Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
  Merkez Camii İbadete Açıldı
Merkez Camii İbadete Açıldı

İlçemiz merkezinde yapılan yeni camii miz 22 ay içinde tamamlanarak ibadete açıldı. İlçemizde yetersiz olan eski camimiz yıkılmış, yerine yeni cami yapımı başlamıştı. İlçemiz esnaflarından Yörür ler ticaretin sahibi Hacı Satı YÖRÜR öncülüğünde başlayan cami yapım çalışmaları eski camimizin yıkılış tarihinden 22 ay sonra tamamlanmış oldu. 22 Mayıs Cuma günü mütevazi bir törenle hizmete giren yeni camimizin açılışını İl Müftümüz, İlçe Müftümüz, Belediye Başkanımız, Dernek Başkanı, Hacı Satı YÖRÜR birlikte yaptılar.

Açılışa ilçemiz halkı yoğun ilgi gösterirken, çeşitli ilçe müftüleri ve ilçe dışından katılanlar oldu. Merkez camimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor Hacı Satı YÖRÜR başta olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.

  

  A.T.M Derneği nden Tunus Günü
A.T.M Derneği nden Tunus Günü

A.T.M Adalar Tunuslar Müsellimler Köyleri Derneği 27 Haziran Cumartesi günü yapılacak Türkiye-Tunus Dostluk gününe hazırlanıyor. Tunuslu büyük bir zatın savaşarak gelip yerleştiği kendi ülkesinin adını taşıyan Tunuslar köyünde kalan bu zatın türbesinin bulunduğu Tunus tepesi denilen bölgede birtakım etkinlikler yapılacak. A.T.M Dernek başkanı Ayhan ÜNAL ve Derneğin yönetim kurul üyeleri değişik zamanlarda Anakara ya giderek Tunus cumhuriyeti büyük elçisiyle görüştüler ve büyük elçiyi köylerine davet ettiler.

Büyük elçi 27 Haziranda Tunuslar köyüne geleceğini belirtti. Bunun üzerine harekete geçen Dernek Başkanı Ayhan ÜNAL, Nihat YILMAZ, Satı Mehmet ARSLAN, Satı Mehmet HELVACI, Murat ÖZTÜRK önce Kastamonu Valiliği ne, İlçe Kaymakamlığına, Belediyemize müracaat ederek hem bilgilendirme yaptılar hem de kendilerine yardımcı olmamızı istediler.

Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ Dernek Başkan ve üyeleriyle birlikte Tunuslar Köyü girişindeki Türkiye Tunus Çeşmesinde incelemeler yaparak orada birtakım düzenlemeye yardımcı olacağını belirti. Tunuslar köylüleri heyecanla 27 Haziranı beklediklerini belirterek dernek mensuplarına ve belediye başkanımıza teşekkür ettiler.

  

  Ağlı Derneği Turnuvasına Yoğun İlgi var
Ağlı Derneği Turnuvasına Yoğun İlgi var

Ağlı Kültür ve Dayanışma Derneği nin 8. sini düzenlediği kaynaşma tanışma amaçlı dostluk futbol turnuvasına her zaman olduğu gibi yoğun ilgi var. Kâğıthane belediyesinin oldukça lüks ve bakımlı zemini suni çim olan futbol sahasında gerçekleşen 12 takımın katıldığı karşılaşmaları izlemek için yediden yetmişe kadın erkek gurbetteki Ağlı lılar büyük ilgi gösteriyor.

17 Mayıs Pazar günü Adalar Tunus la Müsellimler Köyleri derneğinin takımıyla, Örencik spor arasında oynanan maçı izledik seyirciler arasında A.T.M li 85 yaşındaki Şakir Sezer Dedenin oluşu dikkatimizi çekti meğer Şakir dede köyünün hiçbir maçını kaçırmazmış, maçlara torunları ve çocuklarıyla gelirmiş. Şakir Dedeye sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Bu güzellikleri sergileyen dostluk ve kardeşliği zirveye taşıyan Ağlı Derneğimize, köy Derneklerimize katkısı olan herkese teşekkür ediyor başarılar diliyoruz.

  

  İlçemizde Pastane Açıldı
İlçemizde Pastane Açıldı

İlçemiz merkezinde Tevfik PEKTAŞ a ait binanın meydana bakan yönündeki yerine pastane açıldı. Küre ilçemizde pastane çalıştıran Küre Bürüm köyü eski Muhtarı Cemal TOK tarafından açılan pastaneye Arzu Pastanesi ismi verildi. İlçemizde eksikliği hissedilen bir boşluğu doldurmuş oldu yeni açılan işyerinin hayırlı olması dileğiyle Cemal Bey e bol bereketli kazançlar diliyoruz.

  

  Akçakese Köyü Derneği nden Ziyaret.
Akçakese Köyü Derneği nden Ziyaret.

Akçakese Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Raşit ARSLAN ve yönetim kurul üyeleri Belediye Başkanımızı ziyaret ederek tebrik ettiler hayırlı olması dileğinde buldular. 19 Mayıs Perşembe günü İstanbul’dan ziyaret için ilçemize gelen Akçakese Köyü Dernek Başkanı Raşit ARSLAN, Mustafa ÇELİK, Süleyman ARSLAN, Salim GÖZÜBEK, Saim ÇANKIR, Fehmi GÖZÜBEK, Kazım KARAÇAM yanlarına Köyün Muhtarı Muzaffer Gemici’yide alarak Belediye Başkanımızı ziyaret ettiler.

Akçakese Derneği yöneticileri, başkanımıza bazı hediyelerle birlikte başarı dileklerini sundular. Dernek Başkanı Raşit Aslan Yaptığı konuşmada; “sayın başkanım öncelikle hayırlı olsun bizler sizin seçilmenizden dolayı çok mutluyuz çünkü siz sivil toplum kuruluşundan gelen bizi anlayan bir başkansınız. İlçemize de çok güzel hizmetler yapacağınıza inanıyor ben ve arkadaşlarım her zaman yanınızda olduğumuzu belirtiyor başarılar diliyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız Muharrem DİNÇ “Dernek Başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek siz İstanbul’da İlçemiz ve köyünüz için hayırlı hizmetler yapıyorsunuz özelikle her yıl düzenlediğiniz büyük katılım gerçekleştirdiğiniz kutlu doğum haftası çok güzel bir hizmet sizleri tebrik ediyorum. Ayrıcada Beni ziyaret için İstanbul’dan geldiniz çok teşekkür ediyorum. Sizin vasıtanızla Akçakese Derneğinin tüm mensuplarına selam ve sevgiler sunuyorum ” dedi.

  

  K.S.K MERKEZİ EYÜPTE AÇILDI
K.S.K MERKEZİ EYÜPTE AÇILDI

Kabacı ve Selmanlı Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği K.S.K Dernek Merkezini Hemşerilerimizin yoğun olarak yaşadığı ilçemize çalışan yolcu otobüslerinin de merkezi olan Eyüp Defterdar da açtı. Nişancı Mahallesi Çömlekçiler sokaktaki merkezin açılış kurdelesini Belediye Başkanımız Muharrem Dinç kesti.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Dernek Başkanı Faik Kahveci Katılanlara teşekkür etti. Bu güzel mekânda köyümüz ve köylülerimiz için hayırlı hizmetler yapacağız dedi. Sunuculuğunu Murat Saraç’ın yaptığı programda Selmanlı Muhtarı Cevat Bal Kabacı Muhtarı Mehmet Turan ve Küre İl Genel Meclis üyesi Kemal Bakır da birer konuşma yaptılar. Programda konuşan Belediye Başkanımız Muharrem Dinç mekânın çok güzel hazırlandığını belirterek Dernek Başkanı Kahveci ve ekibin tebrik etti.

Başkan Dinç, hemşeri derneklerinin ülkemize memleketimize büyük faydaları oluyor sizde bu doğrultuda çok güzel hizmetler yapıyorsunuz bu güzelliklere lokomotif oluyorsunuz diyerek Başkan Kahveci, Murat Saraç ve Salim tümler’in K.S.K Derneğine lokomotif olduklarını belirtti. Belediye Başkanımız hayırlı olsun dilekleriyle açılış kurdelesini Küre İl Genel Meclis üyesiyle birlikte keserek Dernek Merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış programını Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman YÖRÜR. İl Genel Meclis Üyesi Muharrem Topçu Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürü Kemal SIĞMAZ, Ağlı Dernek Başkanı Kemal ETİŞKEN Köy Dernek Başkanları ve üyeleri, çok sayıda hemşerimiz katıldı. Katılanlara K.S.K Derneği yönetimi tarafından çeşitli ikramlar yapıldı. Ağlı Belediyesi olarak K.S.K dernek merkezinin hayırlı olması dileğiyle başarılar diliyoruz.

  

  BAYANLAR DİNLENME SALONU AÇILDI
BAYANLAR DİNLENME SALONU AÇILDI

Uzak mahalle ve köylerden ihtiyaçlarını karşılamak alış verişlerini yapmak üzere İlçemize gelen bayanlar için, Belediye Başkanı Muharrem DİNÇ in yapacağı faaliyetler arasında bulunan bayanlar dinlenme salonu 28.04.2009 günü Ağlı lı bayanların ve AKP kadın kolları Başkanı Naciye DİNÇ in katılımı ile, beylerinde ilgi gösterdiği, Bayanlar Dinlenme Salonu Belediye Başkanı Muharrem DİNÇ in açılış konuşmalarını müteakip, Ağlı AKP kadın kolları Başkanı Naciye DİNÇ ile birlikte açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra hizmete açıldı.

Bayanlara ait bu mekanın ikramları esnaflarımız ve işadamlarımız tarafından karşılanacağı belirtildi. İlk ikramlar da İlçemiz Akçakese köyünden İstanbul da esnaflık yapan Hatipoğlu Lokantası sahibi Mustafa ÇELİK tarafından yapıldı. Kendilerine Belediye Başkanlığımız adına teşekkür ediyoruz.

  

  KASMİB TOPLANTISI
KASMİB TOPLANTISI

KASMİB Meclisi 14 Nisan Salı günü saat 15:00 te İl Genel Meclisi toplantı salonunda olağan olarak toplandı. Toplantıya Vali Mustafa KARA, Belediye Başkanı Turhan TOPÇUOĞLU, İl Genel Meclisi Üyeleri ve İlçe Belediye Başkanları katıldılar. Valimiz Sayın Mustafa KARA nın başkanı olduğu Kastamonu Mahalli İdarler Birliğine Başkanımız Muharrem DİNÇ 2. Asil Katip üyeliğine, Meclis üyemiz Nevzat DEMİR ise 2. yedek katip üyeliğine seçilmişlerdir.

  

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 89.yıl dönümünü en içten duygularımla kutlar, bu ülkede yaşayan bütün vatandaşlarımıza, Türk ve dünya çocuklarına sevgi, barış, mutluluk getirmesini diler, sevgiler sunarım.

  

  BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAKAMINA OTURAN ÖĞRENCİ İLÇEYE ÇOCUK PARKI YAPIMI TALİMATINI VERDİ
BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAKAMINA OTURAN ÖĞRENCİ İLÇEYE ÇOCUK PARKI YAPIMI TALİMATINI VERDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı kapsamında Ağlı Belediye Başkanlığı koltuğuna geçici olarak 9 yaşındaki öğrenci Ayfer ÇELEBİ oturdu. Başkan Muharrem DİNÇ ten kısa süreliğine Belediye Başkanlığı makamını devralan Nedime Kaya İlköğretim Okulu 3. sınıfı öğrencisi Ayfer ÇELEBİ İlçemizde çocuk parkı yapımı için talimat verdi. Belediye Başkanlığını ziyaret eden öğrencilere ve öğretmenlerine günün hatırası olarak hediyeler verildi

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri