Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
  Belediye Başkanımız Eğitim Kurumlarını Ziyaret Etti
Belediye Başkanımız Eğitim Kurumlarını Ziyaret Etti

          Belediye Başkanımız 2010-2011 Eğitim Yılında Nedime Kaya İ.Ö.O, Ağlı YiBO ve Ağlı Özel Erkek Ögrenci Yurdunu yeni öğretim yılında ziyaret etti. Ziyaretinde müdürlerle görüşüp konuşan başkanımız yeni öğretim yılında kendilerine başarılar diledi.

  

  İlçemizde İkinci Akaryakıt İstasyonu Açıldı
İlçemizde İkinci Akaryakıt İstasyonu Açıldı

         İlçe merkezine Azdavay yönünden girişe, Azdavay'lı Hizeloğulları tarafından ikinci akaryakıt istasyonu açıldı. Komşu Azdavay İlçesinde uzun yıllardır Akaryakıt istasyonu, kasap, lokanta, otogaleri, telefon bayi gibi işyerlerinin işletmeciliğini yapan Hizeloğulları Ağlı İlçemize de petrol istasyonu açtılar.

        ''Türkiye'de doğduk Türkiye'de büyüyoruz'' sloganı ile yola çıkan Petro Türk petrol şirketi Kastamonu'daki ilk akaryakıt istasyonunu Ağlı ilçemizde Hizeloğulları vasıtasıyla açmış oldu.

         28 Eylül Salı günü gerçekleşen açılışa Belediye Başkanımız, Azdavay Belediye Başkanı, Azdavay ve Seydiler Müftüleri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış Programı Hizeloğullarından aynı zamanda Azdavay Ak Parti İlçe Başkanı olan Adem Hizel'in yaptığı açış konuşması Azdavay Müftüsünün Yaptığı dua ve ardından belediye başkanları ve müftülerin açılış kurdelesini kesmeleriyle tamamlandı.

        Hizeloğulları açılışa katılan misafirlere yemek ikram ettiler. İlçemize renk katan akaryakıt istasyonunun Hizel Ailesi ve ilçe halkımız için hayırlı olmasını diliyoruz. İlçemize böylesine önemli bir yatırımı yapan Hizeloğullarına teşekkür ediyor hayırlı ve bol kazançlar diliyoruz.
 

  

  İlçemizde Gaziler Günü Kutlandı
İlçemizde Gaziler Günü Kutlandı

        Her yıl 19 Eylül gaziler günü olarak kutlanmakta ilçemizde gaziler gününde her yıl olduğu tören düzenlendi. Büste çelenklerin konulmasıyla başlayan törende Kaymakam, Jandarma Komutanı, Belediye Başkanı ilçemizdeki iki gazi, daire amirleri memurları ve ilçe halkı hazır bulundu.

         Bir Jandarma Başçavuş tarafından günün önem ve anlamını belirten konuşmalar yapıldı. Biri kız diyeri erkek iki öğrenci tarafından gazilik üzerine şiirler okundu. İlçemizdeki tek gazi Kore Gazisi Fazlı TOPAL ve kurtuluş savaşı gazisinin oğlu, ilçemizin Taka Dayısının elleri öpülerek günleri kutlandı. Bu vesile ile bütün gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Aramızdan ayrılanlara da Allah'tan rahmet diliyoruz.
 

  

  İlçe Müftümüzü Uğurladık
İlçe Müftümüzü Uğurladık

        İlçemizde yaklaşık dört yıldır görev yapan müftümüz Abdullah KARA, gittiği her toplulukda yaptığı sohbetleriyle ilçe halkını bilinçlendirmeye yoğun çaba harcayarak kendi alanında halkımızın büyük takdirini kazanmıştır. Çocuklarının eğitimi için böyle bir tayin kararını verdiğini bellirten müftümüzü uzun bir araç konvoyuyla başta İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Halkımızın  katılımıyla ilçe sınırlarına kadar uğurlanmıştır. Sayın Abdullah KARA' ya  yeni görev yerinde başarılar diler, hizmetlerinden dolayı halkımız adına teşekkür ederiz.

  

  Ketenciler ve Alınca Mahallerimizde Bayramlaşma Etkinliği
Ketenciler ve Alınca Mahallerimizde Bayramlaşma Etkinliği

       Ramazan Bayramı Münasebetiyle düzenlenen etkinliklerde çeşitli ikramlarda bulunuldu. Mahalle halkıyla bir süre sohbet eden Kaymakam Aziz GÖLBAŞI, bu tür etkinliklerin toplumun kaynaşması ve yardımlaşmasında fayda sağlayacağını belirterek katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

  

  İlçemizde Ramazan Bayramı Etkinliği
İlçemizde Ramazan Bayramı Etkinliği

        Ramazan Bayramı Münasebeti ile 09/09/2010 Perşembe Günü Saat 10.00'da İlçe Merkezindeki İftar Çadırında Kaymakam ve Belediye Başkanının iştirakleriyle sayın halkımızın ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan Amir, Memur ve İşçilerimizin bayramı kutlandı. Halkımızın yoğun katılımı ile geçen bayramlaşmanın ardından, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanı diğer kurumlara bayram ziyaretinde bulundu.

  

  Yeni Kaymakamımız Görevine Başladı
Yeni Kaymakamımız Görevine Başladı

         Elazığ Kaymakam Adayı iken, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün olurları ile İlçemiz Kaymakam Vekilliğine görevlendirilen Kaymakam Adayı Aziz GÖLBAŞI 17/08/2010 tarihinde İlçemizdeki görevine başladı.

        1985 yılında Bitlis Tatvan ilçesinde doğan Aziz GÖLBAŞI, ilk ve Ortaöğretimini Tatvanda tamamladıkdan sonra 2003 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 2007 yılında mezun oldu. Aralık 2009 yılında 98. dönem Elazığ Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan GÖLBAŞI, Diyarbakır Silvan İlçesi ve Antalya'da stajlarını tamamladıktan sonra 17/08/2010 tarihinde İlçemizede vekil olarak göreve başladı.

  

  İlçe Kaymakamımız Akif PEKTAŞ'ı Uğurladık
İlçe Kaymakamımız Akif PEKTAŞ'ı Uğurladık

         2,5 yıldır ilçemizde görev yapan ilçe kaymakamımız Akif PEKTAŞ, yeni atandığı görev yeri olan Kars Akyaka İlçesindeki görevine başlamak üzere ilçemizden ayrıldı. 12/08/2010 tarihinde yeni görev yerine başlayacak olan Kaymakamımız Akif PEKTAŞ' a ilçemizde vermiş olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür eder yeni görevinde başarılar dileriz.

  

  Alt Yapı Sorunu Kalmayacak
Alt Yapı Sorunu Kalmayacak

          

          Ağlı İlçesi' nde kanalizasyon temeli atıldı. Sayın valimiz Mustafa KARA' nın teşrif ettiği kanalizasyon işine başlama töreni 15/07/2010 Perşembe Ağlı İlçesi panayır mevkiinde yapıldı.
 
          Temel atma törenine Vali Mustafa KARA, Ağlı Kaymakamı Akif PEKTAŞ, Seydiler Kaymakamı Ulaş AKHAN, Ağlı Belediye Başkanı Muharrem DİNÇ, Küre Belediye Başkanı Kamil AYDINLI, Şenpazar Belediye Başkanı Suat SAYGIN, Orman Bölge Müdürü Ali Sırrı BEŞEL, İller Bankası Bölge Müdürü Yardımcısı Ruşen TORAMAN olmak üzere ilçede bulunan daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
          Kastamonu İller Bankası Bölge Müdür Yardımcısı Ruşen TORAMAN’da yapılacak olan alt yapı hakkında teknik ve diğer bilgileri verdi.
 
         TORAMAN ‘’ Ağlı Kanalizasyon şebeke inşaatımızın yer teslimini 12/04/2010 tarihinde gerçekleştirdik. Proje bedeli 1700000 TL olan ihaleyi Safahat İnş. Mimarlık Taahhüt San. Tic. Ltd. Şt. 954618 TL ye aldı. Yapılan kanalizasyonda yaklaşık 15000 metre ana hat ve 3000 metre servis hattı olan işi ilgili şirket 400 günde teslim etmesi gerekiyor.
         
         Vali Mustafa KARA’da “Ağlı ilçesinin içme suyundan sonra kanalizasyon alt yapısı sorununu da bugün başlatacağımız çalışma ile gerçekleştireceğiz.
         İlçenin en zor sorunu olan kanalizasyon bölümü de bu şekilde yapılacak çalışma ile birlikte halledilecek. Yaklaşık olarak 944 bin TL’ye (944 Milyar) mal olacak olan alt yapı çalışması da 400 gün gibi kısa bir sürede bitirilmesi sağlanacak. Benim isteğim Müteahhitten, yaptığı işi kaliteli yapmasıdır. Bunu diğer işlerde olduğu gibi Ağlı’yı da ara ara denetlemeye geleceğim. Yapılacak işler kısa vadeli olmamalı. Uzun vade dayanacak yapılar olmalı. Biz o zaman daha da başarılı oluruz.
 
        Biz artık devlet olarak 2004 yılında çıkarılmış olan yeni ihale yasası ile tüm yapacağımız hizmetleri en geç 2 yıl içinde tamamlıyoruz. Bu çalışmalar daha önceden uzun yıllar yapılmakta idi ve bu yapılan yerler zamanında yapılmadığı içinde tekrar yapmak zorunda kalıyorduk. Biz bu aşamayı sona erdirdik. Şimdi yapılan hizmetlerimizi verilen süre ve zamanda hatta zamanından da önce bitiriyoruz.
 
 
        Törende söz alan Belediye Başkanımız Muharem DİNÇ konuşmasında özetle: Bir yerleşim yerinin en önemli ihtiyacıhiç süphesiz alt yapıdır. Alt yapısı olmayan bir ilçenin üst yapısıda sağlıklı olmaz. Yaklaşık 400 günde tamamlanacak olan kanalizasyonun deşarz noktasına çevre bakanlığımız tarafından arıtma sistemi de yapılarak, kanalizasyondan çıkan atıklar kesinlikle çevre kirliliğine yol açmayacak. Çevre bakanlığı yetkililerinin verdikleri bilgiye göre arıtılan bu atık su %95 oranında arınacak ve tarımda kullanılabilinecek. İhalenin gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyor bu çalışmaların ilçemize, hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum dedi. Törenimize katılan Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm katılanlara saygılar sunuyorum dedi.
  

  İftar Veren Şahıs ve Firmalar
İftar Veren Şahıs ve Firmalar

 

İftar Veren Şahıs ve Firmalar
 
1-Eşref Özkan Özkan Köfte Bolkepçe Oluközü Köy.
2-Nuri Gül Onur Ticaret Kırlardere Mah.
3-Mustafa Kaleli Eren Gıda Selmanlı Mah.
4-Adil Kaya Kayalar Pastaneleri Yağlınca Mah.
5-Cumhur Özkan Özkan Müh. Yağlıca Mah.
6-Ramazan Görür Cihan Tatlı San. Ketenciler Mah.
7-Kadri Eren Kırlardere Mah.
8-H. Raşit Çullu Sinan Gıda Sinan Mah.
9-Orhan Aşçı Aşçıoğlu Gıda Danacı Mah.
10- Mustafa Kuyu Selmanlı Mah.
11-Nurtekin Erol Şekerci Cafer Erol İstanbul
12-Yunus Şekeral Köyaş Peynircilik İstanbul
13-Ömer Öztaş Kırlardere Mah.
14-Hizeller Akaryakıt İstasyonu Ağlı
15-Nurettin Bey Küre Kireç Ağlı
16-Cevat Bal Selmanlı Köyü Muhtarı
17-Şükrü Doğan Doğan Marketleri İstanbul
18-Devrek Mermer Selmanlı Mah. Devrek (3 akşam)
19- Satı Yürük Çakırlar Kasap ve Lokanta İşlt. Ağlı
20- Hikmet Öztürk Sefa İnşat Altyapı Müth. Kayseri
21-Akçakese Köyü Derneği İstanbul
22- Hıdırlar Kerestecilik İstanbul
23-Kemal Dinç -İst. Topçular Birtat Lokantası Danacı mah.
 
          Teşekkür Ederiz
 
Saygıdeger Hemserilerim Kıymetli Gönül Dostlarım
 
Sizlerin katkı ve destegiyle ikinci yılımızda da mübarek Ramazan ayını ilçemizde farklı yasama imkânı bulduk. ilçemiz merkezinde kurdugumuz iftar çadırında ay boyunca fakir zengin degisik insanlara her aksam sıcacık iftar yemegi ikram ettik. Birlik beraberlik içinde Ramazanı-Serifin feyzinden bereketin den yararlanmaya çalıstık. Umuyoruz ki iftar sonrası hocalarımızın genel sahısların ferdi yaptıgı dualar yerine ulastı.
Degerli hemserilerim kıymetli gönül dostları bu güzellikler ilçe merkezimizde birlik beraberligimizin pekistigi bu manevi atmosfer sizin gönül zenginliginizle gerçeklesti. Rabbim kazancınızı bereketli ve bol eylesin. Aile bireylerinizle saglık sıhhat içinde nice ramazanlara ve akabinde bayramlara ulastırsın.
Bu vesile ile siz degerli gönül dostlarına sahsım ve ilçem halkı adına tesekkür ediyor sükranlarımı sunuyor saglık sıhhat ve basarılar diliyorum
 
                                          Muharrem DINÇ
                                       Aglı Belediye Baskanı
  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri