Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
  Başkanımız Kas-Der Genel Merkezini Ziyaret Etti
Başkanımız Kas-Der Genel Merkezini Ziyaret Etti

Kısa bir süre önce İstanbul’a giden Belediye Başkanımız, Kastamonu’nun en büyük Derneği İstanbul’un bütün ilçelerinde şubesi bulunan Kastamonulular Dayanışma Derneği kısaca Kas-Der Genel merkezini ziyaret ederek yeni seçilen Genel Başkan Devrekânili iş adamı Derya OVALIOĞLU ve ekibini tebrik ederek başarı dileklerinde bulundu. Genel Başkan OVALIOĞLU’ nun makamında gerçekleşen ziyarette, Kas-Der yönetimine giren Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞGEN ve yönetim kurul üyesi Mustafa ÇELİK’ te hazır bulundu. Belediye Başkanımıza ziyaretinden dolayı teşekkür eden Genel Başkan “ her zaman desteğimiz seninle olacak Ağlı ilçemize güzel hizmetler yapacağınıza inanıyor üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyorum” dedi

  

  Bakanımız Murat BAŞESGİOĞLU İlçemizi Ziyaret Etti
Bakanımız Murat BAŞESGİOĞLU İlçemizi Ziyaret Etti

Devlet eski Bakanı Murat BAŞESGİOĞLU ilçemizi ziyaret ederek Belediye Başkanımıza hayırlı olsun dileğinde bulundu. 12 Haziran Cuma günü Ak Parti İl Başkanı, il genel meclis Başkanı ve İl teşkilatı mensuplarıyla ilçemize gelen Bakanı, Belediye Başkanımız, Ak Parti İlçe Başkanı, ekibi, belediye ve il genel meclis üyeleri, muhtarlar, ilçe halkımız oldukça kalabalık araç konvoyuyla ilçe sınırında karşıladılar. İlçemizde önce belediyeyi ziyaret eden Bakan BAŞESGİOĞLU Belediye Başkanımızın makamına geçerek bir süre sohbet etti. Görevinin hayırlı olmasını diledi. Belediye Başkanımız Bakana ilçemiz hakkında bilgiler verdi. Öncelikli konular da kendisinin yardımını istedi, Bakan BAŞESGİOĞLU da yardımcı olacağı sözünü verdi. Bakan Murat BAŞESGİOĞLU, Belediyemiz konferans salonuna geçerek burada bekleyen ilçe halkına hitaben bir konuşma yaptı. Bakan halktan Belediye Başkanımıza yardımcı olmalarını, sahip çıkmalarını istedi. Başkanın güzel hizmetler yapacağına inandığını belirtti. Bakan BAŞESGİOĞLU ve beraberindekiler ilçemizde yeni ibadete açılan merkez camimizde Cuma namazını kıldıktan sonra ilçemizden ayrıldılar.

  

  Teşekkür Panomuzda Yer Almak İster misiniz?
Teşekkür Panomuzda Yer Almak İster misiniz?

Belediye Binamızın girişine Başkanımız tarafından yerleştirilen teşekkür panosunda Belediyemize katkısı olanları isimleri yer alıyor. İstanbul Perpa elektronikçiler çarşısında tercüme bürosu işleten Akçakese Köyünden Metin BAŞ’ ın hediyesi olan panoda şimdilik Katomuza bakım yaptıran, çocuk oyun gurupları veren Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin BÜRGE, 3 adet profesyonel marangoz makinesi hediye eden Abanalı İş Adamı Hüseyin BOZKURT ve Büro mobilyaları hediye eden Cide Soğuksu Yalçın Köyü Dernek Başkanı Eyüp Demirkapı’ da Mobilya imalat ve satışı yapan Ali KONUK yer alıyor. Sizde belediyemize katkıda bulunarak teşekkür panomuzda yer alabilirsiniz.

  

  Yatılı Bölge İlköğretim Okulumuz (YİBO) Mezuniyet Töreni Düzenledi.
Yatılı Bölge İlköğretim Okulumuz (YİBO) Mezuniyet Töreni Düzenledi.

Yatılı Bölge İlköğretim Okulumuz (YİBO), okulun bahçesinde halka açık olarak düzenlediği mezuniyet töreninde davetlilere ve örgencilere pilav üstü döner ikram ettiler. İlçemiz merkezinde bulunan iki lokantamız tarafından kurulan döner tezgâhında hazırlanan dönerler, katılan herkese ikram edildi. Törene katılan İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanımız mezun olan 34 öğrenciye çeşitli hediyeler verdiler. Törende ilçemizden Türk halk müziği sanatçısı Enis MANGALOĞLU ve arkadaşları konser verdiler.

  

  Askerlik Görevini Tamamlayan Kaymakamımız Göreve Başladı
Askerlik Görevini Tamamlayan Kaymakamımız Göreve Başladı

İlçemizde görev yaparken kısa dönem askerlik görevini yapmak üzere ilçemizden ayrılan kaymakamımız Akif PEKTAŞ, Mardin de askerlik görevini tamamlayarak ilçemizdeki görevine döndü. İlçemiz Kaymakamı Akif PEKTAŞ’ a hoş geldiniz diyor, yeniden başladığı görevinde başarılar diliyoruz.

  

  Kas-Der Yönetiminde 2 Ağlı lı Hemşerimiz Var
Kas-Der Yönetiminde 2 Ağlı lı Hemşerimiz Var

Kastamonu’nun en büyük derneği Kas-Der in yeni yapılan kongresinde iki Ağlı Kas-Der yönetimine seçildi. Devrekâni li Genç işadamı Derya OVALIOĞLU Başkanlığındaki listede Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞGEN ve Perpa da tercüme bürosu işleten Akçakeseli Metin BAŞ seçilerek göreve geldiler. Kastamonu’muzun en büyük derneğinde yer alan hemşerilerimizin İlçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor kendilerini tebrik ediyoruz. Derya OVALIOĞLU ve ekibini de tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

  

  A.T.M Derneğinden Büyük Gayret
A.T.M Derneğinden Büyük Gayret

Adalar, Tunuslar, Müsellimler Köyleri Derneği 27 Haziran’ da Tunuslar’da gerçekleştirecekleri etkinlik için büyük çaba harcıyor, olağan üstü gayret gösteriyorlar. Tunuslar Köyüne adını verdiği belirtilen köyün üzerinde bulunan Tunuslu Komutan, Mehmet Muhammet Tunusi türbesine yol açtırmak için çalışan dernek Başkanı Ayhan Ünal ve ekibi Seydiler sapağına tabela asarken, başkanımızla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ankara ya giden ekip etkinliklerine Tunus Büyük Elçisinin Tunuslu ve Tunus Dostluk Derneği yöneticileriyle bay bayan ailece bir otobüs insanın ilçemize ve köylerine geleceğini belirttiler. Folklor ekibinin ve mehteranın gösteri yapacağı etkinlikte Kastamonulu sanatçılar Bilal Ertuğrul ve Gülcan Kara konser verecekler. Köylerinde böyle büyük bir etkinliği düzenleyen A.T.M Derneği Başkanı ve arkadaşlarını tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

  

  Halk Toplantısının İkincisi Yapıldı
Halk Toplantısının İkincisi Yapıldı

Belediye Başkanımız tarafından başlatılan birincisi Mayıs ayında yapılan Halkı bilgilendirme sohbet ve sorunları dinleme toplantısının ikincisi, 9 Haziran Salı günü belediye toplantı salonunda yapıldı. Mahalle muhtarlarımız ve halkın katılımıyla gerçekleşen toplantıda; Belediye Başkanımız bir aylık faaliyetini ve İstanbul da görüştüğü belediyelerle ilgili bilgiler verdi. Başkan konuşmasını tamamladıktan sonra muhtarlara ve katılanlara söz verdi. Katılımcılar sorunlarını anlattı. Bazıları başkana önerilerde bulundular, konuşanları dikkatle dinleyen başkan ve ekibi notlar aldı. Konuşmacıların tamamı böyle toplantılar düzenlediği için başkanımıza teşekkür ettiler, toplantıların devamını dilediler.

  

   Başkanımızın Dostlarından Destek
 Başkanımızın Dostlarından Destek

Başkanımızın dostları ilçemize destek veriyor. Abanalı İş Adamı Hüseyin BOZKURT, Marangoz makineleri vermişti. Eyüp DEMİRKAPI da mobilya imalat ve pazarlaması yapan Cide Soğuksu Yalçın Köyü Dernek Başkanı Ali KONUK da büro masası verdi. Belediyemiz Yazı İşleri servisinde 30 yıldır kullanılan masayı yenileyen mobilyacı Ali Konuk’a teşekkür ediyor, hayırlı işler diliyoruz

  

  Danacıda Bir Asırlık Sorun Çözüldü.
Danacıda Bir Asırlık Sorun Çözüldü.

İlçemiz merkezine en yakın merkezden sonra en çok nüfusa sahip Danacı Mahallesi Aşağıgeriş’in bir asırlık yol sorunu çözüldü. Danacı Mahallemiz Aşağıgeriş ve Elles köylerini ilçemize ulaştıran yol, kış aylarında ufacık bir kar yağışında kapanıyor, araç geçişine imkân vermiyordu. Etrafı düzlük olmasına rağmen yol çukurdan kalıyor, fırtına rüzgâr çevredeki karları savuruyor çukurda kalan yolu dolduruyordu. Zaman zaman belediyenin iş makineleri saatlerce bu yolu açmak için uğraşıyor, bazende özel idareye ait büyük iş makineleri çağırılıyor yol ancak öylece açılabiliyordu. Mahallenin muhtarları ve halk yıllardır bu sorunu çözdürememişlerdi. Gerçi seçim öncelerinde sözler almışlardı ama seçim sonrası hep unutulmuştu. Bir asırlık bu sorunu çözmeye karar veren belediyemiz il genel meclis üyelerimiz vasıtasıyla özel idareyle de iş birliği yaparak Azdavay ve Devrekâni Belediyelerinde kamyon takviyesi alarak on günlük sıkı bir çalışmayla yaklaşık bir kilometrelik bu yolu doldurduk. Ana yoldan itibaren yarım metreden başlayarak, bazı noktalara yaklaşık dört metre dolgu yaptık. Önceleri bir dere görünümündeki yol son şekliyle ilçeden mahalleye kadar güzel bir yol olarak görülüyor. Belediye Başkanımıza teşekkür eden Mahalle Muhtarı benim yaşım altmışın üzerinde ben bu yolun çocukluğumdan beri kışın çok sorun olduğunu biliyorum rahmetli babamda aynı şeyleri söylerdi. Çok uğraştım ama bir türlü yolumuza çözüm bulamadım. Köyümüzün bir asırlık sorununu siz çözdünüz sayın başkanım size ekibinize şahsım ve mahalle halkım adına çok teşekkür ediyorum, sizden Allah razı olsun dedi.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri