Ana Sayfa
Belediye Başkanı
Belediye Meclisi
Faaliyet Raporu
Ağlı Tanıtım
Canlı Yayın 1
Canlı Yayın 2
Etkinlikler
Haber Arşivi
Bilgi Edinme
İletişim
Köylerimiz
Mahallelerimiz
Muhtarlarımız
Önemli Telefonlar
Vefat Edenler
Yeni Evlenenler
Fotoğraflarla Ağlı
Video Galeri
Basında Ağlı
Forum
Ziyaretçi Defteri
Link Panosu
Firma Rehberi


Kullanıcı Adı:   
Şifre:  
Beni Hatırla      
Kayıt Ol
Şifremi Unuttum

 » Belediye Borçlarına Ödeme Kolaylığı

    Konuyla ilgili olarak Ağlı Belediyesi Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:

    "6552 Sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 10.09.2014 tarihli ve 29116 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

     Söz konusu Kanuna göre Belediyemize borçlu olan mükelleflerimizden ;Su Borcu, Emlak Vergisi ile Çevre Temizlik Vergisi ve bunlara bağlı vergi cezaları gecikme faizleri, gecikme zamları ve Emlak Vergisi üzerinden hesaplanan Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Katkı Payı ile buna bağlı gecikme zammından vadesi 30.04.2014 tarihinden (bu tarih dahil) önce olduğu halde kesinleşmiş olup bu kanunun yayınlandığı tarih itibariyle ödenmemiş bulunan alacaklar ile vergi aslına bağlı olmayan vergi cezaları hakkında uygulanacaktır. Söz konusu kanun kapsamındaki alacaklar için faiz, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi amme alacakları yerine bu kanunun yayınlandığı tarihe kadar Yurt İçi Üretici Fiyatları Endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanacak tutar tahsil edilecek olup; borçlarını yapılandırmak isteyen mükelleflerin 1 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını Belediye Hizmet Binası Mali Hizmetler Müdürlüğü Vergilendirme Servisi'ne yapması gerekmektedir. Borçlarını yapılandırma kapsamında taksitle ödemek isteyen mükellefler için ilk taksit Aralık 2014 olmak üzere ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12 ve 18 eşit taksit uygulanacaktır."Adınız Soyadınız :
Yorumunuz :


Ana Sayfa   |   Haber Arşivi   |   Foto Galeri   |   Video Galeri   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim


© 2010 Ağlı Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır                                                   tasarım ve programlama eksi7 web hizmetleri