Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
  İLÇEMİZDE ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU AÇILDI
İLÇEMİZDE ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSU AÇILDI

İlçe merkezinde Halk eğitim Müdürlüğü Tarım İl Müdürlüğü ve Belediye iş birliği ile Arı Yetiştiriciliği kursu açıldı.

Yirmi kursiyerin katıldığı kurs Belediye binasında Belediye Başkanlığınca tahsis edilen yerde başladı. Seksen saat devam edecek kursta Tarım ilçe müdürü Veteriner hekim Ufuk Yeniay ve tarım İlçe çalışanları Ziraat teknikeri Ahmet Usta, Veteriner sağlık teknisyeni Süleyman Türk eğitici olarak derslere giriyorlar. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere konuyla ilgili belge verilecek. Kurs İlçe Halk Eğitim Müdürü Enver Genç oğlu’nun nezaretinde devam ediyor.

19 Şubat Salı günü ilçeye gelen tarım İl Müdürü Osman Yaman İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanımız birlikte kursu ziyaret ederek öğreticiler ve kursiyerlerle sohbet ettiler. Tarım İl müdürü yaptığı konuşmada kursiyerlere birlikte proje hazırlayıp çeşitli kredilerden yararlanarak başarılı bir arıcılık yapmalarını önerdi kursiyerlerin sorularını cevapladı.

 

  

  ESNAFLARIMIZ DENETLENDİ
ESNAFLARIMIZ DENETLENDİ

AĞLI BELEDİYESİ ZABITA MEMURU, TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ VE TOPLUM SAĞLIK MERKEZİNİN ORTAKLAŞA YÜRÜTTÜĞÜ ESNAFLARIMIZA YÖNELİK DENETİMLER DEVAM EDİYOR.

EKİPLERİN YAPTIĞI DENETİMLERDE, İŞ YERİ ÇALIŞTIRMA RUHSATI, ,FİYAT ETİKETLERİ, TÜKETİM TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLERİN TESPİTİ, İLÇE TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ GIDA KONTROL EKİPLERİ DE ÜRETİM AŞAMASINDA YAPILAN İŞLEMLER, KULLANILAN MALZEMELERİN STANDARTLARA UYGUNLUĞUNU İNCELENDİ. GENEL TEMİZLİK, PERSONEL HİJYENİ, KONTROLLERİ YAPARAK ÇALIŞAN PERSONELİN ÇALIŞMA VE SAĞLIK KARNELERİ İLE PORTÖR MUAYENELERİ GÖZDEN GEÇİRDİ. YAPILAN KONTROLLERDE EKSİK GÖRÜLEN KISIMLARIN MEVZUATA UYGUN HALE GETİRİLMESİ İÇİN SÜRE VERİLDİ.
KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUHARREM DİNÇ “DENETİMLERİMİZİ PERİYODİK OLARAK SÜRDÜRÜYORUZ, DENETİMLERİMİZİN AMACI VATANDAŞLARIMIZIN HUZURLU, SAĞLIKLI VE HİJYEN KURALLARINA UYGUN ALIŞVERİŞ YAPMALARINA İMKÂN SAĞLAMAK VE ESNAFLARI BİLİNÇLENDİRMEK OLDUGUNU VE GEREKEN TEDBİRLERİ ALMAK İÇİN ÇALIŞMALARIN SÜRDÜRÜLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.
  

  İLÇEMİZDE ÇİĞDEMLER BU YIL ERKEN ÇIKTI
İLÇEMİZDE ÇİĞDEMLER BU YIL ERKEN ÇIKTI

İlçemizde birçok yerde çiğdem ve menekşeler erken açarak kış ortasında baharı müjdelediler.

Geçen yıl bu zamanlarda yaklaşık bir metre civarı kar vardı. Geçen yıl ocak ayının ikinci haftası yağan kar nisan ayına kadar kalkmamış yaklaşık üç ay boyunca toprak hiç görünmemişti. Bu yıl ocak ayı başında yaklaşık yarım metre kar yağdı ve kısa sürede gitti. Havaların çok iyi gitmesi neticesinde baharın müjdecisi olan sarıçiğdemler mor ve kırmızı menekşeler her yerde görünmeye başladı. Sinan Mahallesi Ebece yolunda yol çalışmaları yapan belediyemiz elemanları arkadaşlarımız çiğdem ve menekşe toplayarak objektifimize poz verdiler. 

 

  

  KIŞ KONSERİNE BÜYÜK KATILIM GERÇEKLEŞTİ
KIŞ KONSERİNE BÜYÜK KATILIM GERÇEKLEŞTİ

Milli piyango katkılarıyla gerçekleşen ilçemizde bir ilkin yaşandığı kış konserine büyük katılım oldu.

Milli piyango katkılarıyla belediyemiz tarafından düzenlenen konsere ilçemiz nüfusuna göre büyük bir katılım gerçekleşti. Belediyemiz elamanları tarafından günler öncesinden hazırlanan YİBO kapalı spor salonunda önceden düzenlenen 500 kişilik oturma yeri erken saatlerde dolunca belediyemiz ekibi tarafından sandalye takviyesi yapıldı. Çok sayıda katılımcıda programı ayakta izlemek zorunda kaldı. Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Şenpazar Belediye Başkanı Suat Saygın, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz ve ekipleri Ak Parti İl Başkanı Avukat Metin Çelik ve İl yönetim kurul üyeleri, ilçemiz halkı yanı sıra çevri ilçelerden de katılanlar oldu.

Gecede gerçekleşen konserde Ankaralı sanatçı Berna Başel Kastamonulu sanatçılar Şevket Doğan Fındık kurdu olarak ünlenen Berna Karagözoğlu sahne aldılar. Belediyemiz tarafından günün anısına sanatçılara plaket verildi. Şevket Doğan ve Berna Karagözoğlu’nun plaketine Belediye Başkanımız verdi.  Berna Başel ise plaketini Şenpazar Belediye Başkanı Suat Saygın’nın elinden aldı.

Belediye Başkanımız Gecede yaptığı konuşmada bize kış mevsiminde bu heyecan ve coşkuyu yaşatan Belediyemize de önemli katkıda buluna Milli piyango Genel Müdürü Hemşerimiz Sayın Recep Biçer ve ekibine, bu salonu tahsis eden hep yanımızda bulunan İlçe kaymakamımıza, okul müdürlerimize çekilişte yardımcı olan örgenci kızlarımıza, Organizeyi gerçelştiren Fon Prodüksiyona şirketi yetkililerine, Ak Parti il Başkanımız ve yönetim kurul üyelerine,  Belediye Başkanı arkadaşlarıma Spor salonun hazırlanmasında büyük özveri gösteren belediyemiz personeline misafirlere ilçe halkına sanatçılara katılımlarıyla bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

  

  MİLLİ PİYANGO 29 OCAK ÇEKİLİŞİ İLÇEMİZDE YAPILDI
MİLLİ PİYANGO 29 OCAK ÇEKİLİŞİ İLÇEMİZDE YAPILDI

Belediyemiz ve Milli piyango idaresi iş birliği ile organize edilen 29 Ocak çekilişi ve konsere yoğun katılım oldu.

29 Ocak Salı günü akşamı İlçemiz Yatılı Bölge Okulu kapalı spor salonunda yapılan çekilişte Milli piyango şanslıları belirlendi. Küre noteri nezaretinde yapılan çekilişte folklor kıyafetli kızlarımız şans toplarını gösterdiler. Milli piyango daire Başkanı Ekrem Gürsoy, Şube Müdürleri Işık Gülay Kara ve Yılmaz Karataş idaresinde bir ekibin katıldığı çekiliş sonrasında piyango idaresinin hediyesi olan beş adet televizyon sahiplerini buldu. İlçemiz Ketenciler mahallesinden Cemal Yazıcı, Hikmet Ersoy, Merkez esnaflarından Hayrettin Özdemir, Sinan Mahallemizden Remzi Turan ve Oluközü Köyümüzden Muhtar Mehmet Özen’in Annesi Vesile hanım Plazma TV lerin sahipleri oldular. Şanslı hemşerilerimiz hediyelerini milli piyango yetkilileri İlçemiz kaymakamı ve Belediye Başkanımızın elinden aldılar. Belediye Başkanımız Genel Müdür Recep Biçer'e ulaştırmak üzere Milli Piyango Daire Başkanı Ekrem gürsoy'a plaket taktim etti. Daire Başkanının plaketini ise Başkanımızın isteği üzerine Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz verdi. 

 

  

  İlçemiz Nüfusu 41 Kişi Eksildi
İlçemiz Nüfusu 41 Kişi Eksildi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), "Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi 2012 Nüfus Sayımı Sonuçları"nı açıkladı.

İlçemiz merkez nüfusu 41 kişi azalırken köylerimizin nüfusu 40 kişi azaldı buna göre ilçe merkezinde nüfusumuz 1954 den 1913 e düştü köylerde ise 990 olan nüfusumuz 950 ye düştü toplamda 81 kişi eksilmiş oldu Genel nüfusumuz 2944 iken son şekliyle 2863 oldu.

 Kastamonu’nun genel nüfusu 49 kişi artarak, 359 bin 759’dan 359 bin 808 kişiye yükseldi.  
  TÜİK Kastamonu Bölge Müdürü İsmail Gökalp, Kastamonu il merkezi nüfusunun 93 bin 347’den 96 217’ye yükseldiğini kaydetti.  Kastamonu genelinde toplam 20 ilçenin 15’nin ilçe merkezinde nüfus artarken 5 ilçe merkezinde (Ağlı, Çatalzeytin, Devrekani, Seydiler, Şenpazar) nüfusunun azaldığını belirten Gökalp, “En fazla artış Kastamonu merkez (2.870 kişi), İhsangazi (345 kişi) ve Küre  (263 kişi) ilçe merkezlerinde ise en fazla azalış Çatalzeytin (117 kişi), Devrekani (104  kişi) ve Seydiler (66 kişi) Ağlı (41 kişi) Şenpazar (1 kişi) ilçe merkezinde oldu. 2012 yılında Kastamonu’da kilometrekareye 27 kişi düşerken (72.sırada) , Türkiye’de 98 kişi düşüyor. Türkiye’de nüfus artış hızı binde 12 iken Kastamonu ilinde ise bu oran binde 0.1 oldu. Ayrıca Türkiye genelinde nüfus sıralamasında Kastamonu 81 il içerisinde 50. sırada yer aldı” dedi.

  

  KAR TEMİZLEME VE TAŞIMA ÇALIŞMALARI
KAR TEMİZLEME VE TAŞIMA ÇALIŞMALARI

İlçe merkezinde yol ve meydanları açma çalışmaları sırasında biriken karları ilçe merkezi dışına taşıyoruz.

İlçemizde her kar yağdığında iş makinelerimiz öncelikle ilçe merkezinin yol ve meydanlarını açarlar hemen mahalle yollarını açma çalışmalarını başlatırlar. Bu seferde aynısı oldu. Havanın açmasıyla ilçe merkezinde temizlik sırasında oluşan kar yığınlarını iş makinemiz ve kamyonlarımızla ilçe dışına taşıma çalışmalarını başlattık. Bu çalışmalar karın yoğunluğuna göre bazen günlerce devam eder bu sefer yarım metreyi geçkin bir kar yağışı nedeniyle çalışmalar kısa sürecek.

 

  

  KARDAN KAPANAN MAHALLE YOLLARI AÇILDI
KARDAN KAPANAN MAHALLE YOLLARI AÇILDI

Yoğun kar yağışıyla kapanan yollarımız Belediyemiz personelinin gün boyu ve gece geç saatlere kadar yaptığı çalışmayla ulaşıma açıldı.

9 Ocak Çarşamba günü yoğun kar yağışıyla gün içinde kapanan mahalle yollarımızda 10 Ocak Perşembe sabahından itibaren başlayan yol açma çalışmalarımız gece geç saatlerde tamamlandı. Bütün yollarımız ulaşıma açıldı. İki iş makinesi bir traktörle yapılan çalışmalarda arkadaşlarımızın gayretli çalışmalarıyla 11 Ocak Cuma sabahı yolu kapalı mahallemiz kalmadı. Çarşamba günü öylen kardan tatil edilen okullarda eğitim bir buçuk günlük aradan sonra yeniden başladı.

 

 

  

  KAR YOLLARI KAPADI ULAŞIM DURDU
KAR YOLLARI KAPADI ULAŞIM DURDU

İlçemizde 9 Ocak Çarşamba günü başlayan Perşembe sabahına kadar devam eder kar yağışı mahalle ve köy yollarımızı ulaşıma kapattı.

Gece boyu fırtınalı bir şekilde yağan kar normalde yarım metrenin üzerine çıkarken bazı yerlerde yığıntılar bir metreyi geçti. 10 Ocak Perşembe sabahı ilçemizin 10 mahallesi 54 yerleşim yeri ve 13 köyümüzün mahalleleriyle birlikte yolları tamamen kapandı.

Belediye personelimiz her zamanki mesai saatinde önce iş başı yaparak iki kepçe ve bir traktörle şehir merkezinin içindeki yolları açtılar. Mahalle yollarını açma çalışmalarını başlattılar. Haberin hazırlandığı saatlerde iki mahallemizin yaklaşık 10 yerleşim biriminin yollarını açtılar. Gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürecek olan personelimiz iki gün içinde bütün mahalle yollarımızı açmayı hedefliyorlar. Köy yollarımızı da ki çalışmalar Kaymakamımız nezaretinde iki adet greyderle devam ediyor köylerimizin uzak ve dağınık olması nedeniyle yolların açılması önümüzdeki haftayı bulacağı tahmin ediliyor.

 

 

  

  YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR TATİL
YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR TATİL

İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle 9 Ocak Çarşamba günü saa14 de okullar tatil edildi.

 Bilindiği gibi Yatılı Bölge Okulumuzun kapanmasıyla örgenciler taşımalı sistemle merkezdeki okula geliyorlar. Öylen saatlerinde kar yağışının hızlanmasıyla ilçe merkezinde kar kalınlığı 25 – 30 santim civarına ulaştı. Özellikle taşımalı sistemle köy ve mahallelerden gelen örgencilerin geri dönüşünde zorluklar yaşanacağı için İlçemiz Kaymakamı Belediye Başkanımız Milli eğitim Müdürü bir toplantı yaparak okulların bugün ve yarın tatil olmasına karar verdiler. Kararı ilçe kaymakamı Serdar Karal açıkladı.

 

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri