Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

 » TARİHİ KIZAK (KAYIK) YARIŞLARI YAPILDI

Daha önce 25 Şubatta yapılması kararlaştırılan yarışlar olumsuz hava şartları nedeniyle iki kez ertelenmişti.

8 Mart Perşembe günü gerçekleşen tarihi kızak yarışlarımız olumsuz hava şartlarının zorluklarına rağmen oldukça coşkulu ve heyecanlı geçti. Yerli yabancı çok sayıda izleyicin katıldığı yarışlara ulusal ve yerel basında büyük ilgi gösterdi. T.R.T televizyonunda uzun yıllardır yayınlanan gezelim görelim programı ekibi de yarışlara katılarak çekimler yaptılar ileriki günlerde yayınlanacak program önceden duyurulacaktır. Tarihi kayık yarışlarına bu ilk defa Belediye Başkanımızın girişimleriyle Geleneksel Spor dalları Federasyonu katıldı. Kupa ve madalyalar federasyon tarafından verildi ayrıca ilk üçe giren yarışmacılara federasyon tarafından para ödülü verildi. Böylece tarihi kayık yarışlarımız ilk defa ulusal olmuş oldu. Yarışlara İlçemiz dışından Kastamonu, Azdavay, Küred’en yarışmacılar katıldılar.

Dört yüz yılı geçkin ata sporumuz kayık yarışlarının yapıldığı tarihi yarış alanında yaklaşık bir buçuk metre kar olmasına rağmen Sinan Mahallesi halkı tarafından hazırlanan kızak yolunda yapılan yarışta Aliosman Dikmen Yanımalaklı isimli kayığıyla birinci olurken, Cengiz Özkan Cinibiz isimli kayığıyla ikinci, Erdoğan Karaş Kara Kayık isimli kayığıyla üçüncü oldu.

Dereceye girenler ödüllerini ve kupalarını Vali yardımcımız, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızdan aldılar. Bilindiği gibi tarihteki özüne bağlı kalarak birinciye koç, ikinciye hindi, üçüncüye ise horoz verildi. Belediyemiz tarafından katılanlara bardakta tarhana çorbası ve çay ikram edildi. İlçemiz Gölcügez Köyünden olan Kastamonu organize sanayide fabrikaları bulunan Miskos helvaları sahibi Ayhan, Aydın Vural kardeşler katılanlara kağıt helva dağıttılar. Belediyemiz tarafından yaptırılan küçük kızaklara da katılımcılar kısa alanda bindiler katılanlar hoşça vakit geçirdiler.

Tarihi kayık yarışlarının yapılmasında Sinan Mahallesi halkının büyük katkıları oldu. Özellikle öz verili çalışmaları için Mahalle Muhtarı Gürsel Öztürk, Remzi Karaş, Kamil Yaman, Remzi Turan, Uğur Turan, Şahin Mangaloğlu, Erhan Mangaloğlu, Cengiz Özkan, Ahmet Öztürk yolun hazırlanması için İstanbul’dan gelen Nihat Özkana çok teşekkür ediyoruz.

 Adınız Soyadınız :
Yorumunuz :


Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri