Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
  Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın "18 Mart Çanakkale Zaferi" Mesajı
Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK' ın

     Çanakkale Zaferimizin 102. yıl dönümünü ve şehitler günümüzü saygıyla anıyor, huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu vatan topraklarını bizlere emanet eden aziz şehitlerimize yüce rabbimizden rahmet diliyorum.

  

  İstanbul' da Hemşerilerimizle Beraber İstişare Toplantısı Yapıldı
İstanbul' da Hemşerilerimizle Beraber İstişare Toplantısı Yapıldı

     11 Şubat 2017 Tarihinde İstanbul' a gidilerek 12 Şubat 2017 Pazar günü Ağlı Dernekler Federasyonu, Ağlı Köy ve Mahalle derneklerinin katılımı ile Akçakese Derneğinin düzenlediği İstanbul ümraniye İMES Organize Sanayisinde Aydın Aslan'a ait Hatipoğlu Lokantasındaki toplantıya Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK beraberindeki heyetinde katıldığı Tanışma Kaynaşma ve İstişare toplantısı saat 11:30 da başladı. Yapılan konuşmaların ardından gurbetteki Ağlılı hemşerilerimiz Belediye Başkanımızdan  Ağlı'ya yapılan yatırımlar ve yapılacak işler hakkında bilgilendirme talebinde bulundular. Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK Başkanlığı döneminde yapılan hizmetleri ve yapılacak işleri anlattı. Daha sonra hemşerimiz Raşit ASLAN'ın hazırlayıp sunduğu Mavi Karadeniz televizyonundaki proğrama katılarak  hemşerilerimize Ağlı hakkında bilgiler verdi. Canlı yayın proğramında Tüm hemşerilerimiz yapılan çalışmalar ve yapılması gerekenler hakkında bilgilendirilmiş oldu.
      Daha sonra proğram bitiminde Komşu  ilçe Seydiler Derneklerinin düzenlemiş olduğu Üsküdar daki BANDUMA gecesine katılarak İstanbul Üsküdar Belediye Başkanı, Sarıyer Belediye Başkanı, Kaymakamlar ve Kastamonu ilçe Belediye Başkanları da katıldı. Gecede söz alan Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK ülkemizin bugünkü durumlarından ve ilçemiz ile ilgili bilgiler vererek konuşmasını tamamladı.

  

  Geleneksel Ağlı Sinan kayık Yarışları Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti
Geleneksel Ağlı Sinan kayık Yarışları Yoğun Bir Katılımla Gerçekleşti

     Geleneksel Ağlı Sinan Kayık yarışları 11.02.2017 tarihinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.
     Açılış konuşmasını Sayğı duruşu ve istiklal marşının ardından Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK, Ağlı Dernekler Federasyonu Başkanı Sayın Ayhan ÜNAL ve Ağlı Kaymakamımız Sayın Abdulkadir ÇELİK yaptı.
     Akabinde kayık yarışları start aldı. Büyük çekişmeye ve renkli görüntülere sahne olan yarışları, konuklarımız büyük bir heyecan ile izlediler. Yarışların son bulması ile yerel sanatıçımız Raşit ARSLAN' ın konserinin ardından ödül töreni yapıldı. Derece giren 1. Behzat KÖMÜRCÜ 2. Kadir ATAMAN 3. Feramiz KÖMÜRCÜ oldu. Ödüllerini Ağlı Kaymakamımız Sayın Abdulkadir ÇELİK, Ağlı Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK ve MHP Eski Kastamonu Milletvekilimiz Emin ÇINAR sporcuların ödüllerini verildi. Ali Osman DİKMEN 2017 Kayık Yarışları 1. Ağası seçildi.
     Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyon İl Temsilcisi Bünyamin Recep BEBEROĞLU, Organizasyonun Sponsoru Efbi İnşaatın sahibi Fırat BARUT' a, Fotoğrafcı Yazar Cebrail KELEŞ' e kayık hediye etti. Geleneksel Spor Dalları Federasyon Başkanı Günal GENÇ' e ve Ağlı Dernekler Fedarasyon Başkanı Ayhan ÜNAL' a ise plaket takdim etti.
     Kayık yarışlarının tamamlanmasının ardından diğer branşlardan kütük kesme ve halat çekme yarışmalarıda büyük mücadeleye sahne oldu. Kütük kesmede 1. Ozan ÖZKAN, Ramazan BAŞ ekibi oldu. Halat çekmede ise 1. Mehmet AŞÇI, Fatih KÖSE, Adem KÖSE Mehmet BERBER, Uğur KEBELİ ekibi oldu.
     Organizasyon boyunca Kastamonu Belediyesi tarafından sıcak çorba ve yemek Belediyemizce ise çekme helva, simit ve çay ikramında bulundu.
     Etkinliğin bitmesine yakın yapılan renkli görüntülere sahne olan kayık yarışına ise Ağlı Belediye Başkanımız Şahin ÇOLAK, Ağlı Kaymakamımız Abdulkadir ÇELİK, MHP Kastamonu İl Başkanı İbrahim MAŞALACI, MHP Eski Kastamonu Milletvekilimiz Emin ÇINAR, Ak Parti İlçe Başkanı Bülent ERGİN katıldı.

     Etkinlik boyunca tüm yarışlarda yarışan sporcularımıza, yemek ikramında bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Tahsin BABAŞ' a ve sponsorumuz Efbi İnşaatın sahibi Fırat BARUT a, Ağlı Dernekler Federasyonu ile birlikte gelen misafirlerimize, Sinan Mahallesi Muhtarı ve Sinan halkına, Geleneğimizi yaşatmak adına katılan ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

    VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

  

   Geleneksel Ağlı Sinan kayık yarışları için yol yapım çalışmalarına başlandı.
 Geleneksel Ağlı Sinan kayık yarışları için yol yapım çalışmalarına başlandı.

     Geleneksel Ağlı Sinan kayık yarışları için yol yapım çalışmalarına başlandı.

Ağlı Belediye Başkanı Şahin ÇOLAK;

     Adrenalin, hız, macera, heyecan, dorukta

     600 yıldır devam eder dedede, oğulda, torunda

     Gerçek kayık yarışları Ağlı Sinan yolunda.

diyerek ata sporumuzu yaşamak ve yaşatmak üzere Geleneksel kayık yarışları için 11 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 8:00' de herkesi Ağlı' ya davet ediyor

  

  Geleneksel Ağlı Sinan Kayık Yarışları
Geleneksel Ağlı Sinan Kayık Yarışları

 Geleneksel Ağlı Sinan kayık yarışları 11 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 08:00 de. Geleneksel sporumuzu yaşamaya ve yaşatmaya davetlimizsiniz. Sizleri bekliyoruz. Şahin ÇOLAK  Ağlı Belediye Başkanı

  

  Bursa Uludağda Hızlı Kızak Heyecanı Yaşandı
Bursa Uludağda Hızlı Kızak Heyecanı Yaşandı

     Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 28-29 Ocak 2017 tarihinden gerçekleştirilen kış etkinliğinde hızlı kızak heyecanı yaşandı. İlçemizi temsil eden 6 sporcumuz katıldı. Sporcularımızın üstün mücadelesiyle Erkekler Master Kategorisinde ilk sıralarda yer almayı başardı. Yarışmaya ilçemizden Onur YANIKKAYA, Fatih ÇOLAK, Harun ŞAHİN, Hakan KÖMÜRCÜ, Gökhan ÇİMEN spocularımız katılırken Dereceye giren Master Erkekler Kategorisinde 1. Onur YANIKKAYA, 3.Harun ŞAHİN oldu. Küçükler Kategorisinde ise Gökhan ÇİMEN 3. oldu.

     Kazananlara ödüllerini Bursa Büyükşehir Belediye  Başkanı Sn. Recep ALTEPE, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatih Mehmet ERKOÇ, Ağlı Belediye Başkanı Sn. Şahin ÇOLAK, Küre Belediye Başkanı Sn. Kamil AYDINLI, Bursa Kastamonu Kasder Federasyon Başkanı Sn. İsmail TİFTİK ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Sn. Günal GENÇ takdim etti. İlçemizi en güzel şekilde temsil eden sporcularımıza teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

  

  Ilgazda 2. Geleneksel Hızlı Kızak Yarışları düzenlendi
Ilgazda 2. Geleneksel Hızlı Kızak Yarışları düzenlendi

     Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Kastamonu Belediyesi sponsorluğunda Ilgazda 2. Geleneksel Hızlı Kızak Yarışları düzenlendi. Etkinliğe 6 ilimizden gelen 66 bireysel yarışmacı mücadele etti.
     Kastamonu Valisi Sayın Mesut Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, yarışların ikincisinin gerçekleştirildiğini, Kızak sporunun geçmişinin yüzyıllara dayandığını ifade eden Sayın Mesut Yıldırım, şunları söyledi: "Biz geleneksel olarak bu değerimizi tanıtmak, sonraki nesillere aktarmak istiyoruz. Bunu yaparken Ilgaz'ı ve Kastamonu'yu Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak istiyoruz. Ilgaz, turistleri layıkıyla ağırlayabileceğimiz bir yer. İlimizi tanıtmak adına yapılması gereken her şeyi yapmaya hazırız."

      Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Tahsin BABAŞ ise kızak sporunun yaygınlaşmasını istediklerinin altını çizerek, "Elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Buraya çok sayıda sporcu katıldı. Başarılı olan sporcularımızı kutluyorum. Ilgaz, Türkiye'nin en güzel dağlarından bir tanesi. Buradan Türkiye'ye sesleniyorum; doğa harikası Ilgaz'da hem spor yapın hem eğlenin hem dinlenin." ifadelerini kullandı.

     Konuşmaların yapılması sırasında Belediye Başkanımız Sayın Şahin ÇOLAK, Kastamonu Valimiz Sayın Mesut YILDIRIM' a  ve Kastamonu Belediye Başkanımız Sayın Tahsin BABAŞ' a ilçemize özgü birer kızak (kayık) hediye takdim etti.
     Etkinlik süresi zarfında Kastamonu Belediyesi tarafından sporcularmıza ve seyircilerimize sıcak çorba ve yemek ikramında bulundu.
     Yarışmaya Ağlı İlçemizden yaklaşık 50 kişi katıldı. Renkli görüntülere ve mücadeleye sahne olan yarışmalar ödül töreni ile sona erdi.

  

  Aç Kalan Kurtlar İlçe Merkezine İndi
Aç Kalan Kurtlar İlçe Merkezine İndi

     İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle yabani hayvanların özellikle kurtların yiyecek bulamadıklarından dolayı gece 12, 1 sularında  şehir merkezine inip ilçemizin girişindeki kavşakta pusu kurarak neredeyse her gece bir iki tane sokak köpeğine saldırıp parçalamakta. Bir vatandaşımız tarafından çekilen görüntülerden bir kısmı.. Video için linke tıklayın https://www.youtube.com/watch?v=HjHXuDrd0Mo
 

  

  Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları Giderilmeye Çalışılıyor
Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları Giderilmeye Çalışılıyor

     İlçemizde etkili olan kar yağışı nedeniyle yem bulamayan kanatlı hayvanlar ve sokak hayvanları için, Ağlı Belediyesi ekipleri tarafından ekmek ve yem bırakıldı. Kış boyunca da bu hayvanlara yem ve yiyecek bırakılmaya devam edilecektir.

  

  Belediye Başkanımız Şahin Çolak' ın "Yeni Yıl" Mesajı
Belediye Başkanımız Şahin Çolak' ın

     Tüm Halkımızın yeni yılını kutlar, 2017' nin sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim.

  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri