Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
  Bursa Uludağda Hızlı Kızak Heyecanı Yaşandı
Bursa Uludağda Hızlı Kızak Heyecanı Yaşandı

     Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 28-29 Ocak 2017 tarihinden gerçekleştirilen kış etkinliğinde hızlı kızak heyecanı yaşandı. İlçemizi temsil eden 6 sporcumuz katıldı. Sporcularımızın üstün mücadelesiyle Erkekler Master Kategorisinde ilk sıralarda yer almayı başardı. Yarışmaya ilçemizden Onur YANIKKAYA, Fatih ÇOLAK, Harun ŞAHİN, Hakan KÖMÜRCÜ, Gökhan ÇİMEN spocularımız katılırken Dereceye giren Master Erkekler Kategorisinde 1. Onur YANIKKAYA, 3.Harun ŞAHİN oldu. Küçükler Kategorisinde ise Gökhan ÇİMEN 3. oldu.

     Kazananlara ödüllerini Bursa Büyükşehir Belediye  Başkanı Sn. Recep ALTEPE, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatih Mehmet ERKOÇ, Ağlı Belediye Başkanı Sn. Şahin ÇOLAK, Küre Belediye Başkanı Sn. Kamil AYDINLI, Bursa Kastamonu Kasder Federasyon Başkanı Sn. İsmail TİFTİK ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Sn. Günal GENÇ takdim etti. İlçemizi en güzel şekilde temsil eden sporcularımıza teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

  

  Ilgazda 2. Geleneksel Hızlı Kızak Yarışları düzenlendi
Ilgazda 2. Geleneksel Hızlı Kızak Yarışları düzenlendi

     Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Kastamonu Belediyesi sponsorluğunda Ilgazda 2. Geleneksel Hızlı Kızak Yarışları düzenlendi. Etkinliğe 6 ilimizden gelen 66 bireysel yarışmacı mücadele etti.
     Kastamonu Valisi Sayın Mesut Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, yarışların ikincisinin gerçekleştirildiğini, Kızak sporunun geçmişinin yüzyıllara dayandığını ifade eden Sayın Mesut Yıldırım, şunları söyledi: "Biz geleneksel olarak bu değerimizi tanıtmak, sonraki nesillere aktarmak istiyoruz. Bunu yaparken Ilgaz'ı ve Kastamonu'yu Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak istiyoruz. Ilgaz, turistleri layıkıyla ağırlayabileceğimiz bir yer. İlimizi tanıtmak adına yapılması gereken her şeyi yapmaya hazırız."

      Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Tahsin BABAŞ ise kızak sporunun yaygınlaşmasını istediklerinin altını çizerek, "Elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Buraya çok sayıda sporcu katıldı. Başarılı olan sporcularımızı kutluyorum. Ilgaz, Türkiye'nin en güzel dağlarından bir tanesi. Buradan Türkiye'ye sesleniyorum; doğa harikası Ilgaz'da hem spor yapın hem eğlenin hem dinlenin." ifadelerini kullandı.

     Konuşmaların yapılması sırasında Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK, Kastamonu Valimiz Sayın Mesut YILDIRIM' a  ve Kastamonu Belediye Başkanımız Sayın Tahsin BABAŞ' a ilçemize özgü birer kızak (kayık) hediye takdim etti.
     Etkinlik süresi zarfında Kastamonu Belediyesi tarafından sporcularmıza ve seyircilerimize sıcak çorba ve yemek ikramında bulundu.
     Yarışmaya Ağlı İlçemizden yaklaşık 50 kişi katıldı. Renkli görüntülere ve mücadeleye sahne olan yarışmalar ödül töreni ile sona erdi.

  

  Aç Kalan Kurtlar İlçe Merkezine İndi
Aç Kalan Kurtlar İlçe Merkezine İndi

     İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle yabani hayvanların özellikle kurtların yiyecek bulamadıklarından dolayı gece 12, 1 sularında  şehir merkezine inip ilçemizin girişindeki kavşakta pusu kurarak neredeyse her gece bir iki tane sokak köpeğine saldırıp parçalamakta. Bir vatandaşımız tarafından çekilen görüntülerden bir kısmı.. Video için linke tıklayın https://www.youtube.com/watch?v=HjHXuDrd0Mo
 

  

  Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları Giderilmeye Çalışılıyor
Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları Giderilmeye Çalışılıyor

     İlçemizde etkili olan kar yağışı nedeniyle yem bulamayan kanatlı hayvanlar ve sokak hayvanları için, Ağlı Belediyesi ekipleri tarafından ekmek ve yem bırakıldı. Kış boyunca da bu hayvanlara yem ve yiyecek bırakılmaya devam edilecektir.

  

  Belediye Başkanımız Şahin Çolak' ın "Yeni Yıl" Mesajı
Belediye Başkanımız Şahin Çolak' ın

     Tüm Halkımızın yeni yılını kutlar, 2017' nin sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim.

  

  İlçe Emniyet Amirliğine Ziyaret
İlçe Emniyet Amirliğine Ziyaret

     İstanbul Beşiktaş’ta polisimize yapılan menfur saldırıdan dolayı Belediye Başkanımız Sn. Şahin ÇOLAK ve Ağlı Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri  Sn. Murat SARAÇ ile İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret ettiler.

      Ziyaret esnasında burada görevli olan İlçe Emniyet Amirine ve Ekiplerine başsağlığında bulundu. Başkanımız “Milletimizin güvenliğini sağlayan polisimizin, askerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve polisimizin acısını millet olarak  paylaştığımızı belirtmek ve başsağlığı dileklerimizi iletmek için İlçe Emniyet amirliğimizi ziyarette geldiklerini söyledi. Yüce Türk Milleti Devletsiz yaşayamaz. Çapulcuların, hainlerin, dış mihrakların istedikleri emellerine ulaşamayacakları açıktır. Terörün amacı huzur ve sükunumuzun bozulması, birlik ruhunun zedelenmesidir. Türk milleti öyle asil ve büyük bir millettir ki; hainin planlarını bozacak, son kalemiz Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilelebet müdafaa ve muhafaza edecektir.


      Belediye Başkanımız Sn. Şahin ÇOLAK Son olayda, polislerimizin görevleri esnasında yapılan hain saldırıda Şehadete kavuşmuş polislerimize vatandaşlarımıza Allah' tan rahmet, yaralı polis ve vatandaşlarımıza da acil şifalar dileğinde bulundu. Birliğimizi dirliğimizi bozup Milletimize ve Devletimize karşı hain saıldırıyı yapanların biran evvelsi yakalanıp en ağır ceza ile cezalandırılmaları gerektiğini" söyledi.
 

  

  Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK'n "Mevlid Kandili" Mesajı
Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK'n

     "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in doğduğu gece olan Mevlid Kandili’ nizi kutlar; iki cihan güneşi Peygamber Efendimizin şefaatine nail olma temennisiyle, kandilin Ağlı' lı vatandaşlarımızın, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğinin oluşmasına, ayrıca bütün dünyada barış ve huzurunun daim kılmasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder, selam ve saygılar sunarım."

  

  İlçemizde Yoğun Kar Yağışı
İlçemizde Yoğun Kar Yağışı

     İlçemizde bir haftadır yoğun kar yağışıdan dolağı, ilçemiz ve mahallelerimizin yollarında ulaşım güçlükleri yaşanmaması için Belediyemiz çalışanları  vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için gece gündüz yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Tüm halkımıza gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz.

  

  Mahalle Yollarımızda Çalışmalar Devam Ediyor
Mahalle Yollarımızda Çalışmalar Devam Ediyor

    Yıllardır atıl vaziyette ulaşıma kapalı olan Ayanköyü-Kırlardere Mahallesi arasındaki yola kalın malzeme atılarak sağlamlaştırdıktan sonra üzerine ince malzeme dökülerek ulaşıma açılacaktır.

  

  Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın "Öğretmenler Günü" Mesajı
Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın

     Öğretmen Emeklisi olan Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK 24 kasım öğretmenler gününde Kaymakamlığımızın  düzenlemiş olduğu  yemeğe katıldı. Yemek esnasında ilçemizin emekli öğretmenlerimize hediye takdim etti.

     Yemek sonrası Kazım Erdem ÇPL lisesinde düzenlenen programda söz alan Başkanımız,

      Milli ve evrensel değerlere sahip, gelecek nesillerimizi yetiştirmek gibi önemli bir mesleği icra eden tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Şehit Öğretmenlerimiz  başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Cenab-ı Allah' tan rahmet dilerim dedi. Ve Öğretmenlerimize hediyeler takdim etti.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri