖLBAŞI' na ilçemize verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve günün anısına bir plaket verdi. Ayrıca İlçemiz Gölcüğez Köyü Muhtarı Şemşettin KAPLAN' da köyüne yaptığı hizmetler nedeniye kaymakam bey e teşekkür mayetinde bir plaket takdim etti.

          Son konuşmayı yapan Kaymakam Aziz GÖLBAŞI Ağlı halkının gösterdiği yakın ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek ilçemizi hiç bir zaman unutmayacağını ve kendisini bir Ağlı' lı gibi gördüğünü söyledi. Herkese teşekkür etti.

          Bizde Ağlı Belediyesi olarak Kaymakam Aziz GÖLBAŞI' na ilçemize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında sağlık sıhhat ve başarılar diliyoruz.

  

  İlçemizde Meslek Yüksek Okulu Heycanı
İlçemizde Meslek Yüksek Okulu Heycanı

          Kastamonu üniversitesine bağlı meslek yüksek okulunun bir kolunun ilçemizde açılması için girişimler başlatıldı. Belediye başkanımız ve il genel meclis üyelerimiz önce Kastamonu Üniversite Rektörü Bahri GÖKÇEBAY' la görüşerek kendisinden konuyla ilgili söz aldılar. Konuyu Kastamonu Milletvekillerine taşıyan Hey yet Milletvekillerinden de olumlu görüş aldıktan sonra yola çıktılar.

          İlçemizde birkaç yıl önce hastane binası olarak yapılan yetkililerin verdiği bilgiye göre nüfusumuzun az olması nedeniyle hastane olarak hizmet vermesinin mümkün olmadığı belirten binanın M.Y. Okulana tahsisi için gerekli girişimler başlatıldı. İlçemize gelen Rektör GÖKÇEBAY Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye çalışanlarımızla hastane binasını gezdi. Binayı oldukça beğenen Rektör GÖKÇEBAY bu bina iç kısmında yapılacak değişiklikle okula çevrilebilir fakat yeterli olmaz. Bunun yanına yeni bir bina yapmamız veya bir bina daha tahsis etmeniz gerekir dedi.

          Kastamonu Üniversitesi Rektörü Bahri GÖKÇEBAY Ağlı' daki bu heycanı çok beyendiğini belirterek bu idealinizi gerçekleştirmek için hemen Ağlı Meslek Yüksek Okulu Yaptırma ve Yaşatma derneğini kurun bende her türlü yardımı yapacağıma söz veriyorum dedi.

  

  Arnavutköy Belediyesiyle Kardeş Olduk
Arnavutköy Belediyesiyle Kardeş Olduk

          Belediye Başkanımızın mensubu olduğu Ak Parti Genel Merkezi Ağlı Belediyesiyle Arnavutköy Belediyesini Kardeş Belediye ilan etti. İstanbul'a giden Belediye Başkanımız Arnavutköy ilçesine giderek Belediye Başkanı A.Haşim BALTACI' yı ziyaret etti. İki başkan samimi bir ortamda yaklaşık bir saat görüştüler. Belediye Başkanımız ev sahibi Belediye Başkanına  ilçemiz hakkında bilgiler verdi. Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim BALTACI başkanımızın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirtip önümüzdeki günlerde ilçemizi ziyaret edeceğini söyledi.

  

  Cenaze Aracımız Yenilendi
Cenaze Aracımız Yenilendi

          İlçemizde birkaç yıldır çalışmadığı için atıl durumda bir kenarda duran cenaze taşıma aracımız Belediye Başkanımızın girişimiyle İstanbul Sultan Gazi Belediyesi tarafından bakım ve onarımı yapılarak hizmete girdi.

          Çalışmadığı için İstanbul'a kamyona yüklenerek gönderilen cenaze aracımız kaporta boyası, mekanik bakım ve onarımı yapıldıktan sonra ilçemize belediyemiz şöförleri tarafından çalışır durumda getirildi.

          Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ cenaze aracımızı yenileyen Sultan Gazi Belediye Başkanı Cahit ALTINAY'a başkan yardımcılarına ve aracımızın yenilenmesine vesile olan Doğanyurtlu hemşerimiz Bahattin BÜRÜNDÜ' ye teşekkür etti.  

  

  İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Hibe Kamyonet ve Otomobil aldık
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Hibe Kamyonet ve Otomobil aldık

         Belediye başkanımız İstanbul'da yaptığı görüşmeler neticesinde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan İSKİ  den iki adet aracı alarak belediyemize kazandırdı.

        98 Model AS 250 Doç marka çift kabinli kamyonet Bayrampaşa belediyesine ait tamiranede kaporta ve boyası yapıldıktan sonra gurbetçi hemşerimiz Mehmet MEMUR tarafından ilçemize getirildi ve hizmete girdi.

        98 Model Opel Vectra marka otomobilde bakım ve onarımı yapıldıktan sonra makam aracı olarak hizmet vermeye başladı. İlçemize ve belediyemize hayırlı olasını diliyoruz.

       Belediye başkanımız Muharrem DİNÇ bu iki aracı Belediyemize veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mahalli İdareler Koordinatörü Yusuf TÜLÜN ve bu konuda yardımını gördüğü Beyoğlu Belediyesi Meclis üyesi Çatalzeytinli hemşerimiz Tahsin KILIÇ'a teşekkür etti.

  

  Toplum Yararına Çalışma Projesi
Toplum Yararına Çalışma Projesi

          Türkiye İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü ve Ağlı Belediyemiz iş birliğinde Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında, 21 Ekim 2010 - 21 Aralık 2010 tarihleri arasında 2 ay süreli 10 kişilik iş gücünü kapsayan, işçi ücret ve sigorta primlerini İş Kur tarafından karşılanacağı, ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesi çalışması, iş kur il müdürlüğü ve belediye başkanımız muharrem dinç in imzaladığı protokolle 21 ekim 2010 tarihinde faaliyet konusu yer olan Belediyemizin mücavir alanı bakacak mevkinde (kaynarca su deposu) başlatılmıştır. 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri