Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

Belediye hizmet binamızın önünde bulunan Atatürk Büstü önünde gerçekleşen 30 Ağustos Zafer bayramı törenlerine ilçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı Belediye Başkanımızın yanı sıra kurumlarımızın müdürleri, yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve ilçe halkı katıldı. Çelenklerin konulması sonrasında saygı duruşu ve ardından hep birlikte istiklal marşı okundu. Jandarma Astsubay’ının günün önem ve anlamını belirten konuşmasının ardından, bir kız ve bir erkek öğrenci günün anısına şiirler okudular.

  

  Sinan Mahallesine İftar İkramı Çorlu’ dan
Sinan Mahallesine İftar İkramı Çorlu’ dan

Sinan Mahallemizin davetli olduğu iftar programında iftar ikramını, Çorlu’da yufkacılık yapmakta olan Sinan Mahallesi Hatipoğlu Köyünden, Mustafa EBECE ve market işletmeciliği yapan Danacı Mahallesi Yap köyünden Naim KÜL birlikte verdiler. Sinan Mahallesi Muhtarı Gürsel ÖZTÜRK tarafından organize edilen Sinan mahalleliler iftara oldukça kalabalık ve ailece katıldılar. İftar yemeği sonrasında bir konuşma yapan Belediye Başkanımız, iftar yemeğini veren Çorlu da esnaflık yapan Mustafa EBECE ve Naim KÜL için övgü dolu sözler söyledi. Belediye Başkanımız “bu iki genç hemşerimiz ekmek paralarını kazanmak için gittikleri Çorlu da çalışmışlar, başarılı olmuşlar, işyeri sahibi olmuşlar. Çorluya gittiğimde gördüm her ikisi de çevresinde sevilen saygın birer genç hemşerim kendilerinden gurur duydum. Dernek çalışmalarımız nedeniyle gittiğimizde hep desteklerini gördüğüm bu genç ve başarılı hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi. Başkanın konuşması sonrasında kısa bir konuşma yapan Ali Osman DİKMEN (Fellah) ilçe merkezinde iftar çadırını hazırlayan ve organize eden başkanımıza ve iftara katılan Sinan Mahallesi halkına teşekkür etti.

  

  2. İftar Yemeğimiz..
2. İftar Yemeğimiz..

Hükümet binasında bulunan Kaymakamlık personeli, jandarma, Emniyet, Sağlık ve Belediye personeli birlikte iftar ettiler. İlçe Kaymakamımız Akif PEKTAŞ’ın davetlisi olarak Seydiler Kaymakamı ve Devrekani Savcısı da iftara katıldılar. İftar sonrası bir konuşma yapan Seydiler Kaymakamı Ağlı ilçesindeki bu iftar programının ilçeye ayrı bir güzellik katığını belirterek bu programları gerçekleştiren Belediye başkanımız ve ekibine teşekkür etti. Bu güzelliklerin ve manevi atmosferin diğer ilçelerimize de örnek olmasını diledi. İlçemiz Kaymakamının konuşmasın ardından, ilçe müftümüzün yaptığı dua ile iftar programı sona erdi. Bu iftarı da İstanbul Şişli Nişantaşı da Market işletmeciliği yapan Kırlardere Mahallesinden Mehmet ve Hüseyin Gül kardeşler ikram ettiler. Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ Yaptığı konuşmada Gül kardeşlerden Bahsederek her defasında taleplere cevap verdiklerini belirterek, Mehmet ve Hüseyin GÜL kardeşlere teşekkür etti.

  

  İftar Çadırı Hizmete Girdi
İftar Çadırı Hizmete Girdi

İlçe merkezinde kurulan ahşap mekan en güzel şekilde hazırlanarak, ilçe halkına hizmet vermeye başladı. İftar çadırının ilk davetlileri Başkanın köylüleri oldu. Selmanlı Mahallesi halkının davetli olduğu ilk akşam, oldukça kalabalık katılım gerçekleşti. Selmanlı Merkez Erenköy ve çorlar halkı iftara ailece katıldılar. Selmanlı Mahallesi halkının yanı sıra ilçeden ve ilçe dışından da katılanlar oldu. İlçe müftümüzün konuğu olan Seydiler müftüsü de iftara katılarak dua ve ardında kısa bir konuşma yaptı. İftar sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanımız, Ramazan ayının feyzinden bereketinden istifade ederek halkımızın birlik beraberliğini pekiştirmek amacıyla düzenlenen iftar davetinin finansının İstanbul’daki iş adamı esnaf hemşerilerimiz tarafından karşıladığını belirtti. Bu akşamki iftar İstanbul Kağıthane Gültepe de marketleri bulunan Mustafa Kaleli tarafından verildi kendisine teşekkür ediyoruz dedi. Başkan konuşmasının devamında ilk olarak kendi mahallemin halkını çağırdım ki eksiğimiz hatamız olursa kendi evladınız olmam nedeniyle hoş görüyle karşılarsınız. Bu vesileyle hepinize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyor afiyet olsun diyorum dedi. Teravih namazı sonrasına kadar ilçede kalan Selmanlı Mahallesi halkı teravih namazı sonrası başkan ve ekibine teşekkür ederek geldikleri araçlarla evlerine döndüler

  

  İftar Yemeklerini Çakırlar ve Yanıkkayalar Hazırlıyor
İftar Yemeklerini Çakırlar ve Yanıkkayalar Hazırlıyor

Belediyemiz tarafından iftar yemekleri ilçemizin iki lokantası Çakırlar ve Yanıkkayalara hazırlattırılıp servis yaptırılıyor. Çakırlarla başlayan iftar yemek servisleri Yanıkkayalar la devam edecek. Self servis tarif edilen sistemle dörtlü servis tabağına yemeğini alan davetliler yemek almak için kuyruk oluşturuyor. Lokantaların ve belediyenin personeli özellikle hanım davetlilerin masalarına servis yapıyorlar. Böylece hanımlar yemek kuyruğu beklemiyorlar.

  

  Ağlı Belediyesi İftar Çadırı İlçeye Yakıştı
Ağlı Belediyesi İftar Çadırı İlçeye Yakıştı

İlçemiz merkezinde ilk defa kurulan ahşap iftar çadırı, ilçemiz meydanına ayrı bir görüntü verdi. İlçemize yakıştı. ilçemiz halkının yanı sıra ilçemiz merkezine gelen misafirlerinde dikkatini çeken çadırımız ilçemiz marangozlarından Rıza usta ve oğlu Satı usta tarafından yapılırken, belediye personelinin yardımlarıyla iftar programlarına yetiştirildi.

  

  Ağlı’ da Bu Yıl Ramazan Farklı Yaşanacak
Ağlı’ da Bu Yıl Ramazan Farklı Yaşanacak

İlçemizde ilk defa ramazan çadırı kuruldu. Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ’in ilçemiz merkezinde kurdurduğu çadırda, ramazan ay’ı boyunca iftar verilecek. İftar sonrasın da ramazana uygun değişik programlar yapılacak. Mahalle ve köy halkının davet edileceği iftar davetine, halkımızın ailece katılması bekleniyor. Mahalle ve köylerinden belediyemize ait araç ve diğer araçlarla iftara merkeze getirilen halkımız, iftar programı sonrası tekrar mahalle ve köylerine bırakılacak. Gurbetteki Ağlı lı işadamı ve esnaflarla Başkanımızın dostlarının finanse edeceği iftar programlarını belediyemiz organize edecek. Ramazan Boyunca iftar verenlerin isimleri, iftar çadırının önünde yazılı olacak. Ayrıca her gün o akşam iftarı verecek olan kişi veya kişilerin ismi yazılacak iftarı veren kişi veya kişiler zaman zaman müsait olduklarında kendileri de iftara katılacaklar. Sizleri de iftara bekleriz

  

  Bozkurt’ lu Dernek Başkanlarından Ziyaret
Bozkurt’ lu Dernek Başkanlarından Ziyaret

Bozkurt Derneği eski başkanı İş Adamı Hasan KUZ, Bozkurt Günvakti Köyü Dernek Başkanı Ahmet GÜNER, Bozkurt İl Genel Meclis üyesi Mehmet ASLAN ve Bozkurt Görentaş Muhtarı hep birlikte Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ettiler.

  

  Kaymakamlık Belediye ve Kızılay İşbirliğiyle Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
Kaymakamlık Belediye ve Kızılay İşbirliğiyle Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

İlçemizde ilk defa Kaymakamlık, Belediye ve Kızılay iş birliğiyle kan bağışı kampanyası düzenlendi. 4 Ağustos Salı günü Belediyemiz salonunda kurulan seyyar kan alma merkezinde ilçemiz halkı Kızılay’a kan bağışında bulundu. Yaşlı genç yaklaşık otuz kişinin kan bağışında bulunduğu kampanya ilçemizde bu konuda bir başlangıç oldu. İlçe Kaymakamımız Akif PEKTAŞ ve Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ’in destek verdiği kampanyada bu kurumlarımızın çalışanları da kan bağışında bulundular.

  

  Kırlardere Mahallesinde Yangın
Kırlardere Mahallesinde Yangın

İlçemiz Kırlardere mahallesinde gece çıkan yangında Mehmet EREN’e ait iki katlı ahşap ev tamamen yandı. 1 Ağustos Cumartesi gecesi saat 03.00 civarında başlayan yangına, belediyemiz itfaiyesi ilk müdahaleyi yaparken yangının boyutlarının büyük olması nedeniyle çevre ilçelerin itfaiyelerinden de yardım istendi. Sırasıyla Seydiler, Azdavay Küre ve Devrekâni itfaiyeleri olay yerine gelerek yangına müdahale ettiler. İlçe Kaymakamı Akif PEKTAŞ ve Belediye Başkanı Muharrem DİNÇ de ilk andan itibaren yangın kontrol altına alınana kadar çalışmalara takip ettiler. İtfaiyecilerin gayretli çalışması ile yanan eve çok yakın olan diğer evlere yangının yayılması önlendi. Kendisiyle görüştüğümüz yanan evin sahibi Mehmet EREN, ailece uyuyorduk, bir anda gelinimin yanıyoruz feryatlarıyla uyandık. Ailece hemen kendimizi dışarı attık. Elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiğimiz yangın evin bir tarafını tamamen sarmış alevler yükselmişti, hemen komşulara haber verdik dedi.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri