Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

 » YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARIMIZA İLGİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

İlçemiz merkezinde Belediyemiz tarafından oluşturulan yöresel ürünler pazarımıza ilgi artarak devam ediyor.

Her Salı iftar çadırı olarak yapılan kapalı alanda ilçemiz köy ve mahalle hanımları tarafından kurulan yöresel ürünler pazarı halkımız tarafından oldukça yoğun ilgi görüyor. Yaz aylarında özellikle gurbetçilerin ilçemizde olduğu zamanlarda kurulması düşünülerek yola çıkılan yöresel ürünler pazarına ilgi kış aylarında da devam edince ara verilmeden pazar kurulmaya devam ediyor.

Köylü hanımlar ürettikleri yağ yoğurt süt yumurta somun ekmek yöremizde serme olarak bilinen yufka mantı kesme makarnalar erişte gibi becerileri doğrultusunda ürettikleri yöresel ve doğal birçok yiyecek maddesini pazara getirerek müşterilerinin hizmetine sunuyorlar. Kendileriyle görüştüğümüz hanımlar ürünlerimizi en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Örnek olarak köy yumurtasını bu zamanlarda en fazla 25 – 30 kuruşa esnafa satarken şimdi kendimiz 50 kuruşa satıyoruz üreticiden tüketiciye aracısız ulaşmış oluyoruz bizlere bu imkânları hazırlayan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz dediler. Bizlerde Ağlı Belediyesi olarak ilçemizde güzel bir başlangıca öncülük eden üreten ve ürettiklerini pazarlayan ilçemiz hanımlarına ve onlara destek veren beylerine aile büyüklerine teşekkür ediyoruz. Hayırlı işler bol kazançlar diliyoruz.

 Adınız Soyadınız :
Yorumunuz :


Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri