Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  İstanbul’da Kastamonu Evi
İstanbul’da Kastamonu Evi

İstanbul’da Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Yerel Tatlar Festivali kapsamında, Cide li hemşerimiz İsmail ERŞAHİN Kastamonu evi kurdu. Hasköy’deki eski Galata Köprüsünün girişinde deniz kenarında kurulan Kastamonu evini, Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ ve Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞGEN birlikte ziyaret ettiler. Dostlarıyla sohbetler eden iki başkan İstanbul’un Ortasında Kastamonu adını duyuran İsmail ERŞAHĞİN e teşekkür ettiler Haziran ay ı sonuna kadar sürecek olan yerel tatlar festivali süresince Kastamonu evi gurbetteki hemşerilerimizin buluşma noktası olacak. Kastamonu evinde çay kahvenin yanı sıra yöremizin yemek kültürü de sergileniyor, konuklara sunuluyor

  

  Doğanyurt Şehidini Toprağa Verdi.
Doğanyurt Şehidini Toprağa Verdi.

27 Mayıs günü Hakkâri Çukurca da pkk terör örgütü tarafından döşenen mayınların patlamasıyla 5 arkadaşıyla birlikte şehit olan Doğanyurt lu İs. Er Adil YILDIZ Doğanyurt ta kılınan namazın ardından askeri törenle Baldıran Köyünde toprağa verildi. Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ le birlikte ilçe Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Siyasi Parti temsilcileri, Doğanyurt ve çevre ilçelerden çok yoğun katılımın gerçekleştiği cenaze töreni Cuma namazı sonrası Doğanyurt meydanında yapıldı. Şehidimize Allahtan rahmet, ailesine, Doğanyurt halkına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz

  

  İş Makinemizi İstanbul’a Gönderdik
İş Makinemizi İstanbul’a Gönderdik

Belediyemizin en önemli aracı durumundaki iş makinemiz kato kepçemizi, tamir için İstanbul Bayrampaşa Belediyesine gönderdik. Yıllardır belediyemiz hizmetinde kullandığımız iş makinemiz, son zamanlarda motoru başta olmak üzere bakım gerektiriyor. Bakım ücretinin de çok yüksek olması nedeniyle bakımı yapılamamıştı. Belediye Başkanımızın geçtiğimiz günlerde İstanbul ziyareti sırasında görüştüğü Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin BÜRGE, iş makinemizin tamir bakımını yaptırabileceğini söylemesi üzerine Belediye Zabıta Memuru Salih Şahin Belediyemize ait kamyonla iş makinemizi İstanbul’a götürdü. İş makinemizin bakımını üstlenen, ilçemize çocuk oyun parkı malzemeleri hediye eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Sayın Hüseyin BÜRGE Başkanımıza ilçemiz adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.

  

  İlçemizde Çift Ezan Okunuyor
İlçemizde Çift Ezan Okunuyor

İlçemiz merkezinde, yeni yapılan ve geçtiğimiz günlerde ibadete açılan merkez camimizin faaliyete geçmesiyle,ezan çift okunmaya başladı. Her iki camimizin görevlileri, aralarında anlaşarak namaz vakitlerinde ezan okumaya birlikte başlıyorlar. Bu durumda iki defa söylenen ezan sözleri, sanki dört defa söyleniyormuş gibi oluyor. İstanbul’da bir birine yakın büyük camilerde gerçekleşen bu uygulamanın, ilçemizde de başlamış olması ilçe halkı ve misafirlerimiz tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Disiplinli bir şekilde bu düzeni sağlayarak çift ezanı okutan ilçe müftümüze ve her iki camimizin din görevlilerine teşekkür ediyoruz.

 

 

  

  Milletvekilimiz Sayın SIVACIOĞLU ndan Başkanımıza Ziyaret.
Milletvekilimiz Sayın SIVACIOĞLU ndan Başkanımıza Ziyaret.

Kastamonu Milletvekilimiz Musa SIVACIOĞLU Belediye Başkanımızı ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. Milletvekili Sıvacıoğlu Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ ten ilçemizin ve Belediyemizin sorunları hakkında bilgi aldı.

Başkanımızın bilgilendirmesi sonrasında özellikle İlçemizde yapılması planlanan mezbaha için yardımcı olacağını belirtti konuyla ilgili notlar aldı. Milletvekilimizin Belediye Başkanımızı ziyaretinde Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman YÖRÜR, İl genel meclis üyeleri Muharrem TOPÇU, Öncay ERSOY, Belediye meclis üyeleri Fehmi ETİŞGEN, Mehmet ARLI, Vedat SEVER, Aydın AKSOY, Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞGEN, Yönetim kurul üyesi Salim DİNÇ Hazır bulundular

  

  Belediye Başkanları Cide de Buluştu.
Belediye Başkanları Cide de Buluştu.

Ak Partili bir belde on üç İlçe belediye başkanı ikinci toplantılarını Cide Belediye Başkanı Nejdet DEMİR ev sahipliğinde Cide de gerçekleştirdiler. İlk toplantı Nisan ay ı içinde Bozkurt Belediye Başkanı Engin CANBAZ başkanlığında Bozkurt ta yapılmıştı.

Her ay değişik bir ilçede yapılması düşünülen toplantıların üçüncüsü haziran ay ı ortalarında Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri CİVELEK ev sahipliğinde Azdavay İlçemizde yapılacak. Belediye Başkanlarının buluştuğu toplantıya Kastamonu Milletvekili Musa SIVACIOĞLU da katıldı.

Özellikle belediyelerin ortak sorunlarının konuşulduğu toplantıda başkanlar bundan böyle birlikte hareket etme, birbirlerine yardımcı olma kararı aldılar. Cide, Azdavay, Pınarbaşı, Şenpazar, Ağlı, Seydiler belediye başkanları kendi yol malzemelerini üretmek için taşınabilir bir taş ocağı kurmak için çalışma başlattılar. Önümüzdeki günlerde Başkanımızın da dahil olduğu altı ilçe belediye başkanı bir araya gelerek konuyla ilgili çalışmalara hız vereceklerini belirttiler.

Milletvekili SIVACIOĞLU ’da bu toplantıya katılmaktan mutlu olduğunu söyleyerek başkanların sorunlarını gidermek için yardımcı olacağını belirtti. Başkanlara ev sahipliği yapan Cide Belediye Başkanı Nejdet DEMİR misafirlerine verdiği öğle yemeğinde deniz kenarındaki bir restoran da balık ikram etti.

  

  Belediye Başkanımıza En Tatlı Hediye
Belediye Başkanımıza En Tatlı Hediye

Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ e göreve geldiği günden bu yana ilçe halkımız ve başkanımızın dostları tarafından ziyaretler yapılıyor. Gelen ziyaretçiler hayırlı olsun dileğinde bulunuyorlar, başkana başta çiçek olmak üzere çeşitli hediyeler getiriyorlar. Geçtiğimiz günlerde babası Mehmet ULUDAĞ la birlikte Başkanımızı ziyarete gelen Merkez Mahallesi Kuyucu Sokağından, Kastamonu da pastanede çalışan pasta ustası genç hemşerimiz Yücel ULUDAĞ üzerinde Başkanımıza başarı dileğini belirttiği kendisinin ürettiği büyük bir pasta takdim etti.

Genç Pastacı hemşerimiz Yücel ULUDAĞ la hatıra fotoğrafı çektiren Belediye Başkanımız, ULUDAĞ a en tatlı hediyeyi getirdin diyerek teşekkür etti. Başkan dev pastayı keserek gün boyu ziyaret için veya herhangi bir iş için yanına gelenlere ve personele ikram etti.

  

  Bayrampaşa Çiçekleri Ağlıda Açacak
Bayrampaşa Çiçekleri Ağlıda Açacak

Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ in Bayrampaşa Belediyesinden getirttiği mevsimlik rengârenk çiçekler ilçemiz merkezine dikildi. Merkez caminin önündeki çiçekliğe, çiçeklerle Ağlı Belediyesi yazıldı. Belediyemiz çalışanları tarafından özenle dikilen çiçekler ilçemizde oldukça güzel bir görüntü oluşturdu.

  

  Merkez Camii İbadete Açıldı
Merkez Camii İbadete Açıldı

İlçemiz merkezinde yapılan yeni camii miz 22 ay içinde tamamlanarak ibadete açıldı. İlçemizde yetersiz olan eski camimiz yıkılmış, yerine yeni cami yapımı başlamıştı. İlçemiz esnaflarından Yörür ler ticaretin sahibi Hacı Satı YÖRÜR öncülüğünde başlayan cami yapım çalışmaları eski camimizin yıkılış tarihinden 22 ay sonra tamamlanmış oldu. 22 Mayıs Cuma günü mütevazi bir törenle hizmete giren yeni camimizin açılışını İl Müftümüz, İlçe Müftümüz, Belediye Başkanımız, Dernek Başkanı, Hacı Satı YÖRÜR birlikte yaptılar.

Açılışa ilçemiz halkı yoğun ilgi gösterirken, çeşitli ilçe müftüleri ve ilçe dışından katılanlar oldu. Merkez camimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor Hacı Satı YÖRÜR başta olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.

  

  A.T.M Derneği nden Tunus Günü
A.T.M Derneği nden Tunus Günü

A.T.M Adalar Tunuslar Müsellimler Köyleri Derneği 27 Haziran Cumartesi günü yapılacak Türkiye-Tunus Dostluk gününe hazırlanıyor. Tunuslu büyük bir zatın savaşarak gelip yerleştiği kendi ülkesinin adını taşıyan Tunuslar köyünde kalan bu zatın türbesinin bulunduğu Tunus tepesi denilen bölgede birtakım etkinlikler yapılacak. A.T.M Dernek başkanı Ayhan ÜNAL ve Derneğin yönetim kurul üyeleri değişik zamanlarda Anakara ya giderek Tunus cumhuriyeti büyük elçisiyle görüştüler ve büyük elçiyi köylerine davet ettiler.

Büyük elçi 27 Haziranda Tunuslar köyüne geleceğini belirtti. Bunun üzerine harekete geçen Dernek Başkanı Ayhan ÜNAL, Nihat YILMAZ, Satı Mehmet ARSLAN, Satı Mehmet HELVACI, Murat ÖZTÜRK önce Kastamonu Valiliği ne, İlçe Kaymakamlığına, Belediyemize müracaat ederek hem bilgilendirme yaptılar hem de kendilerine yardımcı olmamızı istediler.

Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ Dernek Başkan ve üyeleriyle birlikte Tunuslar Köyü girişindeki Türkiye Tunus Çeşmesinde incelemeler yaparak orada birtakım düzenlemeye yardımcı olacağını belirti. Tunuslar köylüleri heyecanla 27 Haziranı beklediklerini belirterek dernek mensuplarına ve belediye başkanımıza teşekkür ettiler.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri