Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
  Yağmur Sele dönüştü Mahalle ve köy yollarında, ekili alanlarda büyük tahribat oldu.
Yağmur Sele dönüştü Mahalle ve köy yollarında, ekili alanlarda büyük tahribat oldu.

İlçemizde hafta boyu yağan yağmurla oluşan seller, mahalle ve köy yollarıyla, ekili alanlara büyük zarar verdi. Birçok yol geçit vermez hale geldi. Örencik, Yağlıca, Kırlardere, Selmanlı ve Dikmen mahallesi yolları tamamen sele teslim oldu. Sel suları yollardaki malzemeyi derelere doğru taşıdı. Sel nedeniyle yollar ve menfezler hasar gördü. İlçe Kaymakamımız ve belediye başkanımız kurulan kriz masasında can ve mal kaybını önlemek için bir takım kararlar aldılar. Mahallelerimizin yanı sıra köylerimizde selden etkilendi. Özellikle Fırıncık, Akdivan, Akçakese köyünün bir kısmı ve Oluközü yolları büyük hasar gördü. Yağmurun devam etmesi nedeniyle şimdilik ancak geçici tedbirler alınabiliyor. Yağmurun durması havaların düzelmesiyle gerçek hasar tespit edilip sellerin verdiği tahribat giderilmeye çalışılacak.

  

  İlçemiz de Yağış Devam Ediyor
İlçemiz de Yağış Devam Ediyor

12 Temmuz Pazar günü Kale şenliklerinin son günü akşamüzeri başlayan yağmur aralıksız devam ediyor. 5 gündür gece gündüz devam eden yağmurlar, toprağı suya doyurdu. Kale şenlikleri öncesinde ilçemiz halkı tarafından yağmur yağacak mı endişesi yaşanmış, Kastamonu’nun çeşitli yerleri yağışlı olduğu halde ilçemize yağmur yağmamıştı. Şenliğin son günü saat 17 civarında başlayan yağmur, zaman zaman oldukça şiddetli olmakla birlikte beş gündür devam ediyor. Yağmurla birlikte soğuyan hava, ilçemizde sonbahar manzaraları yaşatıyor. Sobalar yanıyor, hırkalar, kabanlar giyiliyor. İlçe halkı havaların ısınması için ağustos ayını bekliyor

  

  Ağlı Kale Şenliği Ağası Ziya Çelik oldu
Ağlı Kale Şenliği Ağası Ziya Çelik oldu

Ağlı ilçesinde, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Ağlı Kale Şenlikleri yoğun katılım ve coşku içinde geçti. Mevlid-i Şerif okutulmasıyla başlayan şenlikte, kalenin tarihi yerleri rehberler eşliğinde gezildi. Ağlı Belediye Başkanı Muharrem DİNÇ şenlikte yaptığı konuşmada, bu yıl dokuzuncusunu düzenledikleri şenlik ile gurbetteki Ağlı’ lıları, memleketleriyle buluşturduklarını söyledi. Tüm hemşerilerinin Ağlı`nın kalkınması ve gelişmesi için tek vücut olması gerektiğini ifade eden DİNÇ, hemşerilerinin Ağlı’ya her türlü desteği vereceğine inandığını kaydetti. Şenliklerde Ankaralı Turgut, Şahmeral, Ayhan POLATKAN, Bilal ERTUĞRUL, Ruhi BİRKALIR ve Harbi Enver sahne alarak vatandaşlara güzel anlar yaşattı. Ağlı YİBO ve Kastamonu Şehit Şerife Bacı İlköğretim Okulu folklor ekibi ile davul zurna ekibi de gösterileriyle büyük beğeni topladı. Şenlikte yapılan 2009 Kale Ağası yarışmasını ise 10.000.-TL. ile en çok parayı veren İstanbul`da oturan Ağlı lı iş adamı Ziya ÇELİK (50) kazandı. ÇELİK’e ağa elbisesi giydirilerek şenlik alanında davul zurna ekibi eşliğinde gezdirildi. Öte yandan herhangi bir kene vakası olmaması için şenlik öncesinde Ağlı Kalesi tamamen ilaçlandı. Kale şenlikleri süresince de kene vakasına rastlanmadı. Şenliklere Kastamonu Milletvekili Musa SIVACIOĞLU, Vali Yardımcısı Muammer BALCI, İl Emniyet Müdürü Yusuf ALBAYRAK, İlçe Kaymakamı Akif PEKTAŞ, Azdavay, Küre, Şenpazar, Seydiler ve Taşköprü belediye başkanları, Kas-Der Genel Başkanı Derya OVALIOĞLU, çok sayıda konuk ve Ağlı lılar katıldı. Not: Bu haber Kastamonu Postasından alınmıştır.

  

  Millet Vekilimiz Hakkı KÖYLÜ’den Başkanımızı Ziyaret
Millet Vekilimiz Hakkı KÖYLÜ’den Başkanımızı Ziyaret

Kastamonu Milet vekili Hakkı KÖYLÜ, Kastamonu Ak Parti Merkez ilçe Başkanı Eşref CAN ve il teşkilatından yetkililerle birlikte ilçemize geldi. Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ’ i ziyaret etti. Kendisine hayırlı olsun dileğinde bulundu. Ak Parti İlçe Başkanı ve teşkilat üyeleriyle birlikte meclis üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Belediye başkanımız, Milletvekili KÖYLÜ ’ye ilçemiz sorunları hakkında bilgi vererek kendisinden destek istedi.

  

  Kalede kır kahvesi hizmete açıldı
Kalede kır kahvesi hizmete açıldı

Ağlı Kale şenlikleri kapsamında Belediyemiz tarafından yapılan kır kahvesi, Salı gün itibariyle hizmete girdi. Belediyemiz tarafında yapılan anlaşmayla İlçemizde Seferoğuları Kahvehanesini çalıştıran Murat ÖZCAN’ın işletmeciliğini yaptığı Kır Kahvesi, İlçe halkına ve kaleye çıkan ziyaret çilere çay ve çeşitli içeceklerle hizmete vermeye başladı.

  

  Turnalı Dernek Başkanından Ziyaret
Turnalı Dernek Başkanından Ziyaret

Ağlı Azdavay Turnalı Köyleri Dernek Başkanı Yusuf bey ve hanımlar komisyonu başkanı Güler GAMSIZ Belediye Başkanımızı ziyaret ederek hayırlı olması dileğinde bulundular.

  

  Halk toplantılarının 3.sü yapıldı
Halk toplantılarının 3.sü yapıldı

Belediye Başkanımızın her ayın ilk Salı günü gerçekleştirdiği halkı bilgilendirme sorunları dinleme ve istişare toplantılarının 3. sü yapıldı. Katılımın az olduğu toplantıda, Belediye Başkanımız bir ay içinde yaptıklarını anlattı. Yakın zamanda gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerden bahsetti. Kale Şenliği ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra katılanlara sırayla söz vererek onların sorunlarını dinledi, temennilerini not aldı. Yapılan ikram sonrasında toplantı sona erdi.

  

  En Yaşlı Ziyaretçi
En Yaşlı Ziyaretçi

İlçemiz Ketenciler Mahallesi eski Muhtarı Şemsettin SEVER ve Belediye Meclis üyesi Vedat SEVER’in Babaları 93 yaşındaki Necmettin Dede Salı günleri ilçe pazarına geldiğinde başkanımızı ziyaret ederek kendisine hayır duaları ediyor. Belediye başkanımızda Necmettin dedeye ilgi gösteriyor. Gidişinde kendisini uğurlayan Başkanımıza dualar ederek belediyemizden ayrılıyor.

  

  Ağlı Kalesinde Manzaralı Kır kahvesi
Ağlı Kalesinde Manzaralı Kır kahvesi

Belediyemiz hızla 9. Kale şenliklerine hazırlanıyor. Başkanımız ve ekibi farklı bir şenlik gerçekleştirmek için yoğun bir çalışma yapıyorlar. Stantların kurulduğu Ağlı Kalesinin ilçeye bakan kısmında, ahşaptan büyükçe bir kır kahvesi yapılıyor. Kahvenin çatısı da yıllar öncesinde panayırda olduğu gibi yeşilliklerle örtülecek. Burada oturan misafirlerimiz çaylarını yudumlarken, Ağlı İlçemizin muazzam manzarasını seyredecekler.

  

  Kale Şenliği Hazırlık Çalışmaları Başladı
Kale Şenliği Hazırlık Çalışmaları Başladı

9. Ağlı Kale Şenliği hazırlık çalışmaları başladı. Şenlik afişlerİ ilçemize ve çevre ilçelere asıldı, davetiyeler dağıtılıyor. 10 Temmuz Cuma günü Kalede mevlid okunmasıyla başlayacak program 11ve 12 Temmuz tarihlerinde devam edecek. Ankaralı Turgut ve çeşitli sanatçıların sahne alacağı programda iki gün boyunca çeşitli etkinlikler yapılacak.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri