Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

 » MİSKOS Helvaları Kastamonu da Yeni Tesislerinde Üretime Başladı

Ağlı lı hemşerilerimizin sahibi olduğu MİSKOS HELVA GIDA DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. İstanbul Yenibosna’da ki işyerlerini Kastamonu Organize Sanayi deki yeni yaptırdıkları modern tesislerine taşıdılar.

 

İlçemiz Gölcüğez Köyünden Aydın, Ayhan, İlhan Vural Kardeşler geçen yıl Kastamonu Valiliği tarafından kendilerine tahsis edilen Organize Sanayide ki arazi üzerine Tarım Bakanlığının Kırsal Kalkınma projesiyle işbirliği içinde bir idari bina, birde bin metre karenin üzerinde kapalı alanı bulunan imalathane, yani diğer bir deyimle fabrika kurdular. Bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan işyeri Mart Ayı sonlarında imalata başladı.

Ayhan Vural yönetiminde üç kardeş merdiven altı tabir edilebilecek küçücük mekânlar da Rahmetli Babalarından ve amcalarından öğrendikleri mesleği yürütmeye başladılar. Birlik beraberlik içinde her zaman adım adım kendilerini ve işlerini geliştiren Vural Kardeşler bir çok meslektaşlarının hayal bile edemedikleri oldukça modern bir o kadar da hijyenik bir tesisi Kastamonu’muzda kurdular ve imalata başladılar.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Miskos Helva Şirketi yönetim kurul Başkanı Ayhan Vural Baba mesleği olan bu işe yıllar önce Fatih civarında küçücük bir mekanda Abim Aydın Kardeşim İlhanla birlikte başladık. Gece gündüz çalıştık. Hep işimizi geliştirme gayreti içinde olduk. Önemli başarılar sağladık. Nihai olarak en büyük amacımız ve hedefimiz Memleketimiz Kastamonu’ya yatırım yapmaktı. Çok şükür Rabbim Bize bunu nasip etti. Şu anda yaklaşık yirmi kişilik bir ekiple çalışıyoruz. İnşallah yakın bir zaman için de çalışan sayımız elliyi bulacak. Bizlerde ticaret yaparken bu kadar hemşerimize iş vermenin mutluluğunu yaşayacağız.

Ayhan Vural konuşmasının devamında şimdilik kendi ana ürünlerimizle üretime başladık ama ilerleyen zamanlarda hayalimizde olan başka çeşitleri de ürünlerimiz arasına katacağız. Bütün bunları yaparken de her zaman halkımızın sağlığını temizlik ve hijyeni hep ön planda tutuk. Gıda maddesi ürettiğimizin bilinciyle yeni tesisimizde çok daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum.

Bize bu araziyi tahsis eden Kastamonu Valimize Organize Sanayi yönetimine Tesisin projesini birlikte yaptığımız Tarım İl Müdürümüze ve ekibine emeği geçen herkese teşekkür ediyorum tesissimizin Kastamonu’muza Bizlere, çalışanlarımıza, Müşterilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bizlerde belediye çalışanları olarak Ağlılı hemşerilerimizin bu gayretli çalışmalarından gurur duyuyor onları tebrik ediyoruz. Sağlık sıhhat ve hayırlı işler diliyoruz.

 


Resimleri incelediğimde çalışanların,gıda setöründeki en önemli ayrıntılarından olan eldiven kullanma alışkanlığı anladığım kadar yok.Hem satıcı ,hem tüketici pozisyonunda olan ben hayal kırıklığı yaşadım.Çalışanlar bone takmış ama eldivensiz bi şekilde üretim yapıyorlar.Bu hususa dikkat edilmesini rica ederim.
  : Miskos Helva Satıcısı 2/29/2012 6:45:08 PM
 
 
yorumlarınız için teşkkürler
  : çağla vural10/26/2011 12:20:23 PM
 
 
Ayhan Bey yeni işyeriniz hayırlı olsun Allah hayırlı işler nasip etsin. Bir Ağlı lı olarak sizlerle gurur duyuyorum. Aydın ve İlhan Beylere de selamlar
  : Kemal ETİŞGEN4/28/2011 6:56:01 AM
 
 
Sizler gibi değerli hemşerilerimizin iş dünyasında büyümeleri bize gurur veriyor. Bizi çok mutlu ettiğinizi bilmenizi isteriz. Aydın, Ayhan ve İlhan kardeşlerin ileride gene beraber olarak başarılarınız daimi olmasını temenni ederim. Allah yolunuzu açık etsin.
  : Orhan MANGALOĞLU4/27/2011 9:28:47 PM
 
 
Sevgili genç hemşerilerim bir Ağlı Akçakeseli Abiniz olarak sizlerle gurur duyuyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Bu gidişle çok güzel işler yapacağınıza inanıyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum Allah hayırlı işler nasip etsin diyorum.
  : Mustafa ÇELİK Hatipoğlu Lokantası Bayrampaşa4/26/2011 2:16:52 PM
 
 
Elli altmış metrekarelik sokak aralarında depo türü işyerinde mesleğe başlayan Aydın, Ayhan ve İlhan Kardeşlerin ne denli zorluklar yaşadıklarını çok iyi bilenlerdenim. Bu üç kardeş birlik beraberlik ve azmin büyük bir örneğini sergilediler. Ağlılı kardeşlerimiz olarak Kastamonu’muzun merkezine meslekleriyle ilgili örnek bir tesis kurdular Memleketimizde bir istihdam sahası oluşturdular kendilerini tebrik ediyorum. Vural kardeşlerin Organize Sanayide ki tesislerini inşat başlangıcından itibaren izledim imalata başladıkları şu günlerde üretimdeki temizlik titizlik ve düzenleri takdire şayan örnek gösterilebilecek bir durum. Kendi imkânlarıyla çok zor şartlardan bu günkü başarılı durumu meydana getiren Vural Kardeşlerin gelecekte çok daha başarılı olacaklarına canı gönülde inanıyor. Tekrar bu genç hemşerilerimi tebrik ediyor Sağlık sıhhat, başarılar ve hayırlı işler diliyorum. Rabbim Yar ve yardımcıları olsun ilçemiz memleketimiz adına bu tür müteşebbis hemşerilerimizin sayısını artırsın İnşallah.
  : Muharrem Dinç Ağlı Belediye Başkanı4/18/2011 7:20:02 AM
 
 

Adınız Soyadınız :
Yorumunuz :


Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri