Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Daday Belediye Başkanı ve Kastamonu TV Yönetim Kurul Başkanın dan İlçemize Ziyaret
Daday Belediye Başkanı ve Kastamonu TV Yönetim Kurul Başkanın dan İlçemize Ziyaret
Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi TAŞ ve Kastamonu Televizyonu Kurucusu, Yönetim kurul Başkanı, Eczacı, müteahhit, işadamı Aydın DİBEKOĞLU İlçemize Gelerek Belediye Başkanımızı Ziyaret Ettiler.
Daday Belediye Başkanı daha önce kendisini ziyaret eden Belediye Başkanımıza iadeyi ziyaret yaptığını beraberinde Kastamonu Televizyonu Kurucusu iş adamı Aydın DİBEKOĞLU’nu da getirdiğini belirti.
İki belediye başkanı ve DİBEKOĞLU karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Projeler konusunda karşılıklı yardımlaştıklarını söylediler 
 

 

  

  İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy' u Andık
İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy' u Andık

          İstiklal marşımızın yazarı istiklal şairimiz Mehmet Akif ERSOY' u ölüm yıl dönümünde ilçemizde Yatılı Bölge Okulunda gerçekleşen bir törenle andık.

          Törene İlçe Kaymakamımız, Jandarma Komutanımız, Belediye Başkanımız, Emniyet Amirimiz, Öğretmen ve Öğrenciler, Kurumlarımızın amirleri, çalışanları ve ilçe halkıda katıldı.

          Program saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla başladı. Öğretmen ve Öğrenciler Mehmet Akif ERSOY' u anlattılar. Akif ERSOY' dan şiirler okudular.

          Bizlerde istiklal şairimiz Mehmet Akif ERSOY' u minnetle şükranla rahmetle anıyoruz, mekânı cennet olsun diyoruz.

  

  İlçemizde Yüksek Okul Toplantısı Yapıldı
İlçemizde Yüksek Okul Toplantısı Yapıldı

           İstanbul' da kurulan Ağlı Okul Yaptırma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneğinin kurucularından bazılarının ve İstanbul' daki ilçe ve köy dernek başkanlarının ilçemize gelişleriyle ilçe merkezinde belediye konferans salonunda toplantı yapıldı. Toplantıya Ağlılı lar oldukça yoğun ilgi gösterdiler yaklaşık yüz kişinin katıldığı toplantıya İstanbul' dan yaklaşık 15 kişi katıldı.

          İlçemizdeki toplantı   Belediye Başkanımızın yaptığı açış konuşmasıyla başladı. Belediye Başkanımız meslek yüksek okuluyla ilgili bu güne kadar gelinen süreci anlattı. İstanbul' da yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Dernek kurma komisyonu aldığı görevi en kısa sürede yerine getirerek derneği kurdu, kendinelerini tebrik ediyorum. Derneğimizin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi. Toplantıya katılanlar yüksek okul derneğinin kurulmuş olması haberini alkışlarla karşıladılar.

          Toplantının devamında il genel meclis üyeleri de söz alarak konunun gelişimi hakkında bilgi verdiler. Ağlı Okul Yaptırma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği Kurucuları Mehmet MEMUR, Aydın ÖZKAN, Satı YÜRÜK yaptıkları konuşmada İstanbul okul yaptırmaya hazır aynı heyecan ilçemizde varmı görelim diye gelmiştik burada da aynı heyecanın var oluşunu görmek bizi mutlu etti dediler. Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞKEN, Turnalı Dernek Başkanı Yusuf USTA, Akçakese Dernek Başkanı Ömer GÖZÜBEK, Kabacı Selmanlı Köyleri Dernek Başkanı Faik KAHVECİ, Adalar Tunuslar Müsellimler Köyleri Dernek Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Yufkacılar Odası Başkanı Ayhan ÜNAL yaptıkları konuşmalarda Okulun yapılması için her türlü katkı yapmaya hazır olduklarını bu konuda heyecen duyduklarını belirttiler ve hep beraber birlik beraberlik içinde her konuda başarılı oluruz dedier.

         Toplantıya katılan Ağlılı lar da söz alarak İstanbul' dan gelen gurbetçi hemşerilerimize ve dernek kurucularına teşekkür ettiler. Konuşan herkes birlik beraberlik için de yüksek okulu ilçemizde hayata geçirebiliriz dediler. Toplantının sonuna doğru İlçemiz Kaymakamı Serdar KARAL katıldı. Yeni kaymakamımız da yaptığı konuşmada sizler birlik beraberlik içinde olursanız bunu başarırsınız, bende üzerime düşen hizmeti yapmaya hazırım dedi. Böylece toplantı sona erdi.

         Dernek kurucuları ilçe ve köy dernek başkanları İstanbul' dan gelen diğer hemşerilerimizle birlikte İlçe Kaymakamımızla Belediye Başkanlık makamına geçerek orada bi süre sohbet ettiler. Daha sonra gurbetten gelen hemşerilerimiz İstanbul' a döndüler.

  

  Belediye Başkanımız Karadenizin Sesi Radyosuna Konuk Oldu
Belediye Başkanımız Karadenizin Sesi Radyosuna Konuk Oldu

           Belediye Başkanımız İstanbul' da Radyo K Karadenizin Sesi Radyosunda Cideli genç hemşerimiz Radyo Programcısı Ufu ACAR' ın uzun yıllardır hazırlayıp sunduğu Ufukun Gönül Köşkü Programına konuk oldu.

           3 Mart Perşembe günü sabah saat 10 la 12 arasında canlı yayına katılan Belediye Başkanımız radyo programcısı dostu Ufuk ACAR' ın sorularını cevapladı ve çeşitli sohbetler yapıldı. Belediye Başkanımız Özellikle Ağlı Meslek Yüksek Okulu girişimiyle ilgili bilgiler verdi. Program boyunca hemşerilerimiz tarafından oldukça yoğun bir şekilde dinlenen programa telefonlar ve mesajlar geldi. Radyo dinleyicisi hemşerilerimiz Belediye Başkanımızı radyodan dinlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.
 
 

  

  Çöp Toplama Aracımız İstanbul' da
Çöp Toplama Aracımız İstanbul' da

          Belediyemize ait bir adet çöp toplama aracımız var. 1995 Model olan çöp aracımız 15 yıldır ilçemize hizmet veriyordu. Aracımızın özellikle çöp hazinesi konteynırı çürümüş bir kaç kezde tamir görmüştü. Son zamanlarda tamir edilemez duruma gelmiş içine atılan çöplerin suları olduğu yere akıyor hidrolik mekanizması da normal çalışmıyor, bazı fonksiyonları hiç kullanılamıyordu.

          Belediye Başkanımızın İstanbul ziyareti sırasında yaptığı görüşmeler sonrasında Arnavutköy Belediye Başkanı Sayın A.Haşim BALTACI çöp aracımızın tamirini üstlendi. Bunun üzerine Belediye Şöförlerimizden Salim TOPAL tarafından İstanbul' a götürülen çöp Aracımız Albayrak firmasının İşletmeciliğini yaptığı Kağıthane Belediyesine ait temizlik işleri Müdürlüğü tamirhanesine teslim edildi.

          Yaklaşık üç hafta boyunca yapılacak tamir ve bakım sırasında çöp aracımızın kasası yani konteynır kısmı yenilenecek kendi kasası indirilerek yeni bir kasa konulacak.
 

  

  Belediye Başkanımız Dernek Başkanlarıyla Toplantı Yaptı
Belediye Başkanımız Dernek Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

          İstanbul'a Yüksek Okulla ilgili gürüşmeler yapmaya giden Belediye Başkanımız Selmanlı Kabacı Köyleri Dernek Başkanı Faik KAHVECİ' nin organize ettiği dernek başkanları toplantısına katıldı. Eyüp Defterdaki Kabacı Selmanlı Köyleri derneğinin merkezinde yapılan toplantıya Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞKEN, Turnalı Dernek Başkanı Yusuf USTA, Akçakese Köyü Dernek Başkanı Ömer GÖZÜBEK, Kabacı Selmanlı Köyleri Dernek Başkanı Faik KAHVECİ, Adalar Tunuslar Müsellimler Köyleri Dernek Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Yufkacılar Odası Başkanı Ayhan UNAL, Hesap işleri Müdürümüz Kemal SIĞMAZ, Ahmet ULU ve Turan ÖZCAN katıldılar.

         Bu toplantıda Belediye Başkanımız Yüksek Okul konusuyla ilgili bilgi verdi. Dernek Başkanlarının konuyla ilgili sorularını cevapladı. Dernek Başkanları da tek tek söz alarak konu üzerinde görüş ve önerilerini sundular. Dernek Başkanlarının tamamı yönetim kurul üyesi arkadaşlarıyla görüşerek konuya gerekli önemi fazlasıyla vereceklerini söylediler.

  

  İstanbul' da Meslek Yüksek Okulu Toplantısı
İstanbul' da Meslek Yüksek Okulu Toplantısı

          Gurbetteki hemşerilerimizi konuyla ilgili bilgilendirmek ve Ağlı M.Y. Okulu derneğinin kuruluşuyla ilgili çalışmalar yapmak üzere 16 Şubat 2011  Çarşamba  günü İstanbul' a giden Belediye Başkanımız ilk olarak aynı günün akşamında Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞKEN' in lokantasında İlçe ve Köy derneklerininden yaklaşık kırk kişinin katıldığı yemekli toplantıya katıldı. Buradaki hemşerilerimize yüksek okul girişimini anlattı. Dernekçi hemşerilerimiz ilçemize böyle bir okulun açılması için yapılan çalışmalardan dolayı çok mutlu olduklarını geç bile kalındığını belirttiler. Söz alan herkes bizlerde elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız dediler.

          Daha sonra iş adamı ve esnaf hemşerilerimizi ziyaret eden Belediye Başkanımız kendilerini kahvaltılı toplantıya davet etti.

          20 Şubat Pazar günü Kasımpaşa sahilindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal tesisindeki kahvaltıya davet edilen hemşerilerimizin tamamı katılırken Ağlı' dan giden İl genel meclis üyeleri Muharrem TOPÇU, Öncay ERSOY, Belediye meclis üyesi Fehmi ETİŞKEN, Belediyemiz hesap işleri Müdürü Kemal SIĞMAZ ve ilçemiz esnaflarından Satı YÜRÜK' te katıldılar. Kahvaltı sonrası Belediye Başkanımız tarafından konu hakkında bilgi verildi. M.Y Okulu için dernek kurma çalışmaları başlatıldı.

          Bu toplantıda herkese söz verilerek katılanların fikir ve görüşleri alındı. Toplantı sonrasında Ağlı M.Y Okulu Yaptırma ve yaşatma derneğinin kuruluş çalışmalarını yapmak üzere oy birliğiyle Mehmet Mamur görevlendirildi. İlçemiz için hayırlı olsun.

  

  Yeni Kaymakamımız Göreve Başladı
Yeni Kaymakamımız Göreve Başladı

           İlçemiz Kaymakamı olarak atanan Serdar KARAL, içişleri Bakanlığı' nın Olurları ile İlçemizdeki görevine 19.02.2011 tarihinde başladı.

          1982 yılında Polatlı' da doğan Serdar KARAL; ilk, orta ve lise öğrenimini yine Polatlı' da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde gören KARAL Mülki idari Amirliği mesleğine 21.03.2008 tarihinde Niğde İli Kaymakam Adayı olarak başladı. Ardından Eskişehir iline bağlı Sivrihisar ilçesinde Refekat, Manisa ; Salihli, Turgutlu ve Merkez' de Teftiş Stajını tamamladıktan sonra Artvin' nin Borçka ve Niğde' nin Bor İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Bir yıl süreli yurt dışı stajını İlgiltere' nin Sheffield şehrinde The University of Sheffield' da dil eğitimi ve yönetim sistemi konuları üzerine tamamladı. Yurt dışı dönüşü katıldığı 95. Dönem Kaymakamlık Kursunu bitirdikten sonra 09.03.2011 tarih ve 27869 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan kararname ile ilçemize atanmıştır. İngilizce bilen KARAL, Nursabah Hanım ile evlidir.

          Yeni kaymakamımıza ilçemize hoş geldiniz diyor yeni görevinde başarılar diliyoruz.

  

  Vekil Kaymakamımız Aziz GÖLBAŞI İlçemizden Ayrıldı
Vekil Kaymakamımız Aziz GÖLBAŞI İlçemizden Ayrıldı

          Önceki kaymakamımız Akif PEKTAŞ' ın Kars Akyaka İlçesine atanması nedeniyle ilçemize vekil kaymakam olarak atanan Aziz GÖLBAŞI vekil kaymakam olarak hizmet süresini tamamlayarak ilçemizden ayrıldı.

          Altı ay boyunca ilçemize hizmet veren Kaymakam Aziz GÖLBAŞI için Yanıkkaya Kardeşler Lokantasında bir veda yemeği düzenledi. Yemeğe ilçemizdeki kurumlarımızın yöneticileri çalışanları ve ilçemiz halkı katıldı.

          Yemek sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Kaymakam Aziz GÖLBAŞI' na ilçemize verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti ve günün anısına bir plaket verdi. Ayrıca İlçemiz Gölcüğez Köyü Muhtarı Şemşettin KAPLAN' da köyüne yaptığı hizmetler nedeniye kaymakam bey e teşekkür mayetinde bir plaket takdim etti.

          Son konuşmayı yapan Kaymakam Aziz GÖLBAŞI Ağlı halkının gösterdiği yakın ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek ilçemizi hiç bir zaman unutmayacağını ve kendisini bir Ağlı' lı gibi gördüğünü söyledi. Herkese teşekkür etti.

          Bizde Ağlı Belediyesi olarak Kaymakam Aziz GÖLBAŞI' na ilçemize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında sağlık sıhhat ve başarılar diliyoruz.

  

  İlçemizde Meslek Yüksek Okulu Heycanı
İlçemizde Meslek Yüksek Okulu Heycanı

          Kastamonu üniversitesine bağlı meslek yüksek okulunun bir kolunun ilçemizde açılması için girişimler başlatıldı. Belediye başkanımız ve il genel meclis üyelerimiz önce Kastamonu Üniversite Rektörü Bahri GÖKÇEBAY' la görüşerek kendisinden konuyla ilgili söz aldılar. Konuyu Kastamonu Milletvekillerine taşıyan Hey yet Milletvekillerinden de olumlu görüş aldıktan sonra yola çıktılar.

          İlçemizde birkaç yıl önce hastane binası olarak yapılan yetkililerin verdiği bilgiye göre nüfusumuzun az olması nedeniyle hastane olarak hizmet vermesinin mümkün olmadığı belirten binanın M.Y. Okulana tahsisi için gerekli girişimler başlatıldı. İlçemize gelen Rektör GÖKÇEBAY Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye çalışanlarımızla hastane binasını gezdi. Binayı oldukça beğenen Rektör GÖKÇEBAY bu bina iç kısmında yapılacak değişiklikle okula çevrilebilir fakat yeterli olmaz. Bunun yanına yeni bir bina yapmamız veya bir bina daha tahsis etmeniz gerekir dedi.

          Kastamonu Üniversitesi Rektörü Bahri GÖKÇEBAY Ağlı' daki bu heycanı çok beyendiğini belirterek bu idealinizi gerçekleştirmek için hemen Ağlı Meslek Yüksek Okulu Yaptırma ve Yaşatma derneğini kurun bende her türlü yardımı yapacağıma söz veriyorum dedi.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri