Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Ağlı’ da Bu Yıl Ramazan Farklı Yaşanacak
Ağlı’ da Bu Yıl Ramazan Farklı Yaşanacak

İlçemizde ilk defa ramazan çadırı kuruldu. Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ’in ilçemiz merkezinde kurdurduğu çadırda, ramazan ay’ı boyunca iftar verilecek. İftar sonrasın da ramazana uygun değişik programlar yapılacak. Mahalle ve köy halkının davet edileceği iftar davetine, halkımızın ailece katılması bekleniyor. Mahalle ve köylerinden belediyemize ait araç ve diğer araçlarla iftara merkeze getirilen halkımız, iftar programı sonrası tekrar mahalle ve köylerine bırakılacak. Gurbetteki Ağlı lı işadamı ve esnaflarla Başkanımızın dostlarının finanse edeceği iftar programlarını belediyemiz organize edecek. Ramazan Boyunca iftar verenlerin isimleri, iftar çadırının önünde yazılı olacak. Ayrıca her gün o akşam iftarı verecek olan kişi veya kişilerin ismi yazılacak iftarı veren kişi veya kişiler zaman zaman müsait olduklarında kendileri de iftara katılacaklar. Sizleri de iftara bekleriz

  

  Bozkurt’ lu Dernek Başkanlarından Ziyaret
Bozkurt’ lu Dernek Başkanlarından Ziyaret

Bozkurt Derneği eski başkanı İş Adamı Hasan KUZ, Bozkurt Günvakti Köyü Dernek Başkanı Ahmet GÜNER, Bozkurt İl Genel Meclis üyesi Mehmet ASLAN ve Bozkurt Görentaş Muhtarı hep birlikte Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ettiler.

  

  Kaymakamlık Belediye ve Kızılay İşbirliğiyle Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
Kaymakamlık Belediye ve Kızılay İşbirliğiyle Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

İlçemizde ilk defa Kaymakamlık, Belediye ve Kızılay iş birliğiyle kan bağışı kampanyası düzenlendi. 4 Ağustos Salı günü Belediyemiz salonunda kurulan seyyar kan alma merkezinde ilçemiz halkı Kızılay’a kan bağışında bulundu. Yaşlı genç yaklaşık otuz kişinin kan bağışında bulunduğu kampanya ilçemizde bu konuda bir başlangıç oldu. İlçe Kaymakamımız Akif PEKTAŞ ve Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ’in destek verdiği kampanyada bu kurumlarımızın çalışanları da kan bağışında bulundular.

  

  Kırlardere Mahallesinde Yangın
Kırlardere Mahallesinde Yangın

İlçemiz Kırlardere mahallesinde gece çıkan yangında Mehmet EREN’e ait iki katlı ahşap ev tamamen yandı. 1 Ağustos Cumartesi gecesi saat 03.00 civarında başlayan yangına, belediyemiz itfaiyesi ilk müdahaleyi yaparken yangının boyutlarının büyük olması nedeniyle çevre ilçelerin itfaiyelerinden de yardım istendi. Sırasıyla Seydiler, Azdavay Küre ve Devrekâni itfaiyeleri olay yerine gelerek yangına müdahale ettiler. İlçe Kaymakamı Akif PEKTAŞ ve Belediye Başkanı Muharrem DİNÇ de ilk andan itibaren yangın kontrol altına alınana kadar çalışmalara takip ettiler. İtfaiyecilerin gayretli çalışması ile yanan eve çok yakın olan diğer evlere yangının yayılması önlendi. Kendisiyle görüştüğümüz yanan evin sahibi Mehmet EREN, ailece uyuyorduk, bir anda gelinimin yanıyoruz feryatlarıyla uyandık. Ailece hemen kendimizi dışarı attık. Elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiğimiz yangın evin bir tarafını tamamen sarmış alevler yükselmişti, hemen komşulara haber verdik dedi.

  

  Kâğıthane Belediye Başkanından Ziyaret
Kâğıthane Belediye Başkanından Ziyaret

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ ve beraberindekiler, İlçemizi ve Belediye Başkanımızı ziyaretleri sırasında İlçe merkezindeki Belediye Kahvesinde bir süre ilçe halkıyla sohbet ettiler. Özellikle İstanbul da yaşayan gurbetçi hemşerilerimizle yakından ilgilenen Başkan KILIÇ, onlardan başkanımız Muharrem DİNÇ’ e destek vermelerini istedi. Ağlı ilçesini çok beğendiğini belirten konuk Başkan, fırsat bulduğunda tekrar geleceğini belirterek ilçemizden ayrıldı.

  

  Kâğıthane Belediye Başkanından Ziyaret
Kâğıthane Belediye Başkanından Ziyaret

Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı, Başkan Yardımcısı ve Talatpaşa Mahalle Muhtarı Hemşerimiz Erdur AŞÇI ile birlikte ilçemize gelerek Belediye Başkanımızı Ziyaret etti. Hayırlı olsun dileğinde bulundu. Belediye Başkanımızla uzun yıllardır dost olduklarını belirten Fazlı KILIÇ, Ağlı’ ya gelmekten, Başkanla birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirti. Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ, Konuk Başkan ve beraberindekilere Ağlı Kalesinde kır kahvesinde yemek ikram etti. Başkan KILIÇ ve arkadaşları gördükleri manzara karşısında hayran kaldıkları belirttiler. Başkan KILIÇ’ ın bu ziyaretine İlçemizde Bulunan Ağlı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal ETİŞGEN ve Şenpazar Belediye Başkanı Suat SAYIN da katıldı.

  

  Vali Yardımcısı Muammer BALCI Kaleye Hayran Kaldı
Vali Yardımcısı Muammer BALCI Kaleye Hayran Kaldı

Kastamonu Valisi Mustafa KARA’nın hastalığı sırasında yaklaşık bir ay vekâleten Valilik görevini yürüten Vali Yardımcısı Muammer BALCI Kale Şenliğimize katılmış, Kalemizi ve manzarasını çok beğenmişti. Geçtiğimiz hafta yaşanan yağışlar sonrası oluşan selin verdiği hasarları yerinde görmek için Basın mensuplarıyla yeniden ilçemize gelen BALCI’ ya İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız tarafından Ağlı Kalemizde şenlikler sırasında yapılan kır kahvesinde yemek ikram edildi. Vali Vekili BALCI ortamın ve manzaranın çok güzel olduğunu belirterek, Kaymakam Akif PPEKTAŞ ve Belediye Başkanımıza teşekkür etti. Yemek sonrası bazı mahalle ve köylerde incelemelerde bulunan Vali Vekili ve beraberindeki basın mensupları ilçemizden ayrıldı.

  

  Tamir Bakımı Yapılan Kato Kepçemiz Hizmete Başladı
Tamir Bakımı Yapılan Kato Kepçemiz Hizmete Başladı

İstanbul da Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin BÜRGE tarafından komple yenilenen Belediyemizin en önemli iş makinesi kato kepçemiz ilçemize getirildi ve hizmete başladı. Yaklaşık bir buçuk ay tamirde kalan kato kepçemizin, motor yenilenmesi başta olmak üzere bütün arızaları yetkili servisi tarafından yapıldı.

  

  Yağmur Sele dönüştü Mahalle ve köy yollarında, ekili alanlarda büyük tahribat oldu.
Yağmur Sele dönüştü Mahalle ve köy yollarında, ekili alanlarda büyük tahribat oldu.

İlçemizde hafta boyu yağan yağmurla oluşan seller, mahalle ve köy yollarıyla, ekili alanlara büyük zarar verdi. Birçok yol geçit vermez hale geldi. Örencik, Yağlıca, Kırlardere, Selmanlı ve Dikmen mahallesi yolları tamamen sele teslim oldu. Sel suları yollardaki malzemeyi derelere doğru taşıdı. Sel nedeniyle yollar ve menfezler hasar gördü. İlçe Kaymakamımız ve belediye başkanımız kurulan kriz masasında can ve mal kaybını önlemek için bir takım kararlar aldılar. Mahallelerimizin yanı sıra köylerimizde selden etkilendi. Özellikle Fırıncık, Akdivan, Akçakese köyünün bir kısmı ve Oluközü yolları büyük hasar gördü. Yağmurun devam etmesi nedeniyle şimdilik ancak geçici tedbirler alınabiliyor. Yağmurun durması havaların düzelmesiyle gerçek hasar tespit edilip sellerin verdiği tahribat giderilmeye çalışılacak.

  

  İlçemiz de Yağış Devam Ediyor
İlçemiz de Yağış Devam Ediyor

12 Temmuz Pazar günü Kale şenliklerinin son günü akşamüzeri başlayan yağmur aralıksız devam ediyor. 5 gündür gece gündüz devam eden yağmurlar, toprağı suya doyurdu. Kale şenlikleri öncesinde ilçemiz halkı tarafından yağmur yağacak mı endişesi yaşanmış, Kastamonu’nun çeşitli yerleri yağışlı olduğu halde ilçemize yağmur yağmamıştı. Şenliğin son günü saat 17 civarında başlayan yağmur, zaman zaman oldukça şiddetli olmakla birlikte beş gündür devam ediyor. Yağmurla birlikte soğuyan hava, ilçemizde sonbahar manzaraları yaşatıyor. Sobalar yanıyor, hırkalar, kabanlar giyiliyor. İlçe halkı havaların ısınması için ağustos ayını bekliyor

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri